صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 107
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtm_m2008 نمایش پست ها
    ای جان. چقدر نازن اینا.
    ماشا الله هزار ماشا الله.
    شیکرا جان خیلی تبریک میگم....خدا حفظشون کنه برات.....

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.M نمایش پست ها
    می دونید چیه ؟
    کارتون حرف نداره :smile (102):
    امیدوارم همیشه موفق باشید
    ممنونم از شما دوستان خوبم ... لطف دارید :53::53::53:

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    به این عکس نگاه کنید لطفا.

چه جیگریه.:X:X:X:X:X
    یه رژلب صورتی (صورتیه یواش ) کم داره فقط.

خانم من عاششششششششقتم.:X:X:X:X
    :53::53::53::53::53::53::53::53:

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلطان آسمان نمایش پست ها
    واي خيلي باحال بود عكسهاتون مخصوصا اون جوجو كوچولوها:smile (178):

خدا براتون نگهشون داره اين نازنين ها رو،

ماجراي اون جوجه ها چيه؟تو دستگاه ستر به دنيا اومدن؟خواهش ميكنم راجع بهشون بهم توضيح بديد:smile (102):
    سلام
    ممنون ... شما لطف دارید
    ماجرای این جوجوها مفصل هست ... اگه بخوام خلاصه اش کنم باید اینطوری بگم که یه موضوعی را در مورد جوجه ها تحقیق میکردم که باعث شد تصمیم بگیرم که سری جوجه کشی انجام بدم ...:smile (10):

اونها هم توی دستگاه ستر به دنیا نیامدن توی هچر به دنیا آمدن ... هچر تبدیل تخم پرنده به جوجوی گوگولی است :52: و ستر دستگاه نگهداری در واقع ستر یه جور انکوباتور است ... برای جوجه های خانواده ماکیان:52: که مستقل هستند ( در ابعاد تولید خانگی ) بیشتر از بیست و چهار ساعت نیاز نیست که در انکوباتور بمانند ولی در مورد سایر پرنده ها ... میشه گفت که باید تا کامل شدن پرها در ستر بمانند ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    sun conure
    شماره عضویت
    3726
    با اینکه هیچ کدوم از عکسارو موفق نشدم ببینم ولی همه ی پست هاتونو با دقت خوندم واقعا شیرین داستان طوطی هاتونو نوشتین خیلی جالب بود به جز قسمتایی که صحبت مرگ میر بود!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری , بلدرچین
    شماره عضویت
    3968
    واقعا زیبا بودن
    مخصوصا اون جوجه ای که از چلاقی نجاتش دادی و داره واسه خودش خانومی میشه
    من از جوجه ها خیلی خوشم میاد
    یادمه چند سال پیش یه روز خونه یکی از اشناهامون بودم یه تخم مرغ که مال مرغ و خروس خودشون بود بهم داد تو راه که میاومدم داشتم به ساخت دستگاه جوجه کشی که تو حرفه فن نوشته بود فک میکردم وسطا راه تخم مرغم در توهماتم جوجه شده بود و نزدیکا خونه خروسی قلدری شده بود رسیدم خونه تخم مرغ رو گذاشتم توسر میز اشپزخونه و رفتم بیرون وقتی لامپ بخرم و جعبه پیدا کنم اومدم بابام خورده بودش:smile (205):
    راستی فکری واسه زمانی که مرغ و خروس میشن کردی؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahriyar12 نمایش پست ها
    با اینکه هیچ کدوم از عکسارو موفق نشدم ببینم ولی همه ی پست هاتونو با دقت خوندم واقعا شیرین داستان طوطی هاتونو نوشتین خیلی جالب بود به جز قسمتایی که صحبت مرگ میر بود!
    سلام
    ممنون ... بالاخره مرگ و میر هم یک قسمت ماجرا است ... اجتناب ناپذیره ...
    چرا نتونستید ببینید ... ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_bird نمایش پست ها
    واقعا زیبا بودن
    مخصوصا اون جوجه ای که از چلاقی نجاتش دادی و داره واسه خودش خانومی میشه
    من از جوجه ها خیلی خوشم میاد
    یادمه چند سال پیش یه روز خونه یکی از اشناهامون بودم یه تخم مرغ که مال مرغ و خروس خودشون بود بهم داد تو راه که میاومدم داشتم به ساخت دستگاه جوجه کشی که تو حرفه فن نوشته بود فک میکردم وسطا راه تخم مرغم در توهماتم جوجه شده بود و نزدیکا خونه خروسی قلدری شده بود رسیدم خونه تخم مرغ رو گذاشتم توسر میز اشپزخونه و رفتم بیرون وقتی لامپ بخرم و جعبه پیدا کنم اومدم بابام خورده بودش:smile (205):
    راستی فکری واسه زمانی که مرغ و خروس میشن کردی؟

سلام
    ممنون ..
    از کجا فهمیدی خانوم میشه ؟ :smile (95):
    چه فکری باید براشون بکنم ؟ خب مرغ و خروس میشن دیگه ؟ :52:متوجه منظورتون نشدم ...

