کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام دوستان
    متاسفانه ديروز صبح يكي از مرغ عشق هاي بالغم مرد!! بعداز ظهر هم كه برگشتم خونه ديدم يكي از جوجه هام كه 16روزه بود و حسابي هم سرحال بود مرده . . .

امروز كه با پسرخالم صحبت ميكردم ميگفت يكي از كبوترهاش و فكر كنم يكي از مرغاش مرده.ميگفت اين چند روزه چندتا پرنده مردن.اين ها اتفاقيه يا ممكنه خدايي نكرده دليل بيماري خاصي باشه؟

به نظرتون پرنده هام رو بيارم توي ساختمان يا همون بيرون بمونن؟

يه موضوع ديگه اينكه اين چند روز هواي اصفهان خيلي غير منتظره سرد شده به خصوص شب ها.ممكنه از سرما اين اتفاق افتاده باشه؟!!
    سرما هم ممکنه
    اگر در تماس با پرنده های دیگه باشن مثل گنجشک
    ممکنه نیوکاسلم بگیره
    احتمالا نیوکاسله چون میگین کبوترشم کشته شده وکبوترا اکثرا در حال پرواز وارتباط با پرنده های دیگه هستن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام دوستان
    متاسفانه ديروز صبح يكي از مرغ عشق هاي بالغم مرد!! بعداز ظهر هم كه برگشتم خونه ديدم يكي از جوجه هام كه 16روزه بود و حسابي هم سرحال بود مرده . . .

امروز كه با پسرخالم صحبت ميكردم ميگفت يكي از كبوترهاش و فكر كنم يكي از مرغاش مرده.ميگفت اين چند روزه چندتا پرنده مردن.اين ها اتفاقيه يا ممكنه خدايي نكرده دليل بيماري خاصي باشه؟

