کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . اگه فقط موقع خواب و استراحت رو پاش می ایسته که مشکلی نیست .

اگه موقع راه رفتن می لنگه با روی پاش نشونی از کبودی و زخم یا ورم میبینید حتما ضربه خورده
    ممنون از جوابتون نه هیچ کبودی و ورم و رزخم نیست نمیدونم موقع خواب نه همیشه اب و غذاش هم خودم بهش میدم هرجا میره سعی میکنه روی یک پاش بره وخیلی کم حرکت میکنه و تحرک نداره من باید چکار کنم به دامپزشکی احتیاج هست فکر کنم پاش کش اومده و یا پیچ خورده نمیدونم من سررشته ای ندارم. ه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون نه هیچ کبودی و ورم و رزخم نیست نمیدونم موقع خواب نه همیشه اب و غذاش هم خودم بهش میدم هرجا میره سعی میکنه روی یک پاش بره وخیلی کم حرکت میکنه و تحرک نداره من باید چکار کنم به دامپزشکی احتیاج هست فکر کنم پاش کش اومده و یا پیچ خورده نمیدونم من سررشته ای ندارم. ه.
    خب اجازه بدین بیشتر راه بره .. تا مطمئن بشید مشکلی نداره . آب و غذاشو دور نگه دارید که بیاد دنبالش و راه رفتنش رو چک کنید

تا فردا منتظر بمونید اگه دیدین این حالتش ادامه داره به دکتر مراجعه کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با سلام کاسکوی من از دیروز تا حالا روی یکی از پاهاش می ایسته تا جایی که میتونه بنظرتون پاش ضربه خورده؟!لطفا راهنماییم کنید
    اگه رو اون یکیش پاش هم می ایسته فکر نکنم مشکلی داشته باشه کاسکو قبلی من خیلی زیاد پاشو میداد بالا هم واسه استراحت کردن و چرت زدن هم ایستادن بیشتر با یک پا بود ولی این کاسکو به ندرت با یک پا می ایسته حتی غذاشو با پاش نمیگیره اصلا

اینم اضافه کنم کاسکو قبل من که بیشتر با یک پا بود اوایل اینجوری نبود ولی اواخر که ترسش کاملا ریخت و به محیط کاملا عادت کرد یک پا شد شاید کاسکو شما هم همینجوریه قبلا ترس داشته و راحت نبوده الان راحته البته اگ کاسکو دم قرمز شماس کاسکو دم سیاه شما اگ اینجوری شده باید بیشتر دقت کنی به راه رفتنش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    من اون روز دمای اتاق رو برای پرنده جدید مناسب کردم . الان همه چیز خوبه . امروز دو هفته هست که اومده .
    غذا خوب میخوره . حالت طبیعی هم داره . در طول روز کلی شیطونی میکنه . بازی میکنه . خیلی هم خوشگل و باحاله . جثه اش از نفس بزرگتره . اما معلومه فقط تخمه نخورده که تپل شده باشه . خوشگل و باحاله . انصافا این پرنده ها دوست داشتنی هستن .یه بار نفس اونو تحریک میکنه به سوت زدن و یه بار برعکس . گاهی هم یکی یکی سوت میزنن و جواب همدیگه رو میدن. نفس نمیخواد جلو سوت های اون کم بیاره سوت میزنه . هر وقت هم کم میاره حرف میزنه .( مثل الان که دو تایی خونه رو روی سرشون گذاشتن )

فقط پرنده ای که اومده انگار عادت داره کف قفس بخوابه . میاد بالا روی چوبش میمونه . غذاشو میخوره . گاهی چند ساعت میمونه . پر آرایی میکنه . اما واسه خواب میره پائین . گاهی هم یه دونه از غذاشو بر میداره میبره پائین همونجا که میخوابه میخوره . منم هر روز کف قفسش رو تمیز نگه میدارم .
    اول خیلی غار میزد . الان کمتر شده . میتونم تو فاصله نزدیکش بشینم . موقعی که میخوام براش تخمه بذارم یه کم بخوره . اولش با دست بهش تخمه میدم . میگیره و میخوره . اما هنوز دوست نداره رخ تو رخ باهاش بشم و حرف بزنم . منم راحت گذاشتمش . تا با آرامش جلو بریم .

توی جواب قبلیتون گفتین میتونم اسباب بازی نفس رو بهش بدم اما نفس نبینه . نفس یه قفس 1033 داشت که من اونو یه گوشه اتاق گذاشته بودم تا نفس بتونه بین استند و اون قفس تو خونه پرواز کنه . اولین قفسی هست که نفس داشت . بعد اون هم مثل یه استند بود براش .
    الان پرنده جدید رو توی اون قفس گذاشتم . نفس هم چند روز اول میومد جالی خالی اون قفس رو زمین و نگاه میکرد . ( بهم میفهموند که قفس کو ؟ ) حالا اگه قفسش رو با یه پرنده ببینه ناراحت نمیشه ؟ اگه میشه به فکر یه قفس دیگه باشم .

