کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام من دیشب داشتم پرتقال و نارنگی می خوردم یک برش هم به نیکی دادم ولی اون آمد روی میز و شروع کرد به خوردن پوست پرتقال ها . می خواستم بدونم پوست پرتقال و نارنگی برایش مشکل ایجاد می کند یا نه ؟
    سلام
    میشه پوست پرتقال را داد البته به این شکل که یک قاچ میوه را با پوست براش گذاشت اما کم باشه بهتر است اگر خواستی با پوست بدهی هفته ای یکبار بیشتر نشه در برخی از منابع معتبر نوشتن که خوردن پوست پرتقال برای طوطی ( به مقدار کم ) اشکالی ایجاد نمی کنه اما جایی توصیه نکرده اند که بدهید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام ایا کاهو و کلم سفید برای طوطیها خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام آرام جان
    در میان کلمها بهتر از همه کلم بروکلی است از دادن سایر کلمها خود داری کنید البته اگر یک تکه کوچک بخوره طوریش نمیشه اینطور که نیست کلم بخوره و به سرعت مریض بشه ولی معمولا دادن سایر کلمها توصیه نمیشه خود کلم بروکلی هم باید در حد تعادل به طوطی داده بشه
    در مورد کاهو اختلاف نظر زیادی وجود داره چون خیلی ملین هست و من به هر کدام از طوطی هام که دادم اسهال شدند اندازه مجاز کاهوو به اندازه نصف یک کف دست است این مقدار را هفته ای یکبار بیشتر ندهید به هر حال کاهو فیبر زیادی داره و به همین دلیل هم ملین هست و با اینکه طوطی ها به مواد فیبری نیاز دارند در دادنش زیاده روی نکنید برخی طوطی ها حساس تر هستند
    اگر همین مقداری را که گفتم امتحان کردید به مدفوعش توجه کنید ببینید آیا مدفوعش شل میشه ؟ ( گاهی وقات 24 ساعت بعد شل میشه ) مقدارش را باز هم کم کنید یا اصلا ندهید میشه از سایر میوه ها استفاده کرد به هر حال خوردن ماده فیبر دار برای هر پرنده ای ضروری است و میشه آن را از طریق سایر میوه ها جبران کرد

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام به همه
    یک سوال ؟
    عسل من شبها بین ساعت 3الی 4 یا 5 وقتی به اون سر میزنم. میبینم سرشو پشتش میذاره ؟ولی روزها این کار نمیکنه ؟ البته سر حال و غذا خوب میخوره . اشکالی نداره ؟
    سلام
    خیلی از پرنده ها هنگام استراحت سرشون را به همین حالت میذارن پشتشون اگر با سایر علائمی که نشانه مریضی است مثل کم اشتهایی،تغییر حالت و رنگ مدفوع، کز کردن و چرت زدن بیش از حد همراه نباشه طبیعی است

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .متوجه شدم حالا :smile (264):

اول از همه باید بگم که یه بخش هایی از قفس باید روزانه تمیز شه و هر هفته هم باید کل قفس رو تمیز کنی .مثل روزنامه کف قفس که باید هر روز عوض بشه . گوشه های قفس یا نزدیک میله های قفس رو می تونی هر روز تمیز کنی .پس این کار رو باید انجام بدی چه بخواد قفس رو کثیف کنه هر روز ، چه نکنه .