به نظرتون پرنده هام رو بيارم توي ساختمان يا همون بيرون بمونن؟

يه موضوع ديگه اينكه اين چند روز هواي اصفهان خيلي غير منتظره سرد شده به خصوص شب ها.ممكنه از سرما اين اتفاق افتاده باشه؟!!
    سلام
    واقعا بابت از دست دادن مرغ عشق هاتون متاسفم.
    راستش الان شاید پرسیدن سوال زیر کمکی به وضع فعلی نکنه اما اگه بتونیم به نتیجه ای برسیم باعث میشه که بعدها دیگه چنین تجربه ی تلخی نداشته باشیم:
    حالت تنفس مرغ عشقتون در طی چند روز گذشته چطور بود و کلا از نظر ظاهری چه شرایطی داشت؟
    تغذیه اش چطور بود خوب غذا میخورد؟
    مدفوعش مشکلی نداشت ؟(سبز و آبکی نبود؟)
    حالت چشماش و فرم گردنش تغییری نکرده بود؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا بابت از دست دادن مرغ عشق هاتون متاسفم.
    راستش الان شاید پرسیدن سوال زیر کمکی به وضع فعلی نکنه اما اگه بتونیم به نتیجه ای برسیم باعث میشه که بعدها دیگه چنین تجربه ی تلخی نداشته باشیم:
    حالت تنفس مرغ عشقتون در طی چند روز گذشته چطور بود و کلا از نظر ظاهری چه شرایطی داشت؟
    تغذیه اش چطور بود خوب غذا میخورد؟
    مدفوعش مشکلی نداشت ؟(سبز و آبکی نبود؟)
    حالت چشماش و فرم گردنش تغییری نکرده بود؟
    ممنون.
    راستش اين پرنده ام از دوماهگي پيش من بود.هميشه تندتند نفس ميكشيد.يه بار هم فيلمش رو گذاشتم تو همين تاپيك كه دوستان در موردش نظر بدن ولي ميگفتن خوبه.البته خوب هم بود.توي اين چهار ماه كه پيش من بود به غير از اين هيچ مشكلي نداشت.
    اين چند روز نميدونم خوب ميخورد يا نه چون ميرم سركار فقط روزهاي تعطيل خيلي زير نظر ميگيرمشون ولي تا چند روز پيش كه خيلي خوب ميخورد.حتي ميديدم جفتش بهش غذا ميداد.
    مدفوعش هم نه عادي بود.البته مطمئن نيستم
    حالت چشماش مثل هميشه بود.هيچ تغييري نكرده بود.گردنش هم نديدم تغيير كرده باشه.مثل قبل بود. يعني ممكنه نيوكاسل داشته باشه و من متوجه نشده باشم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    ممنون.
    راستش اين پرنده ام از دوماهگي پيش من بود.هميشه تندتند نفس ميكشيد.يه بار هم فيلمش رو گذاشتم تو همين تاپيك كه دوستان در موردش نظر بدن ولي ميگفتن خوبه.البته خوب هم بود.توي اين چهار ماه كه پيش من بود به غير از اين هيچ مشكلي نداشت.
    اين چند روز نميدونم خوب ميخورد يا نه چون ميرم سركار فقط روزهاي تعطيل خيلي زير نظر ميگيرمشون ولي تا چند روز پيش كه خيلي خوب ميخورد.حتي ميديدم جفتش بهش غذا ميداد.
    مدفوعش هم نه عادي بود.البته مطمئن نيستم
    حالت چشماش مثل هميشه بود.هيچ تغييري نكرده بود.گردنش هم نديدم تغيير كرده باشه.مثل قبل بود. يعني ممكنه نيوكاسل داشته باشه و من متوجه نشده باشم؟
    با قاطعیت نمیشه گفت که نیوکاسل عامل مرگش بوده چون مرگش خیلی ناگهانی بوده (البته با توجه به گفته های شما) و در صورتی که پرنده به نیوکاسل مبتلا بشه علائم خاصی از خودش نشون میده مثلا نفس نفس زدن و سرفه - افتادگی بالها - کشیدن پاها - پیچش سروگردن -افسردگی-بی اشتهایی- فلج کامل- اسهال سبز و آبکی و تورم بافتهای اطراف چشم و گردن و ... که شما میگید چنین علائمی رو نداشته پس به احتمال خیلی زیاد عامل مرگ نیوکاسل نیست.
    راستی یه سوال :
    وقتی که مرده بود به چه حالتی کف قفس افتاده بود و اینکه از غذاهای دارای پروتئین و داروهای تقویتی چقدر در هفته استفاده میکنید؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    با قاطعیت نمیشه گفت که نیوکاسل عامل مرگش بوده چون مرگش خیلی ناگهانی بوده (البته با توجه به گفته های شما) و در صورتی که پرنده به نیوکاسل مبتلا بشه علائم خاصی از خودش نشون میده مثلا نفس نفس زدن و سرفه - افتادگی بالها - کشیدن پاها - پیچش سروگردن -افسردگی-بی اشتهایی- فلج کامل- اسهال سبز و آبکی و تورم بافتهای اطراف چشم و گردن و ... که شما میگید چنین علائمی رو نداشته پس به احتمال خیلی زیاد عامل مرگ نیوکاسل نیست.
    راستی یه سوال :
    وقتی که مرده بود به چه حالتی کف قفس افتاده بود و اینکه از غذاهای دارای پروتئین و داروهای تقویتی چقدر در هفته استفاده میکنید؟
    ممنون كه وقت ميزايد و راهنمايي ميكنين
    روي شكم بود.قبل از اينكه بميره كتف هاشو باز ميكرد.مثل اينكه گرمش شده باشه.وقتي هم كه مرد كتفش كمي باز بود
    دارو كه فقط ب كمپلكس ميدم.خيلي هم كم.شاايد هفته اي يه بار.غذا هم كه مخلوط ارزن ريز و ارزن درشت و تخم كتون ميدم با جوونه گندم و جعفري و هويج رنده شده، سيب و خيلي هم كم سفيده(البته هميشه همشون رو تو يه هفته نميدم ها بعضي ها رو ميدم و بعضي ها رو نه)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    راستی یه سوال :
    این ها درست ولی اگه شدت بیماری زیاد باه به شکلی حیوونو میکشه که حتی ماهم متوجه علایم اون نمیشیم
    چون من تا اطلاع دارم یکی از اردک هاینر اقوام من بخاطر نیوکاسل طی 24 ساعت مرد
    مرغ عشق که دیگه 1هزارمه جسه اردک نرو داره
    ولی شایدم نباشه ولی احتمالش زیاده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    این ها درست ولی اگه شدت بیماری زیاد باه به شکلی حیوونو میکشه که حتی ماهم متوجه علایم اون نمیشیم
    چون من تا اطلاع دارم یکی از اردک هاینر اقوام من بخاطر نیوکاسل طی 24 ساعت مرد
    مرغ عشق که دیگه 1هزارمه جسه اردک نرو داره
    ولی شایدم نباشه ولی احتمالش زیاده
    سلام
    منم عرض کردم که با قاطعیت نمیشه گفت که عاملش نیوکاسله نه اینکه امکان نداره بر اثر نیوکاسل مرده باشه و با نظر شما در این مورد که شدت این بیماری گاهی اونقدر زیاده که کار به علائم نمیکشه هم موافقم .
    اما اون طوری که مهرانه خانم از علائم و شرایط قبل از مرگ مرغ عشقشون گفتن نمیشه پی به عامل بیماری برد. و عامل مرگ این پرنده و اون هم به این شکل منشا داخلی داره و تنها با کالبد شکافی میشه علت این مرگ ناگهانی رو مشخص کرد که اون هم نیاز به افراد متخصص این علم داره .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    یکی از دوستام یک جفت مرغ عشق داره ماده از تو قفس اومده بیرون امکان داره برگرده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستام یک جفت مرغ عشق داره ماده از تو قفس اومده بیرون امکان داره برگرده؟
    از جاتخمی اگه منظورتونه اره بر میگرده
    اگه از قفس اومد بیرون اگه دستی باشه برمیگرده
    یا اگه گرسنش باشه
    یا اگه نره تو قفس باشه میره پیش جفتش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق-عروس هلندی-قناری-کبوتر...
    شماره عضویت
    11645
    سلام من دوباره اومدم چند روزه که مرغ عشق ها رو به قفس بزرگ منتقل کردم(اون قفس بزرگه تو حیاطمون) یک جفت دیگه مرغ عشق و یه قناری نر هم اضافه شدن از وقتی رفتن اونجا همش یه گوشه میشینن و چرت میزنن قناریه خیلی اینطرف اونطرف میپره و راحت غذاشو میخوره حتی وقتی میرم جلو در؛ میاد جلو در میشینه ولی مرغ عشق ها به زور واسه غذا خوردن پایین میان 24 ساعته آخر قفس روی لونه هاشون نشستن چرا اینجوریه؟

صفحه 92 از 475 نخستنخست ... 42737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111142192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)