دو روزه که جلوی نفس میشینم و به سمت صدای پرنده جدید ( که هنوز نمیدونم اسم چی بذارم . کمک کنید) حرف میزنم . نفس هم کاملا گوش میده .
    یه سوال هم دارم . میشه به نفس اخته زغال بدم ؟ انگار دوست داره . اما تا الان بهش ندادم .

ببخشید سوالام زیاد بود . ممنونم سپیده خانوم
    ویرایش توسط m.m2020 : 27th August 2015 در ساعت 02:21 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    من اون روز دمای اتاق رو برای پرنده جدید مناسب کردم . الان همه چیز خوبه . امروز دو هفته هست که اومده .
    غذا خوب میخوره . حالت طبیعی هم داره . در طول روز کلی شیطونی میکنه . بازی میکنه . خیلی هم خوشگل و باحاله . جثه اش از نفس بزرگتره . اما معلومه فقط تخمه نخورده که تپل شده باشه . خوشگل و باحاله . انصافا این پرنده ها دوست داشتنی هستن .یه بار نفس اونو تحریک میکنه به سوت زدن و یه بار برعکس . گاهی هم یکی یکی سوت میزنن و جواب همدیگه رو میدن. نفس نمیخواد جلو سوت های اون کم بیاره سوت میزنه . هر وقت هم کم میاره حرف میزنه .( مثل الان که دو تایی خونه رو روی سرشون گذاشتن )

فقط پرنده ای که اومده انگار عادت داره کف قفس بخوابه . میاد بالا روی چوبش میمونه . غذاشو میخوره . گاهی چند ساعت میمونه . پر آرایی میکنه . اما واسه خواب میره پائین . گاهی هم یه دونه از غذاشو بر میداره میبره پائین همونجا که میخوابه میخوره . منم هر روز کف قفسش رو تمیز نگه میدارم .
    اول خیلی غار میزد . الان کمتر شده . میتونم تو فاصله نزدیکش بشینم . موقعی که میخوام براش تخمه بذارم یه کم بخوره . اولش با دست بهش تخمه میدم . میگیره و میخوره . اما هنوز دوست نداره رخ تو رخ باهاش بشم و حرف بزنم . منم راحت گذاشتمش . تا با آرامش جلو بریم .

توی جواب قبلیتون گفتین میتونم اسباب بازی نفس رو بهش بدم اما نفس نبینه . نفس یه قفس 1033 داشت که من اونو یه گوشه اتاق گذاشته بودم تا نفس بتونه بین استند و اون قفس تو خونه پرواز کنه . اولین قفسی هست که نفس داشت . بعد اون هم مثل یه استند بود براش .
    الان پرنده جدید رو توی اون قفس گذاشتم . نفس هم چند روز اول میومد جالی خالی اون قفس رو زمین و نگاه میکرد . ( بهم میفهموند که قفس کو ؟ ) حالا اگه قفسش رو با یه پرنده ببینه ناراحت نمیشه ؟ اگه میشه به فکر یه قفس دیگه باشم .

دو روزه که جلوی نفس میشینم و به سمت صدای پرنده جدید ( که هنوز نمیدونم اسم چی بذارم . کمک کنید) حرف میزنم . نفس هم کاملا گوش میده .
    یه سوال هم دارم . میشه به نفس اخته زغال بدم ؟ انگار دوست داره . اما تا الان بهش ندادم .

ببخشید سوالام زیاد بود . ممنونم سپیده خانوم
    سلام . خواهش میکنم هر سوالی داشتید بپرسید

اگه چوب نشیمن مشکلی نداشته باشه گاهی اوقات میرن کف قفس اگه نشونه بیماری نداره مشکلی نیست. .. طوطی من گاهی اوقات تصمیم میگرفت کف قفس بخوابه ..

خیلی خوبه که کف قفس رو زود به زود تمیز میکنید . دیگه کم کم غذاهای دیگه رو هم بهش معرفی کنید .

