صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    14133

انتخاب بهترین نژاد طوطی برای نگهداری با توجه به شرایط

دوستان من میخوام یه طوطی نگهداری کنم شرایط مورد نظرم رو میگم لطفا راهنمایی کنید

اولین مسئله خونگرمی و کنجکاوی پرنده هست که بتونی با انسان راحت ارتباط برقرار کنه و ادم رو از افسردگی خارج کنه
    دومین مسئله اینکه لازم نباشه همیشه توی قفس باشه و توی اتاق خونه ازاد بتونه گردش کنه و کثیفکاری و خرابکاری زیادی نداشته باشه
    زیبایی و سخنگو بودن زیاد مهم نیست ولی اگر باشه خب بهتره ولی اولیت با همون دوستی و ارتباط خوب با انسان هست
    شرایط و هزینه نگهداریش سخت نباشه چون اولیت تجربه نگهداری از طوطی هست

چیزی که تا حالا تحقیق کردم عروس هلندی و کاسکو بهترین گزینه ها هستن ولی هزینه هم خیلی اهمیت داره
    بین قیمت 100تا 150 تومن من چی میتونم بگیرم و نگهداری کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط havzhin نمایش پست ها
    دوستان من میخوام یه طوطی نگهداری کنم شرایط مورد نظرم رو میگم لطفا راهنمایی کنید

اولین مسئله خونگرمی و کنجکاوی پرنده هست که بتونی با انسان راحت ارتباط برقرار کنه و ادم رو از افسردگی خارج کنه
    دومین مسئله اینکه لازم نباشه همیشه توی قفس باشه و توی اتاق خونه ازاد بتونه گردش کنه و کثیفکاری و خرابکاری زیادی نداشته باشه
    زیبایی و سخنگو بودن زیاد مهم نیست ولی اگر باشه خب بهتره ولی اولیت با همون دوستی و ارتباط خوب با انسان هست
    شرایط و هزینه نگهداریش سخت نباشه چون اولیت تجربه نگهداری از طوطی هست

چیزی که تا حالا تحقیق کردم عروس هلندی و کاسکو بهترین گزینه ها هستن ولی هزینه هم خیلی اهمیت داره
    بین قیمت 100تا 150 تومن من چی میتونم بگیرم و نگهداری کنم؟
    سلام.تنها گزینه ی روبه روی شما همونطور که خودتون هم گفتید عروس هلندی هست.یک جوجه ی تازه دون خور شده که بتونه همه ی انتظاراتتون رو برآورده کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    14133
    ممنون دوست عزیز

من شهرستان هستم و زیاد به فروشنده ها هم اطمینان ندارم
    میتونید برای خرید راهنمایی کنید که چه نکاتی رو باید در نظر داشته باشم و قیمت دقیق یه عروس هلندی تازه دون خور شده سالم چقدر هست؟

مثلا حتما نر بگیرم یا ماده هم خوب هست
    سنش دقیق چقدر باشه
    از لحاظ واکسن و مسائل پزشکی چه مواردی باید رعایت بشه و اصلا همچین مواردی داره عروس هلندی

ممنون میشم راهنمایی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون دوست عزیز

من شهرستان هستم و زیاد به فروشنده ها هم اطمینان ندارم
    میتونید برای خرید راهنمایی کنید که چه نکاتی رو باید در نظر داشته باشم و قیمت دقیق یه عروس هلندی تازه دون خور شده سالم چقدر هست؟

مثلا حتما نر بگیرم یا ماده هم خوب هست
    سنش دقیق چقدر باشه
    از لحاظ واکسن و مسائل پزشکی چه مواردی باید رعایت بشه و اصلا همچین مواردی داره عروس هلندی

