صفحه 53 از 1238 نخستنخست ... 33435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071721031535531053 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 12376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط كاكاسو نمایش پست ها
    سلام.
    من هميشه آرزو داشتم يه كاسكوي پر سر و صدا داشته باشم. بعد از اين همه مدت كه انتظار داشتن كاسكو رو داشتم، يكي خريدم ولي اين طفلكي هيچ سر و صدايي نداره. مطمئنم مريض نيست. بازيگوشي مي*كنه، غذاشم كامل مي*خوره. اما خيلي آرومه. مشكل كجاست؟

طوطی من هم آروم بود اسمشو گذاشتم آرام
    اگه به محیط خونه عادت کنه بهتر می شه باهاش رفیق بشی بازم خیلی بهتر می شه...من وقتی خونه رو شلوغ می کنم و سوت می زنم اونم همراهی می کنه.و سوت می زنه ...وقتهایی که خوشحال هست در رو باز می کنم می یاد بیرون کلی ذوق می کنه.خلاصه اگه واقعا ارومه شما با سوت زدن و شلوغ کردن خونه اونو می تونی سر ذوق بیاری.ما دیروز مهمان داشتیم من در قفسشو باز گذاشتم اگه خواست بیاد بیرون ما که گرمه حرف زدن شدیم اونم شروع کرد ما حرف می زدیم اونم صدا در می اورد...باورتون نمی شه 3تا4ساعت یکسره سروصدا کرد .بعد که مهمان هامون رفتن اونم ساکت شد.به گفته آقا سروصداکردنشون ربطی به حرف زدنشون نداره ....من که تصمیم گرفتم باهاش کار کنم ببینم چی می شه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان فکر نمی کنید در مورد خواب کاسکو یک مقدار دارید سخت گیری می کنید چون فکر می کنم همانطور که به مرور زمان به خود ما عادت می کنند به شرایط زندگی جدید هم خو می گیرند . اصولاً همه ما از صبح سرکار هستیم و فقط بعداز ظهر در کنار کاسکو هستیم اگر بخواهیم با کشیدن پارچه آنها را مجبور به خواب کنیم که فرصت دوست شدن با هم را از دست می دهیم .
    عسل من تازه از ساعت 7 یا 8 شب شروع می کند به سرو صدا و شیطنت و بازی تا ساعت 11 شب ، تنها زمانی که فرصت دارم باهاش کار کنم و بهش آموزش بدم .اتفاقا اصلا هم عصبی نیست خیلی هم بازیگوش و شاد هست .

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان فکر نمی کنید در مورد خواب کاسکو یک مقدار دارید سخت گیری می کنید چون فکر می کنم همانطور که به مرور زمان به خود ما عادت می کنند به شرایط زندگی جدید هم خو می گیرند . اصولاً همه ما از صبح سرکار هستیم و فقط بعداز ظهر در کنار کاسکو هستیم اگر بخواهیم با کشیدن پارچه آنها را مجبور به خواب کنیم که فرصت دوست شدن با هم را از دست می دهیم .
    عسل من تازه از ساعت 7 یا 8 شب شروع می کند به سرو صدا و شیطنت و بازی تا ساعت 11 شب ، تنها زمانی که فرصت دارم باهاش کار کنم و بهش آموزش بدم .اتفاقا اصلا هم عصبی نیست خیلی هم بازیگوش و شاد هست .
    زمان خواب کاسکو بسیار مهمه یعنی حتما حتما سر یک ساعت خاص مثلا 11 ببرینش و پارچه روش بکشین و چراغ اتاق خاموش کنید ولی حتما هر شب این کارو بکنید تا عادت کنه به یک ساعت معین ...
    الان من دقیقا ساعت 10 ربع میبینم خودش میره پایین قفس و دیگه بالا نمیاد(چون همش بیرونه) بعد هم من در قفسو میبندم هیچ اعتراضی نداره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    من کاملا با حرف شما موافقم منم از پارچه کشیدن بدم میاد و اصلا موافق نیستم ولی به شرطی که نهایتا تا ساعت 11 شب بیدار باشیم و صبحم با صدای اون مشکل نداشته باشیم ولی بعضی از دوستان تا دیر وقت بیدارن و صبحم میخوان جبران شب بیداری رو بکنن برای همین از صدای اون ناراحتن این افراد اگه مجبورن تا دیر وقت بیدار و صبحم تا دیر وقت بخوابن توصیه میشه که پارچه بندازن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    [QUOTE=ardi1234;3268]زمان خواب کاسکو بسیار مهمه یعنی حتما حتما سر یک ساعت خاص مثلا 11 ببرینش و پارچه روش بکشین و چراغ اتاق خاموش کنید ولی حتما هر شب این کارو بکنید تا عادت کنه به یک ساعت معین ...
    الان من دقیقا ساعت 10 ربع میبینم خودش میره پایین قفس و دیگه بالا نمیاد(چون همش بیرونه) بعد هم من در قفسو میبندم هیچ اعتراضی نداره.[/QUOTE