ولی برای مدفوع کردنش .من با آموزش طوطی برای اینکه یه جای خاص دستشویی کنه مخالفم .ولی تو قفس اگه محل درست رو بهش یاد بدی خیلی خوبه .پس تو باید حتما این رو یادش بدی که روی چوب نشیمن بشینه و مدفوع کنه .اول از همه باید بدونی که طوطیت تو چه فاصله ای مدفوع می کنه یا علامت قبل از مدفوع کردنش چیه .این رو باید یاد بگیری .یه چند روز به رفتارش قبل از مدفوع کردن دقت کن .مثلا طوطی های من قبل از مدفوع کردن دمشون رو یکم تکون می دادن .یا من دیگه فهمیده بودم که مثلا هر 10دقیقه طوطیم مدفوع می کنه ..بعد که فهمیدی به محض اینکه علامت قبل از مدفوع کردن رو دیدی یا وقتی که زمان بندی مدفوع کردنش دستت اومد بذارش روی چوب نشیمنش و با یه کلمه یا یه جمله که همیشه باید ازش استفاده کنی ازش بخواه که همون جا مدفوع کنه . وقتی اینکارو کرد فورا تشویقش کن با آفرین گفتن و جایزه دادن .ممکنه طول بکشه این آموزش ولی باید سعی کنی که یادش بدی .آموزش مدفوع کردن تو قفس خیلی خوبه چون طوطی بیشتر اوقات توی قفس یا روی چوب نشیمن بالای قفس نشسته پس بهش فشاری نمیاد و تو هم راحت میشی .
    موفق باشی

سلام .اول بهم بگو روی دست می تونی بیاریش یا نه ؟
    اگه می تونی روی دست بیاریش کارت خیلی راحت تر میشه .ببین من وقتی اولین بار برای طوطیم قفسی گرفتم که درش از بالا باز می شد و یه چوب نشیمن بین میله ها بود که وقتی طوطی بیرونه روش بشینه .طوطیم خیلی ترسید و اصلا روش نمی نشست .یعنی اصلا طرفش نمی رفت .

حالا من پیشنهادم اینه که (یعنی کاری که خودم کردم برای اینکه روی چوب نشیمن بالای قفس بشینه )در قفس رو از بالا باز کردم و چوب نشیمن رو گذاشتم بین میله .
    بعد طوطیمو که روی دستم بود بردم سمت قفس .اول بهش نشون دادم از دور بعد کم کم بردمش نزدیک .اصلا زورش نکردم که روی چوبش بشینه فقط کنار قفس نگهش داشتم که ببینه بعد به خاطر علاقش به پسته مجبورش کردم که یکم برای گرفتن پسته خودش رو به قفس نزدیک کنه حتی یه تلاش کوچیک برای گرفتن پسته جایزه داشت .یه چند روز همین کارو کردم .بعد دفعه بعد دستم رو به میله هایی که چوب نشیمن روش بود نزدیک کردم یعنی کاملا نزدک میله ها .بعد پسته رو جای نگه داشتم که برای رسیدن بهش پاشو باید می ذاشت رو میله ها .اولش نمیومد ولی باز واسه تلاشش برای گرفتن پسته جایزه دادم .همین کارو چندبار تکرار کردم تا اینکه حاضر شد بیاد روی میله ها .تا اینجا خیلی امیدوار کنندست .فکر کنم طوطی شما روی میله ها میشینه آره ؟بعد پسته رو دقیقا بالای چوب نشیمن نگه می داشتم که برا گرفتنش بیاد روی چوب .اینم دقیقا مثل مراحل قبلی .اصلا تو هیچ مرحله ای عجله نکن .بذار به دلخواه خودش بیاد .با این راه ها تونستم راضیش کنم رو چوب بالای قفس بشینه .تو هم می تونی همین راه رو امتحان کنی .ولی قبلش مهم اینه که روی دستت بیاد و بدونی که چه غذایی رو بیشتر از همه دوست داره .
    امیدوارم کمکت کنه این روش .
    سلام
    نه سپیده جان روی دستم نمیاد چون این کاسکو گل ما (چون از اولی که اومد خونمون خودشو به اسم کاسکو میشناخت منم با همین اسم صداش میکنم که الان خودش میگه کاسکو گل و خودشو تحویل میگیره:smile (172)از پوست دست خوشش نمیاد اگه استین لباسم بلند باشه اونم در شرایط خاص رو دستم میاد ولی روی شونه وپا میاد یه بار با همین روشی که شما گفتین با پسته که خیلی دوست داره تونستم بیارمش روی چوب ولی انقدر با ترس ولرز نشسته بود روش که کوچکترین صدایی که میومد میپرید وسط اتاق منم منصرف شدم دیگه مجبورش نکردم چون از پرکن شدن طوطی به شدت میترسم هیچ کاری رو به زور بهش تحمیل نمیکنم حالا میخوام چند روز همینطوری چوبو بذارم تا بهش عادت کنه فعلا ازش نترسه تا عادت کنه بیاد روش بشینه اینطوری خوبه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    با سپاس از دوستان حالا كه تجزيه و تحليل ميكنم ميبينم حق باشماست و خئا روشكر الان وضع سيلور روز به روز رو به بهبودي هست و در اين هفته هم 2 كلمه ياد گرفته ميگه(خوبي؟؟؟ و يزدان)و فقط اين كار رو براي خود سيلور ميخواستم انجام بدم و به طور كلي منصرف شدم
    با تشكر از سپيده و شيكراي عزيز :smile (111):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همگی

