مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorenamusic نمایش پست ها
    سلام
    کمکککککککککک
    پرنده ام یک چشمش قرمز شده . بچه ها چیکار کنم ؟
    دمای اتاقش خوب هست . غذا هم چیز خاصی نخورده . مثل همیشه . همه چیز تمیز .
    کمکم کنین . نگرانم
    سلام .علت احتمالیه قرمز شدن چشم :

بیماری های باکتریایی: باکتری ها می توانندهرقسمت ازچشم روآلوده کنن و یکی از علایم سینوزیت هم هستن .

عفونت های قارچی: مثل آسپرژیلوس

عفونت های ویروسی : مثل هرپس و پرامیکسو ویروس

کمبود ویتامین a در غذایی

التهاب به خاطر گرد و غبار ، دود و یااسپری : گاهی ممکنه مواد محرک محیط ( گرد ها یا مواد شیمیایی ) باعث قرمزی یا التهاب ملتحمه (کونژنکتیویت)بشه.

تماس چشم با جسم خارجی

ضربه شدید به چشم

آلرژی و حساسیت به گرد و غبار

اگه با علایم زیر همراه باشه حتما باید ببریش دکتر :

تورم طراف چشم

عطسه یا ترشحات بینی

ضعف

خواب آلودگی بیش از حد، پف کردن پرها

از دست دادن اشتها

مشکلات تنفسی

اگه قرمزیه چشمش با علایم بیماری همراه نیست.تا 24 ساعت باید این شرایط رو براش فراهم کنی :

1. طوطیت رو ببری تو یه محیط دیگه که اصلا با گرد ها یا مواد شیمیایی تماس نداشته باشه .زیر قفسش رو هم زود به زود عوض کن

2. اگه سیگار می کشی جلوی طوطیت سیگار نکش به هیچ وجه

3. بهتره از تهویه هوا استفاده کنی ( البته این خیلی زود نمیشه فراهم کرد )

4. رطوبت اتاق هم باید کافی باشه

اگه بعد 24 ساعت ادامه داشت باید حتما ببریش دکتر و این رو هم بدونی :

کی شروع شده ؟

غذاییش چی بوده ؟

• آیا در معرض گرد و غبار شیمیایی یا مواد محرک قرار داشته ؟

• با پرنده های دیگه تماس داشته ؟

این سوالت رو تو قسمت مشاوره با دکتر برهانی کیا مطرح کن .یا حتما باهاش تماس بگیر فردا.