موقعی که نزدیکش هستید سعی کنید بهش خیره نشید . کار خوبی می کنید بهش فرصت بدین

درمورد قفس تا زمانی که دور هستن مشکلی ندارید . بذارید تو قفس طوطی اولتون بمونه . زمانی که موقع معرفی این دو تا بهم شد ، رفتار طوطی اول رو ببنید اگه حساسیت نشون بده و یا بخواد پرواز کنه به سمتش بهتره تو فکر قفس دیگه باشید

والا منم زیاد تو انتخاب اسم وارد نیستم . 4 تا کاسکو داشتم همشون رو جوجو صدا میکردم تو سایت های انتخاب اسم بگردید یه اسم پسرونه پیدا کنید ( البته امیدوارم نر باشه )

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خواهش میکنم هر سوالی داشتید بپرسید

اگه چوب نشیمن مشکلی نداشته باشه گاهی اوقات میرن کف قفس اگه نشونه بیماری نداره مشکلی نیست. .. طوطی من گاهی اوقات تصمیم میگرفت کف قفس بخوابه ..

خیلی خوبه که کف قفس رو زود به زود تمیز میکنید . دیگه کم کم غذاهای دیگه رو هم بهش معرفی کنید .

موقعی که نزدیکش هستید سعی کنید بهش خیره نشید . کار خوبی می کنید بهش فرصت بدین

درمورد قفس تا زمانی که دور هستن مشکلی ندارید . بذارید تو قفس طوطی اولتون بمونه . زمانی که موقع معرفی این دو تا بهم شد ، رفتار طوطی اول رو ببنید اگه حساسیت نشون بده و یا بخواد پرواز کنه به سمتش بهتره تو فکر قفس دیگه باشید

والا منم زیاد تو انتخاب اسم وارد نیستم . 4 تا کاسکو داشتم همشون رو جوجو صدا میکردم تو سایت های انتخاب اسم بگردید یه اسم پسرونه پیدا کنید ( البته امیدوارم نر باشه )

ممنون از پاسخگوییتون

100 درصد نفس میپره روی اون قفس وقتی که میاد بیرون . شک ندارم . اونو به عنوان خونه اولش میدونه . شبا گاهی میرفت اون بالا پر آرایی میکرد . اما داخل قفس اصلا نمیرفت . چجور قفسی رو دنبالش باشم ؟ ( خدایا این وروجک ها چقدر ناز دارن )
    اطرافیام قفس کوچک دارن . اما قفسی اندازه 1033 یا بزرگتر ندارم .

راجب اخته زغال چیکار کنم ؟ ضرر داره ؟

( الان نفس تو اتاق دیگه بیرون بود ، من رفتم در اتاق قرنطینه رو باز کردم تا یه نگاه کنم ببینم اوضاع مرتب هست . تا صدای در و شنید پرید و اومد رو شونه من تا از لای در ببینه اون تو چه خبره . این کنجکاوی از هوش بالایی هست که دارن . تا صدا پر زدنشو شنیدم در رو زود بستم . نذاشتم ببینه )

غذا خوردنش که مردونه هست . پرتی غذاش خیلی کمتر از نفس هست . با پسته و گردو آشنا نیست . ذرت دوست داره . بلال حلقه شده بهش دادم . دونه هاشو خورد و چوبش رو هم خورد کرد . سعی میکنم علاقمندش کنم . اما اگه از اون اتاق بیاد بیرون خیلی بهتر میشه . هم سرگرم میشه . هم بیشتر آشنا میشیم فکر کنم ببینه نفس این غذاها رو میخوره اونم ترغیب بشه .
    ویرایش توسط m.m2020 : 27th August 2015 در ساعت 08:36 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگوییتون

100 درصد نفس میپره روی اون قفس وقتی که میاد بیرون . شک ندارم . اونو به عنوان خونه اولش میدونه . شبا گاهی میرفت اون بالا پر آرایی میکرد . اما داخل قفس اصلا نمیرفت . چجور قفسی رو دنبالش باشم ؟ ( خدایا این وروجک ها چقدر ناز دارن )
    اطرافیام قفس کوچک دارن . اما قفسی اندازه 1033 یا بزرگتر ندارم .

راجب اخته زغال چیکار کنم ؟ ضرر داره ؟

( الان نفس تو اتاق دیگه بیرون بود ، من رفتم در اتاق قرنطینه رو باز کردم تا یه نگاه کنم ببینم اوضاع مرتب هست . تا صدای در و شنید پرید و اومد رو شونه من تا از لای در ببینه اون تو چه خبره . این کنجکاوی از هوش بالایی هست که دارن . تا صدا پر زدنشو شنیدم در رو زود بستم . نذاشتم ببینه )

غذا خوردنش که مردونه هست . پرتی غذاش خیلی کمتر از نفس هست . با پسته و گردو آشنا نیست . ذرت دوست داره . بلال حلقه شده بهش دادم . دونه هاشو خورد و چوبش رو هم خورد کرد . سعی میکنم علاقمندش کنم . اما اگه از اون اتاق بیاد بیرون خیلی بهتر میشه . هم سرگرم میشه . هم بیشتر آشنا میشیم فکر کنم ببینه نفس این غذاها رو میخوره اونم ترغیب بشه .
    همون 1033 ، قفسی که شبیه همین قفس فعلی باشه . بخرید

زغال اخته مشکلی نداره .

