صفحه 10 از 150 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 1493
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmafia نمایش پست ها
    ممنون
    ماست و پنير بدون لاكتوز از كجا تهيه كنم؟؟؟
    فقط اگه ميشه بهترين راه براي آموزشش رو بهم بگيد خدا خيرتون بده.
    بازم ممنون
    دوست عزيز آقا افشين و بابك جواب شما رو تمام و كمال دادن.....براي مشكل كمبود كلسيم هم شما مي بايستي هر وقت مرغ نهار يا شام داشتيد استخوان ران مرغ رو كه گوشتش رو خوردي زير آب بشور تا ادويه و نمك و رب اون شسته بشه بعد بده به طوطيت تا بخوره....قطره مكمل مواد معدني هم بايد بخري و طبق دستورش بريزي در آبش....كف دريا و ويتامين d3 هم كه گفته شد.
    اما عزيز از اين حرفها كه بگذريم طوطي شما بالاي 4 سالشه و كاملا بالغ ....تا الان هم كه ميگيد دستتون رو گاز ميگيره و حرف هم نزده.....آقا اين شاه طوطي از اين به بعد نه رام خواهد شد و نه حرف خواهد زد.....ديگه عزيز ازش گذشته اگر عشق رام شدن و حرف زدنش رو داري بهترين كار فروختنش و خريد يك جوجه چشم دودي امساله هست كه تازه اون هم بايد رام باشه و روي دستت بياد....پس چي شد عزيز؟ اين طوطي نتيجه نخواهد داد و وقتت رو بيخودي سرش حروم نكن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز آقا افشين و بابك جواب شما رو تمام و كمال دادن.....براي مشكل كمبود كلسيم هم شما مي بايستي هر وقت مرغ نهار يا شام داشتيد استخوان ران مرغ رو كه گوشتش رو خوردي زير آب بشور تا ادويه و نمك و رب اون شسته بشه بعد بده به طوطيت تا بخوره....قطره مكمل مواد معدني هم بايد بخري و طبق دستورش بريزي در آبش....كف دريا و ويتامين d3 هم كه گفته شد.
    اما عزيز از اين حرفها كه بگذريم طوطي شما بالاي 4 سالشه و كاملا بالغ ....تا الان هم كه ميگيد دستتون رو گاز ميگيره و حرف هم نزده.....آقا اين شاه طوطي از اين به بعد نه رام خواهد شد و نه حرف خواهد زد.....ديگه عزيز ازش گذشته اگر عشق رام شدن و حرف زدنش رو داري بهترين كار فروختنش و خريد يك جوجه چشم دودي امساله هست كه تازه اون هم بايد رام باشه و روي دستت بياد....پس چي شد عزيز؟ اين طوطي نتيجه نخواهد داد و وقتت رو بيخودي سرش حروم نكن.

آقا کاش راهی بود این طوطی ها که هم سنشون بالاست هم وحشی دوباره آزاد می شدن. شما اطلاع نداری طوطیهایی مثل شاه طوطی و ملنگو رو که ایران هم دسته های وحشیشون هست جایی آزاد کرد برن

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    دوستان طوطی های شما هم صبح ها و بعدظهرها کنسرت صداهای آمازون در میارن؟! ازونها که آدم فکر میکنه توی فیلم تارزان هست!
    علاقه به خوندن در نر و ماده یکسان هست؟
    طوطی های شما وقتی به حرف اومدن یکدفعه کلمه رو واضح گفتن یا با سوت؟ و چرا طوطی من عادت به جواب دادن نداره. و وقتی باهاش صحبت میکنی بروبر نگاهت میکنه و وقتی تنها میشه اونموقع میخونه.

(توی پارک های ساعی یا ملت یا نیاوران خیلی هستن ولی نمیدونم آیا اینها میتونن براحتی خودشون رو با زندگی بیرون تطبیق بدن یا نه) باغ پرندگان اصفهان میتونه یک بهشت باشه برای پرندگانی که میخواهید آزاد کنید.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    آقا کاش راهی بود این طوطی ها که هم سنشون بالاست هم وحشی دوباره آزاد می شدن. شما اطلاع نداری طوطیهایی مثل شاه طوطی و ملنگو رو که ایران هم دسته های وحشیشون هست جایی آزاد کرد برن
    شهرزاد جان خيلي ساده آدم اين طوطي هاي بالغ وحشي(ملنگو و شاه طوطي ) رو ميتونه ببره جاهايي كه همنوعانشون زندگي مي كنن و آزاد كنه در تهران در پارك قيطريه-باغ سفارت انگليس در قلهك-و درختان بلند بعضي از منزلهاي ويلايي در منطقه در روس پاسداران شما مي تونيد طوطي هاي زيادي رو اونجا ببينيد....البته در پاركهاي ديگري هم در تهران من ديدم اما چون منزل ما پشت باغ سفارت انگليس هست هميشه صداي شاه طوطي و پروازشون در آسمان رو اونجا ميبينم.

