صفحه 16 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 377

موضوع: سامپ

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    سلام دوستان,در قسمت آب شیرین چنین جایی رو (ساخت سامپ) پیدا نکردم(یا حداقل ندیدم)بنابراین سوالاتمو اینجا میپرسم , تانکم آب شیرین هست, امیدوارم بتونم از کمکتون استفاده کنم

1- برای اور فلو بنظرتون برای تانکی با ابعاد 100طول - 45 عرض - 70 ارتفاع سوراخ روی دیواره تانک رو در چه فاصله ای از سطح آب بزنم؟؟
    همون جایی که می خواهید سطح ابتون باشه
    آبگیری تا 64 سانت انجام میشه .
    تو همین ارتفاع بزنید
    2-سایز سوراخ چند باشه؟ مته گرد بر چند میلیمتری باشه؟؟
    برایه فییتینگ یک اینچ سوراخ35میلیمتری بزنید
    3-با توجه به سوراخ پیشنهاد شده فیتینگ چند اینچ میخوره؟؟ و لوله pvc چند اینچ استفاده کنم؟
    همشون یک اینچ
    فیتینگ که میگن اینه؟ >>>
    اره

4-لوله فروشی ها دارن؟؟
    تو خیابان خیام کوچه پایین ترمینال اتوبوسا دارن

5-شیشه 10 میل بدون مشکل با گرد بر سوراخ میشه (تاحالا اینکارو نکردم) از طرفی تانک هم ساخته شده میترسم نکنه مشکل بوجود بیاد , بنظرتون شیشه بری ها سوراخ میزنن؟
    یه تاپیک هست در مورد سوراخ کردن شیشه که تو بخش خودمان بسازیم میتونی ببینی خیلی کمکت میکنه خوندنش

6-چکار کنم تا صدای آب تو لوله های رفت و برگشت آب به سامپ و تانک نپیچه؟
    باید یه زانویی سر لوله ای که میخواد بره تو سامپ بزنی که شما چون اورفلو نمیزنی نمیتونی اینکارو بکنی
    7-بعضی ها یه سوراخ دیدم بالای لوله ها میزنن بعضی وقتها شلنگ پمپ هوا وصل میکنن بعضی وقتها هیچی وصل نمیشه,اون فلسفش چیه؟ من اگه لازمه کجا باید بزنم؟
    اون برایه اینه که لوله ای که ابو برمیگردونه هنگام رفتن برق یا خاموش شدن دقیقن برعکس عمل میکنه و اب اکواریوم رو بر میگردونه تو سامپ که اون سوراخ باعث میشه تو این مواقع از اونجا هوا بکشه و اب برنگرده تو سامپ
    8-در قسمت پایه زیر تانک فضای 41 در 90 سانت جا دارم, حالا سامپو چند در چند بزنم تا بعد برسیم سر ابعاد خونه هاش-همچنین شیشه چند میل.
    ارتفاع هم بگو چیه؟
    ممنون از توجهتون.

جوابارو بین سوالا نوشتم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ـ
    شماره عضویت
    10110
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    8-در قسمت پایه زیر تانک فضای 41 در 90 سانت جا دارم, حالا سامپو چند در چند بزنم تا بعد برسیم سر ابعاد خونه هاش-همچنین شیشه چند میل.
    ارتفاع هم بگو چیه؟
    90سانتیمتر

سلام دوستان,نظرتون درباره این طرح چیه؟

• از صفر تا 28 سانت حجم آب داخل سامپه=70 لیتر که تقریبا 1/4 آبگیری تانکه که 270 لیتر آبگیری میشه,

• از 28 تا 36 حجم آبیه که از کف سوراخ ایجاد شده روی دیواره تانک شروع میشه تا به سطح آب تانک میرسه, 5 سانتی متر پایین تر از سطح آب هست,برای اینکه برق قطع شد این قسمت پر بشه,حدودا 21 لیتر

