صفحه 67 از 84 نخستنخست ... 1748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 832
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    دیگه کم کم داریم نگران دکتر میشیم :دی
    ولی از یاد نبریم که پایان شب سیه سپید است..

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط khersak نمایش پست ها
    ببخشيد بنده سوالم رو در صفحه ي ابتدايي قرار دادم ولي متاسفانه اطلاع نداشتم كه كار درستي كرده ام يا خير به همين دليل سوالم را در اينجا قرار مي دهم كه ان شا الله اين كارم درست باشه
    ممنون ميشم پاسخ بنده رو بديد
    با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوست عزيز
    اميدوارم سال جاري سال خيلي خوبي براتون باشه
    بنده يك طوطي ملنگو به اسم قباد دارم
    به طوطي ام بسيار وابسته هستم
    متاسفانه مشاهده كرده ام بر روي سر طوطي ام پر ها به صورت ديگه اي شده اند و تيغ مانند شده اند و كم كم داره گسترش پيدا مي كنه و به سمت چشم و ... ميره
    نمي دونم مشكل از كجاست و چرا اين جوري شده
    از سرش هم عكس گرفته ام و در زير براتون مي ذارم
    ممنون ميشم راهنمايي ام كنيدكه چي كار كنم تا خوب بشه
    سرحاله سرحاله و هيچ مشكل ديگه اي نداره و راحت بازي هم مي كنه اما موهاي سرش كلا تركيبشو داره ميريزه به هم و نمي دونم چرا اين جوري شده
    منتظر راهنمايي شما و بقيه ي دوستان صاحب نظر هستم
    خواهش مي كنم جوابم داده بشه واقعا نگرانم
    اين هم از عكس هاش:
    Download IMG0030A.jpg
    Download IMG0031A.jpg
    Download IMG0034A.jpg

ممنون ميشم شما و بقيه ي دوستان جوابم رو بديد

سلام

متاسفانه تصاویر ارسالی شما قابل دانلود کردن نیستند. به هر حال به نظر من
    پرنده شما در دوران تعویض پرها قرار دارد و پرهای سوزنی پرهای جدید در حال رویش هستند.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط koohestane_tafresh نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و کاربران محترم سایت و همچنین استاد ارجمند دکتر برهانی کیا

حدود 17 روز قبل یک کاسکو (مارتین) کال خریدم که چشمش تازه از طوسی به کرم رنگ میزنه و از همان روز اول که به منزل آوردم مدفوعش کمی آبکی بود(البته در کف قفس فروشگاه مدفوعش عادی بود) که با خواندن پستهای دوستان متوجه شدم که مشکلی نمیباشد و از استرس و جابجایی میباشد.در این مدت با قربان صدقه و ... توانستم از قار انداخته و منقارش را بخارانم و امروز حتی از روی چوب تعلیم بروی دست آورده و سرش را خاراندم.مشکل از آنجایی شروع شد که روز 4شنبه به تهران آمده و مارتین را نزد مادر خانمم گذاشتم و غروب جمعه بازگشته و اونو به منزل خودم بردم و متوجه شدم که کسل میباشد.در روز شنبه متوجه پف کردن اون و بیحالی و چرت زدن زیاد و همچنین تک سرفه های کم اون شدم که بلافاصله قرص سرماخوردگی را پودر کرده به همراه کپسول تتراسایکلین 250 و مقداری عسل در آب حل کرده و در آبخوری استیل(سایز بزرگ)ریختم و در طول روز 3مرتبه آبخوری را شسته و مجدداً محلول فوق را جایگزین میکنم.البته لازم به ذکر است که قبل از رفتن به تهران دو روز به اون تخمه ندادم و حبوبات جوانه زده جلویش گذاشتم که نمیخورد و من مجبور میشدم که با دادن سیب و مقدار کمی تخمه جبران گرسنگی اون را بکنم.حال ماندم که علت بیماریش گرسنگی بوده یا در منزل مادرخانمم سرما خورده است.فعلاً از شنبه روی چوبش چرت میزنه و صدایی از خودش در نمیآورد.حتی فیلم زندگی طوطیها را میگذارم،بر خلاف چند روز قبل هیچ نوع سوتی از خودش در نمی آورد و ساکت و ارام در قفسش نشسته و چرت میزند یا بیحرکت نگاه میکند.البته وقتی نزدیک قفسش میشوم از خودش عکس العمل نشان میدهد ولی قابل مقایسه با کاسکوی قبلیم از لحاظ جنب و جوش نمیباشد.البته از لحاظ هوش فوق العاده بوده و ضمناً به هیچ عنوان ترسو نیست.دکتر جان این محلول دارو که میدهم صحیح میباشد؟ تا چند روز ادامه دهم؟ اگر فایده نکرد چه داروی دیگری بدهم؟ آیا مجدداً در ابخوری بریزم یا بوسیله سرنگ در حلقش بریزم؟

