کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    والا من که تو پست شما دیدم گفتید حموم از 5 ماه به بالا ! بازم میگم حموم کردن طوطی های پرورشی اگه با رعایت نکات گفته شده باشه .هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه . اما جوجه طوطی های وحشی که اکثرا 6 7 ماه به بالا هستن بعد از اینکه استرسشون از محیط و صاحب جدید کم یا بهتر بگم برطرف شد، می شه حمومشون کرد . دلایلشم گفتم تو پست قبلی

بله میدونم که زیر 4 5 ماه هم طوطی رو حموم میکنن و معتقد هم هستن که حموم کردن باعث میشه پرها رشد بهتری داشته باشن و خیلی راحت تر از غلاف جدا شه .یکی از روش هاشون هم اینه که یه حوله تو ظرفی که با آب پر شده قرار میدن و آب فقط کمی از حوله بالاتر میاد و کم عمق هست . طوطی رو روش قرار میدن و آروم آب میریزن رو طوطی و بعد یا یه حوله دیگه خشکش میکنن . موقع حموم کردن هم اتاق رو گرم نگه میدارن . یه مقاله راجع به این موضوع باید بذارم که همه بدونن چرا طوطی هایی که دست ما بزرگ میشن رو باید حموم کنیم .

خودم هم طوطی هامو حموم کردم . حتی وقتی پرهاشون کاملا در نیومده بود . در حین بزرگ کردن یه جوجه طوطی مواردی پیش میاد که پر طوطی کثیف میشه مثلا با غذا یا مدفوع و .. حموم کردن با این معنی نیست که با دوش آب حمومشون کنیم . مثلا من وقتی پرهای طوطی کامل نشده بود با پنبه خیس آروم پرهاشون رو تمیز میکردم . طوطی هایی که پرشون کامل نشده با احتیاط و با رعایت یه سری از نکات میشه حمومشون کرد .

جوجو طوطی من در سن 5 ماهگی : میبینید که پرهاش کامل شده تقریبا و خیلی راحت هم حموش کردم

اینجا بین 3.5 تا 4 ماهشه . تو این سن هم حمومش کردم و حتی وقتی کوچیکتر هم بوده .

اینجاست که به حرف آقای وکیلی ایمان آوردم که گفت ما راهنمایی کردیم حالا هرکس روشی داره و خودش عمل میکنه و ما نمیگیم حتما باید اینطوری عمل بشه . حموم کردن از نظر بنده اسپری کردن آب روی پر های طوطی بود نه اینکه با پنبه و ... تمیز کنیم . حالا هر روش دیگه هم باشه مثل همون حوصله و پنبه و ... هم که گفتین منظور بنده نبوده .شاید هر فردی که مطالعه میکنه این مطالب رو ندونه حموم کردن توی جوجه ها فرق داره و ممکنه به اشتباه کاری کنه و شرایط ویژه اون سن رو رعایت نکنه یا ندونه . ممنون از اینکه مسیله روش شد . حرفاتون رو کاملا تایید میکنم و موافقم مخصوصا تهران با آب و هوای گرم خشکش ...
    ممنون از گفته هاتون سپیده خانوم. ولی بخدا ماهم از اول حرفمون همین بود ..اشکالی نداره یه تجربه هم شد برای بقیه ...
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    اینجاست که به حرف آقای وکیلی ایمان آوردم که گفت ما راهنمایی کردیم حالا هرکس روشی داره و خودش عمل میکنه و ما نمیگیم حتما باید اینطوری عمل بشه . حموم کردن از نظر بنده اسپری کردن آب روی پر های طوطی بود نه اینکه با پنبه و ... تمیز کنیم . حالا هر روش دیگه هم باشه مثل همون حوصله و پنبه و ... هم که گفتین منظور بنده نبوده .شاید هر فردی که مطالعه میکنه این مطالب رو ندونه حموم کردن توی جوجه ها فرق داره و ممکنه به اشتباه کاری کنه و شرایط ویژه اون سن رو رعایت نکنه یا ندونه . ممنون از اینکه مسیله روش شد . حرفاتون رو کاملا تایید میکنم و موافقم مخصوصا تهران با آب و هوای گرم خشکش ...
    ممنون از گفته هاتون سپیده خانوم. ولی بخدا ماهم از اول حرفمون همین بود ..اشکالی نداره یه تجربه هم شد برای بقیه ...
    موفق باشید

