صفحه 40 از 48 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 474
    همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام گیاهانی که از گلخانه و گلفروشی تهیه میشه اکثرا سم های مخصوصی میزنن کع توی شادابی و رشدشون تاثیر میگذاره در گلخانه ها حدودا نور بین 10 تا 12 ساعت هست و دما بین 12 تا 25 درجه هست. یکی از مهمترین موارد جالی مناسب گیاه است . یسری از گیاه ها باید در ارتفاع باشد و یسری هاشون روی زمین ، پشت پنجره ، جلوی در ، راه پله .... حرص مرتب - ابیاری نیاز به دمای محیط - نور بقدر کافی - به گیاه فرصت بدید تا خودشو بامحیط سازگار کنه بهتر هر یک روز در میون با ابپاش بهش اب بدید و در هفته دو بار میتونه شنبه و سه شنبه باشه . به مرور اب پاش رو کم کنید و ابیاری رو به 3 روز در هفته برسونید
    ممنون از راهنمایی شما
    اما من هنوز متوجه نشدم این گیاهای من مشکلشون چیه و راه درمانش کدومه؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شمااما من هنوز متوجه نشدم این گیاهای من مشکلشون چیه و راه درمانش کدومه؟
    دوست عریزگیاه شما با محیطی که الان هست با محیط قبلیش فرق کرده ( نور دما اب ) تا به محیط جدید سازگاری پیدا کنه طول میکشه در هفته دو بار اب بدید نور مناسب به مدت 10 تا 12 ساعت داشته باشه دما 15 - 25 درجه باشه و کود مناسب .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    دوست عریزگیاه شما با محیطی که الان هست با محیط قبلیش فرق کرده ( نور دما اب ) تا به محیط جدید سازگاری پیدا کنه طول میکشه در هفته دو بار اب بدید نور مناسب به مدت 10 تا 12 ساعت داشته باشه دما 15 - 25 درجه باشه و کود مناسب .
    اقای خلیلی میترسم تا به محیط عادت کنن دیگه چیزی از گیاها باقی نمونه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    اقای خلیلی میترسم تا به محیط عادت کنن دیگه چیزی از گیاها باقی نمونه
    آقا سعید .گلخانه ای با یکی دوستانم دارم بیشتر از صد نوع گل داریم که انواع مختلفی دارن ولی بازم هم گلهای هست که خشک میشن . باید طوری به گل آب داده که داخل گلدان اب نمونه موندن آب بیشتر از یکی دو ساعت باعث پوسیدگی ریشه و خشک شدن گل و همچنین کمبود نور باعث زرد شدن برگها و کمبود کود باعث رشد کم و موارد دیگه .کف گلدون سنگ درشت و بعد ورمی کمپوس با گیاه هم زمان و انتها ماسه بادی برای نکشیده هوا - شما همون در هفته دو بار آب بدید زمان خنکی هوا و با آبپاش هم یک روز در میون ابپاشی کنید . نور کافی بهش برسه . یسری کودهای میوه ای هست که گل فروشیها دارن توی بسته های نیم و یک کیلوی هست . از اونهاهم میتونی استفاده کنی . گل سرخسی از رطوبت خیلی خوشش میاد و پنجه گرگی هم از هوای معتدل با نور خوشش میاد .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    آقا سعید .گلخانه ای با یکی دوستانم دارم بیشتر از صد نوع گل داریم که انواع مختلفی دارن ولی بازم هم گلهای هست که خشک میشن . باید طوری به گل آب داده که داخل گلدان اب نمونه موندن آب بیشتر از یکی دو ساعت باعث پوسیدگی ریشه و خشک شدن گل و همچنین کمبود نور باعث زرد شدن برگها و کمبود کود باعث رشد کم و موارد دیگه .کف گلدون سنگ درشت و بعد ورمی کمپوس با گیاه هم زمان و انتها ماسه بادی برای نکشیده هوا - شما همون در هفته دو بار آب بدید زمان خنکی هوا و با آبپاش هم یک روز در میون ابپاشی کنید . نور کافی بهش برسه . یسری کودهای میوه ای هست که گل فروشیها دارن توی بسته های نیم و یک کیلوی هست . از اونهاهم میتونی استفاده کنی . گل سرخسی از رطوبت خیلی خوشش میاد و پنجه گرگی هم از هوای معتدل با نور خوشش میاد .
    ممنون بابت وقتی که گذاشتین
    آب سعی میکنم کم بدم ولی راستش اون اوایل خیلی آب میدادم طوریکه زیر گلدونی پر آب میشد..البته خودم حدس میزنم بابت اون موقع هست که آب زیاد میدادم و به همین خاطر حالت گندیدگی پیداکرده بودن
    الان اب رو کمتر میدم بنظرم کمی بهتر شدن
    به هرحال بازم ممنونم