ممنون میشم راهنمایی کنید
    اول اینکه اگر خاکستری هست رنگ نوکش تیره نباشه و روشن باشه و ضخیم و چند لایه نشده باشه.
    واکسن هم اصلا نمیخواد چون قرار نیست با پرنده های وحشی معاشرت داشته باشه/
    موقع خرید دقت کنید پرنده جنب و جوش داشته باشه،مدفوعش به مقعدش نچسبیده باشه،ناخن ها و انگشت هاش صاف باشه و رنگ پرهاش شفاف باشه.
    قیمت هم متغیره.خاکستری از 150 تا 180،لوتینو یا صدفی(سفید یا زردی که لپ های نارنجی داشته باشه) 200-250 و مرواریدی یا گلباقالی هم حدود 200 تومن هست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت و اکواریوم و گیاه و خوکچه
    شماره عضویت
    11803
    سلام عروس هلندی بخرید خیلی ناز و باحالند وقتی باهات عادت نکردند گازم میگیرند اصلا اصلا درد نداره الان عروس پدربزرگم یک ماه موقت دست منه حال میکنم خودمم ابان میخوام بخرم...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    14133
    تصمیم قطعی شده عروس و فکر میکنم مناسبترین گزینه برای من باشه

ولی الان توی محل خرید مشکل دارم چون شهرستان هستم و معمولا فروشنده ها اینجا فقط جنس قالب میکنن به ادم و من هم سررشته ای ندارم

واینکه جایی هست که اینترتی خرید کنی و بفرسته پرنده رو که مطمعن و قابل اعتماد باشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    تصمیم قطعی شده عروس و فکر میکنم مناسبترین گزینه برای من باشه

ولی الان توی محل خرید مشکل دارم چون شهرستان هستم و معمولا فروشنده ها اینجا فقط جنس قالب میکنن به ادم و من هم سررشته ای ندارم

واینکه جایی هست که اینترتی خرید کنی و بفرسته پرنده رو که مطمعن و قابل اعتماد باشه؟
    بله توی همین تاپیک خرید و فروش و یا کلا اگر توی نت سرچ کنید فروشنده های زیادی هستن.بهتره قبل از خرید عکسش رو ارائه کنید با بتونیم کمکتون کنیم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    14133
    چندتا سوال دیگه

1-توی استعداد صحبت و یادگیری چقدر فرق دارن؟چون ملنگو زیاد دیدم که خیلی عالی کلمات رو میگه ولی عروس ندیدم که کلمات زیادی رو واضع بگه

2-چطور باید جوجه با سن مورد نظر یعنی تا 2هفته بعد از دونخور شدن که فکر کنم میشه بین 50تا60 روزه رو از طوطی با سن بیشتر و بالغ تشخیص داد؟
    یعنی من که مبتدی هستم و واقعا هم به فروشنده ها اعتماد ندارم چطور باید تشخیص بدم یه جوجه چه سنی هست؟

3-ایا عروس هلندی و ملنگو در کنار هم باشن با هم سازگاری دارن یا نه؟
    من خودم میخوام در حال حاظر عروس بگیرم ولی احتمالا بعدا یه ملنگو هم بگیرم ایا مشکلساز میشه بدون این 2تا در کنار هم؟

4-ایا نر و ماده تفاوت داره بین جوجه عروس و من کدوم رو بگیرم بهتره؟

5-کسانی که از شهرستان و معمولا با اتوبوس پرنده رو ارسال میکنن ایا واسه پرنده مشکلی پیش نمیاد؟
    یعنی حتما بگردم توی شهر خودم یکی پیدا کنم یا جایی دیگه بود که برام بفرستن مشکلی نداره

6-و در اخر دوستان کسی سایت یا فروشنده قابل اعتماد و منصفی توی نت میشناسه که بتونم ازش با اطمینان یه جوجه عروس بگیرم
    اگر تاپیک ممنون هست خصوصی برام ارسال کنن ممنون میشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    14133
    دوستان این عروس بنظرتون چطوره و واقعا سنش کمتر از 3ماه هست؟

ارزش 170تومن داره این عروس؟

یه مشکلی که بود بشدت از ادم میترسید و حتی فروشنده هرکاری کرد نتونست از توی قفس بگیردش
    بنظرتون واقعا چوجه هست این عروس و این ترسش از ادم عادی هست و بعدا خوب میشه و اخت میشه با ادم؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    چندتا سوال دیگه

1-توی استعداد صحبت و یادگیری چقدر فرق دارن؟چون ملنگو زیاد دیدم که خیلی عالی کلمات رو میگه ولی عروس ندیدم که کلمات زیادی رو واضع بگه.