دقیقا همینوطور هست . هرکی یه روش رو برای حموم کردن انتخاب میکنه . مشکل این بحث ها اینه که همش گفته میشه حموم کردن ، روشش گفته نمیشه . حموم کردن که فقط یک روش نیست . من خودم قبل از کامل شدن پر با پنبه خیس حمومشون می کردم . بعد که پرهاشون کامل شد ( یعنی 5 ماه به بالا ) با اسپری و با دوش . همین طوطی که عکسش رو گذاشتم(جوجو) . از اسپری کردن آب متنفر بود . حتی دوست نداشت با این روش طوطی های دیگرو هم حموم کنم . حمله میکرد بهش. اینو دیگه باید با توجه به خود طوطی تعیین کرد . پس همون حموم کردن با دوش هم یکی از روش های حموم کردنه ولی باید یه سری از نکات رو رعایت کرد .

حالا ما که سعی میکنیم کامل توضیح بدیم که ولی وقتی گفته میشه طوطی زیر یکسال حموم نشه یعنی هیچ آبی به پرش نباید برسه . که خب این غلطه . ایشالا یعد از 2 تا مقاله راجع به چشم طوطی و نژاد طوطی کاسکو که داره تموم میشه ، درباره این موضوع هم سعی میکنم یه مقاله کامل بذارم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    موفق باشید

حمام کردن در طوطی سانان به این معنی نیست که بگیریمشون زیر دوش آب و موش آب کشیدشون کنیم,حمام کردن معمولا به همون صورتیا نجام مشه که شما فرمودید یعنی با استفاده از اسپری آب,خانم سپیده بنا به دلایلی صلاح دونستند طوطی خودشون رو با اون روش حمام کنند که اصلا و ابدا هیچ ایرادی نداره و هسچ کس نمیتونه به روش ایشون خرده بگیره.
    به علاوه این حمام کردن اصولی داره که باید رعایت بشه حالا چه طوطی 10 سالش باشه چه 1 ماه سن داشته باشه.
    یکی از این اصول اینه که آب ولرم باشه,دمای محیط به اندازه ای باشه که طوطی سرما نخوره و ... حالا بنده از شما سوال میپرسم که یک کاسکو 3-4 ساله رو اگر شما در دمای نا مناسب حمام کنید مشکلی پیش نمیاد؟؟؟یا این که اگر تمام جوانب را رایت کنید و با همون اسپری که گفتید طوطی 2-3 ماهه رو حمام کنید طوری که دمای خونه مناسب باشه و آب به مجرای تنفسی وارد نشه آیا مشکلی پیش میاد؟؟؟؟قطعا پاسخ هر دو سوال منفیه؛پس میبینید که طوطی رو در هر سنی که بخواین با رعایت اصول و نکات ایمنی میتونید حمام کنید چه این حمام کردن با اسپری باشه چه با حوله خیس چه با پنبه چه با ..... مهم تمیز کردن و مرطوب کردن پرهای طوطیه.
    فکر کنم دیگه مسئله کاملا روشن شده باشه و منظورم رو رسونده باشم
    لطفا دیگه این بحث رو ادامه ندیم چون زیادی این موضوع کش پیدا کرده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    دقیقا همینوطور هست . هرکی یه روش رو برای حموم کردن انتخاب میکنه . مشکل این بحث ها اینه که همش گفته میشه حموم کردن ، روشش گفته نمیشه . حموم کردن که فقط یک روش نیست . من خودم قبل از کامل شدن پر با پنبه خیس حمومشون می کردم . بعد که پرهاشون کامل شد ( یعنی 5 ماه به بالا ) با اسپری و با دوش . همین طوطی که عکسش رو گذاشتم(جوجو) . از اسپری کردن آب متنفر بود . حتی دوست نداشت با این روش طوطی های دیگرو هم حموم کنم . حمله میکرد بهش. اینو دیگه باید با توجه به خود طوطی تعیین کرد . پس همون حموم کردن با دوش هم یکی از روش های حموم کردنه ولی باید یه سری از نکات رو رعایت کرد .