این که میگن طوطیتون همش بیرونه...فکر نمی کنید مشکلی پیش بیاد؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    195
    سلام به همگی این مطالب بنظرم جالب امد گفتم شما هم استفاده کنید

1. تعيين جنسيت از طريق دمگاه : در پرنده ماده هر چند كه دمگاه سرخ است اما لبه هاي آن خاكستري است و رنگ پرهاي سينه از خاكستري تيره به روشن منتهي مي شود . در نر سرخ بوده و رنگ پرهاي سينه تيره است.
    2. تعيين جنسيت از طريق ملامسه كردن كمر : اگر كمر را حس كنيم در ماده خم خواهد شد و در نر خم نمي شود .
    3. روش سوزن و نخ : يك سوزن و نخ پلاستيكي را گرفته و آن را به گونه اي مي گيريم كه نخ و سوزن در يك امتداد باشند و در فاصله يك سانتيمتري دمگاه پرنده قرار مي دهيم اگر پرنده ماده باشد سوزن به جلو وعقب مي رود .
    4. روش آندوسكوپي : از دستگاه آندوسكوپي در اين روش استفاده مي شود .
    5. روش كاريوتيپ كوروموزومي : در اين روش از يك قطره كوچك خون استفاده مي شود كه با نقشه كشي كوروموزومي تعيين جنسيت مي شوند .
    6. تعيين سن پرنده به وسيله قزحيه چشم : زير 6 ماه قزحيه كاملاً تيره است و پس از آن از رنگ تيره به خاكستري روشن مي گرايد در 6 ماه دوم سفيد خاكستري فام خواهد بود و از آغاز سال سوم تا پايان آن سال رنگ زرد روشن خواهد بود – بعد از سه سال بايد به منقار ،*پا و قيافه ي پرنده دقت كرد .
    7. مشهورترين كاسكوهاي جهان : 1. الكس : 150 كلمه انگليسي صحبت مي كرد ، شمارش اعداد كوچك ، تشخيص رنگ ها و اشكال هندسي از توانايي هاي او بود . 2. پرودل : 800 كلمه ، جملات فراوان حاوي 21 كلمه را تكرار مي كرد 3 . نكيسي : 950 كلمه حرف مي زد .

1. تميز كردن پرها : احساس راحتي و آرامش به پرنده مي دهد.
    2. ساييدن منقار : سرحال بودن پرنده و اقدام به خوابيدن.

10. ماليدن منقار : تميز كردن منقار بعد از خوردن غذا.

11. نوك زدن : حس كردن و شناختن اشيا ، اگر دست را گاز گرفت بايد گفت كه اين كار را نكن اما نبايد دست را عقب كشيد زيرا احساس مي كند كه بازي است.

12. تكان دادن سر : ازتباط برقرار كردن با صاحب

13. تكان دادن بال ها : آماده نگه داشتن بال ها براي پرواز.

14. ايستادن و تكان دادن بال ها : علاقه براي بدست آوردن چيزي كه بيشتر پريدن به طرف صاحب مي باشد.

