کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    نیاز به یک راهنمایی داشتم. من الان یک ملنگو دارم که تقریبا 9 ماهشه. وقتی خریدم وحشی بود الان از رو دست تخمه میخوره وقتی هم تخمه بهش میدم میزاره منقارشو ناز کنم، ولی دست بدون تخمه رو گاز میگیره. به هیچ وجه هم اجازه نمیده بهش دست بزنم. حالا موضوع اینکه یکی بهم پیشنهاد داده که یه جوجه عروس بهم میده که یه جورایی دستیه. میخواستم بپرسم ارزششو داره که عوضش کنم یا نه؟ من تا حالا عروس هلندی نداشتم دوست دارم تجربش کنم. ولی دلم نمیاد بچمو رد کنم. لطفا راهنمایم کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام به دوستان

این کافیشه و شاهدونه رو کجا میفروشن؟عطاری؟

در ضمن مصرفش چقدره؟
    دوست عزیزی گفتند از عطاری هم میشه تهیه کرد. اما بهتر است از پرنده فروشی تهیه کنید .

چون پرنده فروش برای تغذیه پرنده میاره و مخصوص پرنده بوده . کافیشه ها دهن باز هستند .

اما عطاری کافیشه های که میاره برای مصرف دارویی استفاده میشه هیچ تضمینی برای پرنده نیست .و شاهدانه های پوست سخت و ارزان قیمت میارند

که پرنده موقه خوردن بیشترشو میریزه دور .

و عطاری ها بخاطر اینگه فروش شون کمه بسته های ضد حشره داخل ظرف های دان میگذارند تا حشره نیندازد . این

حشره کش ها برای انسان مشکلی ایجاد نیمکنه اما برای پرنده کشنده است .

من سهره داشتم و غذاش تموم شد هرجا گشتم بسته بود آخر رفتم عطاری شاه دانه گرفتم اومدم تا بدم به پرنده دیدم چه بویی میده بوی نفتالین میداد .

خلاصه من 3 بار این شاه دانه ها رو شستم اما همچنان بوی تندی را داشت .

آخرشم همون پشت بام موند نه بوش رفت نه بدرد سهره خورد.

پدرم. داد به مرغ خروسهاش نوش جان کردن .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید.نیاز به یک راهنمایی داشتم. من الان یک ملنگو دارم که تقریبا 9 ماهشه. وقتی خریدم وحشی بود الان از رو دست تخمه میخوره وقتی هم تخمه بهش میدم میزاره منقارشو ناز کنم، ولی دست بدون تخمه رو گاز میگیره. به هیچ وجه هم اجازه نمیده بهش دست بزنم. حالا موضوع اینکه یکی بهم پیشنهاد داده که یه جوجه عروس بهم میده که یه جورایی دستیه. میخواستم بپرسم ارزششو داره که عوضش کنم یا نه؟ من تا حالا عروس هلندی نداشتم دوست دارم تجربش کنم. ولی دلم نمیاد بچمو رد کنم. لطفا راهنمایم کنید.
    سلام اگر از نظر دستی شدن و وابستگی میگید عروس هلندی خیلی خیلی بیشتر از ملنگو رام و مهربون میشه.اما صحبت کردن ش به پای ملنگویی که از جوجگی باهاش کار شده نمیرسه و ناواضح تره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    نیاز به یک راهنمایی داشتم. من الان یک ملنگو دارم که تقریبا 9 ماهشه. وقتی خریدم وحشی بود الان از رو دست تخمه میخوره وقتی هم تخمه بهش میدم میزاره منقارشو ناز کنم، ولی دست بدون تخمه رو گاز میگیره. به هیچ وجه هم اجازه نمیده بهش دست بزنم. حالا موضوع اینکه یکی بهم پیشنهاد داده که یه جوجه عروس بهم میده که یه جورایی دستیه. میخواستم بپرسم ارزششو داره که عوضش کنم یا نه؟ من تا حالا عروس هلندی نداشتم دوست دارم تجربش کنم. ولی دلم نمیاد بچمو رد کنم. لطفا راهنمایم کنید.
    عروس هلندی هم اگر با هاش کار کنید هم رامتر میشه هم حرف میزنه .

بستگی به صلیقه تون داره .
    نظر من رو ی عروس هلندی بیشتر میتوانید کار کنید تا رام شود .

ملنگو که 9 ماهه باشه وحشی نمیشه پس سنش بیشتر از اینهاست .

این 9 ماه را دکجا بسر میکرد . آزاد بوده پس وحشی است .

