کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من همین کار رو کردم اما چون خیلی کثیفی چسبیده بود یه کمش کنده نشد. پس ایرادی نداره که در قفس رو باز کنم
    نه موردی نداره در قفس رو باز کنید و با یه فرچه کوچیک یا اسکاج خیلی سریع تمیز کنید که بهش استرس وارد نشه، حواستون به طوطیتون هم باشه که نیاد بیرون .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    کاسکو من حموم کردنو خیلی دوست داره یه جوری که تو تابستون هفتهای دوبار میبردمش تا بهش میگم کاسکو بریم حموم یا ظرفشو میبینه خودشو میکشه که ببرمش وقتی هم میره تو حموم زود میره لب ظرفش میشینه اب بازی میکنه و تمام هیکلشو خیس میکنه و تا موقعی که خودش خسته نشه من نباید بیارمش بیرون :smile (70):مشکل من اینه که الان که هوا سرده مجبورم هفتهای یه بارو حتما ببرمش و چون بعد از اب بازی عین موش اب کشیده میشه حتما باید حسابی خشکش کنم ولی به شدت از سشوار بدش میاد وقتی هوا خوبه مشکل ندارم چون با حوله از حموم میارمش یکم ابش گرفته میشه بعدشم کلی بال بال میزنه خوب خشک میشه از سشوار استفاده نمیکنم ولی الان تو سرما هر چی میخوام خشکش کنم حتی اگه خیلی دورم بگیرم باز همش میخواد به سشوار حمله کنه دلش میخواد خودش انقدر بشینه تا خشک بشه بال بالم نمیزنه نمیدونم چیکارش کنم همش میترسم سرما بخوره:7:
    سلام
    خیلی خوبه که طوطیتون حمام رو دوست داره اما بهتره که حمام کردن در زمستان هر دو هفته باشه ، اگر خیلی خیس میشه نباید به حمله کردنش به سشوار توجه کنید و حتما با سشوار خشکش کنید چون اگر این کار رو نکنید احتمال سرماخوردنش بیشتره و به دردسر میافتید.
    موفق باشید.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر ممنون از راهنمای خوبت استاد عزیز چشم من با همین روش میرم جلو .فقط عکسو چه جوری بزارم .ممنونم متشکرم.
    سلام .شما که یه بار عکس گذاشتی .

اول عکست رو تو یه سایت آپلود مثل http://aks98.com/index.phpآپلود می کنی . بعد آدرسی که جلوی لینک مسقیم نوشته شده رو کپی می کنی .بقیش رو تو این فایل pdf توضیح دادم :