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان طوطی های شما هم صبح ها و بعدظهرها کنسرت صداهای آمازون در میارن؟! ازونها که آدم فکر میکنه توی فیلم تارزان هست!
    علاقه به خوندن در نر و ماده یکسان هست؟
    طوطی های شما وقتی به حرف اومدن یکدفعه کلمه رو واضح گفتن یا با سوت؟ و چرا طوطی من عادت به جواب دادن نداره. و وقتی باهاش صحبت میکنی بروبر نگاهت میکنه و وقتی تنها میشه اونموقع میخونه.

(توی پارک های ساعی یا ملت یا نیاوران خیلی هستن ولی نمیدونم آیا اینها میتونن براحتی خودشون رو با زندگی بیرون تطبیق بدن یا نه) باغ پرندگان اصفهان میتونه یک بهشت باشه برای پرندگانی که میخواهید آزاد کنید.
    سلام افشين جان

1-شاه طوطي من صبحها اصلا جيغ نميزنه و از اين صداها كه شما ميگيد در نمياره.

2-شاه طوطي من اول با حالت جيغ صحبت كرد و الان داره يواش يواش بهترش ميكنه.

3-شما از هيچ طوطي نبايد انتظار داشته باشيد كه هر وقت كه شما باهاش صحبت كرديد جوابتون رو بده مگر اينكه ماهها باهاش كار كنيد و تعليمش بديد و شرطيش كنيد كه برخي از كلمات رو در جواب شما تكرار كنه...معمولا طوطي ها در اوايل صبح و نزديك عصر و غروب خيلي حرف مي زنند.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3148
    متشكرم از همگي .
    يعني شاه طوطي بايد قبل از 4 سالگي به صورت كامل آموزش داده شه و بعد از اون ديگه چيزي ياد مميگيره ؟
    در ضمن خواستم بگم كه خيلي راحت رو دستم مياد ولي فقط نميزاره پشتش رو لمس كنم!
    حالا جوجه چند ماهه بگيرم خوبه؟ حدود قيمتش چنده؟ طوطي خودم رو چند ميبرن؟ ولي دل كندن ازش سخته :smile (110):
    ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    متشكرم از همگي .
    يعني شاه طوطي بايد قبل از 4 سالگي به صورت كامل آموزش داده شه و بعد از اون ديگه چيزي ياد مميگيره ؟
    در ضمن خواستم بگم كه خيلي راحت رو دستم مياد ولي فقط نميزاره پشتش رو لمس كنم!
    حالا جوجه چند ماهه بگيرم خوبه؟ حدود قيمتش چنده؟ طوطي خودم رو چند ميبرن؟ ولي دل كندن ازش سخته :smile (110):
    ممنون
    دوست عزيز اگر كسي قصد تربيت و به حرف آوردن درست و حسابي شاه طوطي رو داشته باشه يكي از 2 انتخاب زير رو مي تونه داشته باشه و لاغير:

1-يك شاه طوطي جوجه زير 3 ماه كه هنوز خودش نتونه غذا بخوره بياره و خودش با سرنگ بهش غذا بده(به اين نوع جوجه ها در اين سن ميگن جوجه سرنگي و يا جوجه گوشتي و يا جوجه كركي) و بزرگش كنه(در خارج از ايران اگر كسي چنين كاري بكنه به طوطيش ميگن hand fed ) چنين جوجه اي بسيار رام هست و از انسان هيچ ترسي نداره....و يا اگر خودش وقت نداره و يا تجربه نداره چنين جوجه اي رو كه با دست انسان بزرگ شده و غذا دهي شده از ديگري بخره ..اين جوجه بهترين انتخاب جهت آموزش سخن گويي هست و از اول هم خودش رام هست ....دقيقا مثل طوطي دوستمونAfshin 1978 كه با هم رفتيم و چنين جوجه اي رو براش خريديم.....يك جوجه حدود 3.5 ماهه تازه به غذا افتاده كه سرنگي بزرگ شده بود.