اگر دقفس بوده پس نباید به این سختی بهش نزدیک شد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    ماده از لونه ش اومده بیرون.تو لونه رو نگاه نکردم .نر رفته تو لونه.ماده انگار تو راه رفتنش زیاد تعادل نداره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    ماده از لونه ش اومده بیرون.تو لونه رو نگاه نکردم .نر رفته تو لونه.ماده انگار تو راه رفتنش زیاد تعادل نداره
    عجله نکنید،شاید امروز تخم نکنه اما تو چند روز اینده انشاءالله تخم میکنه،که اگه استرس بهش وارد شه شاید مشکل پیش بیاد.کاریتون نباشه خودش راحت تخم میذاره.فقط ببینید که به موقع مدفوع میکنه یانه؟چون اگر مثل عروس ماده ی من باشه ومدفوع نکنه اون وقت باید بهش کاهو بدید تا کمتر اذیت شه وتخم هم گیر نکنه،راستی تغذیشون چجوریه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    عجله نکنید،شاید امروز تخم نکنه اما تو چند روز اینده انشاءالله تخم میکنه،که اگه استرس بهش وارد شه شاید مشکل پیش بیاد.کاریتون نباشه خودش راحت تخم میذاره.فقط ببینید که به موقع مدفوع میکنه یانه؟چون اگر مثل عروس ماده ی من باشه ومدفوع نکنه اون وقت باید بهش کاهو بدید تا کمتر اذیت شه وتخم هم گیر نکنه،راستی تغذیشون چجوریه؟

فقط امیدوارم واسه عروسام اتفاقی نیوفته تخم نکنن هم فدای سرشون.غذای مخصوص ککاتیل که تو فروشگاه دارن واسشون خریدم که علاقه ای بهش نشون نمیدن.انواع میوه مثل توت فرنگی (علاقه ندارن بهش) انبه . دارگن فروت و سیب و انگور واسشون میزارم .اسفناج و جوونه ماش و عدس و لوبیا و نخود و تخمه و ارزن هم جز برنامه غذاییشون قرار دادم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    اصلاح میکنم dragon fruit

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت دوستان مثل اینکه عروس های من نمیخوان رو تخم ها بشینن اقای اسکندری و قلیخانی.باید چیکار کنم. 3تا تخم به ترتیب از 3 روز قبل گذاشتن. میتونم یه مدت بردارم تخمها رو؟ و بعد که یهکم عادت به محیط کردن دوباره بزارم براشون؟
    سلام نه تخم ها رو دست نزنید چون اگر بردارید خراب میشن.شاید بازم تخم کنن اونوقت رو اونا میشه حساب باز کرد ولی خب نمیشه دیگه به این تخم ها امید داشت.چون اگرم تو لونه بمونن وقتی والدین روشون نخوابیدن هم خنک شدن وهم اینکه اگرم خنک نشن فکر میکنم جنین خشک بشه.اگر بردارید بازم همین وضعیت پیش میاد.
    اما شما بهشون استرس وارد نکنید من امیدوارم که بازم تخم بذارن
    از آقای اسکندری ونفیسه خانم هم معذرت میخوام که جواب دادم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    فقط امیدوارم واسه عروسام اتفاقی نیوفته تخم نکنن هم فدای سرشون.غذای مخصوص ککاتیل که تو فروشگاه دارن واسشون خریدم که علاقه ای بهش نشون نمیدن.انواع میوه مثل توت فرنگی (علاقه ندارن بهش) انبه . دارگن فروت و سیب و انگور واسشون میزارم .اسفناج و جوونه ماش و عدس و لوبیا و نخود و تخمه و ارزن هم جز برنامه غذاییشون قرار دادم.
    شما بهتره که چند صفحه ی قبل رو مطالعه کنید و بعد جفتتون رو تغذیه کنید.
    الان ارزن وهفت تخم رو یک به چهار مخلوط کنید و نصفه سفیده ی تخم مرغ هم براشون بذارید هفته ای یکبار به چهار مخلوط کنید
    جوانه هم هفته ای دوبار برای هرکدوم حداکثر سی تا دونه تا پایان تخم گذاری.
    اما بعد از پایان تخم گذاری فقط ارزن وتخم کتان رو به نسبت یک به چهار همیشه دردسترسشون باشه. وتخمه هم همیشه چند تا دونه داشته باشن واون وقت هم اگر خواستید از جوانه ها هفته ای کیبار استفاده کنید ولی چیزهای دیگه رو کاملا قطع کنید.

اگر یه عکس از ماده بذارید ممنون میشم.منظورتون از تعادل نداره چیه؟بین پاهاش فاصلش بیشتر شده؟یا مثلا زیر دمش همون پشت پاهاش باد داره مثل یه گردی کوچیک؟کمرش حالت خمیده داره؟

صفحه 335 از 1915 نخستنخست ... 2352853163173183193203213223233243253263273283293303313323333343353363373383393403413423433443453463473483493503513523533543854358351335 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)