صفحه 65 از 101 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 641 به 650 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط iceboys نمایش پست ها
    هنوز هیچ دارویی استفاده نکردم ، این فلاور از وقتی خیلی کوچیک بود از 2 بندی پیش منه و تا حالا مشکلی براش پیش نیومده که از دارو استفاده کنم .
    یکی از کاربرا تو یک سایتی دیگه گفته از سولفات منیزیم استفاده کنم ولی هنوز استفاده نکردم .
    لطفا کمک کنید دیشب غذا ریختم هیچی نخوردش .
    ببین عزیز من شخصا باور نمی کنم که این ماهی دارو نخورده باشه، چون ماهی از نظر هد و ماهیچه ها تحلیل رفته و دفرم شده.
    حالا شنا میگید نه، ما هم مجبوریم قبول کنیم.
    ببین این تجویز طبق توضیح شما به شرط دارو استفاده نشدنه.
    نمک اپسوم یا سولفات منیزیم یه مسهله.
    که من الان چیزی از ورم و یا باد و هشتی شدن شیپ ماهی در قسمت شکم نمی بینم.
    عزیز تجویز من:
    نمک هر 20 لیتر+مترونیدازول هر 25 لیتر+تتراسایکلین هر 35 لیتر 250 میلی
    هر روز سیفون و دوز تجدید شود، بمدت 7 روز.
    بشرطی که روزانه پزارش شود.
    هر 2 روز یک عکس اگه تونستی عکس روزانه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    333
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    ببین عزیز من شخصا باور نمی کنم که این ماهی دارو نخورده باشه، چون ماهی از نظر هد و ماهیچه ها تحلیل رفته و دفرم شده.
    عزیز تجویز من:
    دوست عزیز به شما اطمینان میدم که هیچ دارویی استفاده نکردم .
    در مورد تجویزی که کردید این داروها از کجا میتونم تهیه کنم و این نمک که گفتین نمک بدون ید هستش یا نمک خواصیه ، در مورد سیفون هر روز یعنی کل آب عوض بشه و یا مقداری از آب به فرض 2/3 آب عوض بشه؟ در طول دوره درمان میشه غذا داد یا نه؟
    باز از راهنمایی و کمک شما متشکرم