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.وقت بخیر.گل های شمارو دیدم.طبق گفته اساتید ممکنه دراثر پوسیدگی ریشه باشه که بخاطر آبیاری زیاده.اگر خاک فقیر شده باشه هم این اتفاق میافته.معمولا خاکهای گلدانی خاک لومی رسی ندارند و فقط طی دورانی که در گلخانه ها هستند خاک جواب میده و بعد به سرعت فقیر میشه.
    خاکش رو بیرون بریزید و کامل داخل ماسه بادی شسته شده قرار بدید.ماسه بادی نباید حاوی خاک باشه. مقدار یک قاشق چایخوری کود 20-20-20 یا به اصطلاح سه بیست رو داخل 4لیتر آب شیرین حل کنید و مقدار نصف قاشق چایخوری سولفات منیزیم و نصف قاشق چایخوری نیترات کلسیم هم اضافه کنید.نیترات کلسیم را از اخر و بعد از 5دقیقه به 4 لیتر اضافه کنید.هفته ای یکبار با این محلول گیاه رو آبیاری کنید و یکبار هم با آب خالی آبیاری کنید.اگر از کمبود باشه قطعا رفع خواهد شد و اگر رفع نشد مشکل از تنش رطوبتی و دما و یا پوسیدگی ریشه خواهد بود.
    اگر میزان کود را در اول کار 50درصد کمتر کنید هم بهتره.یعنی آب همون 4لیتر باشه و کودها نصف باشه.بعدا بیشتر کنید.
    ارکیده،بنفشه،آنتوریوم و ... هرچی که فکرکنید حتی گلهای گوشتخوار هم
    با این روش کاملا سالم داخل ماسه بادی رشد خواهند کرد و امکان نداره خطا بده مگر اینکه کودهای مورد استفاده اصلی نباشند و مواد داخل آنها واقعی نباشند.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام.وقت بخیر.گل های شمارو دیدم.طبق گفته اساتید ممکنه دراثر پوسیدگی ریشه باشه که بخاطر آبیاری زیاده.اگر خاک فقیر شده باشه هم این اتفاق میافته.معمولا خاکهای گلدانی خاک لومی رسی ندارند و فقط طی دورانی که در گلخانه ها هستند خاک جواب میده و بعد به سرعت فقیر میشه.
    خاکش رو بیرون بریزید و کامل داخل ماسه بادی شسته شده قرار بدید.ماسه بادی نباید حاوی خاک باشه. مقدار یک قاشق چایخوری کود 20-20-20 یا به اصطلاح سه بیست رو داخل 4لیتر آب شیرین حل کنید و مقدار نصف قاشق چایخوری سولفات منیزیم و نصف قاشق چایخوری نیترات کلسیم هم اضافه کنید.نیترات کلسیم را از اخر و بعد از 5دقیقه به 4 لیتر اضافه کنید.هفته ای یکبار با این محلول گیاه رو آبیاری کنید و یکبار هم با آب خالی آبیاری کنید.اگر از کمبود باشه قطعا رفع خواهد شد و اگر رفع نشد مشکل از تنش رطوبتی و دما و یا پوسیدگی ریشه خواهد بود.
    اگر میزان کود را در اول کار 50درصد کمتر کنید هم بهتره.یعنی آب همون 4لیتر باشه و کودها نصف باشه.بعدا بیشتر کنید.
    ارکیده،بنفشه،آنتوریوم و ... هرچی که فکرکنید حتی گلهای گوشتخوار هم
    با این روش کاملا سالم داخل ماسه بادی رشد خواهند کرد و امکان نداره خطا بده مگر اینکه کودهای مورد استفاده اصلی نباشند و مواد داخل آنها واقعی نباشند.
    سلام
    فروردین ماه که این گیاها رو خریدم همونجا فروشنده از گلدون پلاستیکیش در آورد و توی گلدون جدید گذاشت با خاک خودش که از این خاکهای آماده ریخت داخلش و گلدون پر شد
    راستش بنظر خودم از آب دهی زیاد باید باشه چون بعد از دوهفته اب دهی(زیاد طوریکه اب توی زیر گلدونی سرریز میشد و میموند تا خشک بشه)زرد شدن شروع شد
    بابت راهنماییتون سپاسگذارم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام
    این دیفن رو من چند روز پیش خریدم و گلدونش رو عوض کردم
    الان برگش دره زرد میشه! یعنی یه برگش کاملا زرد شده و یکیش هم یه مقداری زرد شده
    جاش رو عوض کردم بردمش نزدیک پنجره شاید بهتر بشه
    یه روز در میون هم بهش آب میدم
    کار دیگه ای میتونم براش بکنم که حال بهتر بشه
    با تشکر

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام
    این دیفن رو من چند روز پیش خریدم و گلدونش رو عوض کردم
    الان برگش دره زرد میشه! یعنی یه برگش کاملا زرد شده و یکیش هم یه مقداری زرد شده
    جاش رو عوض کردم بردمش نزدیک پنجره شاید بهتر بشه
    یه روز در میون هم بهش آب میدم
    کار دیگه ای میتونم براش بکنم که حال بهتر بشه
    با تشکر

سلام

عموما توصیه می شه گیاهی که تازه منتقلش کردید ، خاکش رو عوض نکنید.

بهش زمان بدید تا تو محیط جدید جا بیوفته و سپس اقدام به تعویض خاکش بکنید.

شاد و پیروز باشید
    محمد رازقی

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    آب دهی رو کمتر کنید بزارید یخورده خاک بخشگی بخوره و بعد اب بدید . برگها رو با دستمال تمیز خیس شده به آرامی تمیز کنید
    معمولا گل که جابجا میشه یخورده رو به پژمردگی میره . دمای مناسب نور کافی و اب دهی منظم گل رو شاداب نگه میداره . بعترین زمان اب دهی خنکی هواست ( صبح زود )
    یک روز در میون اب دهی خوب هست ولی انداز اب دهی مهم . بنظر من بشرایط هوا یک لیوان بزرگ یعنی کمتر از نیم لیتر کافیش هست تا گیاه جون بگیره .

صفحه 40 از 48 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)