صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 107
    همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    مشکلی نیست 4و5 تا کلمه تمرین کنید بعد که واضح شد 4و5 تا دیگه
    در مورد جایزش هم زیاد تخمه ندید یا تخمه رو نصف کنید نصفشو بدید که زیاد نشه

ابوالفضل جان من فکر میکنم همین 2 کلمه ای رو که الان یاد گرفته رو باهاش کار کنند تا واضحتر بگه,4-5 کلمه برای طوطی مثل عروس زیاده و بهتره در حد 1-2 کلمه باشه اون هم برای شروع کار کلمات راحت بهتره.
    در ضمن تمام طوطی ها ابتدا کلمات رو ناواضح میگن و بعد از چند مدت واضح میشه (البته با تکرار)
    این مدت ممکنه برای طوطی هایی مثل کاسکو ظرف چند روز اتفاق بیوفته و برای طوطی هایی امثال عروس 2-3 هفته ای هم طول بکشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    سلام دوستان

یه جوجه تازه دون خور شده خریدم....

با توجه به این مقاله : http://www.parsipet.ir/thread14796.html

امیدی به گفتن 1-2 کلمه یا حتی یک کلمه داشته باشم؟؟
    مطمئنا عجله ای ندارم و تا جایی که ممکنه باهاش کار میکنم.
    تو آپارات کلیپ های زیادی از حرف زدن مرغ عشق دیدم!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    سلام دوستان

بله هست دوست عزیز ولی نباید انتظار داشته باشی که مثل شاه طوطی و کاسکو... کلماتی که یاد میگیره واضح و رسا باشه من کاسکو حدود 7 ساله داشتم وحشی که همه میگفتن امکان نداره یک کلمه هم یاد بگیره ولی تونست بعد از مدتی تا 8 کلمه رو یاد بگیره

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    سلام دوستان

سلام
    در صورتي كه جوجه اي كه خريديد نر باشه احتمال زياد هست كه به جرف بياد و چند كلمه اي رو ياد بگيره ولي اگه ماده باشه خير چون نه استعداد خوبي در زمينه ي يادگيري داره و نه از نظر فيزيولوژيكي توانايي اين كار رو داره

هرچند كلماتي كه باجي شما در اينده ياد ميگيره هم بستگي به تمرين هاي شما و ميزان رام بودنش داره