2-اگر جوجه سرنگي و يا جوجه اي كه قبلا با سرنگ بزرگ شده گيرمون نيومد مجاز هستيم يك شاه طوطي جوجه نهايتا چشم دودي يعني حدود نهايتا 8-9 ماه بخريم .....چنين جوجه اي اگر هم وحشي و گاز بگير باشه و روي دست هم نياد 3-4 ماهه كاملا رام ميشه و ديگه گاز نميگيره و روي دست هم مياد و به حرف هم خواهد افتاد....من امسال يك جوجه چشم سياه 4-5 ماهه وحشي خريدم و الان 4 ماهه كه دارمش و كاملا رامه و روي دست مياد و حرف هم يادش دادم....الان هم چشمش از سياهي كامل رو به دودي تيره رفته....همينجا بگم كه اين حالت از جوجه طوطي درسته كه رام ميشه و به حرف هم مياد اما هيچوقت به رامي يك طوطي كه با سرنگ و دست انسان غذا دهي شده و بزرگ شده باشه ، نخواهد شد....اين داستان در مورد تمامي انواع طوطي ها صادقه.

باز تكرار ميكنم شاه طوطي كه بالغ باشه و يا شروع كرده باشه به انداختن طوق زير گردنش اگر وحشي باشه و حرف هم نزنه محاله درست و حسابي رام بشه و حرف بزنه.

در مورد شاه طوطي هم بگم كه جوجه هاي هندي و پاكستاني اون از حدود بهمن و اسفند سر از تخم در ميارن و جوجه هاي ايراني حدود ارديبهشت....پس نتيجه ميگيريم كه الان كه در شروع فصل پاييز هستيم محاله جوجه گوشتي كه خودت بزرگش كني گيرت بياد .....الان جوجه هاي چشم دودي وحشي و رام مي توني پيدا كني .....از من مي شنوي يك جوجه امساله چشم دودي رام بخر....وحشي اون چون تا مدتها دستت رو گاز ميگيره ممكنه دلت رو بزنه و نا اميدت كنه.
    شاه طوطي جوجه امساله چشم دودي وحشي حرف نزن از 150 تا 200 هزار تومان
    شاه طوطي جوجه امساله چشم دودي رام روي دست بيا گاز نگير 200 تا 250 هزار
    شاه طوطي جوجه يا بالغ رام حرف بزن در حد 4-5 كلمه از 300 به بالا.
    اين هم قيمتهايي كه خواسته بودي.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3148
    دوست عزيز اگر كسي قصد تربيت و به حرف آوردن درست و حسابي شاه طوطي رو داشته باشه يكي از 2 انتخاب زير رو مي تونه داشته باشه و لاغير:

1-يك شاه طوطي جوجه زير 3 ماه كه هنوز خودش نتونه غذا بخوره بياره و خودش با سرنگ بهش غذا بده(به اين نوع جوجه ها در اين سن ميگن جوجه سرنگي و يا جوجه گوشتي و يا جوجه كركي) و بزرگش كنه(در خارج از ايران اگر كسي چنين كاري بكنه به طوطيش ميگن hand fed ) چنين جوجه اي بسيار رام هست و از انسان هيچ ترسي نداره....و يا اگر خودش وقت نداره و يا تجربه نداره چنين جوجه اي رو كه با دست انسان بزرگ شده و غذا دهي شده از ديگري بخره ..اين جوجه بهترين انتخاب جهت آموزش سخن گويي هست و از اول هم خودش رام هست ....دقيقا مثل طوطي دوستمونafshin 1978 كه با هم رفتيم و چنين جوجه اي رو براش خريديم.....يك جوجه حدود 3.5 ماهه تازه به غذا افتاده كه سرنگي بزرگ شده بود.

