کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    ضمن ِ اینکه لطف میکنید و جواب ِ این دو سال رو میدید ، میخواستم خواهش کنم بگید که کی میتونم یه قفس بزرگ براش بگیرم ؟ فک میکنم خیلی بازیگوشه و خیلی چیز میز لازم داره
    سلام
    باز هم میگم تمام این حالت هایی که میگید طبیعی است با این حال اگر احساس می کنید که خیلی بیش از حد بی تاب است .... یک اسباب بازی براش بذارید قاعدتا در روزهای اول نباید کاری به کار پرنده داشت تا به محیط عادت کنه اما گاهی اوقات ممکنه پرنده خیلی بی تابی کنه یا نیاز به سرگرمی داشته باشه .... اگر خواستید اسباب بازی بگذارید .... حتما حتما حتما حتما اول به دیواره بیرون از قفس آویزان کنید اگر می تونید اسباب بازی براش تهیه کنید که رنگی نباشه ( البته اگر رنگی بود هم اشکال نداره به این خاطر گفتم که رنگ حتی اگر خوراکی هم باشه بالاخره یک ماده شیمیایی است هر چه موادی که در اختیار طوطی هامون میذاریم طبیعی تر باشه بهتره... ببخشید که این قدر حساسیت به خرج میدم من عادت دارم اول بهترین و سالم ترین پیشنهاد را بگم بعد دیگه انتخابش و تصمیمش با خودتون هست ... وگرنه من مخالف اسباب بازی های رنگی نیستم .... ولی بهتر است از موادی استفاده کنیم که طبیعی است .... ) اگر استقبال کرد و نترسید بذارید داخل قفس ...

الان مگه اندازه قفسش چه قدر است ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام امروز دیدم یه پر افتاده پاین قفس کاسکوم فکر کنم قطعش کرده بود علطش چیه؟ تو دو هفته اول که اوردمش خونه دوتا پر از دمش افتاده بود الان همون کاره که گفتید انجام دادم قار زدنش کم شده امشب میخام گشنش بزارم ببینم با دست غذا میگیره الان یه هفته دارم بهش دارو میدم احصاص میکنم سولاخ دماقش داره باز میشه.الان یه ماهه خریدمش کی میتونم بیارمش بیرون یه بار در قفسشو باز کردم ولی نیومد. بد اگه بیاد بیرون بر میگرده تو قفسش؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام امروز دیدم یه پر افتاده پاین قفس کاسکوم فکر کنم قطعش کرده بود علطش چیه؟ تو دو هفته اول که اوردمش خونه دوتا پر از دمش افتاده بود الان همون کاره که گفتید انجام دادم قار زدنش کم شده امشب میخام گشنش بزارم ببینم با دست غذا میگیره الان یه هفته دارم بهش دارو میدم احصاص میکنم سولاخ دماقش داره باز میشه.الان یه ماهه خریدمش کی میتونم بیارمش بیرون یه بار در قفسشو باز کردم ولی نیومد. بد اگه بیاد بیرون بر میگرده تو قفسش؟
    سلام .خوب شما از پری که افتاده عکس بذار . ممکنه تو لک باشه . پری که قطع شده همیشه دلیل این نیست که طوطی اون رو قطع کرده .ممکنه با ریشه بوده وقتی که داشته پرآرایی می کرده شل شده و افتاده .طوطیه شما هم قسمت ریشه پر رو جویده باشه و خراب کرده باشه .اونوقت شما فکر کردین قطع شده . این موارد پیش میاد ولی من معمولا این مواقع تو روزنامه کف قفس دنبال ریشش می گردم تا مطمئن شم .حالا شما از پری که افتاده عکش بذار.

قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟

صفحه 292 از همین تالار من جواب سوال شما رو اینجوری دادم که :

شما نباید گرسنش بذارید .چون هنوز از شما می ترسه اصلا از دست شما غذا نمی گیره .اگه اون مراحلی که بالا گفتم رو طی کنید ترسش میریزه و بعد باید غذا دادن با دست رو شروع کنید .فعلا تا وقتی هنوز قار می زنه با دست بهش غذا ندید .

پس دوباره می گم که نباید به هیچ وجه گرسنش بذارید .ظرف غذا رو اصلا نباید بردارید .تا زمانی که کاملا از قار بیوفته .

من درباره بینیش نمی تونم اظهار نظر کنم .ولی اگه فکر می کنی بدتر شده بهتره با دکترش یه مشورتی بکنی.