ویرایش توسط sepideh : 17th April 2011 در ساعت 04:23 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    با تشکر از راهنمایی های خانم سپیده
    قفس کاسکوم را 2 برابر کردم الان شده 100در 40 در 50 وقتی میرم اب و غذاشو عوض کنم دیگه خیلی کم قار میزنه ولی یک نکته جالب شبها که هوا تاریک میشه اگه کنارشم بری اصلا قار نمیزنه ولی اینور و اونور میره دلیل چی هست که اینجوری میشه؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر از راهنمایی های خانم سپیده
    قفس کاسکوم را 2 برابر کردم الان شده 100در 40 در 50 وقتی میرم اب و غذاشو عوض کنم دیگه خیلی کم قار میزنه ولی یک نکته جالب شبها که هوا تاریک میشه اگه کنارشم بری اصلا قار نمیزنه ولی اینور و اونور میره دلیل چی هست که اینجوری میشه؟
    سلام
    اینکه قار نمیکشه یعنی ترس و استرسش کم شده اما اینکه میره اینور و اونور و میچرخه یعنی هنوزم کمی ترس داره که به مرور خوب میشه ، بیشتر پیشش بشینید و صحبت کنید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز نیکی به من اعتماد کامل کرده روی دستم می آید و بعداز ظهرها دائم باهم هستیم (البته خارج از قفسش ) بعد از راهنمایی شما توی این دو هفته خیلی باهاش رو در رو حرف می زنم و بازی می کنم ولی از طرف نیکی فقط سکوت مطلق ، فقط صبح ها که من خانه نیستم و با شوهرم تنهاست شلوغ می کنه و خانه را می گذارد روی سرش دیگه باید چکار کنم که با من هم حرف بزند . البته وقتی باهاش کلمات را تمرین می کنم خیلی دقیق می شه و گوش می کنه ولی اصلا صدایی از گلویش در نمی آورد .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز نیکی به من اعتماد کامل کرده روی دستم می آید و بعداز ظهرها دائم باهم هستیم (البته خارج از قفسش ) بعد از راهنمایی شما توی این دو هفته خیلی باهاش رو در رو حرف می زنم و بازی می کنم ولی از طرف نیکی فقط سکوت مطلق ، فقط صبح ها که من خانه نیستم و با شوهرم تنهاست شلوغ می کنه و خانه را می گذارد روی سرش دیگه باید چکار کنم که با من هم حرف بزند . البته وقتی باهاش کلمات را تمرین می کنم خیلی دقیق می شه و گوش می کنه ولی اصلا صدایی از گلویش در نمی آورد .
    اینکه به صحبتهاتون توجه میکنه خیلی خوبه همینطور به تمرین کردن ادامه بدید و اصلا نا امید نشید چون تو بیانتون تاثیر میذاره و ممکنه موجب دلسردی طوطیتون بشه.
    هانی من بعد از 10 ماه به حرف زدن افتاد و بعدش کلمات رو خیلی زود به زود میگه ، اما یه نکته ایی که من خودم تجربه کردم اینه که طوطیم کلمه هایی رو که دوست داره تکرار میکنه و کلماتی رو که دوست نداره با اینکه تلفظش براش راحته اما تکرار نمیکنه . مثلا من علاوه بر لغاتی که کار میکردم ، به هانی میگفتم پیشی میگه بعد خودم میگفتم میووو ، و هانی اولین حرفی که گفت همین شرطی شدنش بود که بهش میگفتم پیشی چی میگه و هانی میگفت میووو پس باید بدونید لحنی هم که صحبت میکنید خیلی مهمه و باید حالت هیجانی صحبت کنید که طوطیتون رو جذب کنه.
    شما چند وقته اموزش رو با طوطیتون شروع کردید و چند کلمه رو تمرین میکنید؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    یکسال است که نیکی پیش من است و چون رام و اهلی بود از همان روزهای اول باهاش کارکردم دو سه ماه اول کلمات شاپور ، بیا و باباجون را بصورت سوت ادا می کرد ولی بعد از مدتی رفت توی لک ، وقتی حالش بهتر شد همه چی را فراموش کرده بود ، احساس می کنم برای حرف زدن با من راحت نیست و از من دوری می کنه یک حالتی مثل قهر ، چکار کنم که این حالتها از بین برود و حس خوشایند دوستی و اعتماد برقرار بشه . اصلا اذیتش نمی کنم زیادی بهش ور نمی روم وقتی خودش بیاد طرفم سرش را نوازش می کنم کلا خیلی با دلش راه می آیم ولی دوستم ندارد.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorenamusic نمایش پست ها
    سلام
    کمکککککککککک
    پرنده ام یک چشمش قرمز شده . بچه ها چیکار کنم ؟
    دمای اتاقش خوب هست . غذا هم چیز خاصی نخورده . مثل همیشه . همه چیز تمیز .
    کمکم کنین . نگرانم
    سلام
    سپیده خانم توضیح کامل بهتون دادن آیا در غذاش فلفل است؟
    بهتره در بخش دامپزشکی با دکتر برهانی کیا مشورت کنید
    امیدوارم مشکل خاصی و نباشه و زود حالش خوب بشه ...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    [QUOTE=yaser_ir57;24247][QUOTE=sepideh;24217]
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها

آفرين به سپيده خانم .اي ولا داره کارت. چه جوري بهش ياد دادي بره توپو برات بياره؟
    سلام .ببخشید دیر شد .

