صفحه 69 از 101 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 1005
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh_zi نمایش پست ها
    این داروهارو از کجا گیر بیارم؟ راستی رو بدن کت فیشم هم یه قسمتیش سفید شده اندازه یک عدس حدودا فکر کردم که چسبیده به بخاری اینطوری شده ، اخه خیلی به بخاری میچسبه
    کت فیشتون رو باید دید تا نظر داد
    مترونیدازول و سیپروفلوکساسین از داروخانه انسانی
    امنیپور و جنرال تونیک فروشگاه های آکواریومی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    10تا بچه فلاور نژاد دار گرفته بودم که
    دچار سفیدک شدن فقط خال سفید مثل برف رو بدنشونه و کم غذا شدن تا حالا بسیاری از فلاورام به این
    بیماری مبتلا شده بودن ولی هر دفه با بالا بردن دما و اضافه کردن نمک درست شده بود این دفه خیلی وخیم تر هست و هر روز یکیشون میمیره از دیروز که دما رو بردم رو 31 و برا 80 لیتر 2 قاشق نمک اضافه کردم و ضد عفونی تا حالا 2 تاشون مرده اصلا دوست ندارم بقیه چیزیشون بشه از راهنماییتون ممنونم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    10تا بچه فلاور نژاد دار گرفته بودم که
    دچار سفیدک شدن فقط خال سفید مثل برف رو بدنشونه و کم غذا شدن تا حالا بسیاری از فلاورام به این
    بیماری مبتلا شده بودن ولی هر دفه با بالا بردن دما و اضافه کردن نمک درست شده بود این دفه خیلی وخیم تر هست و هر روز یکیشون میمیره از دیروز که دما رو بردم رو 31 و برا 80 لیتر 2 قاشق نمک اضافه کردم و ضد عفونی تا حالا 2 تاشون مرده اصلا دوست ندارم بقیه چیزیشون بشه از راهنماییتون ممنونم.
    سلام دوست عزیز

واژه هایی مثل سفیدک ، مخملک ، وصله و لکه های سفید و ... در واقع همگی نشانه ها و علامت های بیماری هستند و نه نام خود بیماری
    اینکه بدن فلاورتون سفیدک میزنه(نقطه های سفید) یا یک هاله سفید رنگ کل بدن رو میگیره صرفا بیماری ایک نیست

انگل هایی مثل کریپتو کریو ، ادونیوم ، کاستیا ، کیلیودونلا و ... میتونن علائمی دقیقا مثل ایک نمایش بدن.البته این موضوع همیشگی نیست اما پیش میاد

و این دلیل اصلیه این مشکل شماست.ممکنه در موارد قبلی ماهی شما به نوع دیگری از انگل پوستی تک یاخته ای آلوده بوده و به درمان فعلی پاسخ داده و امروز مشکل نوع دیگری از این انگل های تاژک دار پوستیست

و اما در مورد درمانی که در پیش گرفتید باشد خدمتتون عرض کنم ضد عفونی ایرانی که از مغازه ها میخرید یا متیلن بلو هست که مطلقا هیچ اثری روی انگل نداره(محلول آبی رنگ) و یا آکریفلاوینه بسیار بسیار رقیقه که اثر بسیار کمی روی انگل ایک و ادونیوم داره

نمکی هم که اضافه کردید بسیار ناچیزه!!! در مراحل پیشرفته و حاد بیماری شما میتونید هر 20 لیتر یک قاشق نمک اضافه کنید

پیشنهاد من به شما اینه :

استفاده از یکی از دارو های زیر

1.سرا پروتازول - Sera Protazol

استفاده از این دارو در درمان انگل های پوستیه تک یاخته ای معجزه آمیزه و قطعا در مدت 24 ساعت جواب میگیرید

2.پاراسیلین محصول شرکت مد فیش(شرکت تولید کننده داروی بابل)

3.سرا امنیپور یا تترا جنرال تونیک که اگر به 2 داروی بالا دسترسی دارید از این 2 مورد استفاده نکنید

- اگر از دارو های شماره 3 استفاده میکنید به هیچ عنوان به آب نمک اضافه نکنید چون نمک با فرمالین میتونه برای ماهی کشنده باشه(هم امنیپور سرا و هم جنرال تونیک تترا فرمالین دارن)
    - از هر درمانی که استفاده میکنید ماهی رو روزی 2 بار حمام کوتاه مدت نمک بدید(تو راهنمای مصرف دارو ها شیوه حمام کوتاه مدت نمک رو توضیح دادم)
    -دمای تانک رو به 33 برسونید.31 برای این حالت کمه