• از 36 تا 43 هم برای حجم مدیا ها در نظر گرفتم که خود مدیا ها حجم دارن و سطح آبو بالا میارن برای وقتی که برق قطع شد و سطح آب تا 36 اومد بالا , از 36 تا 43 هم بخاطر حجم مدیا آب بیاد بالا و از سامپ نریزه بیرون,حدودا 18.5 لیتر

ضمنا شیشه های بدنه و کف تانکو 6 میل گرفتم,
    شیشه های جداکننده داخل + پلکسی سوراخ سوراخ زیر ابر ریز خونه اول(ابتکار آقای رضایی در ساخت تانک حرفه ایشون) رو 4 میل گرفتم,

ضخامت شیشه هارو از حجم آب کم کردم تا لیتراژی که نوشتم به واقعیت نزدیک تر باشه, بااینحال سطح اول 27.1 بود که به 28 گرد کردم

آیا این طرح عملیه یا ایرادات اساسی داره؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    90سانتیمتر

سلام دوستان,نظرتون درباره این طرح چیه؟

• از صفر تا 28 سانت حجم آب داخل سامپه=70 لیتر که تقریبا 1/4 آبگیری تانکه که 270 لیتر آبگیری میشه,

• از 28 تا 36 حجم آبیه که از کف سوراخ ایجاد شده روی دیواره تانک شروع میشه تا به سطح آب تانک میرسه, 5 سانتی متر پایین تر از سطح آب هست,برای اینکه برق قطع شد این قسمت پر بشه,حدودا 21 لیتر

• از 36 تا 43 هم برای حجم مدیا ها در نظر گرفتم که خود مدیا ها حجم دارن و سطح آبو بالا میارن برای وقتی که برق قطع شد و سطح آب تا 36 اومد بالا , از 36 تا 43 هم بخاطر حجم مدیا آب بیاد بالا و از سامپ نریزه بیرون,حدودا 18.5 لیتر

ضمنا شیشه های بدنه و کف تانکو 6 میل گرفتم,
    شیشه های جداکننده داخل + پلکسی سوراخ سوراخ زیر ابر ریز خونه اول(ابتکار آقای رضایی در ساخت تانک حرفه ایشون) رو 4 میل گرفتم,

ضخامت شیشه هارو از حجم آب کم کردم تا لیتراژی که نوشتم به واقعیت نزدیک تر باشه, بااینحال سطح اول 27.1 بود که به 28 گرد کردم

آیا این طرح عملیه یا ایرادات اساسی داره؟

دوست عزیز
    ابر یا اسفنج در آب شور زیاد به کار نمیاد چون جریان در آب شور زیاده و مدفوع ماهیها تو آب حل میشه و چیز درشتی باقی نمیمونه که اسفنج بگیردش و به نظر من دولایه اسفنج ریز بزار و بقیه رو پد یا پشم شیشه

برای مدیا دو خونه در نظر بگیری کافیه و هر کدوم 10 سانت و هرچه خونه واترپمپ یا پاور هد بزرگتر باشه دستت باز تره چون هرچه در تانک تبخبر داشته باشی سطح آب در خونه واتر پمپ کم میشه و اگر آبگیریش
    کم باشه هر روز باید آب اضافه کنی ولی اگه ظرفیت خونه واتر پمپ زیاد باشه کمتر سطح آب کم میشه
    اگر از اسکیمر استفاده میکنی دیگه به پمپ هوا نیاز نداری
    موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ـ
    شماره عضویت
    10110
    ممنون ولی این تانک آب شیرینه که در چند پست قبل تر گفتم,
    چون تو آب شور همه سامپ میزارن و تاپیک سامپ اینجا فعال تره گفتم اینجا از بچه ها کمک بگیرم,
    با این وجود نظر دوستان چیه؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    چون تو آب شور همه سامپ میزارن و تاپیک سامپ اینجا فعال تره گفتم اینجا از بچه ها کمک بگیرم,
    خونه واترپمپو بزرگتر کن و مدیا هم زیاد بودنش باعث بهتر بودن سیستم بیولوژیک نیست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    همونطور که آقا مصطفی گفت و من دلیلش رو توضیح دادم خونه واتر پمپ رو بزگتر کن
    خونه مدیا رو دو تا ده سانت بگیرو مدیا رو به دو قسمت کن چون هر شش ماه مدیا رو باید در بیاری و بشوری و اگر همه مدیا رو به یکباره بشوری سیکلت به هم میخوره و وقتی دو قسمت باشه ، یه قسمت رو میشوری و قسمت دیگه رو یه ماه بعد اینجوری سیکلت به هم نمیخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ـ
    شماره عضویت
    10110
    با تشکر از آقای نوروزی و آقا مصطفی,

