کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    یک سوال دیگه میشه نرگسی را بیرون از اطاق نگه داریم یعنی نسبت به سرما و گرما مقاومت دارن؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidshshpoor نمایش پست ها
    یک سوال دیگه میشه نرگسی را بیرون از اطاق نگه داریم یعنی نسبت به سرما و گرما مقاومت دارن؟
    سلام پرندگانی که در طبیعت هستند با پرندگانی در محیط بسته هستند مقاوم تر چه لحاظ تغذیه ، بیمار .. میباشد اگر شرایط محیط رو بتونید فراهم کنید سرما گرما نور باد باران و دیگر موارد محیا باشد موردی نداره . مثلا دما از 25 یکدف 20 یا 30 بشه باعث بیماری و مرگ پرنده میشود .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    سلام . برای انتخاب جفت نر دو رنگی و ماده تک رنگ سفید باشه بهتره یا هر دو جفت یک رنگ باشن ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام . برای انتخاب جفت نر دو رنگی و ماده تک رنگ سفید باشه بهتره یا هر دو جفت یک رنگ باشن ؟
    سلام
    این یه مورد سلیقی هست می تونیت جفتها یه دست باشه و یا متفاوت باشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    سلام من یک جفت فنچ دارم که دو هفته پیش خریدم ،فنچ نر اواز میخونه دنبال فنچ ماده میزنه، پف میکنه ، اما هر دوشون وقت جفت گیری میشینن کنار هم و دمشون رو چپ و راست تکون میدن ، به نظرم هر دو ماده هستن ،نظر شما چیست؟ اینم عکسشون هست
    سلام
    تصویر نتونستم ببینم . اون پرنده که نوک قرمز داره نر میباشد و اون پرندهی که نوک کم رنگتر داره یعنی نارنجی ماده هست .

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    درود دوباره،
    سپاس از خانم آرامش

١- در مورد لوازم لونه، پنبه دونه هارو از توى لونه در ميارن و دقيقا داخل ظرف غذا شبيه لونه قنارى لونه درست ميكنن!! اين سرى آخر كاملا ظرف استيل دانه رو پر از پنبه دونه كرده بودن و وسطش هم گود كرده بودن ولى من كه ميرسم پيششون، بيرون لونه ساخت خودشون هستن!

اين لونه اولشون

اين لونه دومشون

اين هم ظرف دونه اى كه علاقه بهش دارن توش لونه سازى كنن!!

٢- حالا اگر پنبه دونه هارو خارج كنم، آيا ابر رو ريز كنم يا نه، شكل لونه برش بدم و خودم جا بزنم؟

٣- دوتا لونه اى كه براشون گذاشتم ، چوبى و نو بوده .سفالى چه مدليه!!؟؟ مثلا قلك رو بشكنم؟

٤- دماى و رطوبت اتاق مناسبه ، پرنده هاى حساسار تر از فنچ ، تو قفس كنارياشون جوجه دارن!!![emoji35][emoji35]

٥- اگر ممكنه لينك رو بررسي كنيد، وصل نميشه تا ببينم!!

بهر حال از راهنماييتون ممنونم

ارسال با موبايل
    سلام
    لونه اولشون (چوبی)بسیار هم خوب هست که ظاهرا دوست ندارن،من واسه نرگسهام وقتی ابر میذارم راحت بدون هیچ دردسری تخم میذارند اما وقتی لوازم لانه سازی رو میذارم فرایند تخم گذاریشون بهم میریزه و تمام وقتشون رو با تغییر دکور لونه میگذرونن حتی بعد از تخم گذاری،این مشکل برای فنچهای زبراهم صدق میکرد اما با گذاشتن ابر این مشکلات رفع شد،نظر من اینه همه پنبه دونه ها رو خارج کنید و کف هر دوتا لونه رو ابر بذارید،اگر داخل ظرف استیل ابر گذاشتید یک لایه نازک بذارید تا ارتفاع لونه بیشتر بشه،بهتره چون بار اولشون هست بهشون استرسی وارد نشه تا به محیط اطمینان کنند،لینک برای من سالم بود و باز میشد،برای گذاشتن ابر هم به لینک پایین مراجعه کنید،لونه سفالی هم عکسش توی لینک پایین هست
    چگونه کف لونه ی فنچ را آماده ی تخم گذاری کنیم

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام
    در انتخاب رنگ فنچها اصولا میگن فنچهای همرنگ راحتتر جفت میخورند اما این حرف 100%تایید شده نیست،و همینطور که دوستمون آقای
    مهدی خلیلی گفتند بیشتر سلیقه ای هست،اگر شما یک فنچ ماده سفید رو با یک نر خاکستری جفت کنید ،یا برعکس باز هم جوجه ها مثل هم در میان،من فکر نمیکنم در زبراها انتخاب رنگ والدین تاثییری بر رو رنگ جوجه ها به شکلی که در پرنده های دیگه هست داشته باشه،چون در هر بار باز شدن تخمها احتمال زیاد شاهد رنگهای مخالف رنگ پدر و مادرشون خواهید بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    سلام . اگه جوجه دونخور بگیرم احتمال مرگ ومیر ش زیاده یا کم؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام . اگه جوجه دونخور بگیرم احتمال مرگ ومیر ش زیاده یا کم؟
    سلام
    اگر جوجه تغذیش خوب بوده و جوجه ی ضعیفی نباشه و زود از والدین جدا نشده باشه مشکلی پیش نمیاد واسش البته اگر جا و تغذیه جدیدش هم خوب باشه

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گوشتخوار
    شماره عضویت
    12546
    سلام
    دوستان قدیما بچه بودم داشتم ولی خب خونه ویلایی بود و به صداش توجه نداشتم
    میخواستم بدونم جفت فنج بخرم سرو صداش چطوره ادم میتونه استراحت کنه وسط روز یا نه ؟سر و صداشون زیاده

صفحه 284 از 348 نخستنخست ... 184234265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303334 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)