هر دو دوست دارن همدیگرو ببینن . ولی طوطی جدید که داخل قفس هست نمیتونه زیاد اشتیاقش رو نشون بده چون آزادی طوطی اول شما رو نداره .

بله اگه کنار هم باشن غذاهایی که طوطی دیگه میخوره رو هم امتحان میکنن .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام الان کاسکویه من خیلی خیلی رام شده یعنی اصلا هیچ ترسی از هیچکسی نداره به راحتی رو دست میاد امروزم وقتی بردمش حموم بشورمش با دستم بالهاشو باز میکردم و زیر بالشو اب میزدم اجازه اینکارو بهم میداد ولی خیلی از اب میترسه یعنی هم با اسپری خوشش نمیاد هم اینکه ببرمش حموم و شیر اب رو باز کنم و به صورت بارون روش ریخته بشه کلا میونه خوبی با دوش گرفتن نداره الان کاملا میزاره دستمو به پشتش ببرم و لوازشش کنم و پرهاشو لمس کنم و نازش کنم ولی هنوز اون اعتماد صدرصدی رو نداره سوالم این بود سعی کنم سرشو بخارونم یا زیاد مهم نیستش تو صمیمی شدنش با من چون نمیزاره سرشو بخارونم یا دست به سینش بزنم با منقارش دستمو دور میکنه ولی به پشتش میزاره دست بزنم و تکون هم نمیخوره اگه ضروری نیس سر خاروندن تا سعی نکنم به اینکار چون خودمم علاقه انچنانی به خاروندن سرش ندارم همینکه ترسی ازم نداره رو دستم میاد و میزاره به پرهاش دست بزنم کفایت میکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام الان کاسکویه من خیلی خیلی رام شده یعنی اصلا هیچ ترسی از هیچکسی نداره به راحتی رو دست میاد امروزم وقتی بردمش حموم بشورمش با دستم بالهاشو باز میکردم و زیر بالشو اب میزدم اجازه اینکارو بهم میداد ولی خیلی از اب میترسه یعنی هم با اسپری خوشش نمیاد هم اینکه ببرمش حموم و شیر اب رو باز کنم و به صورت بارون روش ریخته بشه کلا میونه خوبی با دوش گرفتن نداره الان کاملا میزاره دستمو به پشتش ببرم و لوازشش کنم و پرهاشو لمس کنم و نازش کنم ولی هنوز اون اعتماد صدرصدی رو نداره سوالم این بود سعی کنم سرشو بخارونم یا زیاد مهم نیستش تو صمیمی شدنش با من چون نمیزاره سرشو بخارونم یا دست به سینش بزنم با منقارش دستمو دور میکنه ولی به پشتش میزاره دست بزنم و تکون هم نمیخوره اگه ضروری نیس سر خاروندن تا سعی نکنم به اینکار چون خودمم علاقه انچنانی به خاروندن سرش ندارم همینکه ترسی ازم نداره رو دستم میاد و میزاره به پرهاش دست بزنم کفایت میکنه.
    سلام اب رو سرش نریزید
    سر خاروندن هم مهم نیست ولی بهتره برای اعتماد بیشتر گاهی اوقتا سرشو بخارونید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام . تبریک می گم

طوطی منم از آب بدش میومد . از اسپری که متنفر بود حتی دوست نداشت برای طوطی های دیگه هم ازش استفاده کنیم

من طوطیم رو میبردم حموم و باهاش بازی میکردم . براش سوت میزدم، ازش سوال میپرسیدم وقتی جواب میداد تشویقش میکردم ( همزمان که با دوش آب روش آب می پاشیدم با فشار خیلی کم و آب ولرم)

روی دستم می نشست . دستم رو خم میکردم که نتونه بره به سمت شونه . واسه طوطی من که از آب بدش میومد این روش جواب میداد . سعی کنید بهش خوش بگذره و بعدش از سشوار استفاده کنید .

یا می تونید طوطی رو کنار سینک آب بذارید و آب رو با فشار کم باز کنید . روشا هم این روش رو برای حموم کردن خودش انتخاب کرده . شاید طوطی شما از این روش خوشش بیاد

برای سر خاروندن هم می تونید امتحان کنید اما وابستش نکنید .

صفحه 1159 از 1238 نخستنخست ... 159659105911091140114111421143114411451146114711481149115011511152115311541155115611571158115911601161116211631164116511661167116811691170117111721173117411751176117711781209 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)