صفحه 5 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 2687
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    8982
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به دوستان خوبم

بچه ها یکی از دوستان حدود 10 تا دیسکس در تانک اصلیش داره

با ورود یک دیسکس قرنطینه نشده که مبتلا به انگل روده ای بود ( مدفوع سفید کش دار ) اول همین دیسکس رو جدا کرد و با مترونیدازول درمان رو شروع کرد دوره درمان که تمام شد واهی رو به تانک اصلی انتقال داد ولی

این بار به غیر از اینکه همین ماهی از دوباره علائم انگل روده ای رو نشون داد 2 تا ماهی دیگه هم گوشه گیر شدن و علائم بیماری رو نشون دادن

داروی فراجلول سرا هم پیدا نکرده در اصفهان چه پیشنهادی برای این دوست ما دارید که مشکلش حل بشه

هم 3تا دیسکس هایی که آلوده شدن هم اینکه پیش گیری بشه در تانک اصلی که بقیه هم مبتلا نشن !

با تشکر از دوستان
    سلام

ضمن تشكر از دوستم داود مي خواستم يه سري اطلاعات ديگه هم بدم شايد بهتر بتونين به منو راهنمايي كنين

داستان از اين قراره كه همونطوري كه توضيح داده شد اول يك ماهي كه به اين بيماري مبتلا بود وارد تانك شد و من اونو قرنطينه كردم و درمان را با داروي پرازيكوانتل شركت ميكرو ليفت شروع كردم بعد از هفت روز ماهي علام بهبود از خودش نشون داد و از گوشه گيري بيرون اومد من اونو منتقل كردم به تانك اصلي بعد از 3 روز مجددا ديدم مدفوعش سفيد رنگ و كش دار هست و مجددا گوشيه گير شد اين بار درمان را با داروي مترانيدازول شروع كردم و حدود هشت روز ماهي را قرنطينه كردم دوباره علائم بهبودي مشخص شد يعني هم مدفوعش رنگش عوض شد و هم از گوشه گيري دراومد و من اونا به تانك اصلي باز گردوندم حالا مجددا متوجه شدم كه بيماري هنوز موجوده و خوب نشده ضمنا چند تا از ماهيهاي ديگه هم مبتلا شدند

حالا چند تا راهنمايي مي خوام

من ديروز تهران بودم و با قيمت فوق العاده بالايي ناچارا داروي سرا فلاجلول را پيدا كردم و خريدم ( 40 هزار باورتون ميشه !!!!)

حالا بايد چيكار كنم

همه ماهيا را قرنطينه كنم و دارو بزنم و يا فقط اونايي كه علائم نشون ميدند؟

احتمال داره بقيه هم مبتلا شده باشن ولي بعدا علائم را نشون بدن ؟

نمك هم بايد اضافه كنم و دما را بالا ببرم ؟

لطفا راهنمايي بفرماييد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به دوستان

بچه ها بی زحمت مشکل دوستمون مهدی رو حل کنین که منتظر جواب شماست

خود من هم یه سوال داشتم اون اینه که دیسکس های من بعضی هاشون خیلی کم دیدم که چند بار پشت سر هم دهن خودشون رو بازو بست میکنن که گویا چیزی در آبششون هست

البته میدونم این میتونه یکی از علائم انگل آبششی باشه ولی تا چقدر میتونه خطرناک باشه برای دیسکس های دیگه ؟

آیا لازم هست که قرنطینه بشن یا خیر؟

آیا دارویی هست برای انگل آبششی یا پوستی که به تانک اصلی بزنیم و صدمه ای به گیاهان طبیعی نزنه ؟

با تشکر

داود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط ferantosa نمایش پست ها
    سلام

ضمن تشكر از دوستم داود مي خواستم يه سري اطلاعات ديگه هم بدم شايد بهتر بتونين به منو راهنمايي كنين