خب من قسمت پاور هد رو افزایش دادم ,

مدیا رو 2 بخش کردم, فقط تیغه ای که بین دو بخش مدیا کشیدم رو با فاصله ای کف نزاشتم انگار که آب از مدیا 1 سر ریز میشه توی مدیا 2 و از اونجا سر ریز میشه رو بخاری تا آبو گرم کنه,مشکلی که پیش نمیاره؟(برای بهم نخوردن ترتیب شیشه ها اینکارو کردم),

ارتفاع شیشه از کف و قد شیشه های جداکننده مناسبه؟

اگر موردی هست بازم لطفا تذکر بدید ,

آقا مصطفی فرمودید که مدیا زیاد برای بهتر شدن سیستم بیولوژیکی صرفا کافی نیست,میشه فرمایشتونو تکمیل کنید و بگید که از چه راههایی میتونم سیستم بیولوژیکی رو بهبود ببخشم؟

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    سامپ شلوغی دارید درست میکنید
    به نظرمن نیاز به این همه خونه نیست
    5 خونه جواب کار میده خونه سنگ هوا که گذاشتید
    اگه اسکیمر داشته باشید دیگه نیازی به این خونه نیست
    و دوم اینکه فکر نمیکنم مشکل پایین امدن دما داشته باشید و واسش یک خونه گذاشتید
    همه که مشکل افزایش دما دارن
    معمولا دمای اتاق بالای 24 هست
    و اینکه خونه واتر پمپ بهتره اب سر ریز بشه تا از زیر وارد ببشه
    البته شما بیشتر به دلیل وجود بخاری اینکارو کردید فکر میکنم

اینا نظر بود فقط
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    منظورم از مدیایه زیاد این بود که زیاد بودنش دلیل بر این نمیشه که سیستم بیولوژیک قوی تری دارین
    خونه بخاری رو هم حذف کن و بخاری رو بزار تو خونه واترپمپ ابرها رو هم میتونی رویه هم از ریز به درشت رویه هم بچینی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ـ
    شماره عضویت
    10110
    ممنون آقا رضا این سامپ آب شیرینه چون تو قسمت آب شور تاپیکش فعال تر بود برای همین اینجا پست زدم
    حق با شماست سامپ کمی شلوغ شده, و منم بخاطر همین اینجام که با همفکری دوستان سامپ رو به یه جایی برسونم,
    اگر نظری دارید بفرمائید استفاده کنیم,

ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    منظورم از مدیایه زیاد این بود که زیاد بودنش دلیل بر این نمیشه که سیستم بیولوژیک قوی تری دارین
    خونه بخاری رو هم حذف کن و بخاری رو بزار تو خونه واترپمپ ابرها رو هم میتونی رویه هم از ریز به درشت رویه هم بچینی
    چشم بخاری رو حذف میکنم,فقط یه سوال خونه بخاری رو کلا حذف کنم(طولشو از طول سامپ کم کنم؟)یا به واتر پمپ 12 سانت اضافه کنم؟ الان سامپ 90 سانتیمتره

متوجه منظور شما نشدم که ابرها رو بهم باشه به چه صورته,منظور شما از ابرها کل ابرها بود , یعنی خونه 1 و 3 با هم یکی بشه یا تو هر خونه رو به هم (که متوجه نشدم چطوریه) چیده بشه؟؟

حالا که خونه بخاری رو حذف میکنم پس خونه واتر پمپو سر ریز میسازم به فرمایش آقا رضا.

صفحه 16 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)