صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

مشاوره بیماری های گربه

مشاوره بیماری های گربه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1391
    سلام.من یک گربه ی نر یک سال و چهار ماهه دارم که جدیدن به شدت موهاش میریزه.برای جلوگیری از ریزش موهاش چی کار میشه کرد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ترمه جون نمایش پست ها
    سلام.من یک گربه ی نر یک سال و چهار ماهه دارم که جدیدن به شدت موهاش میریزه.برای جلوگیری از ریزش موهاش چی کار میشه کرد؟
    ریزش موی گربه یه مسئله طبیعیه و معمولا جای نگرانی نداره.مسائل زیادی تو شدت و ضعف ریزش موی گربه موثره
    معمولا پاییز و بهار(این چند روزه هوا بهاری به نظر میاد!) - بارداری - استرس و یا ترسیدن - غذایی ضعیف و .... همگی منجر به بالا رفتن ناگهانی میزان ریزش مو در گربه میشوند

1.مراجه به یک دامپزشک مجرب
    2.استفاده از برس های مخصوص
    3.کنترل غذایی.غذا هایی مانند کنسرو سوسیس و کالباس و .... افتضاح هستند
    4.حمام منظم

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    3791

کمک فوری

سلام من یه گربه دارم حدودا 8 ماهه ، 3 روز هیچی نمی خوره ،گوشه گیر شده ، صداش گرفته ، یه گوشه می خوابه ، از دیروز با امپول کمی شیر بهش دادم ، ولی اصلا دهانش رو باز نمی کنه می خواستم بدونم ممکنه اینها علایم هاری باشه لطفا بگید چکار کنم؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط plic نمایش پست ها
    سلام من یه گربه دارم حدودا 8 ماهه ، 3 روز هیچی نمی خوره ،گوشه گیر شده ، صداش گرفته ، یه گوشه می خوابه ، از دیروز با امپول کمی شیر بهش دادم ، ولی اصلا دهانش رو باز نمی کنه می خواستم بدونم ممکنه اینها علایم هاری باشه لطفا بگید چکار کنم؟
    سلام

نگران هاری نباشید ولی هرچه زودتر به دامپزشک مرجعه کنید.

برهانی کیا

همکار قدیمی (معاون انجمن )

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ملنگو
    شماره عضویت
    4353
    سلام
    یکی دوروزه که به طور اتفاقی متوجه شدم در مدفوع گربه ام (که یه گربه ی مادره ) کرم وجود داره.
    چکار میتونم بکنم که خودم مبتلا نشم؟آیا برای من علایمی وجود داره؟
    در ضمن گربه ام رو به هیچ وجه نمیتونم ببرم دامپزشکی چون اصلا نمیشه حبسش کرد.
    برای گربه ام چکار میتونم بکنم؟
    البته مادرم بعد از حدود 2 تا 3 ماه دیگه که بچه گربه هام مستقل شدن اونا رو با مادرشون میگیره و در جایی که بتونن غذا گیر بیارن رها میکنه!
    در نتیجه اونا تبدیل به گربه های خیابانی میشن.البته این کار رو به خاطر سلامتی خانواده و پاکیزگی خانه میکنه!
    به همین خاطر دنبال یه راه حل موقتی و ارزان قیمت هستم.
    ممنون میشم راهنمایی ام بکنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    cat
    شماره عضویت
    4507
    سلام آقای دکتر.من یه گربه ماده دارم که وقتی یه ماهش بود به ماپناه اورد.الان یه سالو نیمشه.3 دوره هم زایمان داشته.موقع سری اول زایمانش که فروردین پارسال بود اسهال خونی گرفت.در ضمن هیچ واکسنی هم بهش نزدیم تا حالا.4 روز بعد از بیماریش که ازش بیخبر بودیم با حال بد اومد خونه .خلاصه با هر نذرونیازی بود خدا بهمون برش گردوند.از اون موقع همش حواسم بود که اسهال نگیره.ولی چون گربه دستی و خونگی نیست و تو کوچه پرسه میزنه نمیتونیم دایم زیر نظرش داشته باشیم.ولی از نظر تغذیه خیلی بهش میرسیم.تازگیها میره غیبش میزنه و یه هفته بعد میاد. بعضی مواقع هم مقعدش کثیفه ولی حالش خوبه. اینبارم 5 روز رفت و حالا که اومده بیحاله و غذا نمیخوره فقط یه کم شیرو اب مرغ خورد.مقعدشم کثیفه.پلک سومشم عادیه یعنی مثل همیشه سفیده.از بچگیش سفیدبود.میگن اگه گربه کم خونی داشته باشه این قسمت نشون میده.حالا میترسم نکنه دوباره اسهال خونی گرفته باشه.دستشویی نرفته که بفهمم.آخه چند تا گربه دیگه هم تو حیاطمونن که ظرف آب و غذای مشترک دارن.گفتم شاید گرما زده شده .فرصت دکتر بردنشم ندارم.خیلی نگرانو گرفتارم .تو رو خدا یه راهنمایی اساسی بکنید.از کجا بفهمم مریضه یا نه.اکثر دامپزشکای اینجا فقط به فکر پولن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    cat
    شماره عضویت
    4507
    سلام ممنون از آقای sina.Mکه راهنمایی کردند.قبلا گفته بودم گربم خونگی نیست.فقط برای آب و غذا پیشم میاد.یعنی کلا تو کوچه زندگی میکنه.هیچ دسترسی هم بهش ندارم.تا قبل از این 5 روزی که نبود حالش خوب بود و سرحال بود و با اشتها غذا میخورد.بعد که اومد بی اشتها شده بود.بله درست گفتید. اون سری که مریض شد 7 ماهش بود.مرغ و ماست شیرین و شیر وشش پخته بهش میدم.مشکلم اینه که ابزار دامپزشکی ندارم مثل تب گیر مخصوص.راستش معاینه حیوون یه کم جرات هم میخواد.وگرنه من 14 ساله که همه جور مطالعات دامپزشکی و پزشکی داشتم.حتی کالبد شکافی حیوونا رو یاد گرفتم.با اکثر بیماریها و داروها آشنام ولی ریسک نمیکنم.پای بچم در میونه.خیلی منتظر راهنمایی دکتر برهانی شدم. ولی چون امتحان دارم فردا میبرمش دکتر.طاقت این همه نگرانی رو ندارم.بازم از شما ممنونم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده نمایش پست ها
    سلام
    یکی دوروزه که به طور اتفاقی متوجه شدم در مدفوع گربه ام (که یه گربه ی مادره ) کرم وجود داره.
    چکار میتونم بکنم که خودم مبتلا نشم؟آیا برای من علایمی وجود داره؟
    در ضمن گربه ام رو به هیچ وجه نمیتونم ببرم دامپزشکی چون اصلا نمیشه حبسش کرد.
    برای گربه ام چکار میتونم بکنم؟
    البته مادرم بعد از حدود 2 تا 3 ماه دیگه که بچه گربه هام مستقل شدن اونا رو با مادرشون میگیره و در جایی که بتونن غذا گیر بیارن رها میکنه!
    در نتیجه اونا تبدیل به گربه های خیابانی میشن.البته این کار رو به خاطر سلامتی خانواده و پاکیزگی خانه میکنه!
    به همین خاطر دنبال یه راه حل موقتی و ارزان قیمت هستم.
    ممنون میشم راهنمایی ام بکنید
    سلام