داستان از اين قراره كه همونطوري كه توضيح داده شد اول يك ماهي كه به اين بيماري مبتلا بود وارد تانك شد و من اونو قرنطينه كردم و درمان را با داروي پرازيكوانتل شركت ميكرو ليفت شروع كردم بعد از هفت روز ماهي علام بهبود از خودش نشون داد و از گوشه گيري بيرون اومد من اونو منتقل كردم به تانك اصلي بعد از 3 روز مجددا ديدم مدفوعش سفيد رنگ و كش دار هست و مجددا گوشيه گير شد اين بار درمان را با داروي مترانيدازول شروع كردم و حدود هشت روز ماهي را قرنطينه كردم دوباره علائم بهبودي مشخص شد يعني هم مدفوعش رنگش عوض شد و هم از گوشه گيري دراومد و من اونا به تانك اصلي باز گردوندم حالا مجددا متوجه شدم كه بيماري هنوز موجوده و خوب نشده ضمنا چند تا از ماهيهاي ديگه هم مبتلا شدند

حالا چند تا راهنمايي مي خوام

من ديروز تهران بودم و با قيمت فوق العاده بالايي ناچارا داروي سرا فلاجلول را پيدا كردم و خريدم ( 40 هزار باورتون ميشه !!!!)

حالا بايد چيكار كنم

همه ماهيا را قرنطينه كنم و دارو بزنم و يا فقط اونايي كه علائم نشون ميدند؟

احتمال داره بقيه هم مبتلا شده باشن ولي بعدا علائم را نشون بدن ؟

نمك هم بايد اضافه كنم و دما را بالا ببرم ؟

لطفا راهنمايي بفرماييد
    سلام دوست عزیز

همه ماهیها رو در تانک اصلی با فلاجلول تحت درمان قرار بدید
    یک دوره سه روزه به ازای هر 40 لیتر 1 میلی لیتر و بعد از 3 روز سیفون 90% تانک و در صورتیکه بهبودی کامل حاصل نشده بود یک دوره 3 روزه دیگه به ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر استفاده کنید
    نمک لزومی نداره اما دما رو تا 32 میتونید بالا ببرید آلبته به تدریج

اما یک راه حل هم دارید که کمتر فلاجلول استفاده کنید
    ماهی ها رو به تانک قرنطینه با حجم کمتر منتقل کنید و تانک اصلی رو به همراه تمام لوازم با کلر یا پرمنگنات ضدعفونی و شستشوی کامل کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به دوستان

بچه ها بی زحمت مشکل دوستمون مهدی رو حل کنین که منتظر جواب شماست

خود من هم یه سوال داشتم اون اینه که دیسکس های من بعضی هاشون خیلی کم دیدم که چند بار پشت سر هم دهن خودشون رو بازو بست میکنن که گویا چیزی در آبششون هست

البته میدونم این میتونه یکی از علائم انگل آبششی باشه ولی تا چقدر میتونه خطرناک باشه برای دیسکس های دیگه ؟

آیا لازم هست که قرنطینه بشن یا خیر؟

آیا دارویی هست برای انگل آبششی یا پوستی که به تانک اصلی بزنیم و صدمه ای به گیاهان طبیعی نزنه ؟

با تشکر

داود
    برای تشخیص بهتر می بایست عکس میگذاشتید
    تا از انگل مطمئن نشدید دارو استفاده نکنید ، فعلا دما رو به تدریج به 32 بروشونید و از نمک بدون ید به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق غذا خوری بزنید
    همه داروهای ناهنجارهای خارجی روی گیاهان و باکتریهای موثر سیکل ازت اثر سوءدارند

