کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    سلام

میتونم به مرغ عشق هام شاهدانه بدم؟! غیر از ارزن و کتان هیچی نمیخورن....هرروز میوه و سبزی میذارم براشون ولی نمیخورن......خواستم بدونم با شاهدانه میشه یکم کمبود مواد مقوی براشون رو جبران کنم یا نه؟
    مولتی ویتامین هم که میریزم توی آب دیگه آب هم نمیخورن! از تشنگی بمیرن هم نمیخورن! دیروز ظرف ارزن و کتان رو برداشتم از توی قفس جاش جوانه گندم و جعفری گذاشتم با اینکه گرسنه بودن بازم نخوردن!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    سلام

میتونم به مرغ عشق هام شاهدانه بدم؟! غیر از ارزن و کتان هیچی نمیخورن....هرروز میوه و سبزی میذارم براشون ولی نمیخورن......خواستم بدونم با شاهدانه میشه یکم کمبود مواد مقوی براشون رو جبران کنم یا نه؟
    مولتی ویتامین هم که میریزم توی آب دیگه آب هم نمیخورن! از تشنگی بمیرن هم نمیخورن! دیروز ظرف ارزن و کتان رو برداشتم از توی قفس جاش جوانه گندم و جعفری گذاشتم با اینکه گرسنه بودن بازم نخوردن!
    سلام.شادونه تحریک کننده هست به دلیل طبع گرمی که داره ولی تقویتی نیست.از سبزی جعفری و هویج رنده شده استفاده کنید.باید استمرار داشته باشید تا کم کم و به مرور غذاییشون اصلاح بشه.قطره هم سعی کنید کم بریزید تا آب بو نگیره که آب رو نخورن.باید خیلی حوصله بخرج بدید.انقدر براشون انواع مختلف سبزیجات و جوانه ها بذارید تا کنجکاویشون کار دستشون بده.معمولا با سبزی جعفری و هویج و کاهو خیلی زود کنار میان.امتحان کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.شادونه تحریک کننده هست به دلیل طبع گرمی که داره ولی تقویتی نیست.از سبزی جعفری و هویج رنده شده استفاده کنید.باید استمرار داشته باشید تا کم کم و به مرور غذاییشون اصلاح بشه.قطره هم سعی کنید کم بریزید تا آب بو نگیره که آب رو نخورن.باید خیلی حوصله بخرج بدید.انقدر براشون انواع مختلف سبزیجات و جوانه ها بذارید تا کنجکاویشون کار دستشون بده.معمولا با سبزی جعفری و هویج و کاهو خیلی زود کنار میان.امتحان کنید
    خیلی ممنون..............بدون استثنا هرروز هویج رنده شده و جعفری میدم بهشون ولی سیب رو گاهی......چشم حتما همین کار رو تکرار خواهم کرد چون میخوام قبل از اینکه جفت گیری کنن و تخم بذارن حسابی تقویت بشن.........الان که حدودا 12 ماهه هستن جز ارزن هیچی ندیدن! حق میدم بهشون غذاهای جدید نخورن ولی این بیست روزی که پیش من هستن هروز غذاهای متنوع میدم بهشون....امیدوارم که هرچه زودتر غذاییشون اصلاح بشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    خیلی ممنون..............بدون استثنا هرروز هویج رنده شده و جعفری میدم بهشون ولی سیب رو گاهی......چشم حتما همین کار رو تکرار خواهم کرد چون میخوام قبل از اینکه جفت گیری کنن و تخم بذارن حسابی تقویت بشن.........الان که حدودا 12 ماهه هستن جز ارزن هیچی ندیدن! حق میدم بهشون غذاهای جدید نخورن ولی این بیست روزی که پیش من هستن هروز غذاهای متنوع میدم بهشون....امیدوارم که هرچه زودتر غذاییشون اصلاح بشه.
    ببین داداش گلم پرنده عجله بر نمیداره.فقط به صبر و حوصله نیاز داره.پرنده باید از جوجگی به خوردن غذاهای مختلف عادت کنه و گرنه توی بلوغ سخت و زمان بر هست تغییر غذاییش.شما ملاک رو سلامت و کیفیت خوب پرنده هات قرار بده بعد مطمئن باش پرنده وقتی به حدی از آمادگی بدنی برسه که بدنش جواب بده تکثیر هم خواهند شد.عجله جز اینکه سرعت دلسرد و مایوس شدنتون رو بالا میبره سودی نداره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام به همه دوستان

