صفحه 6 از 47 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط esiii نمایش پست ها
    سلام
    بنده يه جفت ديسكس مولد دارم كه بچه هاشونو بعد از يك ماه با استفاده از يك شيشه ساده جداكننده ازشون جدا كردم و الان دو هفته از جدايي ميگذره اما هنوز تخم نگذاشتن در صورتي كه در طول يك ماهي كه بچه ها كنارشون بودن سه مرتبه تخم ريزي داشتن . غذا به درستي نميخورن و رنگشون پريده و استرس دارن و به شدت ترسو شدن اما باله هاشون باز و بسيار هوشيارن.روزي 50% تعويض آب دارم و هر روز هم ديواره هاي آكواريوم و دوك تخمريزي رو تميز ميكنم(احتمال داره به اين دليل كه دست مي كنم داخل آكواريوم دچار استرس بشن؟ آخه قبلا اينقدر دست توي آك نميكردم الان دو هفته ميشه كه براي جلوگيري از سفيد شدن تخمهايي كه در آينده ميريزن اين كارو ميكنم)
    سلام به دوست عزیز اگه شما منظورتون از جدا کردن بچه ها به وسیله شیشه جدا کننده این هست که والدین هنوز میتونن بچه ها رو ببینن مطمئن باشین تخم هم نخواهند گذاشت مولد ها به هیچ عنوان نباید بچه هاشون رو ببینن و حتی هورمن هایی که از بچه ها تولید میشه ممکن هست باعث تخم نگذاشتن مولد ها بشه پس توصیه میکنم بچه ها رو درون یک تانک مجزا بریزین.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام
    متأسفانه تغییری ایجاد نشده .دیسکس نر شکمش بزرگتر از حد معمول شده و پوست شکمش مثل اینکه سائیده شده و رنگش از بین رفته کل بدنش مدام تغییر رنگ میده خطوط استرسش پر رنگتر از همیشه شده وچشماش کدر شده و دائم یه گوشه از آکواریوم نزدیک سطح آب ایستاده.مدفوعش شیری رنگ و یکدست و روانه.خیلی نگرانش هستم این یه جفت حاصل تمام سه سال تلاش در زمینه ی نگهداری دیسکس منه.
    دوست عزیز اصلا نگران نباش فقط کافیه دمای آبتو بالا ببری حدود 33 الی 34 بعد هم چند حبه سیر رو حلقه حلقه کنی و درون یک نخ مثل تسبیح بکنی و درون آکواریم ماهی ها آویزون کنی مقدار سیر ها هم بستگی به حجم آبت داره 2 الی 3 حبه سیر.
    البته اگه مدفوعش سفید و چسب ناک شد هگزامیتا گرفته که روش درمانش در قسمت مربوط به اون هست.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    دوست عزیز اصلا نگران نباش فقط کافیه دمای آبتو بالا ببری حدود 33 الی 34 بعد هم چند حبه سیر رو حلقه حلقه کنی و درون یک نخ مثل تسبیح بکنی و درون آکواریم ماهی ها آویزون کنی مقدار سیر ها هم بستگی به حجم آبت داره 2 الی 3 حبه سیر.
    البته اگه مدفوعش سفید و چسب ناک شد هگزامیتا گرفته که روش درمانش در قسمت مربوط به اون هست.
    سلام
    به اين تالار خوش امدين
    ببخشيد دوست عزيز اگر ممكنه بفرماييد اين قرار دادن سير در اب چه خاصيتي داره؟ و مورد بعد اينكه دليل بالا بردن درجه اب تا اين حد كه اشاره كردين چي هست ؟!
    ممنون.
    ویرایش توسط Romans : 18th November 2013 در ساعت 06:45 PM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام به دوست عزیز اگه شما منظورتون از جدا کردن بچه ها به وسیله شیشه جدا کننده این هست که والدین هنوز میتونن بچه ها رو ببینن مطمئن باشین تخم هم نخواهند گذاشت مولد ها به هیچ عنوان نباید بچه هاشون رو ببینن و حتی هورمن هایی که از بچه ها تولید میشه ممکن هست باعث تخم نگذاشتن مولد ها بشه پس توصیه میکنم بچه ها رو درون یک تانک مجزا بریزین.
    سلام مجدد
    اگر امكان داره در اين مورد هم بيشتر توضيح دهيد. يعني اگر مولدين بچه هاي خودشون را ببينند ديگر تخمگذاري نميكنند؟!
    در مورد هورموني كه بچه ماهيها توليد ميكنند هم ممنون ميشم بيشتر توضيح دهيد.
    ویرایش توسط Romans : 18th November 2013 در ساعت 06:46 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    سلام دوست عزيز
    من جفتي داشتم كه با بچه روي تنش تخم هم ميگذاشت و هچ هم ميشد ...حتي يكي از دوستانم حدود 3-4 سال پيش ديسكس داشت كه 3 سري بچه روي تن جفتش بود اما بچه هاي سري اول بچه هاي سري سوم رو ميخوردن.