15. آمادگي براي خاراندن سر : سرش را مقابل صاحبش پايين مي آورد كه بايد با ملايمت خاراند كه اگر خميازه كشيد نشان دهنده رضايت بخش بودن خاراندن مي باشد.

16. جويدن : حالتي عادي است.

17. كندن : كمبود مواد معدني در جيره بندي غذايي است يا غريزه پرنده براي لانه سازي مي باشد.

18. خوابيدن بر روي يك پا : امري عادي است.

19. خوابيدن يا عقب كشيدن سر : امري طبيعي است.

20. خميازه كشيدن : پاك كردن مجاري تنفسي كه اگر چند بار پياپي تكرار شود نشانه ي بيماري تنفسي است.

21. ضربه زدن با بال : در حالت طبيعي مشكل دارد ولي پس از تمرينات ورزشي و بازي مشكلي ندارد.

22. گاز گرفتن : يا حين ترس رخ مي دهد يا بازي مي كند و نبايد به منقار ضربه زد زيرا بسيار دردناك است.

23. جيغ كشيدن : خسته شدن از ماندن زياد در قفس ،*عدم رسيدن به حيوان ، ترس پرنده.

24. غرش : هشدار به ديگران ، ترس.

25. خودخوري : يك بيماري است و در اثر كمبود مواد غذايي و برخي از املاح معدني ، افسردگي ، ناراحتي شديد بد رفتاري از طرف صاحب و يا همدم رخ مي دهد ، گاهي هم وجو انگل يا قارچ باعث اين پديده مي شود.

26. پيچ و تاب دادن به گردن و ضربه زدن به قفس با منقار : عكس العملي عصبي است كه بر اثر بي توجهي و يا بدرفتاري و حبس دراز مدت رخ مي دهد.

27. سوت زدن : علامت خوشحالي پرنده مي باشد.

28. رابطه كاسكو با گربه خوب نيست ولي سگ مي تواند حضور او را بپذيرد ولي توجه بي اندازه به سگ باعث حسودي كاسكو مي شود و همچنين پرنده جديد را بايد كم كم وارد ساخت تا باعث حسودي پرنده نگردد.

29. قفس كاسكو بايد محكم ، جادار ؛ فاقد لبه هاي تيز و داراي اسباب بازي و در محل شلوغ خانه باشد.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    [quote=aram;3270]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    زمان خواب کاسکو بسیار مهمه یعنی حتما حتما سر یک ساعت خاص مثلا 11 ببرینش و پارچه روش بکشین و چراغ اتاق خاموش کنید ولی حتما هر شب این کارو بکنید تا عادت کنه به یک ساعت معین ...
    الان من دقیقا ساعت 10 ربع میبینم خودش میره پایین قفس و دیگه بالا نمیاد(چون همش بیرونه) بعد هم من در قفسو میبندم هیچ اعتراضی نداره.[/quote

این که میگن طوطیتون همش بیرونه...فکر نمی کنید مشکلی پیش بیاد؟
    مشکل که دیگه پیش اومده . و اگه بره تو قفس خل میشه ..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط كاكاسو نمایش پست ها
    سلام.
    من هميشه آرزو داشتم يه كاسكوي پر سر و صدا داشته باشم. بعد از اين همه مدت كه انتظار داشتن كاسكو رو داشتم، يكي خريدم ولي اين طفلكي هيچ سر و صدايي نداره. مطمئنم مريض نيست. بازيگوشي مي*كنه، غذاشم كامل مي*خوره. اما خيلي آرومه. مشكل كجاست؟

احتمالا به مرور زمان سر و صدا و شیطنتش بیشتر میشه ولی مسئله ای که هست اینه که دقیقا مثل ما آدما هر کدوم از طوطی ها اخلاق و خلق و خوی خاص خودشون رو دارن
    بعضی از بچه ها شیطونن و بعضی ها آروم و خجالتی....مهم اینه که باهاتون رابطه برقرار کنه و دوستتون داشته باشه.بعد از اون به مرور زمان اونجوری میشه که شما میخواید....فوق العاده مهربونن عاشق اینن که شما باهاشون صحبت و بازی کنید و چاره ندارن جز وفق دادن خودشون با اخلاقیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    الان من دقیقا ساعت 10 ربع میبینم خودش میره پایین قفس و دیگه بالا نمیاد(چون همش بیرونه) بعد هم من در قفسو میبندم هیچ اعتراضی نداره.