2-اگر جوجه سرنگي و يا جوجه اي كه قبلا با سرنگ بزرگ شده گيرمون نيومد مجاز هستيم يك شاه طوطي جوجه نهايتا چشم دودي يعني حدود نهايتا 8-9 ماه بخريم .....چنين جوجه اي اگر هم وحشي و گاز بگير باشه و روي دست هم نياد 3-4 ماهه كاملا رام ميشه و ديگه گاز نميگيره و روي دست هم مياد و به حرف هم خواهد افتاد....من امسال يك جوجه چشم سياه 4-5 ماهه وحشي خريدم و الان 4 ماهه كه دارمش و كاملا رامه و روي دست مياد و حرف هم يادش دادم....الان هم چشمش از سياهي كامل رو به دودي تيره رفته....همينجا بگم كه اين حالت از جوجه طوطي درسته كه رام ميشه و به حرف هم مياد اما هيچوقت به رامي يك طوطي كه با سرنگ و دست انسان غذا دهي شده و بزرگ شده باشه ، نخواهد شد....اين داستان در مورد تمامي انواع طوطي ها صادقه.

باز تكرار ميكنم شاه طوطي كه بالغ باشه و يا شروع كرده باشه به انداختن طوق زير گردنش اگر وحشي باشه و حرف هم نزنه محاله درست و حسابي رام بشه و حرف بزنه.

در مورد شاه طوطي هم بگم كه جوجه هاي هندي و پاكستاني اون از حدود بهمن و اسفند سر از تخم در ميارن و جوجه هاي ايراني حدود ارديبهشت....پس نتيجه ميگيريم كه الان كه در شروع فصل پاييز هستيم محاله جوجه گوشتي كه خودت بزرگش كني گيرت بياد .....الان جوجه هاي چشم دودي وحشي و رام مي توني پيدا كني .....از من مي شنوي يك جوجه امساله چشم دودي رام بخر....وحشي اون چون تا مدتها دستت رو گاز ميگيره ممكنه دلت رو بزنه و نا اميدت كنه.
    شاه طوطي جوجه امساله چشم دودي وحشي حرف نزن از 150 تا 200 هزار تومان
    شاه طوطي جوجه امساله چشم دودي رام روي دست بيا گاز نگير 200 تا 250 هزار
    شاه طوطي جوجه يا بالغ رام حرف بزن در حد 4-5 كلمه از 300 به بالا.
    اين هم قيمتهايي كه خواسته بودي.
    واقعا" ممنون
    آخرين سوال هم با اجازه بپرسم*:
    امكان داره اينجايي كه من هستم يعني كرمانشاه كمتر هم بدن؟ چون من طوطيمو 1.5 ساله پيش كه ميشه تقريبا" در 2.5 سالگي گرفتم 80 تومن. اونجا ها چند ميدن؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    واقعا" ممنون
    آخرين سوال هم با اجازه بپرسم*:
    امكان داره اينجايي كه من هستم يعني كرمانشاه كمتر هم بدن؟ چون من طوطيمو 1.5 ساله پيش كه ميشه تقريبا" در 2.5 سالگي گرفتم 80 تومن. اونجا ها چند ميدن؟
    دوست عزيز نه تنها در كرمانشاه بلكه در تهران هم طوطي 2.5 ساله طوق انداخته وحشي رو نهايتا 100 هزار ميدن.....هيچ فكر كردين كه چرا يك كاسكوي دم قرمز وحشي چشم زرد كه بالغه رو مي تونيد با 350 هزار بخريدش اما يك كاسكوي جوجه چشم دودي رو حتي اگر هم وحشي باشه بالاي 450 هزار ميارزه؟ .....يادت باشه كمترين قيمت هر نوع طوطي مربوط ميشه به اونهايي كه هنوز وحشي هستند و بالغ هم شدن چون ديگه كاريشون نميشه كرد.....در ضمن طوطي طلا نيست كه قيمتش در سطح كشور يكسان باشه در همين تهران خودمون يك جا ميري شاه طوطي جوجه رو بهت ميدن 150 هزار و در جاي ديگه مشابه همون رو 200 هزار.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    بچه ها یکی به من کمک کنه بین شاه طوطی و ملنگو کدوم گزینه بهتری هست؟حرف زدن و رام شدنش برام مهمه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    بچه ها یکی به من کمک کنه بین شاه طوطی و ملنگو کدوم گزینه بهتری هست؟حرف زدن و رام شدنش برام مهمه.
    سلام
    بنظر من شاه طوطي خيلي بهتره.اگه من بودم شاه طوطي ميگرفتم.چون تا حالا هرچي شاه طوطي و ملنگو ديدم خيلي شاه طوطيا با مزه تر و بهتر بودند.:smile (61):

صفحه 10 از 150 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)