عسل وقتی میره بالا دیگه نمیاد پایین. میترسه یا نمی خواد بیاد ؟

چکار کنم بهتره ؟
    سلام
    از اونجا که تعداد کاربرها زیادند من پست های قبلی شما را یادم نمیاد لطفا بگید که آیا پرهای طوطی را زدید ؟ و دیگه اینکه وضعیت غذا گرفتن طوطی از شما چه طوره؟ آیا تا در دستتون خوراکی مورد علاقه اش را میبینه به سمتتون میاد ( حتی زمانی که داخل قفس است؟ ) یا اینکه شما باید خوراکی را ببرید نزدیکش ؟ آیا وقتی میخواهید براش آب و غذا بذارید به شما نگاه می کنه یا میره یک گوشه چوب و از عقب بهتون نگاه می کنه ؟
    چند وقت است که اقدام به در آوردن پرنده از قفس کردید؟
    منظورتون از اینکه میگید میره بالا دیگه نمیاد پایین اینه که وقتی میره بالای قفس دیگه نمیاد پایین؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    نه سپیده جان روی دستم نمیاد چون این کاسکو گل ما (چون از اولی که اومد خونمون خودشو به اسم کاسکو میشناخت منم با همین اسم صداش میکنم که الان خودش میگه کاسکو گل و خودشو تحویل میگیره:smile (172)از پوست دست خوشش نمیاد اگه استین لباسم بلند باشه اونم در شرایط خاص رو دستم میاد ولی روی شونه وپا میاد یه بار با همین روشی که شما گفتین با پسته که خیلی دوست داره تونستم بیارمش روی چوب ولی انقدر با ترس ولرز نشسته بود روش که کوچکترین صدایی که میومد میپرید وسط اتاق منم منصرف شدم دیگه مجبورش نکردم چون از پرکن شدن طوطی به شدت میترسم هیچ کاری رو به زور بهش تحمیل نمیکنم حالا میخوام چند روز همینطوری چوبو بذارم تا بهش عادت کنه فعلا ازش نترسه تا عادت کنه بیاد روش بشینه اینطوری خوبه؟
    الان چند وقته که داریش ؟دیگه باید بهش یاد بدی .جز مراحل رام کردنه.اگه نتونی بیاریش روی دست بعدها خیلی به مشکل بر می خوری .نترس مگه می خوای به زور بیاریش رو دستت ؟نه همه به بچه ها این مراحل رو طی کردن ولی طوطی هاشون پرکن نشدن .روی شونه هم نباید عادت بدی بشینه.روی پا اومدن هم دلیل رام شدنش نیست باید به دستت اعتما کنه .از چوب هم باید بترسه .ببین طوطیه شما کوچیک نیست که بخوای روی چوب کنترلش کنی .ممکنه دستت بلرزه یا تکون بخوره چوب .اونوقت می ترسه و دیگه نمیشینه روش .طوطی ها وقتی می خوان جایی پا بذارن اول از محکم بودنش مطمئن میشن .پس چوب رو بذار کنار و تمرین روی دست آوردن رو شروع کن .اصلا نیازی نیست که عجله کنی .با آرامش همه چی پیش میره .

