صفحه 83 از 102 نخستنخست ... 33646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 821 به 830 از 1017
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    بدرد تانک شما نمیخوره چون کل نورش 56 وات بیشتر نیست شما بهتره با این طول و ارتفاع بری سراغ متال و مهتابی، به نظر من اگه اس پی اس می خوای نگه داری بهتره 2 تا متال 14000 با 4 تا مهتابی گیسمان با طیف نورهای 2 تا 22000 یک دونه 420 نانومتر و یه دونه 17000 تهیه کنی. من دقیقا تانکم به همین ابعاد شما بود و با این نوری که عرض کردم خدمتتون جواب گرفتم. در صورتی که ال پی اس می خوای نگه داری یه متال 14000 با 4 تا مهتابی که بالاتر گفتم رشد و رنگ خوبی واست تولید میکنه
    ببخشید مهتابی 22000 کلوین هم مگه داریم ؟؟
    تا جایی که من میدونم با ترکیب نور سفید و آبی میشه به کلوین های 10 - 14 - 20 هزار کلوین رسید
    بالاترین کلوین مهتابی سفید هم فکر کنم بین 6500 تا 7000 کلوین باشه
    مهتابی های جیسمن هم نو بازار کم یابه من اکتنیک پیدا نکردم فرهاد نداشت

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    ببخشید مهتابی 22000 کلوین هم مگه داریم ؟؟
    تا جایی که من میدونم با ترکیب نور سفید و آبی میشه به کلوین های 10 - 14 - 20 هزار کلوین رسید
    بالاترین کلوین مهتابی سفید هم فکر کنم بین 6500 تا 7000 کلوین باشه
    مهتابی های جیسمن هم نو بازار کم یابه من اکتنیک پیدا نکردم فرهاد نداشت
    سلام
    مهتابی اکتنیک میشه همون 22000 کلوین و مهتابی های سفید مخصوص آب شور هم با کلوین بالاتر هستش اگه تو بازار باشه ، مهتابی 6500 کلوین بدرد تانک گیاهی میخوره نه آب شور

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    مهتابی اکتنیک میشه همون 22000 کلوین و مهتابی های سفید مخصوص آب شور هم با کلوین بالاتر هستش اگه تو بازار باشه ، مهتابی 6500 کلوین بدرد تانک گیاهی میخوره نه آب شور

Send by tapatalk
    سلام جناب نوروزی
    اکتنبک به نور 420 الی 475 نانومتر گفته میشه . دماي رنگ یا درجه حرارت رنگ با واحد کلوین سنجیده میشه در واقع نوری را که ما میبینم تشکل شده از رنگهای مختلف که هر کدام دارای طول موج متفاوتی هستند
    این رنگها با یکدیگر ‏ترکیب شده و رنگ نهایی را تشکیل میده .
    مهتابی سفید هم تشکیل شده از انواع طیف نوری که باعث میشه ما دمای رنگی بین 6500 الی 7000 رو داشته باشیم حالا یکم بیشتر کمترش رو امکان داره برند های مخطلف داشته باشن من اطلاع ندارم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    سلام جناب نوروزی
    اکتنبک به نور 420 الی 475 نانومتر گفته میشه . دماي رنگ یا درجه حرارت رنگ با واحد کلوین سنجیده میشه در واقع نوری را که ما میبینم تشکل شده از رنگهای مختلف که هر کدام دارای طول موج متفاوتی هستند
    این رنگها با یکدیگر ‏ترکیب شده و رنگ نهایی را تشکیل میده .
    مهتابی سفید هم تشکیل شده از انواع طیف نوری که باعث میشه ما دمای رنگی بین 6500 الی 7000 رو داشته باشیم حالا یکم بیشتر کمترش رو امکان داره برند های مخطلف داشته باشن من اطلاع ندارم
    علیک سلام
    من دقیقا متوجه نشدم چه مطلبی رو میخوای به من برسونی ولیکن وقتی میگیم مهتابی سفید فقط منظور مهتابی 6500 کلوین نیست که بگیم مهتابی سفید حتما 6500 تا 7500 کلوینه و وقتی یه مهتابی 10000 کلوین رو که من خودم دارم روشن میکنیم بازم نورش سفیده ولی از رنگ قرمز اون کمتر شده و به رنگ آبی اون اضافه شده که اگه در کنار یه مهتابی 6500 کلوین روشن کنیم شاید متوجه تفاوت رنگش بشیم ولی اگه به تنهایی روشن کنیم به هرکی بگی این مهتابی چه رنگیه میگه سفید
    در پست قبلی راجب به 22000 کلوین صحبت شد و نمیدونم چرا به طول موج اکتنیک اشاره کردی ؟!
    طبق عکس زیر که حتما قبلا هم دیدیش هر چه نور به طرف قرمزی بره کلوینش کمتر و هرچه به طرف آبی بره کلوینش بیشتر میشه که اونچه که مشخصه رنگ مهتابی اکتنیک آبیه ، یه مهتابی اکتنیک پور هم داریم که تا اونجایی که یادمه و اشتباه نکرده باشم مال اون 22000 کلوینه و مهتابی اکتنیک ساده به 22000 کلوین نمیرسه ولی در این مورد مطمئن نیستم