موفق باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو سامی
    شماره عضویت
    18995
    درود به همه دوستان عزیز سال نو بر همه ایران دوستان و پارسی زبانان فرخنده باد بخصوص عزیزان انجمن. یه سوال دارم که بارها به شیوهای گوناگون توی تایپیک های مختلف بیان کردم ولی پاسخ کاملی نگرفتم. من یه طوطی ملنگو دارم فکر کنم حدود یکسال داره و یکماهی هست خریدمش خودش از اول کمی رام بود ولی من هم با تلاش زیاد با خودم آشناش کردم و رام تر شده حالا بوس میده براش آهنگ که میزنم میرقصه یعنی سرش رو تکون میده این ور و اونور میکنه و .... خیلی خیلی شبانه روز به همه روشها باهاش حرف زدن رو تمرین کردم و الان یک هفته ای هست که دیگه بجای سوت زدن و جیغ کشیدن صداهای عجیبی از خودش در میاره و دایم بلغور میکنه حتی قبلا وقتی میگذاشتمش پشت پنجره برای پرندهای دیگه جیغ میکشید و سوت میزد ولی الان مثل رادیو که روی موج خودش نیست صدا در میاره.البته این رو باید بگم که بجز شبها موقع خواب که میره توی قفسش بقیه روز بیرون از قفس روی شاخه های که خودم با چوب درست کردم میشینه.حالا میخواستم بدون کی حرف میزنه اصل ممکنه حرف بزنه یا نه؟برای تمرین کردن باهاش دیر شده یا اینکه نه میتونم کلمات زیادی باهاش کار کنم یاد بگیره یعنی فرصت دارم؟ دیگه دارم ازش نامید میشم چون یک هفته هست هیچ پیشرفتی نداشته با این همه تمرین و حرف زدن.آیا میتونه بخاطر این باشه که جاش راحته؟چون من اصلا نه گرسنگی بهش میدم نه میگزارمش تو قفس حتی مسافرت هم با خودم بردمش تو مسیر کامل یا روی سر قفسش بود یا روی سر صندلی ماشین حتی وقتی میرم از خونه بیرون تا جایی که امکان داره با خودم میبرمش خرید یا خونه اقوام ولی آزاد نه اینکه با قفس. اینم بگم یک مرتبه پرهاش رو دادم کوتاه کردن دیگه الان با اینکه بلند شده و میتونه پرواز کنه ولی دیگه کوتاه نکردم.از دوستان و اساتید گرامی درخواست میکنم بهم پاسخ کامل بدن و ایرادات رو بهم بگن تا بدونم بخصوص در مورد حرف زدنش.در ضمن اسم طوطی من سامی هست و جنسیتش نر. با سپاس فراوان از همه..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین9 نمایش پست ها
    درود به همه دوستان عزیز سال نو بر همه ایران دوستان و پارسی زبانان فرخنده باد بخصوص عزیزان انجمن. یه سوال دارم که بارها به شیوهای گوناگون توی تایپیک های مختلف بیان کردم ولی پاسخ کاملی نگرفتم. من یه طوطی ملنگو دارم فکر کنم حدود یکسال داره و یکماهی هست خریدمش خودش از اول کمی رام بود ولی من هم با تلاش زیاد با خودم آشناش کردم و رام تر شده حالا بوس میده براش آهنگ که میزنم میرقصه یعنی سرش رو تکون میده این ور و اونور میکنه و .... خیلی خیلی شبانه روز به همه روشها باهاش حرف زدن رو تمرین کردم و الان یک هفته ای هست که دیگه بجای سوت زدن و جیغ کشیدن صداهای عجیبی از خودش در میاره و دایم بلغور میکنه حتی قبلا وقتی میگذاشتمش پشت پنجره برای پرندهای دیگه جیغ میکشید و سوت میزد ولی الان مثل رادیو که روی موج خودش نیست صدا در میاره.البته این رو باید بگم که بجز شبها موقع خواب که میره توی قفسش بقیه روز بیرون از قفس روی شاخه های که خودم با چوب درست کردم میشینه.حالا میخواستم بدون کی حرف میزنه اصل ممکنه حرف بزنه یا نه؟برای تمرین کردن باهاش دیر شده یا اینکه نه میتونم کلمات زیادی باهاش کار کنم یاد بگیره یعنی فرصت دارم؟ دیگه دارم ازش نامید میشم چون یک هفته هست هیچ پیشرفتی نداشته با این همه تمرین و حرف زدن.آیا میتونه بخاطر این باشه که جاش راحته؟چون من اصلا نه گرسنگی بهش میدم نه میگزارمش تو قفس حتی مسافرت هم با خودم بردمش تو مسیر کامل یا روی سر قفسش بود یا روی سر صندلی ماشین حتی وقتی میرم از خونه بیرون تا جایی که امکان داره با خودم میبرمش خرید یا خونه اقوام ولی آزاد نه اینکه با قفس. اینم بگم یک مرتبه پرهاش رو دادم کوتاه کردن دیگه الان با اینکه بلند شده و میتونه پرواز کنه ولی دیگه کوتاه نکردم.از دوستان و اساتید گرامی درخواست میکنم بهم پاسخ کامل بدن و ایرادات رو بهم بگن تا بدونم بخصوص در مورد حرف زدنش.در ضمن اسم طوطی من سامی هست و جنسیتش نر. با سپاس فراوان از همه..
    سلام. روش اموزش سخنگویی چیزی جز کارهایی که شما کردید نیست. باید رودررو با طوطی تمرین کنید. روزایی هم که نیستید میتونید براش صدای ضبط شده بذارید.
    ملنگو تو این سن ممکنه به حرف بیاد و ممکنه هم به حرف نیاد . اما تا اینجا هم که پیش رفته نشون میده میتونه صحبت کنه. اما نه خیلی زیاد. نمیخوام بیجهت امیدوارتون کنم. به تلاش خودتون و طوطی شما بستگی داره . نا امید نشید.

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو سامی
    شماره عضویت
    18995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام. روش اموزش سخنگویی چیزی جز کارهایی که شما کردید نیست. باید رودررو با طوطی تمرین کنید. روزایی هم که نیستید میتونید براش صدای ضبط شده بذارید.
    ملنگو تو این سن ممکنه به حرف بیاد و ممکنه هم به حرف نیاد . اما تا اینجا هم که پیش رفته نشون میده میتونه صحبت کنه. اما نه خیلی زیاد. نمیخوام بیجهت امیدوارتون کنم. به تلاش خودتون و طوطی شما بستگی داره . نا امید نشید.