من علاوه بر توپ براش خونه سازی و حروف الفبا هم گرفتم . اول با خونه سازی باهاش کار کردم .به همون روش که گفتم یه خونه سازی رو کنارش می ذاشتم با عصبانیت پرت می کرد .اون لحظه با ذوق و هیجان زیاد از کلمه تشویقی استفاده می کنم ( آفرین )و طوطیم میدونه چه مواقعی اینو می گم و بعد بهش جایزه میدادم . وقتی می گفتم آفرین و بهش جایزه می دادم با تعجب نگام می کرد .حالا واسه خودش فکر می کرده چی کار کردم که به من گفته آفرین و جایزه داده . چندین بار که این کار تکرار شد برای گرفتن جایزه منتظر می موند و وقتی می گفتم آفرین مثله همیشه خودشو تشویق می کرد ( صدای دست زدن اطرافیان رو در میاره که مثلا دارن براش دست میزنن که چه کار مهمی انجام دادی ) بعد کم کم گذاشتن خونه سازی کنارش ، براش عادی شد و خیلی آروم تر مینداختش پایین و منتظر جایزه و تشویق بود.معمولا اگه به جایزه گرفتن و تشویق کردن عادت داشته باشن و یه جای خاص باهاشون تمرین بشه که جز خودشون و اون شی ای که دارین باهاش تمرین میکنید چیزه دیگه ای اون اطراف نباشه و اون شی بهشون نشون داده بشه سعی می کنن حداقل یکم بهش نوک بزنن که ببینن منظور ما همین بوده یا نه .این خودش جایزه داره .چون باید بفهمه منظوره ما چیه و ما ازش می خوایم که چه چیزی رو حرکت بده .وقتی فهمید هربار که شما بهش اشاره کنید به انگشت شما دقت می کنه که کجا رو داره نشون میده یا اگه از چوب نشانگر استفاده می کنید و طوطیه شما عادت داشته باشه که هر وقت چوب نشانگر رو بهش نشون بدید نوک چوب رو با منقارش لمس کنه ، اگه شما اون چوب رو روی هر شی ای بذارید طوطی میره سمتش نه برای اون شی ، برای لمس کردنه چوب نشانگر .حالا تو این حالت اگه منقارش با اون شی برخورد کرد فورا بهش جایزه بدید بعد یکم تمرین می فهمه که منظور شما از گذاشتن چوب روی اون شی اینه که اون شی رو لمس کنه .طوطی ها خیلی باهوشن فقط بستگی داره به ما که چجوری یادشون بدیم .من معمولا با انگشت دست اشاره می کنم ( برای بعضی از تمرینا مثل عبور از لوله که هانی عزیز گذاشته تو بخش آموزش بهتره چوب نشانگر استفاده بشه ).

در ادامه بازی طوطیه من دیگه می دونست اینکار یه بازیه . تو مرحله بعد وقتی خونه سازی رو میذاشتم کنارش دستم رو جوری میذاشتم که اگه اون رو مینداخت پایین روی دستم میوفتاد . از اون لحظه به بعد فقط و فقط زمانی بهش جایزه میدادم و تشویقش می کردم که اون خونه سازی روی دستم بیوفته . کم کم دستم رو بالاتر بردم طوری که هم سطح با اپن می شد .بعد یه مدت سعی می کرد اون خونه سازی رو هدفدار تر بلند کنه از روی اپن و بذاره روی دستم .وقتی می تونست اینکارو انجام بده به شدت تشویق میشد ولی اگه نمی تونست می گفتم " نه " و جایزه هم خبری نبود .