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 15th August 2015 در ساعت 04:50 AM دلیل: درست کردن عکس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام دوستان
    برای یک دونه ال ای دی مون لایت باید چه نوع آدابتوری بگیرم آدابتوری که قبلا استفاده میکردم این بوده که جناب نوروزی گفتن قوی بوده حالا میشه از این آدابتورهای توی بازار که یک پیچ نتظیم ولتاژ داره استفاده کنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    من چند وقت پیش از تهران ال ای دی سفارش دادم ال ای دی شنبه بعد که متوجه شدم لامپ مون لایت نداره زنگ زدم به فروشنده و اون هم برام فرستاد و من هم نصبش کردن و دارم استفاده میکنم تا قبل از اینکه تایمر بخرم خودم با دستم فیش آدابتور رو تعویض میکردم بین لمپهای اصلی و لامپ مون لایت اما از وقتی که تایمر گرفتم دیگه حوصله این فیش در آوردن و خارج کردن تایمر از مدار رو ندارم .
    حالا میخوام یک آدابتور برای مون لایت بگیرم به نظر اساتید از همین آدابتورهای معمولی توی بازار که یک پیچ تنظیم داره میشه استفاده کرد یا نه عکس مشخصات آدابتوری رو که باهاش مون لایت رو روشن میکردم رو میزارم لطفآ دوستان راهنمایی کنن.
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150822-201423.jpg

سلام
    ال ای دیهای یک وات از 2.2 ولت تا 3.6 ولت برق لازم دارن ، اون آدابتور برای اون یه دونه ال ای دی چه به وات باشه چه سه وات قویه و ازش استفاده نکن وگرنه میسوزه
    حالا اول نگاه کن یا بپرس که چند وات و بهتره از خودشون بپرسی چه آدابتوری لازم داره بهتره چون خودشون دقیقا میدونن چی درست کردن

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 22nd August 2015 در ساعت 09:23 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام دوستان
    برای یک دونه ال ای دی مون لایت باید چه نوع آدابتوری بگیرم آدابتوری که قبلا استفاده میکردم این بوده که جناب نوروزی گفتن قوی بوده حالا میشه از این آدابتورهای توی بازار که یک پیچ نتظیم ولتاژ داره استفاده کنم
    سلام:
    توصیه میکنم برای اینکه عمر LED هاتون به خاطر جریان کشی زیاد کم نشه از درایور برای LED استفاده کنید . درایور به شما جریان ثابت میده و دیگه نگران سوختن LED نخواهید بود. برای جریان مناسب میشه از آداپتورهای موبایل که خروجی جریان ثابت مناسب LED تون هم داره استفاده کنید.
    درکل اگر خواستید با آداپتور 12 ولتی مدار راه بندازید برای تقسیم ولتاژ مناسب حداقل 4 LED رو با هم سری کنید و از مقاومت هم حتما استفاده کنید. ولی درایور مطمئن تر هست.
    اطلاعاتی از مون لایت و نحوه ی اتصالاتش ندادید ولی در کل استفاده از آداپتور قوی تر هم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه (فقط تلفات داخلی خود آداپتور بیشتره) . این آداپتور میتونه تا 2 آمپر خروجیش جریان بده و برای هر ال ای دی یک وات حدود 300 تا 350 میلی آمپر جریان لازمه و بین 3.4 تا 3.1 ولت دوسرش ولتاژ میخواد . جریان کمتر و تا 250 میلی آمپری برای LED هم کمی باعث کاهش شار نورش میشه ولی مشکل خاصی نداره.
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 22nd August 2015 در ساعت 09:06 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام:
    توصیه میکنم برای اینکه عمر LED هاتون به خاطر جریان کشی زیاد کم نشه از درایور برای LED استفاده کنید . درایور به شما جریان ثابت میده و دیگه نگران سوختن LED نخواهید بود. برای جریان مناسب میشه از آداپتورهای موبایل که خروجی جریان ثابت مناسب LED تون هم داره استفاده کنید.
    درکل اگر خواستید با آداپتور 12 ولتی مدار راه بندازید برای تقسیم ولتاژ مناسب حداقل 4 LED رو با هم سری کنید و از مقاومت هم حتما استفاده کنید. ولی درایور مطمئن تر هست.
    اطلاعاتی از مون لایت و نحوه ی اتصالاتش ندادید ولی در کل استفاده از آداپتور قوی تر هم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه (فقط تلفات داخلی خود آداپتور بیشتره) . این آداپتور میتونه تا 2 آمپر خروجیش جریان بده و برای هر ال ای دی یک وات حدود 300 تا 350 میلی آمپر جریان لازمه و بین 3.4 تا 3.1 ولت دوسرش ولتاژ میخواد . جریان کمتر و تا 250 میلی آمپری برای LED هم کمی باعث کاهش شار نورش میشه ولی مشکل خاصی نداره.
    موفق باشید
    سلام
    ال ای دی ها مارکش شنبه هست و از تهران فروشگاه دلتامارین سفارش دادم البته الان اسمش شده فروشگاه پویا آدابتور رو هم با ال ای دی بود مون لایت رو بعدآ برام فرستاد که من خودم نصبش کردم عکس اول مال ردیف کامل ای ای دی هست
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150823-140554.jpg
    و این عکس هم مربوط به مون لایت هست که بین بقیه ال ای دیها و روی ریلی که اونها نصب شدن من با خمیر سیلیکون چسبوندمش و به یکی از سیمهاش یک خازن آبی رنگ وصل هست
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150823-140706.jpg