کاربر ساده

شماره عضویت
    770
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    ممنون ... شما لطف دارید
    ماجرای این جوجوها مفصل هست ... اگه بخوام خلاصه اش کنم باید اینطوری بگم که یه موضوعی را در مورد جوجه ها تحقیق میکردم که باعث شد تصمیم بگیرم که سری جوجه کشی انجام بدم ...:smile (10):

اونها هم توی دستگاه ستر به دنیا نیامدن توی هچر به دنیا آمدن ... هچر تبدیل تخم پرنده به جوجوی گوگولی است :52: و ستر دستگاه نگهداری در واقع ستر یه جور انکوباتور است ... برای جوجه های خانواده ماکیان:52: که مستقل هستند ( در ابعاد تولید خانگی ) بیشتر از بیست و چهار ساعت نیاز نیست که در انکوباتور بمانند ولی در مورد سایر پرنده ها ... میشه گفت که باید تا کامل شدن پرها در ستر بمانند ...
    شيكراي عزيز ممنونم از پاسخت،

فقط ظاهرا يه سوء تفاهم پيش اومده دوست خوبم،اميدوارم جسارت نباشه،شما استاد هستيد خودتون،ولي دستگاه هچر قابليت چرخاندن تخم مرغ رو نداره و معمولا 3 روز پاياني تخم ها رو تو هچر ميذارن و 17-18 روز اوليه تخم ها تو ستر هستن دوست خوبم (ستر قابليت چرخاندن تخم ها رو داره) :smile (235):

واقعا هر چي اين جوجوها رو نگاه ميكنم سير نميشم خيلي ماه هستن:smile (139):

شيكرا جان دستگاهي كه توش اين جوجه ها به دنيا اومدن دستگاه آماده بود يا خودتون ساختيد؟

ممنونم،موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلطان آسمان نمایش پست ها
    شيكراي عزيز ممنونم از پاسخت،

فقط ظاهرا يه سوء تفاهم پيش اومده دوست خوبم،اميدوارم جسارت نباشه،شما استاد هستيد خودتون،ولي دستگاه هچر قابليت چرخاندن تخم مرغ رو نداره و معمولا 3 روز پاياني تخم ها رو تو هچر ميذارن و 17-18 روز اوليه تخم ها تو ستر هستن دوست خوبم (ستر قابليت چرخاندن تخم ها رو داره) :smile (235):

واقعا هر چي اين جوجوها رو نگاه ميكنم سير نميشم خيلي ماه هستن:smile (139):

شيكرا جان دستگاهي كه توش اين جوجه ها به دنيا اومدن دستگاه آماده بود يا خودتون ساختيد؟

ممنونم،موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار.
    سلام
    فکر کنم اسم هچر و ستر را مختلف استفاده می کنیم .:smile (272):.. تخم ها از روز اول تا روز 19 به طور روزانه 8 بار می چرخند توسط دستگاه هچر
    ... هچ کردن Hatch به معنای تفریخ تخم است ( یعنی تولید جوجه در تخم ) و ستر محل نگهداری که قابلیت چرخانده را نداره
    یه جستجوی نتی انجام بدهید متوجه میشید ... میگم فکر می کنم معنی لغات را جا به جا گرفتیم.... به هر حال دستگاه من هم هچر هست هم ستر .... تا زمانی تخمها مراحل تفریخ را می گذرانند روزانه می چرخند... ( تمام دستورات را می توان به دستگاه داد... چرخاندن ، میزان رطوبت ،* درجه حرارت ) بعد از تفریخ دستور عدم حرکت به دستگاه داده میشه و به جای شانه های تخم مرغ که مال هچر هست سبدهای ستر داخل دستگاه قرار میگیره ... و رطوبت و دمای دستگاه مطابق با برنامه ست مخصوص هر پرنده تنظیم یا به قولی ست SETمیشه

بله دستگاه را به سفارش یکی از دوستان طراحی کردم و دادم ساختند ... مسئله مهم در دستگاه طراحی کیت تنظیم حرارت و رطوبت هست که باید درست طراحی بشه .. البته شما اگر پول کافی داشته باشی می تونی آماده اش را بیرون بخری.... ما فقیر بیچاره ها خودمون طراحی :smile (155):می کنیم ... :smile (228):
    خب الان دیگه این جوجه ها بزرگ شدن ... ولی روزهای اول که هنوز کرکی هستند خیلی بانمک تر هستند تخمهایی که من استفاده کردم تخم مرغ محلی بود.... راس روز 19 اسفند اولیش سر از تخم در آورد و تا پایان روز بیستم تمامشون در آمدند...( یه جا خونده بودم که مرغ محلی 19 روز و مرغ ماشینی 1 روز ) من فقط بیست و چهار ساعت داخل ستر نگه داشتم بعد دیگه آوردمشون بیرون توی یک سبد لای حوله کنار شوفاژ .... مشکلی هم نداشتند ... صرف نمی کرد که بخوام توی دستگاه نگه دارم ( پول برقش خیلی زیاد میشه ... و کلا خانواده که از دست من و حیوونهام شاکی میشن همیشه ... گفتند که برای حفظ جان خودم هم که شده :smile (140): بهتره دیگه این آزمایش را ادامه ندهم :smile (44): برای همین من هم فقط بیست و چهار ساعت توی ستر نگه داشتم ... وقتی کامل خشک شدند آوردمشون بیرون ... ولی اینها گوگولی های من هستند و من خیلی دوستشون دارم خصوصا اون که چلاق بود :smile (137):.......

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    ممنون خانم شیکرای عزیز. عکسهای طوطیهاتون رو بدلیل ازبین رفتن در آپلود سنتر فروم نتونستم ببینم ولی عکسهای جوجه هاتون فوق العاده فوق العاده فوق العاده زیبا بودند. مطمئنم اهورا مزدا، خداوندگار بزرگ پاداش ترمیم پای جوجه ای که نه نیرویی داره و نه توانایی رو ارجهیت میده به هزاران هزار رکعت نمازی که خیلی ها می خونن. واقعا خوش به سعادتتون. حسودیم شد جدا" ! :smile (102):
    اگر لطف کنید از دستگاه هچری که ساختید عکسهایی بگیرید و در مورد ساختش هم توضیح مفصلی بدید یه دنیا ممنون میشم! :smile (228)::smile (235):

صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)