حالا ما که سعی میکنیم کامل توضیح بدیم که ولی وقتی گفته میشه طوطی زیر یکسال حموم نشه یعنی هیچ آبی به پرش نباید برسه . که خب این غلطه . ایشالا یعد از 2 تا مقاله راجع به چشم طوطی و نژاد طوطی کاسکو که داره تموم میشه ، درباره این موضوع هم سعی میکنم یه مقاله کامل بذارم
    بنده با حرف خانم سپیده موافق هستم..حمام کردن طوطی زیر یکسال امکان پذیره و مشکلی پیش نمیاد.به شرط اینکه تمام شرایطو رعایت کنین .حمام کردن این نیست که بگیرید زیر اب بشه موش آب کشیده بلکه کمی نم دار بکنین پرها رو کافیه با تشکر از دوستان...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

ماکه قبول کردیم حرفمون یکی هست منتها سر بسته گفته بودیم . آقا ما تسلیم . 3 نفر به یه نفر یک نامردیه ها ولی خب ...
    اینم بگم که پست اسپم نداده باشم .! سپیده خانوم این حرف من نیست ها ولی کلا علم ثابت کرده حموم کرد با دوش حموم برای پرها ضرر داره . از دو نظر یک فشار زیاد آب که باعث خرابی پر میشه به مرور و دوم اینکه استفاده از دوش به مرور باعث رفتن آب در بینی و چرک کردن سینه پرنده میشه .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    یه طوطی با معرفت
    شماره عضویت
    15341
    با سلام به دوستان گل خودم . عزیزان ناخن کاسکوم تقریبا 0/8سانتیمتر هست .نیاز به کوتاه کردنش داره یا بزارم رشد کنه به نظر شما ؟ ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoote1990 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گل خودم . عزیزان ناخن کاسکوم تقریبا 0/8سانتیمتر هست .نیاز به کوتاه کردنش داره یا بزارم رشد کنه به نظر شما ؟ ممنون
    سلام
    فعلن یک نشیمن سوهان دا به عنوان نشیمن دوم استفاده کنید خودش کوتاه میشه
    سنگ کف دریا-بلوک معدنی-اسباب بازی هم بی تاثیر نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoote1990 نمایش پست ها
    اگه فقط بلند شده نشیمن سوهان دار مناسبه اما اگه خیلی تیز هست بهتره گرفته بشه . البته بهتره کسی که بلده براش کوتاه کنه یا اگه میخوای خودتون کوتاه کنید مطالب مربوط به کوتاه کردن ناخن رو مطالعه کنید قبلش .

ماکه قبول کردیم حرفمون یکی هست منتها سر بسته گفته بودیم . آقا ما تسلیم . 3 نفر به یه نفر یک نامردیه ها ولی خب ...
    اینم بگم که پست اسپم نداده باشم .! سپیده خانوم این حرف من نیست ها ولی کلا علم ثابت کرده حموم کرد با دوش حموم برای پرها ضرر داره . از دو نظر یک فشار زیاد آب که باعث خرابی پر میشه به مرور و دوم اینکه استفاده از دوش به مرور باعث رفتن آب در بینی و چرک کردن سینه پرنده میشه .
    موفق باشید

یعنی به من میاد این موارد رو رعایت نکنم ؟

کاملا درسته . به نکته خیلی خوبی اشاره کردین که من یادم رفت بگم .

آب رو روی فشار خیلی کم تنظیم میکردم مثل بارش بارون طبیعی البته الان که طوطی عزیزم دیگه پیشم نیست . برای دو تا طوطی دیگه از اسپری استفاده میکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    دوستان الان من 1 کاسکو 10 ماهه دارم که وحشی هست و تازه میتونم بدون داد زدنش جای غذاشو عوض کنم یعنی نمیتوم با دست بگیرمش و حمومش کنم بهترین راه حمام کردنش چیه؟ممنون از دوستان که این بحث راه افتاد تا منظور از حمام کردن و سوای دوشو شامپو بدونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    یه طوطی با معرفت
    شماره عضویت
    15341
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    دوستان الان من 1 کاسکو 10 ماهه دارم که وحشی هست و تازه میتونم بدون داد زدنش جای غذاشو عوض کنم یعنی نمیتوم با دست بگیرمش و حمومش کنم بهترین راه حمام کردنش چیه؟ممنون از دوستان که این بحث راه افتاد تا منظور از حمام کردن و سوای دوشو شامپو بدونم
    سلام دوست عزیز من کاسکومو این طوری حموم میکنم . با اب پاش که اب داخل ابپاش گرم گرم .که موقعی که اسپری میشه زیاد سرد نباشه .. نگران وحشی بودنش نباش .بهت عادت میکنه .باهاش مهربون باش تو مهربونی کنی اونم زودی وابسته به شما میشه که یکم زمان نیاز هست .دل خوش باشی همیشه

صفحه 734 از 1238 نخستنخست ... 2346346847157167177187197207217227237247257267277287297307317327337347357367377387397407417427437447457467477487497507517527537848341234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)