با عرض شرمندگی زیاد که روده درازی کردم( آخه فقط خواستم یک بیوگرافی دقیق از مارتین داده باشم)

سلام
    در حالتی که پرنده شما با استفاده از تتراسیکلین درمان نشده است باید جهت معاینه و تشخیص به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط kianaroz نمایش پست ها
    یه طوطی ملنگو سبز دارم که مدتیه مرتب بالا میاره . دامپزشک مترونیدازول و تتراسایکلین داد ولی بازم همونجوره . نکته اینجاست که با دیدن شصت پا و نوک انگشتای من بالا میاره و خودش میاد کنار شصت پام و روی اون بالا میاره ! اگه شصتم رو ازش قایم کنم ناراحت میشه و دنبالش میگرده . خودم به نظرم میاد عصبی باشه نمیدونم چیکارش کنم . ضمنا همونها که بالا میاره بلافاصله هم میخورشون ! لطفا راهنماییم کنید . و ضمنا مدتیه که دیگه تخمه هم نمیخوره !
    سلام

با توجه به توضیح شما احتمالا مشکل رفتاری رخ داده و مساله بیماری عفونی و مصرف انتی بیوتیک نیست.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    سلام

اگر روی بدن پرنده شما پرهایی پر رنگ تر در کنار پرهای قدیمی که کم رنگ تر هستند دیده شوند پرنده شما در حالت تعویض پرها قرارگرفته است.
    معمولا تعویض پرها تدریجی و پراکنده در تمام قسمتهای بدن است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط setareie_sokhte نمایش پست ها
    باسلام خدمت آقای دکتر

عروس من 6 روزه مریضه . خیلی کسله. همش در خواب بسر می برد . نه آب و نه غذا می خوره . تنفسش خیلی افتضاحه . موهای اطراف چشم و دهنش به شدت پریشونه . با اینکه اصلا حال و حوصله نداره اما خیلی تند می دوه و فرار می کنده . ولی همیشه روی چوب خوابه . راستي مدفوعش بسيار سبز و يك رگ سفيد وسطش و مقداري آبكي است . البته به مخرجش مي چسبه كه من با يك دستمال نمناك پاكش مي كنم . بسيار گاز ميگيره . هنوز قدرت اينكه از قفس بالا بره را داره .... موهاي سرش در حال ريختنه و خلاصه خيلي حالش بده

بردمش دکتر گفت عفونت شدید کرده و براش آموکسی سیلین نوشت اما هیچ تغییری نکرد امروز که بردمش دکتر براش سفالکسین نوشت اما می دونم اینم فایده نداره

شما براش چی تجویز می کنید ؟ آیا واکسن لازم هست که تزریق بشه ؟ چه واکسنی و چطوری تزریق بشه ؟

لازم بذکره که من با سرنگ بهش آب و غذا میدم . امروز دکتر گفت بهش آب قند بده چون غذا هضمش براش سخته .... خواهشا راهنمایی بفرمایید

با تشکر
    سلام

پرنده شما نیاز به انتی بیوتیک تزریقی و مایع درمانی(تزریق سروم) دارد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    اقا نشانه های امادگی عروس برای تخم گذاری چیه؟؟؟