از تماس دست با مدفوع جلوگیری کنید یا از دستکش پلاستیکی استفاده کنید. گربه بایستی درمان ضد انگلی شوند. در صورت ابتلای خودمان مشابه گربه در مدفوع کرم مشاهده خواهد شد.
    می توان از داروهای ارام بخشی خوراکی پیش از مراجعه به دامپزشک استفاده کرد.
    از قرص مبندازول (100میلی گرم) به مقدار نصف قرص و یک قرص کامل به ترتیب برای گربه زیر 2 کیلو و بالای 2 کیلو به فاصله 12 ساعت به مدت 4 روز متوالی استفاده کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط cats نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر.من یه گربه ماده دارم که وقتی یه ماهش بود به ماپناه اورد.الان یه سالو نیمشه.3 دوره هم زایمان داشته.موقع سری اول زایمانش که فروردین پارسال بود اسهال خونی گرفت.در ضمن هیچ واکسنی هم بهش نزدیم تا حالا.4 روز بعد از بیماریش که ازش بیخبر بودیم با حال بد اومد خونه .خلاصه با هر نذرونیازی بود خدا بهمون برش گردوند.از اون موقع همش حواسم بود که اسهال نگیره.ولی چون گربه دستی و خونگی نیست و تو کوچه پرسه میزنه نمیتونیم دایم زیر نظرش داشته باشیم.ولی از نظر تغذیه خیلی بهش میرسیم.تازگیها میره غیبش میزنه و یه هفته بعد میاد. بعضی مواقع هم مقعدش کثیفه ولی حالش خوبه. اینبارم 5 روز رفت و حالا که اومده بیحاله و غذا نمیخوره فقط یه کم شیرو اب مرغ خورد.مقعدشم کثیفه.پلک سومشم عادیه یعنی مثل همیشه سفیده.از بچگیش سفیدبود.میگن اگه گربه کم خونی داشته باشه این قسمت نشون میده.حالا میترسم نکنه دوباره اسهال خونی گرفته باشه.دستشویی نرفته که بفهمم.آخه چند تا گربه دیگه هم تو حیاطمونن که ظرف آب و غذای مشترک دارن.گفتم شاید گرما زده شده .فرصت دکتر بردنشم ندارم.خیلی نگرانو گرفتارم .تو رو خدا یه راهنمایی اساسی بکنید.از کجا بفهمم مریضه یا نه.اکثر دامپزشکای اینجا فقط به فکر پولن.
    سلام

هیچ کس انتظار ندارد طی تماس با مطب پزشک یا یک بیمارستان توصیه های درمانی و تجویز دارو دریافت کند. معالجه حیوانات هم به صرف اینکه حیوان هستند کار ساده ای نیست، معاینه دقیق و ازمایشات لازم برای تشخیص و درمان لازم است.
    شاید نگهداری حیوانات برای خیلی ها جنبه تفریحی داشته باشد ولی کسی در ین زمینه درس خوانده و حرفه اش درمان حیوانات است از این راه امرار معاش میکند.

برهانی کیا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)