الان 60 روز هست که مرغ عشق هام رو دارم و به خاطر اینکه قفس زیاد بزرگ نیست که راحت پرواز کنن ، تا حالا سه بار در قفس رو براشون باز گزاشتم ، بار اول و دوم زیاد بهشون وقت ندادم و اطراف قفس میچرخیدم و پرواز نکردن ولی دیروز که بار سوم بود 20 دقیقه اطراف قفس میچرخیدن و میرفتن داخل قفس و بیرون میومدن بعد 20 دقیقه پرواز کردن . مثل اینکه تا حالا اصلا پرواز نکرده بودن ، حس میکردم درست نمیتونن پرواز کنن و به دیوار میخوردن و نمیتونستن درست جایی فرود بیان احتمالا ترس هم داشتن وفکر کنم قفس هم گم کردن . بعد 10-15 دقیقه که خسته شدن من اول مادهه رو گرفتم (راحت گرفتمش) و داخل قفس گزاشتم . گفتم شاید نره قفس رو پیدا کنه بعد کمی قفس رو پیدا کرد ولی در قفس رو پیدا نمیکرد که بره داخل قفس بخاطر همین خودم گرفتمش .

قکر کردم نکنه خوردن به دیوار اسیب ببینن . یکم خسته بودن و مثل همیشه شلوغ کاری نمیکردن ولی امروز عادی بودن.
    تصمیم دارم هفته ایی یک بار بزارم تو اتاق پرواز کنن . به نظر شما مشکلی براشون پیش نمیاد ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

الان 60 روز هست که مرغ عشق هام رو دارم و به خاطر اینکه قفس زیاد بزرگ نیست که راحت پرواز کنن ، تا حالا سه بار در قفس رو براشون باز گزاشتم ، بار اول و دوم زیاد بهشون وقت ندادم و اطراف قفس میچرخیدم و پرواز نکردن ولی دیروز که بار سوم بود 20 دقیقه اطراف قفس میچرخیدن و میرفتن داخل قفس و بیرون میومدن بعد 20 دقیقه پرواز کردن . مثل اینکه تا حالا اصلا پرواز نکرده بودن ، حس میکردم درست نمیتونن پرواز کنن و به دیوار میخوردن و نمیتونستن درست جایی فرود بیان احتمالا ترس هم داشتن وفکر کنم قفس هم گم کردن . بعد 10-15 دقیقه که خسته شدن من اول مادهه رو گرفتم (راحت گرفتمش) و داخل قفس گزاشتم . گفتم شاید نره قفس رو پیدا کنه بعد کمی قفس رو پیدا کرد ولی در قفس رو پیدا نمیکرد که بره داخل قفس بخاطر همین خودم گرفتمش .

قکر کردم نکنه خوردن به دیوار اسیب ببینن . یکم خسته بودن و مثل همیشه شلوغ کاری نمیکردن ولی امروز عادی بودن.
    تصمیم دارم هفته ایی یک بار بزارم تو اتاق پرواز کنن . به نظر شما مشکلی براشون پیش نمیاد ؟

سلام.اکثر پرنده هایی که توی خونه نگهداری نشدن و از قفسی به قفس دیگه منتقل شدن توی پرواز در دفعات اول بشدت مشکل دارن.حتما موقع بیرون اومدن از قفس پرده ها رو بکشید که با سر به شیشه یا دیوار برخورد نکنن.بشدت ممکنه آسیب ببینن.قبلا مطلبی هم در مورد پرواز کردن و مزیت هاش سپیده خانم ترجمه کرده بودن که خیلی مفیده.حتما بخونیدش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق-عروس هلندی-قناری-کبوتر...
    شماره عضویت
    11645
    سلام
    یکی از مرغ عشقهام 5-6 روزه که آخرین تخمش رو باز کرده
    حالا برای اینکه جوجه ها دستی بزرگ بشن و وحشی نباشن باید چیکار کنم؟
    در ضمن امکان غذا دادن دستی رو ندارم
    متشکرم

