صفحه 74 از 84 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 731 به 740 از 832
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    shah tooty
    شماره عضویت
    10754
    با سلام خدمت اساتيد و دكتر گرامي

بنده يك شاه طوطي ٨ماهه دارم كه از بيست روزگي نزد بنده بزرگ شده.و با مطالعه و آگاهي
    تمام دقتم را جمع كردم تا پرنده به بهترين شكل رشد كنه.اما از ابتدا مدام با بيماري هاي متعدد دست به گريبان بود.
    بسيار بد غذاست و تو اين مدت بخاطر بدغذايي اين پرنده من چندين شيوه و ماده غذايي مجاز رو امتحان كردم تا امروز كه با اينكه
    خيلي وقت بود دونخور شده بود،اجبارا با سرنگ براي جلوگيري از گرسنگي و ضعف شديد و لاغري كه بدان مبتلا بود تغذيه اش كنم.
    در چهار ماهگي اطراف نوكش تاول يا به گفته دوستان و پزشك قارچ ايجاد شد كه با جنتيان ويولت بصورت درمان موضعي بهبود يافت.و
    بعد از بهبود اولي ، دومين ضايعه هم ايجاد شد كه با همان درمان و آنتي بيوتيك رفع شد.و تا امروز يكبار ديگر هم ايجاد شد كه درمان موضعي جوابگو
    بود.
    اما مشكل اصلي...
    با وجود اينكه بنده از تمام مواد مغذي و مجاز پرنده استفاده ميكنم اما تشنج گاه و بي گاه با فواصل گاها كم و گاهي هم زياد به سراغش ميان.
    مكملهاي خارجي براش گرفتم و به تشخيص دامپزشك مكمل كلسيو از شركت تابرنيل رو بمدت هفت روز مصرف كردم براش.
    متاسفانه امروز بي دليل بعد از يك ماه دوباره تشنج كرد و با فاصله سه ساعت دوباره تكرار شد.و بار دوم جيغ زد.در حالت تشنج بالهاش حالت پرش داره،
    خودش رو سفت ميكنه و پلكاش تند و تند باز و بسته ميشه. نميدونم چشه.آزمايش انگل مدفوع رو داد و منفي بود.پيش چندتا دكتر رفتم كه متوجه نشدن.
    يك مشكل ديگه هم هست كه بدنش بعضي اوقات در قسمت بالها ميلرزه.بتازگي تونستم اشتهاشو بازيابي كنم و بطور مشخص داره وزن ميگيره.و سينش كه قبلا
    كاملا آب شده بود الان دوباره داره گوشت مياره.بجز لرزش و تشنج امروز مدتي بود كه خيلي خوب بود.
    مدفوعش بخاطر غذاش آب زيادي داره اما قسمت سبزش كاملا شكل منسجم داره.وقتي دانه روغني بيشتر ميخوره قسمت سفيدش بيشتر ميشه.
    لطفا اگه نياز هست اطلاعات بيشتري ارائه بدم ،بفرماييد تا عرض كنم.
    سپاسگذارم
    باغبان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    10755
    سلام اقای دکتر
    امروز صبح دیدم مرغ ماده م گوشه قفس نشسته پف کرده،خیلی بیحاله،اشتها هم نداره ،فک میکنم تخم تو دلش گیر کرده باشه................الان من مقعدشو با روغن کنجد چرب کردم دیگه نمیدونم چیکارش کنم الانم 5 تا تخم داره،اینم عکساش.ممنون
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    10542
    با سلام,من ی سوال داشتم از خدمتتون که اگه کمکم کنین خیلی ممنون میشم,من یک طوطی ملنگو دارم که 1 ساله دارمش وسنش تقریبا 2 ساله,کاملا رام شده و همیشه آزاده اما چند وقت پیش شروع کرده بود به پر جوی که بردمش دکتر و ی دارویی که 5 روز توی آبش ریختم بهتر شده بود که باز دوباره شروع کرده و پراشو از وسط میجوه,تخمه هم اصلا بهش نمیدم فقط گاهی اوقات مغز گردو,خیلی بهش توجه میشه توی خونه ولی دست ازین کار برنمیداره,نمیدونم چیکار کنم ,اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط toranj نمایش پست ها
    سلام اقای دکتر
    امروز صبح دیدم مرغ ماده م گوشه قفس نشسته پف کرده،خیلی بیحاله،اشتها هم نداره ،فک میکنم تخم تو دلش گیر کرده باشه................الان من مقعدشو با روغن کنجد چرب کردم دیگه نمیدونم چیکارش کنم الانم 5 تا تخم داره،اینم عکساش.ممنون
    []
    سلام دوست عزیز ظاهرا به دلایلی فعلا آقای دکتر قادر به پاسخگویی نیستن.بهتره سریعا به یک دامپزشک مجرب و یا پرنده فروشیه باتجربه که تجربه ی قبلی داره مراجعه کنی.درمان تخم برگشتن کارسختی نیست درصورتیکه تجربه ی قبلی داشته باشین ولی قطعا مشکلش با روغن کنجد حل نخواهد شد و اگر تعلل کنید به دلیل عفونتی که داخل بدن پرنده شکل خواهد گرفت ظرف مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط shika نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتيد و دكتر گرامي