من فقط میخوام بدونم چه آدابتوری براش بگیرم همین

البته من رفتم توی سایت شنبه نوشته بود لامپ مون لایت 460 نانو متری و با توان 2 وات میباشد و عکس لامپها با لامپهای خودم هیچ فرقی نداره میشه از همین ادابتورهای معمولی که پیچ تنظیم ولتاژ داره رو بگیرم ؟
    ویرایش توسط نویدد : 23rd August 2015 در ساعت 01:57 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام
    ال ای دی ها مارکش شنبه هست و از تهران فروشگاه دلتامارین سفارش دادم البته الان اسمش شده فروشگاه پویا آدابتور رو هم با ال ای دی بود مون لایت رو بعدآ برام فرستاد که من خودم نصبش کردم عکس اول مال ردیف کامل ای ای دی هست
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150823-140554.jpg
    و این عکس هم مربوط به مون لایت هست که بین بقیه ال ای دیها و روی ریلی که اونها نصب شدن من با خمیر سیلیکون چسبوندمش و به یکی از سیمهاش یک خازن آبی رنگ وصل هست
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150823-140706.jpg

من فقط میخوام بدونم چه آدابتوری براش بگیرم همین

البته من رفتم توی سایت شنبه نوشته بود لامپ مون لایت 460 نانو متری و با توان 2 وات میباشد و عکس لامپها با لامپهای خودم هیچ فرقی نداره میشه از همین ادابتورهای معمولی که پیچ تنظیم ولتاژ داره رو بگیرم ؟
    با توجه به توضیحات خود سایت led ها رو با منبع ولتاژ( آداپتور ) 12 ولتی میتونید تغذیه کنید. قدرت آداپتور فقط محدود میشه به میزان توان کل سیستم یعنی کمتر از اون نباشه .حالا شما آداپتور قوی تر هم بذاری مشکلی نیست. به نظرم خیلی برای یک LED مون لایت سختگیری نکنید . هرچند بی دقتی فروشنده بوده که اینطور سیستم رو به شما تحویل داده ولی با این حال یک منبع ولتاژ 12 ولتی ساده (آداپتور با توان خیلی پایین) تهیه کنید . حتی مدل های آداپتور های موبایل هم به راحتی میتونه اون LED رو راه بندازه. یه آداپتور ساده و کوچک 12 ولتی کارتون رو راه میندازه.
    در نهایت اگر خواستید خودتون بعدا دقیق تر طراحی کنید یه درایور مناسب (درایوری که خروجی 310 میلی آمپر بده ) تهیه کنید . درایورها بعضی هاشون مستقیم به برق شهر هم وصل میشن و بعضی ها به برق 12 ولت . خودتون یه مون لایت رو خیلی بهتر از این میتونید بسازید .
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 23rd August 2015 در ساعت 02:45 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    مهتابی ادیسه و ایستا مناسب ابشور هستند ؟

صفحه 83 از 102 نخستنخست ... 33646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)