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام دوستان
    داداش من ، تو خونه شون سه جفت مرغ عشق داره ک هر شیش تاشون رو تو ی قفس حدودا دو متری نگهداری میکنه .
    منم بهش میگفتم ک اینجا نمیتونی ازشون جوجه بگیری . داداشم حتی توی قفس هم نگا نکرده بود ک ببینه اصلا ، مرغ عشقهاش تخم کردن یا نه . فقط آب و غذاشون رو میداد .
    خوشبختانه ی هفته پیش بود ک دیدیم یکی از جفتها پنج تا تخم گذاشته ، ک هر پنج تاش جوجه شدن .
    لونه یکی دیگه از جفتهارو نگاه کردیم ، اونها هم چهارتا تخم گذاشته بودن ک دوتاش جوجه شده بود .
    اون یکی جفت هم ک ظاهرا بی تجربه بودن ، همش تخمهاشون رو مینداختن بیرون قفس و تخما میشکستن .
    تا این ک دیروز میخواست قفسشون رو توی بالکن تمیز کنه ، ک یهو اون مرغ عشق نری ک پنج تا جوجه داشتن ، از قفس فرار میکنه .
    تو این مدت هم فقط مرغ عشق نر ب جوجه هاش غذا میداد .
    میخواستم بدونم حالا ک نر فرار کرده ، چیکار کنیم ک جوجه هاش تلف نشن ؟؟؟
    میشه خیلی آروم این جوجه هارو بذاریم تو لونه اون یکی جفت ک دوتا جوجه دارن ؟؟؟
    خودش از ی نفر پرسیده بود ، اون شخص هم گفته بود ک هر پنج تا جوجه رو بذار کف قفس تا بقیه مرغ عشقها ، فکر کنن ک جوجه خودشونه و همونجا بهشون غذا بدن .
    از طرفی مرغ عشق ماده هم ک جفتش رو از دست داده ، واسه اون چیکار کنیم ؟؟؟
    ببخشید طولانی شد
    با تچکر قبلی

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmbf نمایش پست ها
    سلام
    یکی از مرغ عشقهام 5-6 روزه که آخرین تخمش رو باز کرده
    حالا برای اینکه جوجه ها دستی بزرگ بشن و وحشی نباشن باید چیکار کنم؟
    در ضمن امکان غذا دادن دستی رو ندارم
    متشکرم
    سلام

تبريك ميگم بهتون . ايشالا به خير و خوشي

براي اينكه دستي بشن ميتونين از سن دوهفتگي،* چند دقيقه اي از لونه بياريدشون بيرون و باهاشون بازي كنيد تا باهاتون آشنا بشن و ترسشون يواش يواش از دستتون بريزه

از سن 32-33 روزگي هم ميتونين از والدين جداشون كنيد. اگه تو يه محيط جدا باشن كه حتي المقدور صداي مرغ عشق هاي ديگه رو نشنون خيلي خوبه. اينطوري راحت تر ميتونين باهاشون تمرين كنيد تا دستي بشن. ممكنه اوايل ازتون فرار كنن كه با كوتاه كردن پرهاشون اين مشكل هم تا حدودي برطرف ميشه

موفق باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    سلام .... این مرغ عشقهای من ساعت 6 صبح شروع میکنن به جیغ و داد و از ساعت 8 ساکت میشن ..... میترسم همسایه ها بالاخره شاکی شن ....

راهی ندارین که اینا دم صبحی اینقدر سر و صدا نکنن ....

صفحه 132 از 475 نخستنخست ... 3282113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151182232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)