نحوه قرار دادن عکس در فروم

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    سلام
    طوطی تیمنه 4 ساله من رامه رامه.سر میده و رو دست میاد و غذا از دست میگیره.حتی وقتی غدا براش نذاشتم و گرسنش شده صدای خاصی از خودش در میاره که منو متوجه کنه گرسنه شده. تو چهار ماهی که دارمش مرتب باهاش سه کلمه بابا مامان و سلام رو کار کردم. ولی هیچ تاثیری نداشته. حدود ده مدل سوت و جیغ های مختلف بلده که هر روز چند نوبت با قدرت صداش گوشامونو کر میکنه. صدای میو میو گربه روبلده که احتمالا وقتی جوجه بوده از مجاورت با یه گربه یاد گرفته.هر روز صدای خودمو که براش ضبط کردم چند ساعت میذارم گوش بده ولی باز وقتی شروع به صدا دراوردن میکنه همون سوت ها و جیغ ها و میومیوی تکراریشو اجرا میکنه.من فکر میکردم وقتی طوطی وحشی هست اینجوریه و وقتی رام بشه دیگه صداهای جنگلی دراوردن و سوت های گوشخراشو کنار میذاره. ولی ظاهرا در مورد طوطی من اینجوری نیست. به هر حال من بازم صدامو براش میذارم . امیدوارم نتیجه بده.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    طوطی تیمنه 4 ساله من رامه رامه.سر میده و رو دست میاد و غذا از دست میگیره.حتی وقتی غدا براش نذاشتم و گرسنش شده صدای خاصی از خودش در میاره که منو متوجه کنه گرسنه شده. تو چهار ماهی که دارمش مرتب باهاش سه کلمه بابا مامان و سلام رو کار کردم. ولی هیچ تاثیری نداشته. حدود ده مدل سوت و جیغ های مختلف بلده که هر روز چند نوبت با قدرت صداش گوشامونو کر میکنه. صدای میو میو گربه روبلده که احتمالا وقتی جوجه بوده از مجاورت با یه گربه یاد گرفته.هر روز صدای خودمو که براش ضبط کردم چند ساعت میذارم گوش بده ولی باز وقتی شروع به صدا دراوردن میکنه همون سوت ها و جیغ ها و میومیوی تکراریشو اجرا میکنه.من فکر میکردم وقتی طوطی وحشی هست اینجوریه و وقتی رام بشه دیگه صداهای جنگلی دراوردن و سوت های گوشخراشو کنار میذاره. ولی ظاهرا در مورد طوطی من اینجوری نیست. به هر حال من بازم صدامو براش میذارم . امیدوارم نتیجه بده.
    سلام
    طوطی خوبی دارید که ؟ دوست خوبم شما خودت میگی طوطی 4 ساله، خب طبیعی است که آموزش سخنگویی به چنین طوطی دشوار تر از یک طوطی دوساله یا یکساله است، نیاز به استمرار بیشتری داره و البته شاید هم به خوبی یک طوطی جوان تر به حرف نیاد، شما یک کاری می تونی بکنی ، به آواهایی که از خودش در میاره خوب توجه کن ، یکی از اون آواها را که ممکنه شبیه یک کلمه باشه تکرار کن مثلا طوطی من یک صدایی درمیاورد شبیه بیا ، آهنگ این کلمه را میگفت و این جز صداهای طبیعی خودش بود، من دائم هنگام غذا دادن بهش میگفتم بیا، و علاوه بر اون هر بار اون آوا را تکرار میکرد بلافاصله بهش جایزه میدادم، و کلمه بیا را میگفتم، بعد از یک مدت کاملا فهمیده بود که وقتی اون آوای خاص را تکرار می کنه ، جایزه میگیره هر وقت خوراکی میخواست او ن صدا را در میاورد، بعد کم کم سعی میکرد که صداش را شبیه من بکنه، بعد از یک مدت کاملا اون آوا تبدیل شده به کلمه بیا ، حالا طوطی خودم را برات مثال زدم چون طوطی من یه ژآردین است از خانواده طوطی های آفریقایی و به لحاظ اخلاق و خصوصیات بسیار شبیه پسر عموی خودش یعنی تیمنه است ،
    این روش آموزش خیلی کار آمد است در تمام زمینه ها میشه ازش بهره گرفت ، قانونش اینه : طوطی را به یکی از حرکات یا آواهای خودش شرطی کنید این کار را با دادن جایزه و ابراز خوشحالی انجام بدهید، بعد یک کلمه را به اون حرکت یا آوا اضافه کنید و هر بار اون شرط را تکرار کرد علاوه بر دادن جایزه ، کلمه ای را که به اون حرکت یا آوا نسبت دادید را تکرار کنید
    در مورد طوطی خودم مثالی که زدم یک مثال آوایی بود حالا یه مثال حرکتی میزنم ، مثلا طوطی عادت داره گردنش را تکون بده ، این جز حرکات طبیعی اش هست، تا این حرکت خاص را کرد بلافاصله جایزه بدهید، اون قدر این کار را تکرار کنید تا طوطی بفهمه که هر بار اون کار را انجام میده ، جایزه میگیره ... بعد یک کلمه را در نظر بگیرید به این ماجرا اضافه کنید یعنی کارهای قبلی را تکرار کنید و همراهش اون کلمه را تکرار کنید ، این کلمه در مورد تکان دادن گردن می تونه یه آهنگ باشه، یا گفتن کلمه برقص باشه هر چی باشه طوطی به اون شرطی میشه ... این روش بهترین روش برای آموزش طوطی است خصوصا برای طوطی هایی که ممکنه کمی سنشون زیاد باشه و تربیت پذیری کمتری داشته باشند
    خب امیدوارم توضیحاتم واضح و کار آمد باشه براتون :smile (249):
    شاد و سلامت باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    شما درست میفرمائید. طوطی من الان به یه آوا که شبیه صدای خودم هست شرطی شده و من همین روش شما رو براش اجرا کردم. وقتی می خواد بهش تخمه بدم با همون صدا و تنی که کلمه بابا رو براش تکرار کردم تا حالا میگه آ . ولی کی بتونه این آ رو به بابا تبدیل کنه خدا میدونه. من هر بار بهش تخمه میدم براش بابا رو تکرار میکنم. امیدوارم جواب بده. ولی مگه نمیگن طوطی که رام میشه دیگه جیغ ها و صداهای جنگلی رو میذاره کنار؟ طوطی من هیچ وقت قار نمی کشه ولی این سوت هاش گاهی خیلی اذیت میکنه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    شما درست میفرمائید. طوطی من الان به یه آوا که شبیه صدای خودم هست شرطی شده و من همین روش شما رو براش اجرا کردم. وقتی می خواد بهش تخمه بدم با همون صدا و تنی که کلمه بابا رو براش تکرار کردم تا حالا میگه آ . ولی کی بتونه این آ رو به بابا تبدیل کنه خدا میدونه. من هر بار بهش تخمه میدم براش بابا رو تکرار میکنم. امیدوارم جواب بده. ولی مگه نمیگن طوطی که رام میشه دیگه جیغ ها و صداهای جنگلی رو میذاره کنار؟ طوطی من هیچ وقت قار نمی کشه ولی این سوت هاش گاهی خیلی اذیت میکنه.
    سلام
    به هر حال طوطی هر چه سنش بیشتر باشه توانایی تکرار کلماتش کم تر میشه ، این را دیگه نمیشه کاری کرد....ببینید باید بیشتر تشویقش کنید علاوه بر اینکه هنگام غذا دادن بهش اون کلمه را میگید، هر بار اون صدا را در آورد هم بهش جایزه بدهید و کلمه را تکرار کنید،چند وقته طوطی را دارید؟

