کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    با سلام به شما.میشه از آب خروجی از یخچالهای ساید بای ساید با توجه به اینکه فیلتر دارن به عنوان آبی با کیفیت تر از آب شهر (جایگزین تقریبی ro) در تانک استفاده کرد؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezao نمایش پست ها
    با سلام به شما.میشه از آب خروجی از یخچالهای ساید بای ساید با توجه به اینکه فیلتر دارن به عنوان آبی با کیفیت تر از آب شهر (جایگزین تقریبی ro) در تانک استفاده کرد؟
    سلام
    فیلتر یخچال از دو قسمت تشکیل شده . قسمت اول الیافی برای از بین بردن ذرات معلق و شن و ماسه و قسمت دوم کربنی برای حذف کلر و بوی آب استفاده میشود و عملن کاربردی برای شما نداشته و به هیج وجه در حد آب خروجی از ro نیست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    فیلتر یخچال از دو قسمت تشکیل شده . قسمت اول الیافی برای از بین بردن ذرات معلق و شن و ماسه و قسمت دوم کربنی برای حذف کلر و بوی آب استفاده میشود و عملن کاربردی برای شما نداشته و به هیج وجه در حد آب خروجی از ro نیست.
    ممنون از پاسختون.یک سئوال دیگه: من دیروز برای اولین بار 5 تا دیسکس وارد تانکم کردم، قبلش هم چندتا تترا رامینوز و نئون داشتم که طی چند شب اخیر چندتا از اونا مردن. برای جلوگیری از سرایت بیماری به دیسکسا و از بین بردن اون میتونم توی تانکم نمک اضافه کنم؟ فروشنده گفت دمای آب رو تا 32 ببری بالا و ثابت نگهداری کافیه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    ممنون از پاسختون.یک سئوال دیگه: من دیروز برای اولین بار 5 تا دیسکس وارد تانکم کردم، قبلش هم چندتا تترا رامینوز و نئون داشتم که طی چند شب اخیر چندتا از اونا مردن. برای جلوگیری از سرایت بیماری به دیسکسا و از بین بردن اون میتونم توی تانکم نمک اضافه کنم؟ فروشنده گفت دمای آب رو تا 32 ببری بالا و ثابت نگهداری کافیه.
    از کجا میدونید که از بیماری مردن و دلیل دیگه ای نداشته ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    سلام . دوستان یه راهنمایی

با 600 تومان 17 تا 2.5 اینچ اندونزی بگیرم بهتره یا 33 تا تقریبا 1 اینچ یا 1 بند تکثیر داخل ؟ .... برای دیسکس های ریز یه تانک 100 لیتری دارم و امکان اینو دارم
    که 1 روز در میون سیفون کنم تا بزرگتر بشن و بشه انداختشون تو تانک اصلی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    سلام . دوستان یه راهنمایی

با 600 تومان 17 تا 2.5 اینچ اندونزی بگیرم بهتره یا 33 تا تقریبا 1 اینچ یا 1 بند تکثیر داخل ؟ .... برای دیسکس های ریز یه تانک 100 لیتری دارم و امکان اینو دارم
    که 1 روز در میون سیفون کنم تا بزرگتر بشن و بشه انداختشون تو تانک اصلی
    سلام . اندونزی ؟!! این بستگی داره به اینکه چقدر حرفه ای هستید ؟ هدفتون از این کار چیه ؟ اگر هدفتون سایز کردن و سود مالی هست خوب سایز ریز رو بگیرید که لازمه اش نیز حرفه ای بودن شما هست چون دیسکس یک بندی تلفات بسیار بیشتری داره بنابراین باید خیلی با دقت باشید . ولی اگر هدفتون نگهداری از اونها و استفاده از زیبایی اونها هست حتما سایز بزرگتر بگیرید . ضمن اینکه با مقایسه ای که کردید باید بیشتر از اینها بتونید دیسکس یک بندی بگیرید . ( همه این مسائل به شرط سالم بودن هر دو نوع گزینه هستند . )

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . اندونزی ؟!! این بستگی داره به اینکه چقدر حرفه ای هستید ؟ هدفتون از این کار چیه ؟ اگر هدفتون سایز کردن و سود مالی هست خوب سایز ریز رو بگیرید که لازمه اش نیز حرفه ای بودن شما هست چون دیسکس یک بندی تلفات بسیار بیشتری داره بنابراین باید خیلی با دقت باشید . ولی اگر هدفتون نگهداری از اونها و استفاده از زیبایی اونها هست حتما سایز بزرگتر بگیرید . ضمن اینکه با مقایسه ای که کردید باید بیشتر از اینها بتونید دیسکس یک بندی بگیرید . ( همه این مسائل به شرط سالم بودن هر دو نوع گزینه هستند . )
    این حرفی هست که زده نمیدونم .