عروس نسبت به ملنگو توانایی صحبت و قدرت تکلم خیلی کمتری داره. توی سایت آپارات سرچ کنید کلیپهای زیادی از حرف زدن عروس هست

2-چطور باید جوجه با سن مورد نظر یعنی تا 2هفته بعد از دونخور شدن که فکر کنم میشه بین 50تا60 روزه رو از طوطی با سن بیشتر و بالغ تشخیص داد؟
    یعنی من که مبتدی هستم و واقعا هم به فروشنده ها اعتماد ندارم چطور باید تشخیص بدم یه جوجه چه سنی هست؟

جوجه ها ظرافت و لطافت بیشتری در نوک و پاها دارن

جثه کوچیکتری دارن و تو حرکت یکم ناشی هستن

البته حواستون باید جمع باشه که پرنده مریض رو بجای جوجه ای که هنوز تو صعود از قفس مهارت نداره قالبتون نکنن

3-ایا عروس هلندی و ملنگو در کنار هم باشن با هم سازگاری دارن یا نه؟
    من خودم میخوام در حال حاظر عروس بگیرم ولی احتمالا بعدا یه ملنگو هم بگیرم ایا مشکلساز میشه بدون این 2تا در کنار هم؟

اگر از جوجگی با هم باشن احتمال مشکل پیدا کردنشون کم میشه

ولی بهتره دوتا پرنده با این تفاوت جثه و قدرت در کنار هم آزاد نباشن چون ممکنه ملنگو آسیب جدی ای به عروس بزنه

4-ایا نر و ماده تفاوت داره بین جوجه عروس و من کدوم رو بگیرم بهتره؟

تفاوتشون فقط در قدرت و کیفیت سخنگوییشون هست وگرنه فرقی از نظر سلامتی یا موارد دیگه ندارن

5-کسانی که از شهرستان و معمولا با اتوبوس پرنده رو ارسال میکنن ایا واسه پرنده مشکلی پیش نمیاد؟
    یعنی حتما بگردم توی شهر خودم یکی پیدا کنم یا جایی دیگه بود که برام بفرستن مشکلی نداره

خیلی ها هستن که پرنده رو ارسال میکنن و من تا حالا ندیدم مشکلی پیش بیاد

6-و در اخر دوستان کسی سایت یا فروشنده قابل اعتماد و منصفی توی نت میشناسه که بتونم ازش با اطمینان یه جوجه عروس بگیرم
    اگر تاپیک ممنون هست خصوصی برام ارسال کنن ممنون میشم
    از بچه های هین سایت دوستانی هستن که جفت هاشون تخم گذاشتن و جوجه دارن

یه پرس و جو بکنید ایشالا پیدا میکنید یه جوجه خوب

سلام ببخشید سوالون رو ندیده بودم

دوستان این عروس بنظرتون چطوره و واقعا سنش کمتر از 3ماه هست؟

ارزش 170تومن داره این عروس؟

یه مشکلی که بود بشدت از ادم میترسید و حتی فروشنده هرکاری کرد نتونست از توی قفس بگیردش
    بنظرتون واقعا چوجه هست این عروس و این ترسش از ادم عادی هست و بعدا خوب میشه و اخت میشه با ادم؟
    توی تاپیک عروس هلندی پرسیده بودید این سوال رو همونجا جواب دادم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)