نه دوست عزیز نباید طوطیه وحشی ای که هنوز قار می زنه رو از قفس بیرون بیاری .اول باید از قار بیوفته با اون توضیحاتی که قبلا دادم به شما .بعد با دست از بیرون قفس باید بهش غذا بدید ( از بین میله های قفس و نباید در قفس رو باز کنید ).وقتی به مرحله ای رسید که بدون ترس اومد و از دست شما غذا گرفت می تونی در قفس رو باز کنی و به آرومی دستت رو ببری سمتش بدون هیچ حرکت اضافه ای .بدون اینکه با دست دنبالش کنی . چون قفس رو قلمرو خودشون می دونن و نمی خوان که کسی واردش بشه و این باعث استرس و ترسش میشه . بعد از اون شما می تونی بیاریش بیرون ولی قبلش باید پرش کوتاه شده باشه .

اگه این مراحل رو به ترتیب انجام بدی . طوطیه شما بدون اینکه بهش استرسی وارد بشه رام می شه .الان خیلی خوبه که قار زدنش کم شده .این نشون میده که پیشرفتش خیلی عالی بوده .پس غذا دادن با دست و بیرون آوردن از قفس رو تا زمانی که کاملا از قار نیوفتاده فراموش کن . مشکل بیرون آوردن از قفس هم اینه که برگردوندنش داخل قفس سخته و اگه نمیاد بیرون هم بخاطره اینه که از شما هنوز میترسه و محیط هنوز براش استرس آوره .پس شما برای بیرون آوردنش اصراری نکن
    .

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    باز هم میگم تمام این حالت هایی که میگید طبیعی است با این حال اگر احساس می کنید که خیلی بیش از حد بی تاب است .... یک اسباب بازی براش بذارید قاعدتا در روزهای اول نباید کاری به کار پرنده داشت تا به محیط عادت کنه اما گاهی اوقات ممکنه پرنده خیلی بی تابی کنه یا نیاز به سرگرمی داشته باشه .... اگر خواستید اسباب بازی بگذارید .... حتما حتما حتما حتما اول به دیواره بیرون از قفس آویزان کنید اگر می تونید اسباب بازی براش تهیه کنید که رنگی نباشه ( البته اگر رنگی بود هم اشکال نداره به این خاطر گفتم که رنگ حتی اگر خوراکی هم باشه بالاخره یک ماده شیمیایی است هر چه موادی که در اختیار طوطی هامون میذاریم طبیعی تر باشه بهتره... ببخشید که این قدر حساسیت به خرج میدم من عادت دارم اول بهترین و سالم ترین پیشنهاد را بگم بعد دیگه انتخابش و تصمیمش با خودتون هست ... وگرنه من مخالف اسباب بازی های رنگی نیستم .... ولی بهتر است از موادی استفاده کنیم که طبیعی است .... ) اگر استقبال کرد و نترسید بذارید داخل قفس ...

الان مگه اندازه قفسش چه قدر است ؟

از این مسافرتیاس ، هی دور درجا میزنه، چه زمانی میتونم قفس جدید بگیرم براش که به اینم عادت نکنه ؟
    الان دو ساعته پارچه ش رو انداختم ، یه نفس داره تخمه میخوره و با بالا پایین کشیدن در صدا در میاره و هی میله هارو گاز میگیره

ادیت : از هفت صبح زیر پارچه ش شروع کرده به بال زدن و. سر و صدا کردن ... الان پارچه ش رو ورداشتم ، بعدش رفت کف قفس گوشه هارو گاز گرفت ... بعد که رفت روی میله و داشت خودشو تمیز میکرد حالا هم داره صدا در میاره ، شبیه قمریه صداهایی که در میاره ، قرقر نیست ... کاش میدونستم منظورش چیه

ادیت2 : بچه ها وقتی میوه ور میدارن طوطیا از توی ظرف معمولا" وقتی شروع میکنن به خوردن یهو میافته کف ِ قفس ، بعد واسه وارداشتنشون باید دست کرد توی قفس ، شماها چیکار میکنید توی این شرایط ؟ هر سری میوه میذارم بیچاره میندازه بعد از بالا همه ش نگاه میکنه خیلی هم دوست داره فلفل دلمه مثلا ، اما از دستش میافته ، باید دوباره وردارم بذارم بالا تا بخوره

ادیت سوم : من از این چوبی های تریکسی گرفتم ، رنگ هم نداره ، به نظرتون لازمه بشورمش ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    کاسکوی من دیوانه م کرده؛هرکاریش میکنم بازم گازمیگیره؛الان 3ماهه پیشمه؛نه ازقارافتاده نه رام شده؛توروز مداوم پیششم امابسکه گازمیگیره نمیرم جلوش بشینم؛1سری انگشتمو دیگه ول نمیکرد؛ولی بمن قارنمیکشه؛اگه هم بکشه باشنیدن صدام آروم میشه؛میترسم به حرف نیفته چون من کاسکوهای دیگه رو دیدم 1بندسوت میزنن؛امااین صبح ها بازی میکنه بیشتر؛شباشلوغه؛و بی نهایت هم دوس داره بیرون قفس باشه امامن دیگه نمیذارم؛حس میکنم به وحشی بودنش اضافه میکنه این بیرون بودن