کاربر ساده

شماره عضویت
    333
    عزیز تجویز من:
    دوست عزیز
    تجویزی که برای فلاورم کرده بودبد طبق فرمایش شما انجام دادم به مدت سه روز ولی هیچ تاثیری روی ماهی نداشت و همچنان اشتهاء به غذا خوردن نداره و بیشتر بالای سطح آکواریم شنا میکنه و پشتک میزنه . به ظاهر تحرکش بد نیست و هیچ تغییری با عکس هایی که سری قبل گذاشتم نکرده .
    لطفا برای درمانش کمکم کنید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    دوست عزیز
    تجویزی که برای فلاورم کرده بودبد طبق فرمایش شما انجام دادم به مدت سه روز ولی هیچ تاثیری روی ماهی نداشت و همچنان اشتهاء به غذا خوردن نداره و بیشتر بالای سطح آکواریم شنا میکنه و پشتک میزنه . به ظاهر تحرکش بد نیست و هیچ تغییری با عکس هایی که سری قبل گذاشتم نکرده .
    لطفا برای درمانش کمکم کنید .
    سیپروفلوکساسین رو هم اضافه کن به من نتیجه رو بده.
    عزیز فقط طول درمان یک هفته ست.
    نمک رو قطع نکن.
    نمک بدون ید.
    سعی کن از غذای جی بی ال استفاده کنی که خوش خوراک تره.
    غذای هیکاری رو هم می تونی بدی چون خاصیت درمانی هم داره.
    ببین عزیز سیفون حد نداره، هز چی بیشتر بهتر.
    ویرایش توسط siavashr : 11th August 2011 در ساعت 08:31 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    333
    سیپروفلوکساسین رو هم اضافه کن به من نتیجه رو بده.
    عزیز فقط طول درمان یک هفته ست.
    نمک رو قطع نکن.
    نمک بدون ید.
    سعی کن از غذای جی بی ال استفاده کنی که خوش خوراک تره.
    غذای هیکاری رو هم می تونی بدی چون خاصیت درمانی هم داره.
    ببین عزیز سیفون حد نداره، هز چی بیشتر بهتر.
    از این دوره درمانی که گفتید تقریبا 5 روز میگذره و هنوز فلارم غذا نمی خوره ، غذای هیکاری هم براش گرفتم ولی اصلا لب به غذا نمیزنه و در ضمن قبلا خیلی کم به پشت میخوابید ولی جدید همش به پشت می خوابه و خیلی هم تحرک نداره فقط مواقعی که به شیشه ضربه زده میشه حرکت میکنه .
    رنگ ماهیم بهتر شده ولی همچنان اثری از بهبودی دیده نمیشه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    از این دوره درمانی که گفتید تقریبا 5 روز میگذره و هنوز فلارم غذا نمی خوره ، غذای هیکاری هم براش گرفتم ولی اصلا لب به غذا نمیزنه و در ضمن قبلا خیلی کم به پشت میخوابید ولی جدید همش به پشت می خوابه و خیلی هم تحرک نداره فقط مواقعی که به شیشه ضربه زده میشه حرکت میکنه .
    رنگ ماهیم بهتر شده ولی همچنان اثری از بهبودی دیده نمیشه .
    ادامه بده و نتیجه رو گزارش کن.
    پس شد مترو+تتراسایکلین+سیپرو+نمک بدون ید.
    من منتظر گزارشم.

همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

شماره عضویت
    453
    درود به دوستان عزیز

من مدتیه چند تا تایگر مونو دارم که از ابتدای ورود به تانک یکی تیره تر بقیه هست و مواقعی که لامپ تانک روشن میشه تیره تر میشه البته به شدت هم عصبانی هست بعد از مدتی مدفوع سفید دیدم و 5 روز با مترونیدازول درمانش کردم رنگ مدفوع طبیعی هست اما هنوز تیره هست میخواستم اگه میشه کمک کنید تا مثل بقیه به حالت طبیعی برگرده

با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.wish نمایش پست ها
    درود به دوستان عزیز

من مدتیه چند تا تایگر مونو دارم که از ابتدای ورود به تانک یکی تیره تر بقیه هست و مواقعی که لامپ تانک روشن میشه تیره تر میشه البته به شدت هم عصبانی هست بعد از مدتی مدفوع سفید دیدم و 5 روز با مترونیدازول درمانش کردم رنگ مدفوع طبیعی هست اما هنوز تیره هست میخواستم اگه میشه کمک کنید تا مثل بقیه به حالت طبیعی برگرده

با تشکر
    میدونی عزیز کلا تایگر مونو ماهی قلمرو طلب و وحشیه و مثل دیسکس زیاد آروم و ساکت نیست. همش یا دارن همدیگه رو میزنن و هم برای غذا خوردن و پیدا کردن جفت دنبال همدیگه هستن و جنگ و دعوا راه میندازن. این آدمهای شر رو دیدی، مثل اونا:smile (268):
    برای همین این تیرگی و سیاه شدن می تونه در اثر همین پرخاشگریها باشه.
    حالا اگر از انگل داخلی مطمئنی و خوب غذا می خوره سعی کن یه مقدار استرس رو با شرایط تانک، کم کردن نور و فراهم کردن شرایط و فاکتورهای آب در حد تیم ملی استرس رو کنترل کنی.
    ولی من توصیه هر 20 لیتر یک قاشق غذاخوری نمک بدون ید رو بهت پیشنهاد میکنم.
    اگر عارضه خارجی مثل پیامدهای انگل خارجی رو مشاهده کردی، حتما با عکس شرایط رو گزارش کن.
    راستی اگه می تونی یه عکس از نمای کلی تانکت بگذار تا ببینیم میتونیم دلیل ناراحتی رو بفهمیم.
    من منتظرم

همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

شماره عضویت
    453
    میدونی عزیز کلا تایگر مونو ماهی قلمرو طلب و وحشیه و مثل دیسکس زیاد آروم و ساکت نیست. همش یا دارن همدیگه رو میزنن و هم برای غذا خوردن و پیدا کردن جفت دنبال همدیگه هستن و جنگ و دعوا راه میندازن. این آدمهای شر رو دیدی، مثل اونا:smile (268):
    برای همین این تیرگی و سیاه شدن می تونه در اثر همین پرخاشگریها باشه.
    حالا اگر از انگل داخلی مطمئنی و خوب غذا می خوره سعی کن یه مقدار استرس رو با شرایط تانک، کم کردن نور و فراهم کردن شرایط و فاکتورهای آب در حد تیم ملی استرس رو کنترل کنی.
    ولی من توصیه هر 20 لیتر یک قاشق غذاخوری نمک بدون ید رو بهت پیشنهاد میکنم.
    اگر عارضه خارجی مثل پیامدهای انگل خارجی رو مشاهده کردی، حتما با عکس شرایط رو گزارش کن.
    راستی اگه می تونی یه عکس از نمای کلی تانکت بگذار تا ببینیم میتونیم دلیل ناراحتی رو بفهمیم.
    من منتظرم
    درسته دائما دنبال هم میکن به همین علت چند تا دیگه گرفتم تا تانک کمی شلوغتر بشه فعلا قرنطینه هستن( نمیدونم چی شد که یهو رفتم سراغ تایگر مونو و آنجل مونو:smile (268)
    میزان نمک تانکو زیاد کردم تا کمی آب حالت نیمه شور داشته باشه تقریبا هر هفته هم 20 درصد سیفون دارم غذایی مناسبی داره و خوب هم میخوره ،استرس هم خیلی کمه تنها استرسش قلمرو طلبیشه و همین نور تانک که البته نور تانکو به حداقل رسوندم سعی کردم محیط تانک هم با دکور کمی شلوغ کنم ولی بازم با نور دهی زغال میشه!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.wish نمایش پست ها
    درسته دائما دنبال هم میکن به همین علت چند تا دیگه گرفتم تا تانک کمی شلوغتر بشه فعلا قرنطینه هستن( نمیدونم چی شد که یهو رفتم سراغ تایگر مونو و آنجل مونو:smile (268)
    میزان نمک تانکو زیاد کردم تا کمی آب حالت نیمه شور داشته باشه تقریبا هر هفته هم 20 درصد سیفون دارم غذایی مناسبی داره و خوب هم میخوره ،استرس هم خیلی کمه تنها استرسش قلمرو طلبیشه و همین نور تانک که البته نور تانکو به حداقل رسوندم سعی کردم محیط تانک هم با دکور کمی شلوغ کنم ولی بازم با نور دهی زغال میشه!

تانکت رو شلوغ تر کن. اصلا برای آنجل و تایگر نمی پسندم. باید ماهیها توی درگیریهاشون جایی برای قائم شدن و از تیرس خارج شدن داشته باشند مگرنه عاقبت خوبی برای تانکت نمی بینم. این امثال تانکها برای ماهیهایی مثل دیسکس خوبه نه برای هر ماهیی.
    ببخشید نور تانکت چیه؟ می ترسم عنوان کنم ولی اگر ، شک دارم ولی فکر کنم لامپ معمولیه. اگه اینطوریه یه فاجعه ست. عزیز آکواریوم نور با کلوین و فرکانس خودش رو می خواد. نه هر نوری.
    وای وای وای. فکر کنم تاپیک نور رو هم باید تکمیل کنم.

صفحه 65 از 101 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)