بنده يك شاه طوطي ٨ماهه دارم كه از بيست روزگي نزد بنده بزرگ شده.و با مطالعه و آگاهي
    تمام دقتم را جمع كردم تا پرنده به بهترين شكل رشد كنه.اما از ابتدا مدام با بيماري هاي متعدد دست به گريبان بود.
    بسيار بد غذاست و تو اين مدت بخاطر بدغذايي اين پرنده من چندين شيوه و ماده غذايي مجاز رو امتحان كردم تا امروز كه با اينكه
    خيلي وقت بود دونخور شده بود،اجبارا با سرنگ براي جلوگيري از گرسنگي و ضعف شديد و لاغري كه بدان مبتلا بود تغذيه اش كنم.
    در چهار ماهگي اطراف نوكش تاول يا به گفته دوستان و پزشك قارچ ايجاد شد كه با جنتيان ويولت بصورت درمان موضعي بهبود يافت.و
    بعد از بهبود اولي ، دومين ضايعه هم ايجاد شد كه با همان درمان و آنتي بيوتيك رفع شد.و تا امروز يكبار ديگر هم ايجاد شد كه درمان موضعي جوابگو
    بود.
    اما مشكل اصلي...
    با وجود اينكه بنده از تمام مواد مغذي و مجاز پرنده استفاده ميكنم اما تشنج گاه و بي گاه با فواصل گاها كم و گاهي هم زياد به سراغش ميان.
    مكملهاي خارجي براش گرفتم و به تشخيص دامپزشك مكمل كلسيو از شركت تابرنيل رو بمدت هفت روز مصرف كردم براش.
    متاسفانه امروز بي دليل بعد از يك ماه دوباره تشنج كرد و با فاصله سه ساعت دوباره تكرار شد.و بار دوم جيغ زد.در حالت تشنج بالهاش حالت پرش داره،
    خودش رو سفت ميكنه و پلكاش تند و تند باز و بسته ميشه. نميدونم چشه.آزمايش انگل مدفوع رو داد و منفي بود.پيش چندتا دكتر رفتم كه متوجه نشدن.
    يك مشكل ديگه هم هست كه بدنش بعضي اوقات در قسمت بالها ميلرزه.بتازگي تونستم اشتهاشو بازيابي كنم و بطور مشخص داره وزن ميگيره.و سينش كه قبلا
    كاملا آب شده بود الان دوباره داره گوشت مياره.بجز لرزش و تشنج امروز مدتي بود كه خيلي خوب بود.
    مدفوعش بخاطر غذاش آب زيادي داره اما قسمت سبزش كاملا شكل منسجم داره.وقتي دانه روغني بيشتر ميخوره قسمت سفيدش بيشتر ميشه.
    لطفا اگه نياز هست اطلاعات بيشتري ارائه بدم ،بفرماييد تا عرض كنم.
    سپاسگذارم
    باغبان
    خوش اومدید دوست عزیز.اینو بخونید شاید کمکتون کنهhttp://www.parsipet.ir/thread8998.html