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    از این مسافرتیاس ، هی دور درجا میزنه، چه زمانی میتونم قفس جدید بگیرم براش که به اینم عادت نکنه ؟
    الان دو ساعته پارچه ش رو انداختم ، یه نفس داره تخمه میخوره و با بالا پایین کشیدن در صدا در میاره و هی میله هارو گاز میگیره

ادیت : از هفت صبح زیر پارچه ش شروع کرده به بال زدن و. سر و صدا کردن ... الان پارچه ش رو ورداشتم ، بعدش رفت کف قفس گوشه هارو گاز گرفت ... بعد که رفت روی میله و داشت خودشو تمیز میکرد حالا هم داره صدا در میاره ، شبیه قمریه صداهایی که در میاره ، قرقر نیست ... کاش میدونستم منظورش چیه

ادیت2 : بچه ها وقتی میوه ور میدارن طوطیا از توی ظرف معمولا" وقتی شروع میکنن به خوردن یهو میافته کف ِ قفس ، بعد واسه وارداشتنشون باید دست کرد توی قفس ، شماها چیکار میکنید توی این شرایط ؟ هر سری میوه میذارم بیچاره میندازه بعد از بالا همه ش نگاه میکنه خیلی هم دوست داره فلفل دلمه مثلا ، اما از دستش میافته ، باید دوباره وردارم بذارم بالا تا بخوره

ادیت سوم : من از این چوبی های تریکسی گرفتم ، رنگ هم نداره ، به نظرتون لازمه بشورمش ؟
    سلام
    قفسش را هر وقت تونستی عوض کن .... این قدر نگران خوردنش نباش چی کار داری که زیر پارچه هم می خوره ..... اشکال نداره
    میوه هم خب ... همینه دیگه .... بهتره روزهای اول هی براش بذاری تیکه های کوچیک بذار که بتونه با پاش بگیره اگر انداخت جدید بذار ... آخر شب اونهایی که مونده ته قفس را بردار این کار را زیاد در طول روز انجام نده که بهش استرس وارد نشه
    اسباب بازی هایی که گرفتی خوبه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    کاسکوی من دیوانه م کرده؛هرکاریش میکنم بازم گازمیگیره؛الان 3ماهه پیشمه؛نه ازقارافتاده نه رام شده؛توروز مداوم پیششم امابسکه گازمیگیره نمیرم جلوش بشینم؛1سری انگشتمو دیگه ول نمیکرد؛ولی بمن قارنمیکشه؛اگه هم بکشه باشنیدن صدام آروم میشه؛میترسم به حرف نیفته چون من کاسکوهای دیگه رو دیدم 1بندسوت میزنن؛امااین صبح ها بازی میکنه بیشتر؛شباشلوغه؛و بی نهایت هم دوس داره بیرون قفس باشه امامن دیگه نمیذارم؛حس میکنم به وحشی بودنش اضافه میکنه این بیرون بودن
    سلام
    یک عکس ازش بذار که رنگ چشمش خوب دیده بشه تا ببینم سنش حدودا چه قدر هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    سلام
    قفسش را هر وقت تونستی عوض کن .... این قدر نگران خوردنش نباش چی کار داری که زیر پارچه هم می خوره ..... اشکال نداره
    میوه هم خب ... همینه دیگه .... بهتره روزهای اول هی براش بذاری تیکه های کوچیک بذار که بتونه با پاش بگیره اگر انداخت جدید بذار ... آخر شب اونهایی که مونده ته قفس را بردار این کار را زیاد در طول روز انجام نده که بهش استرس وارد نشه
    اسباب بازی هایی که گرفتی خوبه
    نحوه ی عوض کردن قفسش رو میگید ؟
    چون قسمت زیری قفس ش**** بود امروز داشتم عوض میکردمش انقدر خودشو زد به درو دیوار ، بعدش شروع کرد به بازی کردن البته

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    :smile (187):
    سلام
    یک عکس ازش بذار که رنگ چشمش خوب دیده بشه تا ببینم سنش حدودا چه قدر هست
    سنش 3به بالاس؛چشماش زرده؛لطفا پیشنهاد پس دادنشو ندید قبلا شنیدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    دوستان براش قفس خریدم خیلی بزرگ ، بعدش که بردمش اون تو و چیزمیزاشو وصل کردم انقدر اینور انور زد خودشو داشتم سکته میکردم ... الانم که جاش باز شده همه ش بال میزنه و میخوره اینور اونور ، دارم میمیرم ، کمک کنید ...
    جیک جیک میکنه عین فنچ ، سک سکه ش گرفته ؟ خودشو داره خفه میکنه هی میخوره اینور انور جیغای ریز و کوتاه میزنه

صفحه 296 از 1238 نخستنخست ... 196246277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315346396796 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)