حرفه ای که نیستم . نه بحث مالی نیستش . بحث اینکه با همون قیمت شاید بشه بعد از گذشت 1-2 ماه که شرایط پایدار تر شد نتیجه کدوم حالتش دیسکس های بیشتری برام میمونه

همون طور که گفتید ممکنه تلفات ریز زیاد باشه و بعد از گزروندن زمانی که لازمه تا فهمید چنتاشون موندنی هستن از 30 تا 10 تاش موند . و سایز درشتم 10 تاش موند
    خوب بنابر این سایز درشت به صرفه تر هست ولی یه زمان میگید این شرایط خاص رو رعایت کن 20 تاش میمونه خب این بهتره

انقدر سوال پرسیدم الان آقا بابک شاکی میشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    این حرفی هست که زده نمیدونم .

حرفه ای که نیستم . نه بحث مالی نیستش . بحث اینکه با همون قیمت شاید بشه بعد از گذشت 1-2 ماه که شرایط پایدار تر شد نتیجه کدوم حالتش دیسکس های بیشتری برام میمونه

همون طور که گفتید ممکنه تلفات ریز زیاد باشه و بعد از گزروندن زمانی که لازمه تا فهمید چنتاشون موندنی هستن از 30 تا 10 تاش موند . و سایز درشتم 10 تاش موند
    خوب بنابر این سایز درشت به صرفه تر هست ولی یه زمان میگید این شرایط خاص رو رعایت کن 20 تاش میمونه خب این بهتره

انقدر سوال پرسیدم الان آقا بابک شاکی میشه
    سلام . با این توصیف دیسکس بزرگتر بگیرید اونم کم بگیرید تا در این کار خبره شوید . 7 تا دیسکس سالم بخرید ولی تمامی اصول رو رعایت کنید . دیسکس زیاد به نظرم خوب نیست چون امکان ضرر مالیش زیاد هست .

سلام . اگر احساس می کنید مشکلی در تانک دارید ضمن دقت در رفتار ماهیهاتون می تونید از جنرال تونیک در حد ضد عفونی (‌نصف دوز بیماری ) استفاده کنید .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 19th February 2014 در ساعت 09:23 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    عذرخواهی میکنم که سئوال تکراری می پرسم

از Sera Aqutan ، Sera Nitrivec ، Sera Fishtamin و غذای Tetra Prima بزرگ استفاده میکنم.
    دمای آب 28-29.
    در مورد سایر مولفات آب اطلاعی ندارم فقط میدونم منطقه ما رسوب داره!
    حجم تانک 100*40*40
    نور آبی و سفید
    دو تا تاپ فیلتر بدون ایجاد موج و فقط حاوی ابر و سرامیک

دیشب دو جفت دیسکس سایز کوچیک خریداری کردم. از دیشب چراغها خاموشه و دیسکس ها ترسو هستن.
    لطفا یه توضیح اجمالی در مورد نحوه درست کردن غذای مقوی؛ پیشگیری از بیماری؛ رشد سوز شدنشون و سیفون اب بفرمایید.

راستی این درسته که اگه آب تانک تبخیر شد نباید روش آب برزیم؟ فروشنده میگفت، یک مقدار سیفون کن بعد آب اضافه کن.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    عذرخواهی میکنم که سئوال تکراری می پرسم

از Sera Aqutan ، Sera Nitrivec ، Sera Fishtamin و غذای Tetra Prima بزرگ استفاده میکنم.
    دمای آب 28-29.
    در مورد سایر مولفات آب اطلاعی ندارم فقط میدونم منطقه ما رسوب داره!
    حجم تانک 100*40*40
    نور آبی و سفید
    دو تا تاپ فیلتر بدون ایجاد موج و فقط حاوی ابر و سرامیک

دیشب دو جفت دیسکس سایز کوچیک خریداری کردم. از دیشب چراغها خاموشه و دیسکس ها ترسو هستن.
    لطفا یه توضیح اجمالی در مورد نحوه درست کردن غذای مقوی؛ پیشگیری از بیماری؛ رشد سوز شدنشون و سیفون اب بفرمایید.

راستی این درسته که اگه آب تانک تبخیر شد نباید روش آب برزیم؟ فروشنده میگفت، یک مقدار سیفون کن بعد آب اضافه کن.
    سلام:
    اولین کار این هست که نور آبی را حذف کنید چون ایجاد استرس میکند.
    کاش تعداد دیسکسهارو از 5به بالا خریداری میکردید هر چه تعدادشون بیشتر باشه بهتر هست البته با توجه به ابعاد و حجم تانک
    معمولا دیسکسهای تازه خریداری شده تا به محیط عادت کنند کمی استرس داشته و ترسو هستند سئوالات بعدی شما در مورد تهیه غذا و بیماری و رشد سوز شدن و سیفون همه و همه در بخش تخصصی دیسکس موجود میباشند کاملا مطالعه فرماییددر مورد آب تبخیری وقتی شما سیفون مرتب داشته باشید که لازمه دیسکس داری هست نباید این مسئله مشکلی ایجاد کند

صفحه 216 از 412 نخستنخست ... 116166197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235266316 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)