صفحه 10 از 46 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 457
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4327
    سلام دوستان میشه بگید اگه کاکادو علاقه ای به حموم کردن نداشت چطوری حمومش کنیم. من وقتی اسپری میزنم به کاکادوم که حمومش کنم فرار میکنه چی کار کنم.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh78 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه بگید اگه کاکادو علاقه ای به حموم کردن نداشت چطوری حمومش کنیم. من وقتی اسپری میزنم به کاکادوم که حمومش کنم فرار میکنه چی کار کنم.
    سلام
    بعضی از طوطیها کلا از اسپری میترسن و مشکلشون حمام کردن نیست ، اما اگر از اسپری کردن بترسن و ما به همون شیوه ادامه بدیم به حمام کردنشون اون موقع هست که از حمام کردن هم بدشون میاد.
    بهتره حمام رو گرم کنید و طوطیتون رو ببرید حمام و اول قفسش رو بشورید و بعد کم کم اب رو با دوش دستی روی طوطیتون بگیرید ( ممکنه قار بکشه نباید توجه کنید و کار خودتون رو بکنید) مراقب باشید اب داخل گوش و بینیش نره ( روی سرش رو اب نگیرید).
    برای بار اول مدت حمام کردنش کوتاه باشه بهتره.
    بعد از حمام با سشوار کاملا خشکش کنید ( حرارت سشوار رو ملایم کنید و با فاصله مناسب از طوطی نگه دارید که نه فاصله زیادباشه که باد سرد به طوطی بخوره و نه نزدیکه که طوطی بسوزه)
    موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4327
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    بعضی از طوطیها کلا از اسپری میترسن و مشکلشون حمام کردن نیست ، اما اگر از اسپری کردن بترسن و ما به همون شیوه ادامه بدیم به حمام کردنشون اون موقع هست که از حمام کردن هم بدشون میاد.
    بهتره حمام رو گرم کنید و طوطیتون رو ببرید حمام و اول قفسش رو بشورید و بعد کم کم اب رو با دوش دستی روی طوطیتون بگیرید ( ممکنه قار بکشه نباید توجه کنید و کار خودتون رو بکنید) مراقب باشید اب داخل گوش و بینیش نره ( روی سرش رو اب نگیرید).
    برای بار اول مدت حمام کردنش کوتاه باشه بهتره.
    بعد از حمام با سشوار کاملا خشکش کنید ( حرارت سشوار رو ملایم کنید و با فاصله مناسب از طوطی نگه دارید که نه فاصله زیادباشه که باد سرد به طوطی بخوره و نه نزدیکه که طوطی بسوزه)
    موفق باشید.
    مرسی عزیز از اطلاعات خوبتانl

کاربر ساده

شماره عضویت
    3513
    دوستان کسی کاکادو نر داره که با کاکادو ماده من جفتگیری کنه؟ من تهران هستم. فکر کنم اگه یه بار جفت گیری کنه دست از پرکنی برداره. خواهش میکنم اگه دارید بگید که کاکادو ماده من خرابه یه نره :smile (13):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    دوست خوبم فکر کنم هنگام خرید به شما گفتم ... فعلا حمامش نکنید.... صبر کنید یک ماه از آمدنش به منزلتون بگذره بعد حمامش کنید .... اسپری کردن هم به پرنده روش داره ... طوطی شما فعلا باید به محیط آب و هوایی جدیدش عادت کنه .... مسئله فقط عادت کردن به شما نیست ... یکماه صبر کنید ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط dream نمایش پست ها
    دوستان کسی کاکادو نر داره که با کاکادو ماده من جفتگیری کنه؟ من تهران هستم. فکر کنم اگه یه بار جفت گیری کنه دست از پرکنی برداره. خواهش میکنم اگه دارید بگید که کاکادو ماده من خرابه یه نره :smile (13):
    سلام
    دوست عزیز اگر کسی هم کاکاتوی ماده داشته باشه شاید دوست نداشته باشه این کار را انجام بده نمیشه کاکاتو ها را جفت کرد بعد از هم جداشون کرد... اینکه میگن جفت گیری ممکنه پرکنی را از بین ببره یعنی اینکه برای حیوان یک جفت بگیرید و برای همیشه دوتایی با هم زندگی کنند کسی که کاکاتو نگه میداره دلش میخواد اون را تک نگه داره شما اگر دنبال جفت می گردی باید بری براش یک جفت بخری در ضمن این راه حل مناسبی نیست چون یک طوطی پرکن می تونه این عادت را به جفت خودش هم منتقل کنه ... این راه حل برای درمان پرکنی همیشه جواب نمیده دو واقع ممکنه که پرکنی را خوب کنه . ممکنه هم نکنه ..... بهترین راه رفتار درمانی درست با طوطی است ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4327
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم فکر کنم هنگام خرید به شما گفتم ... فعلا حمامش نکنید.... صبر کنید یک ماه از آمدنش به منزلتون بگذره بعد حمامش کنید .... اسپری کردن هم به پرنده روش داره ... طوطی شما فعلا باید به محیط آب و هوایی جدیدش عادت کنه .... مسئله فقط عادت کردن به شما نیست ... یکماه صبر کنید ...
    مرسی گلم، یادم نبود. باشه ممنون از راهنماییهات.
    درضمن شیکرا جان چند وقت یه بار نوک و پاهاشو روغن زیتون بزنم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    مرسی گلم، یادم نبود. باشه ممنون از راهنماییهات.
    درضمن شیکرا جان چند وقت یه بار نوک و پاهاشو روغن زیتون بزنم.
    سلام
    هفته ای دوبار بزنی کافی است ... لطفا بعد از دو هفته یک عکس از پا و منقارش برام بذار ... ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط dream نمایش پست ها
    سلام
    شما نمی تونی کاکاتویی را که جفت کردی از هم جدا کنی بنابراین فکر نکنم کسی حاضر بشه که کاکاتوی خودش را بده به شما ... معمولا همه دوست دارند که پرنده خودشان را تک نگه دارند... درمان پرکنی بیشتر یک نوع رفتار درمانی است گرفتن جفت همیشه باعث نمیشه که طوطی دست از پرکنی بر داره ... حتی ممکنه که طوطی دیگه هم این کار را ازش یاد بگیره ... شما اگر میخوای این راه را انتخاب کنی باید بری براش یک جفت بخری و بعد هم بذاری جفت بمونند....

کاربر ساده

شماره عضویت
    3513
    من یه بار یه نر براش گرفتم ولی پرنده ماده من از اون میترسید و از قفسش میومد پایین و پشت من قایم میشد و واقعا کلافه شدم . همه کار کردم که دست از پرکنی برداره ولی نشده بهترین راه که تا الان یکم دست از پرکنی برداشته قرص آرامبخشه.
    اصلا معلوم نیست چش هست دارم باهاش بازی میکنم یه لحظه غافق میشم صدای قرچ میده میبینم یه پر تو دهنشه داره میجوه. این رو هم بگم که هیچوقت تنها نمونده و فقط شبها موقع خواب تنهاست .

صفحه 10 از 46 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)