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام ذوستان
    3 تا ار دیسکسام برا فروش دادم به یکی از مغازه ها
    امروز رفتم سراغشون انقد بهشون نرسیده که ه 3 تاشون که سایز بزرگ هم هستند داغون شدن
    روی چشم یکیشون سفید شده و برامده شده امیدی بهش هست ؟ چطور میشه درمانش کرد ؟
    نتونستم بیارمشون خونه که ازشون عکس بزارم در اولین فرصت عکسشونم میذارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    8982
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز همه ماهیها رو در تانک اصلی با فلاجلول تحت درمان قرار بدید یک دوره سه روزه به ازای هر 40 لیتر 1 میلی لیتر و بعد از 3 روز سیفون 90% تانک و در صورتیکه بهبودی کامل حاصل نشده بود یک دوره 3 روزه دیگه به ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر استفاده کنید نمک لزومی نداره اما دما رو تا 32 میتونید بالا ببرید آلبته به تدریج اما یک راه حل هم دارید که کمتر فلاجلول استفاده کنید ماهی ها رو به تانک قرنطینه با حجم کمتر منتقل کنید و تانک اصلی رو به همراه تمام لوازم با کلر یا پرمنگنات ضدعفونی و شستشوی کامل کنید برای تشخیص بهتر می بایست عکس میگذاشتید تا از انگل مطمئن نشدید دارو استفاده نکنید ، فعلا دما رو به تدریج به 32 بروشونید و از نمک بدون ید به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق غذا خوری بزنید همه داروهای ناهنجارهای خارجی روی گیاهان و باکتریهای موثر سیکل ازت اثر سوءدارند
    سلام ممنون از پاسخ شما توی این سه روز باید دارو را تکرار کرد یا همون یکدفعه کافیه منظورم اینه که هر 24 ساعت باید سیفون کرد و دارو زد یا همون یکبار کافیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام ذوستان
    3 تا ار دیسکسام برا فروش دادم به یکی از مغازه ها
    امروز رفتم سراغشون انقد بهشون نرسیده که ه 3 تاشون که سایز بزرگ هم هستند داغون شدن
    روی چشم یکیشون سفید شده و برامده شده امیدی بهش هست ؟ چطور میشه درمانش کرد ؟
    نتونستم بیارمشون خونه که ازشون عکس بزارم در اولین فرصت عکسشونم میذارم

اگر چشم از حدقه بیرون زنده نشانه وجود عفونت در اون منطقه هست.باید از آنتی بیوتیک های وسیع ا لطیف بر اساس آزمون و خطا استفاده کرد
    تجربه نشان داده این 3 آنتی بیوتیک معمولا بیشترین تاثیر را در منطقه چشم میگذارند :
    1.نئومایسین سولفات
    2.اریترومایسین
    3.استرپتومایسین

هر کدام رو که انتخاب میکنید با این دوز مصرف کنید :

250 میلیگرم هر 35 لیتر
    7ر روز پیاپی هر 24 ساعت 40% سیفون و تجدید دوز کامل دارو فقط اگر از نئومایسین استفاده میکنید بهتره آب رو 80% تعویض کنید چون خیلی کدر میکنه آب رو

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط ferantosa نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ شما توی این سه روز باید دارو را تکرار کرد یا همون یکدفعه کافیه منظورم اینه که هر 24 ساعت باید سیفون کرد و دارو زد یا همون یکبار کافیه
    سلام

خیر نیازی به سیفون روزانه و تجدید دز دارو نیست همون یکبار کافیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس -قناری
    شماره عضویت
    9377
    با سلام به دوستان و اساتید محترم
    روی دم دوتا از دیسکس هام خال های سفید رنگی پیداشده و در جای دیگه بدن یا باله هاش هیچ موردی نیست
    ایا می تونه دم خوره یا بیماری دیگه ای باشه
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9942
    سفیدک است
    دمای اب رو ببرید رو 30 ونمک بدون ید اضافه کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط dosec2 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان و اساتید محترم
    روی دم دوتا از دیسکس هام خال های سفید رنگی پیداشده و در جای دیگه بدن یا باله هاش هیچ موردی نیست
    ایا می تونه دم خوره یا بیماری دیگه ای باشه
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    مشکل حادی نیست ولی میتونه چند تا عامل مختلف داشته باشه

1.انگل های تک یاخته ای پوستی
    2.قارچ
    3.عفونت های باکتریایی
    ....

بالا بردن دما + اضافه کردن نمک با میزان یک قاشق غذا خوری هر 25 لیتر + یک داروی جنرال مخصوص آکواریوم مثل سرا امنیپور 100% مشکل رو حل میکنه

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط danialkhan نمایش پست ها
    سفیدک است
    دمای اب رو ببرید رو 30 ونمک بدون ید اضافه کنید
    سفیدک اصطلاحی است که برای بیماری انگل تک یاخته کریپتو کریو به کار برده میشه.علامتش هم دانه های خیلی خیلی ریز و فراوانی است که روی بدن ماهی مشاهده میشه.مشکل ماهی دوستمون لکه سفیده و نه دانه های پودری شکل
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th September 2012 در ساعت 09:21 PM

صفحه 5 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)