اما در مورد اینکه میگید : "ولی مگه نمیگن طوطی که رام میشه دیگه جیغ ها و صداهای جنگلی رو میذاره کنار؟ طوطی من هیچ وقت قار نمی کشه ولی این سوت هاش گاهی خیلی اذیت میکنه"

دوست خوبم نمی دونم این جمله را کی به شما گفته یا اینکه از کجا شنیدید؟ ، طوطی از قار میفته اما سوت زدن هاش همیشه هست ، هم طوطی کنگو هم تیمنه ، هر دو این سوت ها را دارند ، از آنجا که یه مدت از هر دو پرنده نگهداری کردم، می تونم در مقام مقایسه بگم که سوتهای تیمنه کمی تیز تر از کنگو است البته کمی ولی این سر و صداها همیشه هست اینکه فکر کنیم که طوطی وحشی وقتی رام میشه ساکت میشه یا سوت نمی زنی درست نیست، منتها طوطی که سنش کم تر باشه حرف زدن یاد میگیره، بعد این حرف زدن جایگزین سوت میشه اما نه به طور کامل، هیچ وقت ندیدم یک طوطی رام حتی حرف بزن این سوت ها نزنه ، همه شون این صدا را دارند حالا بسته به خلقیات طوطی ها و شرایط تربیتیشون این صداها شاید کم و زیاد باشه اما همه شون ااز این سوتها می زنند ، شما می تونید هر وقتی که ساکت تر است بهش جایزه بدهید و اون بعد از یک مدت می فهمه یا هر وقت خیلی از اون سوت ها کشید، یه پارچه را به مدت چند ثانیه بندازید روی قفس بعد که ساکت شد پارچه را بردارید بهش جایزه بدهید استمرار در این کار باعث میشه که کمی این سر و صداها کنترل بشه، البته طوطی اگه از این سوت ها نکشه چه کار کنه دیگه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3901
    سلام، خسته نباشید
    من الان نزدیک 1 ماهه یک خاکستری گرفتم که تقریبا رامه، قار نمی کشه ، از دست غذا میخوره، بعضی وقتا رو دستم هم میاد ولی نمیزاره دست به سرش بزنم. چی کارش کنم؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMINN نمایش پست ها
    سلام، خسته نباشید
    من الان نزدیک 1 ماهه یک خاکستری گرفتم که تقریبا رامه، قار نمی کشه ، از دست غذا میخوره، بعضی وقتا رو دستم هم میاد ولی نمیزاره دست به سرش بزنم. چی کارش کنم؟
    سلام

برای رام شدن کامل طوطی، یکماه زمان کمی است .حداقل سه الی چهار ماه طول میکشه که طوطی کاملا با آدم اخت بشه ، شما باید قبل از نوازش کردن سرش ، روی دست آمدنش را کامل کنی، یعنی آن قدر باید باهاش تمرین کنی که هر موقع شما خواستی با میل خودش بیا د روی دست ، طوطی که روی دست میاد و نمی ترسه در مرحله ای است که میشه سایر تمرین ها را باهاش انجام داد، هر بار روی دست میاد بهش جایزه بدهید تا بیشتر تشویق بشه ( حتما خصوصیات جایزه را میدانید) کار دیگه ای که باید انجام بدهید اینه که بیشتر با دست بهش غذا بدهید چند بار در طول روز، سعی کنید که درزمان انجام این کار نوکش را لمس کنید، گاهی می تونید با انگشت اشاره قبل از دادن خوراکی نوکش را به آهستگی لمس کنید بعد بلافاصله بهش غذا بدهید ، بذارید طوطی حسابی را شما آشنا بشه ، یکماه زمان کمی است باید بیشتر شکیبا باشید موفق میشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    پای طوطی من خشکه و حالت پوست پوست شده داره که میبینم گاهی داره این پوسته ها رو میکنه اما با آرامش این کارو میکنه.جاهایی رو که پوست خشکشو کنده پوست زیریش قرمز نیست و خشکی کمتری داره حالا نمی دونم این میتونه از مشکل خاصی باشه و کاری از دست من برای بهتر شدنش بر میاد یا نه:smile (99): لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون

صفحه 288 از 1238 نخستنخست ... 188238269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307338388788 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)