قبلا که ماده ام تخم گذاشته بود (از مستی) مدفوعش حالت طبیعی نداشت و بوی اسهال بچه میداد.
    حالا بعد از ی 4-5 ماه که نر کنارش هست این اولین باره که میبینم مدفوعش طبیعیه ولی همون بوی اسهال رو میده

چه کنم؟؟؟
    سلام

معمولا عروسهای هلندی نشانه های خاصی از تخمگذاری بوز نمی دهند..
    برای مشخص شدن وضیعت دفع پرنده شما مشاهده و ازمایش دفع طی 24 ساعت به همراه معاینه نیاز است.
    برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان2012 نمایش پست ها
    سلام
    من مدت 3سال است کاسکو دارم و از کوچکی بزرگش کردم مدتی خیلی خوب و سریع حرف ها را تقلید میکرد ولی الان 6 ماهه یک کلمه جدید نمیخواهد بگه از این نظر میگم که یه دفعه شنیدم که زمزمه میکنه ولی تا کسی رو میبینه همون حرفهای همیشگی رو میزنه دوم اینکه خیلی بیقراره و اگر در قفسش بسته باشه انقدر جیغ میزنه که حاضری فرار کنی از دستش و متاسفانه در همین مدت کرک های زیادی از بدنش جدا میشه که تمامی نداره خلاصه مارو خسته کرده میوه میخوره گاهی هم گردو یا پوست پسته ولی هیچ چیزی رو با تخمه عوض نمیکنه حتی از گرسنگی بمیره
    خواهش میکنم راهنمایی کنید
    سلام

تقلید صدا بستگی به شرایط روانی پرنده و تمرین و ممارست دارد.
    اصلاح جیره ممکنست حتی یکسال به طول انجامد و صبر و حوصله فروانی می خواهد.
    بطور معمول اندازه قفسهایی که کاسکو ها در ان نگهداری می شوند برای قرار دادن پرنده به طور دایم بسیار کوچک هستند و اغلب توصیه می شود که ماسکو را با لای قفس قرار دهید ولی هیچگاه در خانه ازاد نباشد.
    ریزش کرکها طبیعی است.

برهانی کیا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955
    با سلام خدمت دکتر برهانی کیا
    من و دوستم چهار روز پیش دو تا جوجه ملنگو از اقای اژیده خریدیم . متاسفانه جوجه دوستم امروز مرد . امروز صبح قبل از اینکه بمیره برد بودش دامپزشکی چون حالش خراب شده بوده . دامپزشک تشخیصی که داده بوده کمبود مواد معدنی مثل منیزیم و ویتامین مثل کلسیم بوده و روی کلسیم تاکید داشته . حالا سوال من اینه ممکنه کمبود یک ویتامین یا ماده غذایی یک دفعه ظرف 24 ساعت باعث مرگ پرنده بشه و ممکنه جوجه منم دچار مشکل بشه . من سعی میکنم طبق اموزشهای سایت به هش غذا بدم البته سرلاک ندارم و سعی میکنم نکاتی که توی سایت گفته شده رو رعایت کنم . کلا میشه راهنماییم کنید چیکار کنم تا یه جوجه سر حال و سالم داشته باشم.
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم- طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    3370

7 مشکل درپای طوطی

سلام دوستان
    این طوطی حدود 15 ماهشه و تقریبا یه ماهی هست خریداری شده. یه مدتی ته قفس میخوابیدو با ناخنهای پای راستش زیر جای غذا رو انگار میخاروند.صاحبش 2-3 روزی هست که متوجه وجود یه ضایعه توی انگشت پای راستش شده که
    عکسش رو میزارم. بعضی دوستان نظرشون قارچ و مصرف نیستاتین و بعضی دیگه نظرشون مایت و مصرف سم بوده!
    میخوام بدونم تشخیص اصلی چیه؟!
    با توجه به اینکه هنوز اهلی نیست چطور میشه به پاهاش پماد یا قطره مالید؟!
    اگه قارچ باشه میشه مثلا نیستاتین یا فلوکونازول توی ضرف آبش ریخت؟ اگه جواب مثبته با چه دوزی؟ و به چه مدت؟

صفحه 67 از 84 نخستنخست ... 1748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)