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    shah tooty
    شماره عضویت
    10754
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    خوش اومدید دوست عزیز.اینو بخونید شاید کمکتون کنهhttp://www.parsipet.ir/thread8998.html

ممنون جناب قليخاني ديشب همين مطلب رو مطالعه كردم.و احتمال دادم ممكنه از افت قند خونش باشه.
    متاسفانه نميشه به اين زبون بسته ها يه حبه قند داد و حلش كرد.يك عدد خرما را در مقداري آب جوش باز كردم و
    بعد از صاف كردن با سرنگ دادم خورد.استقبال كرد.و گو يا تا الان موثر واقع شده.من با سوپ سبزيجات تونستم اشتهاي
    پرنده كوچولوم رو بازيابي كنم.و با قطع تمام مكملها و داروها خودم از نو تلاشم رو براي بهبود اوضاعش متمركز كردم.
    و بعد از چند ماه بي ميلي و بد غذايي موفق شدم اونو به غذا ترغيب كنم.
    شيكا از ابتدا بيمار بود.خيلي تلاش كردم و از دانش افراد زيادي بهره گرفتم.شيكا الان هشت ماهشه و من تو اين مدت حتي يه ذره هم
    از داشتن پرنده لذت نبردم.همواره در حال دوا و درمان بودم.اما از خداوند ممنونم كه بهم اين قدرت رو داد تا بتونم به يك موجود زنده كمك كنم.
    هنوزم خسته نيستم.بازم كمكش ميكنم و ازش نگهداري و مراقبت ميكنم.
    اين رسالت تمام انسانهاي مسئوله....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون جناب قليخاني ديشب همين مطلب رو مطالعه كردم.و احتمال دادم ممكنه از افت قند خونش باشه.
    متاسفانه نميشه به اين زبون بسته ها يه حبه قند داد و حلش كرد.يك عدد خرما را در مقداري آب جوش باز كردم و
    بعد از صاف كردن با سرنگ دادم خورد.استقبال كرد.و گو يا تا الان موثر واقع شده.من با سوپ سبزيجات تونستم اشتهاي
    پرنده كوچولوم رو بازيابي كنم.و با قطع تمام مكملها و داروها خودم از نو تلاشم رو براي بهبود اوضاعش متمركز كردم.
    شيكا از ابتدا بيمار بود.خيلي تلاش كردم و از دانش افراد زيادي بهره گرفتم.شيكا الان هشت ماهشه و من تو اين مدت حتي يه ذره هم
    از داشتن پرنده لذت نبردم.همواره در حال دوا و درمان بودم.اما از خداوند ممنونم كه بهم اين قدرت رو داد تا بتونم به يك موجود زنده كمك كنم.
    اول که بابت این همه صبرو حوصله بهتون خدا قوت میگم ودوم اینکه همه ی موجودات دقیقا مثل انسان ها میمونن و ممکنه بینشون جوجه های ضعیفی بخصوص در جوجه هایی که تخم های آخر هستن وجود داشته باشه که در جوجه های سرنگی به دلیل اینکه تغذیه ی مصنوعی شدن چشمگیرتره و از طرفی همینکه هر سری از یک مشکل جدید سربلند بیرون میاید خودش بهترین سرگرمیه که با طوطیتون دارید و مورد آخر اینکه خدمتتون عرض میکنم کاملا تجربی هست سعی کنید در هفته سه الی چهار قطره عسل به پرندتون بدین.پرنده های ضعیف رو خیلی تقویت میکنه.موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    امیدوارم که پرندتون خوب بشه واز شما هم بابت زحماتی که به خاطر پرندت میکشی ممنونم امیدوارم همینطور ثابت قدم باشید تا اینکه پرندتون خوب بشه.
    توی قسمت تغذیه هم یه سرچ کنید ببینید چه چیزی هست که قند هم داره وطوطیتون میتونه بخورتش شاید بهتر شه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7720
    سلام

پای کاسکوی من نمیدونم چرا زخمی شده ازش خون اومد.
    الان بند اومده ظاهرا .

چی کار کنم؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7720
    از ناخونش خون میومد.........

صفحه 74 از 84 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)