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk
    درود .ممنون از راهنماهیی تون. ولی من آخرش متوجه نشدم ملنگو چه موقع خوبه برای تمیرن و سخنکویی؟یه جا نوشتن تازه از یکسالگی میتونه بحرف بیاد یه جانوشتن قبل از بلوغ که سه سالگیه یه جا دیگه میگن یکسالشه بالغه و دیگه دیره .یه بنده خدایی هم ملنگو داشت هشت ماهش بود جواب داده بودن بهش که الان زوده برای حرف زدن خلاصه ..... لطفا یه راهنمایی کامل کنید که بفهمم ملنگو از چه سنی و تا کی وقت داره بحرف بیاد.اگر بتونم عکسش رو میگزارم لطف کنید هرکی میتونه سن و جنسیتش رو بهم بگه.با سپاس.اینهم چندتا عکس از سامی لطفا نظر بدید.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    درود .ممنون از راهنماهیی تون. ولی من آخرش متوجه نشدم ملنگو چه موقع خوبه برای تمیرن و سخنکویی؟یه جا نوشتن تازه از یکسالگی میتونه بحرف بیاد یه جانوشتن قبل از بلوغ که سه سالگیه یه جا دیگه میگن یکسالشه بالغه و دیگه دیره .یه بنده خدایی هم ملنگو داشت هشت ماهش بود جواب داده بودن بهش که الان زوده برای حرف زدن خلاصه ..... لطفا یه راهنمایی کامل کنید که بفهمم ملنگو از چه سنی و تا کی وقت داره بحرف بیاد.اگر بتونم عکسش رو میگزارم لطف کنید هرکی میتونه سن و جنسیتش رو بهم بگه.با سپاس.اینهم چندتا عکس از سامی لطفا نظر بدید.

سنش هم همون حدود یک سال تا دو سال هست . در مورد جنسیتش مطمئن نیستم . احتمال میدم نر باشه .زیر گردنش پرهای مشکی نداره ؟

اکثرا در 8 ماهگی و بعضی هاشون ممکنه بعد از یک سالگی به حرف بیان .. یکی از شرایط مهم برای حرف زدن اینه که تو خونه شما احساس راحتی کنه و استرس نداشته

طوطی هایی که از بچگی بزرگ شده باشن خیلی بهتر صحبت میکنن .برای طوطی شما هم دیر نیست با توجه به اینکه داره تلاش هم میکنه که کلمات رو به صورت ناواضح بگه.. اما نمیتونم هیچ قولی بدم . طوطی های مختلف ویژگی ها و خصوصیات مختلف دارن . استثا همیشه وجود داره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو سامی
    شماره عضویت
    18995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سنش هم همون حدود یک سال تا دو سال هست . در مورد جنسیتش مطمئن نیستم . احتمال میدم نر باشه .زیر گردنش پرهای مشکی نداره ؟

اکثرا در 8 ماهگی و بعضی هاشون ممکنه بعد از یک سالگی به حرف بیان .. یکی از شرایط مهم برای حرف زدن اینه که تو خونه شما احساس راحتی کنه و استرس نداشته

طوطی هایی که از بچگی بزرگ شده باشن خیلی بهتر صحبت میکنن .برای طوطی شما هم دیر نیست با توجه به اینکه داره تلاش هم میکنه که کلمات رو به صورت ناواضح بگه.. اما نمیتونم هیچ قولی بدم . طوطی های مختلف ویژگی ها و خصوصیات مختلف دارن . استثا همیشه وجود داره.
    درود مجدد.ممنون.حس میکنم خیلی تو همین قسمت بلغور کردن مونده الان حدود دو هفته ای میشه که بلغور میکنه و وسطاش سلام هم نا واضح میگه ولی هیچ تغییری نکرده.سخن گفتنش بزام خیلی مهمه چون خودمو کشتم بسکه صبح تا شب سلام سلام میکنم بهش.به هر حال سپاسگزارم که وقت گذاشتید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    با سلام
    ملنگوش شما حدود 1 سال سن داره و مادست

صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)