راهنمای آموزش و چوب نشانگر و تمرین step up رو حتما بخون .جایی سوال برات پیش اومد بپرس .فقط یادت باشه چوب واسه روی دست آوردن کاسکو مناسب نیست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    الان چند وقته که داریش ؟دیگه باید بهش یاد بدی .جز مراحل رام کردنه.اگه نتونی بیاریش روی دست بعدها خیلی به مشکل بر می خوری .نترس مگه می خوای به زور بیاریش رو دستت ؟نه همه به بچه ها این مراحل رو طی کردن ولی طوطی هاشون پرکن نشدن .روی شونه هم نباید عادت بدی بشینه.روی پا اومدن هم دلیل رام شدنش نیست باید به دستت اعتما کنه .از چوب هم باید بترسه .ببین طوطیه شما کوچیک نیست که بخوای روی چوب کنترلش کنی .ممکنه دستت بلرزه یا تکون بخوره چوب .اونوقت می ترسه و دیگه نمیشینه روش .طوطی ها وقتی می خوان جایی پا بذارن اول از محکم بودنش مطمئن میشن .پس چوب رو بذار کنار و تمرین روی دست آوردن رو شروع کن .اصلا نیازی نیست که عجله کنی .با آرامش همه چی پیش میره .

راهنمای آموزش و چوب نشانگر و تمرین step up رو حتما بخون .جایی سوال برات پیش اومد بپرس .فقط یادت باشه چوب واسه روی دست آوردن کاسکو مناسب نیست .
    سلام
    الان نزدیک 2 ساله دارمش و هر وقت دستمو میبرم جلوش که بیاد روش تا جاییکه میتونه میره عقب اگر دیگه جا نداشته باشه دستمو گاز میگیره همونطور که گفتم وقتی استین لباسم بلند باشه کمتر عصبانی میشه وگازش یواش تره ولی اگه استین نداشته باشم از ته دل گاز میگیره2.3 بار به زور انقدر دستمو بردم جلو که مجبور شد بیاد رو دستم این روشو ادامه بدم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    میخواستم بپرسم چه جوری میتونم فایل ویدیویی بزارم ؟ آخه اینجا حتما باید ازلینک یا سایتهای دیگه فیلم گذاشت !

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    الان نزدیک 2 ساله دارمش و هر وقت دستمو میبرم جلوش که بیاد روش تا جاییکه میتونه میره عقب اگر دیگه جا نداشته باشه دستمو گاز میگیره همونطور که گفتم وقتی استین لباسم بلند باشه کمتر عصبانی میشه وگازش یواش تره ولی اگه استین نداشته باشم از ته دل گاز میگیره 2.3 بار به زور انقدر دستمو بردم جلو که مجبور شد بیاد رو دستم این روشو ادامه بدم؟
    حتما باید باهاش روی دست آوردن رو تمرین کنی .چندتا سوال :از دستت غذا می گیره ؟از گازش می ترسی ؟وقتی گازت می گیره چی کار می کنی ؟عکس العملت چیه ؟چند ساعت در روز از قفس بیرون میاریش ؟وقتی میاد بیرون کجا می مونه ؟ چجوری می بریش داخل قفس ؟کجا باهاش تمرین کردی که اومد رو دستت ؟چه غذاهایی رو دوست داره ؟وقتی غذاهایی که دوست داری می بری سمتش میاد خودش بگیره یا اینکه می ترسه بیاد جلو ؟می تونی سرشو یا پاهاشو یا بالشو ناز کنی ؟
    نه به زور نباید هیچ کاری انجام بدی .این سوالا رو ونه دونه جواب بده ببینم تو چه مرحله ای هستی .

صفحه 243 از 1238 نخستنخست ... 143193224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262293343743 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)