مهم نیست که چه ساعتی میخوابن .... مهم اینه که هر جوری که عادتش دادید همونجور ادامه بدید....اگر همیشه ساعت 3 شب میخوابه مهم نیست...مهم اینه که همیشه 3 بخوابه نه اینکه یه شب 1 و شب دیگه 5 !!!!

بابک آژیده

کاربر ساده

شماره عضویت
    195
    انواع كاسكو : كنگو ، تيمنه ، پرنسيس

1. كنگو : پر و بال خاكستري ، دم سرخ ، دم در كمتر از يك سال سرخ با لبه هاي سياه ،*منقار كاملاً*سياه ، بسيار باهوش است ، در حد يك كودك چهار ساله مي فهمد ، قدرت زيادي براي تقليد صداي آدم ندارد ولي خوب ارتباط برقرار مي كنند . كم جيغ مي زند و بسيار حساس است .
    2. تيمنه : پر و بال خاكستري ، دم خاكستري سرخ فام ، منقار به رنگ تيره و روشن در قسمت پاييني كمي به سفيدي مي زند ، قدرت تقليد صداي بالاتري دارد .
    3. فرقي بين ماده و نر وجود ندارد .

1. انتخاب طوطي كاسكويي كه از دوران كودكي از مادر جدا شده و توسط انسان تغذيه شده مناسب مي باشد .
    2. فعاليت و تحرك پرنده : پرنده سالم جوان هنگام گرفتن آن جيغ مي كشد و داد مي زند كه نشان دهنده ي هوش و ذكاوت آن است – نبايد پرنده افسرده را خريد .
    3. چشم ها : كاملاً درخشنده و تميز باشد – تورم اطراف چشم كاسكو بيماري پستياكوز است .
    4. پركني : پركني نداشته باشد و كچلي نشانه ي يك بيماري انگلي است .
    5. انگشت هاي پا : بايد سالم و سرجاي خودش باشد .
    6. منقار : منقار پرنده بايد صاف و يكدست و بدون ترك خوردگي باشد .
    7. بيني : بيني پرنده بايد تميز باشد و تجمع ترشحات بيني نشان دهنده ي بيماري تنفسي است .
    8. فرق بين پرنده ي بالغ و جوان اين است كه پاهاي زمختي در جوان وجود ندارد .
    9. تغذيه : پرنده بايد تغذيه ي مناسبي داشته باشد كه نشان دهنده ي سلامتي وي است .

10. مدفوع : پرنده بايد مدفوع غير آبكي و به رنگ هاي مختلفي داشته باشد .

11. اجزاي سفيد مدفوع مربوط به ادرار اوست .

12. اگر پرنده به طور عادي خود را بخاراند امري طبيعي است اما خاراندن به طور غيرطبيعي نشانه ي بيماري است كه يك نوع بيماري انگلي يا قارچي مي باشد .

13. روش رفتاري با طوطي تازه خريداري شده : 1. جدا كردن طوطي از ساير پرندگان 30 روز 2. معاينه براي سلامتي آن . 3 . در ماه اول بايد در مكاني ساكت و بي سر و صدا قرار داد . 4. بايد پرنده را در جايي گذاشت كه احساس امنيت بيشتري كند . 5- هر روز پرنده نياز به 10 تا 12 ساعت استراحت دارد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    چه فرقی می کنه؟
    یعنی چرا باید همیشه یه ساعته خاص بخوابن؟آرام هر موقع ما بخوابیم می خوابه....میشه دلیلش رو بگید؟

صفحه 53 از 1238 نخستنخست ... 33435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071721031535531053 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)