    من با نظر شما خيلي موافق نيستم.شابد بعضي از ديسكس ها اينطور باشن اما هميشه اينطور نيست
    موفق باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان
    قصد دارم 4 نژاد مختلف دیسکس خریداری کنم و هر کدوم رو توی تانک های مجزا سایز کنم که به امید خدا در اینده بتونم چند جفت از همین ها برای تکثیر داشته باشم و خوبیش به اینه که چون مجزا نگهداری میشن جفت ها هم نژاد خواهند بود
    چند تا راهنمایی و پیشنهاد از دوستان میخواستم:
    1) تعداد دیسکس ها: خودم در نظر دارم از هر نژاد 8 تا بگیرم نظر دوستان چیه؟(کلا 32 عدد)
    2) تانک دیسکس ها: ابعاد 100 در 50 در 60 به نظر شما مناسبه؟چه ابعادی رو پیشنهاد میکنید؟با توجه به این که این تانک های برای سایز هست نه تکثیر
    3) نژاد دیسکس ها : میخوام نژاد های Pigeon Blood ، Leopard ، Snow White و Albino Golden خریداری کنم میتونم در آینده تکثیر موفقی از این نژاد ها داشته باشم؟شما چه نژاد هایی رو پیشنهاد میکنید؟
    در آخر اضافه کنم که برای سیستم سیفون یه طرح مکانیزه طراحی کردم و هر روز قصد دارم 80%سیفون داشته باشم
    پاینده و شاد باشید
    مهدی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    من جفتي داشتم كه با بچه روي تنش تخم هم ميگذاشت و هچ هم ميشد ...حتي يكي از دوستانم حدود 3-4 سال پيش ديسكس داشت كه 3 سري بچه روي تن جفتش بود اما بچه هاي سري اول بچه هاي سري سوم رو ميخوردن.
    من با نظر شما خيلي موافق نيستم.شابد بعضي از ديسكس ها اينطور باشن اما هميشه اينطور نيست
    موفق باشيد
    سلام دوستان
    همین جفت مورد بحث دو هفته بعد از هچ شدن بچه های فعلیشون تخم ریختن و هچ هم شدن اما بعد از شنای آزاد ناپدید شدن و آخرین مرتبه هم در حال تخمریزی بودن که به خاطر مزاحمت بچه ها از ادامه کار منصرف شدن و این تخمریزی ها در حالی بود که بچه هاشون روی بدنشون بودن.الان هم حال دیسکس نر خیلی خرابه و اصلأ تعادل نداره و همش سرش رو به بالاست و فکر نمی کنم دیگه دوام بیاره.هگزامیتا رو قبلأ تجربه و درمان کردم.این مرض شبیه اون نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قصد دارم 4 نژاد مختلف دیسکس خریداری کنم و هر کدوم رو توی تانک های مجزا سایز کنم که به امید خدا در اینده بتونم چند جفت از همین ها برای تکثیر داشته باشم و خوبیش به اینه که چون مجزا نگهداری میشن جفت ها هم نژاد خواهند بود
    1) تعداد دیسکس ها: خودم در نظر دارم از هر نژاد 8 تا بگیرم نظر دوستان چیه؟(کلا 32 عدد)
    2) تانک دیسکس ها: ابعاد 100 در 50 در 60 به نظر شما مناسبه؟چه ابعادی رو پیشنهاد میکنید؟با توجه به این که این تانک های برای سایز هست نه تکثیر
    3) نژاد دیسکس ها : میخوام نژاد های Pigeon Blood ، Leopard ، Snow White و Albino Golden خریداری کنم میتونم در آینده تکثیر موفقی از این نژاد ها داشته باشم؟شما چه نژاد هایی رو پیشنهاد میکنید؟
    در آخر اضافه کنم که برای سیستم سیفون یه طرح مکانیزه طراحی کردم و هر روز قصد دارم 80%سیفون داشته باشم
    پاینده و شاد باشید
    مهدی
    سلام
    موفق باشيد انشالا
    اندازه تانكها خوبه اما نگفتيد چه سايزي ميخواييد خريداري كنيد ؟؟؟
    در مورد نژادها كاملا سليقه اي هست اما به نظرم اگر بجاي اسنو وايت رد ملون كار كنيد خيلي بهتره و تكثيرش هم راحت تره...لئوپارد و پيژن كلا جزو ديسكس هايي هستن كه تكثيرشون راحته اما آلبينو واقعا سخته.اميدوارم موفق بشيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    سلام دوستان
    همین جفت مورد بحث دو هفته بعد از هچ شدن بچه های فعلیشون تخم ریختن و هچ هم شدن اما بعد از شنای آزاد ناپدید شدن و آخرین مرتبه هم در حال تخمریزی بودن که به خاطر مزاحمت بچه ها از ادامه کار منصرف شدن و این تخمریزی ها در حالی بود که بچه هاشون روی بدنشون بودن.الان هم حال دیسکس نر خیلی خرابه و اصلأ تعادل نداره و همش سرش رو به بالاست و فکر نمی کنم دیگه دوام بیاره.هگزامیتا رو قبلأ تجربه و درمان کردم.این مرض شبیه اون نیست
    شما اگر چندتا عكس از ديسكس هاتون قرار ميدادين الان بهتر ميشد راهنماييتون كرد.اينكه بگيد شكم ورم كرده و تعادل نداره كه نميشه تشخيص داد بيماريشو..اميدوارم خوب بشه.

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پاینده و شاد باشید
    مهدی
    سلام آقا مهدی
    امیدوارم در کارتون موفق باشید.نژاد 1 و 4 خیلی سخت تکثیر میشند.در ضمن به نظرم طول تانک های برای جفت یابی کمه.

صفحه 6 از 47 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)