اینجوری یاد گرفت وقتی به یه چیزی اشاره می کنم و انگشتم رو می ذارم روش و بعد با همون انگشت کف دسته دیگمو نشون می دم یعنی اینکه می خوام اون شی کف دستم بمونه . آخرین مرحله این بازی گذاشتن چندتا خونه سازی کنار طوطیم بود هر کدوم رو که می خواستم بیاره با انگشت نشون می دادم و میاورد .تا یه مدت هم بازیه قبل از خوابش این بود که همه اسباب بازی هاشو بریزه تو سطل کوچیک . اینم به همون روش یاد دادم . سعی می کرد هر چی که تو دیدش بود رو برام بیاره و تو سطلی که تو دستم بود بریزه .هر چی هم نمیدید من بهش نشون می دادم .این شد که یاد گرفت چجوری می تونه به جایزه برسه با یه بازیه ساده :smile (91):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    یکسال است که نیکی پیش من است و چون رام و اهلی بود از همان روزهای اول باهاش کارکردم دو سه ماه اول کلمات شاپور ، بیا و باباجون را بصورت سوت ادا می کرد ولی بعد از مدتی رفت توی لک ، وقتی حالش بهتر شد همه چی را فراموش کرده بود ، احساس می کنم برای حرف زدن با من راحت نیست و از من دوری می کنه یک حالتی مثل قهر ، چکار کنم که این حالتها از بین برود و حس خوشایند دوستی و اعتماد برقرار بشه . اصلا اذیتش نمی کنم زیادی بهش ور نمی روم وقتی خودش بیاد طرفم سرش را نوازش می کنم کلا خیلی با دلش راه می آیم ولی دوستم ندارد.
    سلام .چقدر عالی که میاد روی دست شما :36:

این خیلی خوبه که شما همیشه باهاش حرف بزنی و بازی کنی و ... .دقتش رو کلماتی که شما بهش یاد میدی هم خیلی خوبه .موقعی که با شماست و میگی که "بعداز ظهرها دائم باهم هستیم (البته خارج از قفسش ) " کنار شماست ؟ یعنی اینکه شده برای یه ساعت مثلا ازش دور بمونی و کار خودت رو انجام بدی و اون روی قفسش بازی کنه ؟البته شما رو ببینه ولی متوجه بشه که حواس شما بهش نیست .تو این مواقع اصلا حرف نمی زنه یا سوت نمیزنه ؟ معمولا اگه زیاد نزدیک باشیم یا حواسمون بهشون باشه و اونا اینو متوجه بشن دیگه نیازی به جلب توجه ندارن .من نمی دونم شما تا حالا امتحان کردی یا نه .اگه امتحان کردیو باز هم ساکت بوده .دلیلش این نیست که شما رو دوست نداره . طوطیه من ، منو خیلی دوست داره من اگه از اتاق برم بیرون خودشو می کشه ولی خواهرم اگه بره خیلی براش مهم نیست .من وقتی خونه نیستم بیشتر سعی می کنه با اسباب بازیاش بازی کنه و کمتر حرف می زنه .فقط وقتی که خواهرم بهش توجه نمی کنه براش یکم حرف میزنه .حتی تو بازی هایی که همیشه با اشتیاق منتظره تا انجام بدیم وقتی من نیستم بی حوصله بازی می کنه .اون چون شوهر شما رو دوست داره وقتی که اون هست تمام سعیشو می کنه که خوشحالی خودشو نشون بده . پس از این ناراحت نباش که دوستت نداره .تنها کاری هم که میشه انجام داد همون وقت گذاشتن بیشتر و بازی کردن و جایزه دادن و غذاهای خوشمزه دادن فقط و فقط با دست شماست( کاری که شوهر شما به هیچ وجه نباید انجام بده ) . شما هرکاری هم بکنی اون عاشق شوهر شماست ولی شمارو هم دوست داره چون چیزای خوبی بهش میدی و بازی های هیجان انگیز باهاش انجام میدی ... جایزه میدی ، تشویق می کنی ... . و مطمئن باش که اگه تو خونه از یکی متنفر باشن بازم ازش حرف یاد می گیرن چه برسه با اونایی که دوسشون دارن .طوطی من کلی حرف از داداشم یاد گرفته .ازش هم به شدت متنفره جوری که هر وقت داداشم تو اتاقه ماست اینقدر دور سرش پرواز می کنه تا مجبورش کنه از اتاق بره بیرون .این دوتا همیشه باهم دعوا دارن :smile (82):حالا یه مثال باز از طوطیه خودم اینه که من وقتی که با طوطیم حرف زدن کار می کنم جوابمو میده حالا یا با سوت یا سرو صداهای الکی . ولی واسه خواهرم فقط گوش میده .با این حال خیلی حرفارو از خواهرم یاد گرفته مثلا کلمه " آب " تابستون خواهرم وقتی ظرف آب رو میبرد سمتش بهش می گفت " آب " می خواست اون بفهمه که این چیه که داره می خوره .زود یاد گرفت و بعضی وقتا به من می گفت بگو ؟ بگو ؟ من می گفتم : چی بگم ؟ می گفت : آب :71: بعد فراموشش شد تا اینکه یه چند روزه همش می گه آب و وقتی ظرف آب رو میبریم سمتش اون لحظه تند تند می خوره .انگار که منظورش این بوده آب بیارید برام .امروز داشتم بهش رنگ آبی رو یاد می دادم .اسباب بازی ای که رنگش آبی بود رو نشونش می دادم و می گفتم : آبی .بعد اون اسباب بازیو آروم میزدم به منقارش گازش می گرفت وقتی ازش دور می کردم و می گفتم چه رنگیه می گفت : آب :smile (91): همینو حالا خواهرم بهش بگه اون جواب نمیده .فقط گوش می کنه ولی همون گوش دادن و توجه کردن باعث میشه یاد بگیره .اگه رو کلمه ای که داری بهش یاد میدی دقت می کنه یعنی به زودی اون کلمه رو می گه :smile (259):.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز سلام
    اواخر آبان ماه گذشته بود که نیکی را بردم به یکی از پرنده فروشی ها تا پرهایش را کوتاه کند اگر یادتان باشد بعد از این ماجرا نیکی دچار استرس شدید شد ، خودم هم از کوتاه شدن پرهایش راضی نبودم ، چون بد کوتاه شده بود نیکی خیلی بهشون ور می رفت و من مجبور بودم چند وقت یکبار زیر پرهایش را مرتب کنم ، روز دوشنبه که رفتم خونه دیدم کف قفس نیکی حدود 10 الی 12 پر کنده شده افتاده ولی جویده نشده بود چشمتون روز بد نبیند وقتی زیر بالهایش را نگاه کردم دیدم چند تا ساق نوک پرهایش بصورت تیز شده و همین باعث ناراحتی پرنده بیچاره شده . متاسفانه بخاطر ترافیک و دوری نتوانستم بروم پیش دکتر برهانی کیا ، ولی یک کلینیک نزدیک فلکه صادقیه بود (تعریفش را هم از دوستان که حیوان دارند شنیده بودم ) دیروز رفتیم آنجا ، وقتی دکتر معاینه اش کرد گفت تعداد ساقها زیاد است و باید کشیده شود حدود 9 تا 10 تا فقط ساق اصلی از زیر پرهاش جدا کرد که همگی نوک تیز شده بودندخلاصه روز سختی را گذراندم چون مجبور شدند نیکی را بی حس کنند .
    اما عصری وقتی حالت بیهوشی و بی حسی تمام شد شروع کرد مثل اوایل بازی کردن و سوت زدن و خواندن ، تازه فهمیدم این چند ماه پرهایش اذیتش می کرده و باعث شده بود آرام وساکت بشه

صفحه 319 از 1238 نخستنخست ... 219269300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338369419819 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)