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    5291
    در پاسخ به دوسته عزیزمون باید بگم که ماهی شما انگل روده ای گرفته که دلایله زیادی داره از که تقریبا همشون میرسه به نوع تغذیه ماهی.بهترین و ارزان ترین درمانش اینکه که دمای تانک و ببرید رو 32 تا مقاومت بدن ماهی بیشتر بشه بعدش از قرص های بابل استفاده کنید.به ازای هر 20 لیتر آب 1کپسول به آب اضافه کنید تا 48 ساعت بذارید بمونه و از روزه سوم بسته به مقدار آب توی تانک هروز تا 6 روز آب تانک رو سیفون کنید تا اینکه روز 6 کاملا آب کله تانک سیفون شده باشه.در ضمن سعی کنید اصلا غذای زنده به فلاور ندید چون عامل اصلیه انگل روده ای غدای زندست.مقداری از مخلوط دل و سیر رو هفته ای یک بار اگه به ماهیتون بدید واسه تقویت و ضد عفونی کردن بدنه ماهی خیلی مهمه.در ضمن شما سعی کنید با ماهیتون خوب برخورد کنید نوازشش کنید با دسته خودتون بهش غذا بدید نتیجه فوق العاده میشه.
    در پناه حق

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadfathi نمایش پست ها
    در پاسخ به دوسته عزیزمون باید بگم که ماهی شما انگل روده ای گرفته که دلایله زیادی داره از که تقریبا همشون میرسه به نوع تغذیه ماهی.بهترین و ارزان ترین درمانش اینکه که دمای تانک و ببرید رو 32 تا مقاومت بدن ماهی بیشتر بشه بعدش از قرص های بابل استفاده کنید.به ازای هر 20 لیتر آب 1کپسول به آب اضافه کنید تا 48 ساعت بذارید بمونه و از روزه سوم بسته به مقدار آب توی تانک هروز تا 6 روز آب تانک رو سیفون کنید تا اینکه روز 6 کاملا آب کله تانک سیفون شده باشه.در ضمن سعی کنید اصلا غذای زنده به فلاور ندید چون عامل اصلیه انگل روده ای غدای زندست.مقداری از مخلوط دل و سیر رو هفته ای یک بار اگه به ماهیتون بدید واسه تقویت و ضد عفونی کردن بدنه ماهی خیلی مهمه.در ضمن شما سعی کنید با ماهیتون خوب برخورد کنید نوازشش کنید با دسته خودتون بهش غذا بدید نتیجه فوق العاده میشه.
    در پناه حق
    چند نکته باید عرض کنم خدمت شما دوست

اول این که برای پاسخ گویی به سایر دوستان از گزینه نقل قول استفاده کنید

دوم این که در مورد فلاوری که گفتند گفته بودند لکهای سفید روی بدنش ایجاد شده دوست عزیزم اقای اژیده توضیح کامل در مورد بیمارهای که این ماهی می تونه این علامت رو داشته باشه به همراه شیوه های درمان رو فرمودند

سوم اینکه فلاور وقتی دچار انگل روده ای میشه اولین علامت ابتلا تیره شدن رنگ هستش بعد مدفوع سفید و نخ مانند ، بی اشتهایی

چهارم اینکه انگل روده بیشتر بستگی به عوامل محیطی(مثل استرس) و کیفیت اب تانک داره

خواهشی از تمام دوستان دارم
    قبل از راهنمای دوستان برای درمان ماهی شون بهتر اول تحقیق کنید بعد اقدام به ارائه شیوه های درمانی کنید مصرف انگل کش و سایر داور ها اگر منجر به مرگ ماهی نشه در دراز مدت برای ماهی ایجاد مشکل می کنه

ارادتمند

کاربر ساده

شماره عضویت
    3000
    سلام
    دوستان حدود 10 روز پیش متوجه شدم که یکی از دیسکاسام نقطه های سیاه روش زده اصلا نداشت و الان هم احساس میکنم که لاغر شده غذا هم کم میخوره . به علت نقل مکان و تعویض تانک ماهیا حدود 45 روزه که در تانک 45 لیتری هستند دمای آب 29 و هفته ای یک بار 70% سیفون غذا تترا پریما ماهی جدید به تانک اضافه نکردم . فیلتر هم اکسترنال و یک سنگ هوا در ضمن سایز ماهیا 6 اینچ 4 تا دیسکاس با یک عدد گیاه کوچک. تنفسشم یک کمی زیاد شده البته از کوچکی یک کم آبشوشاش بیرون بود (1 سال پیش). ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    متشکرم

[URL=http://www.up.persianv.com/][/URL

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    [QUOTE=adn31;37815]سلام
    دوستان حدود 10 روز پیش متوجه شدم که یکی از دیسکاسام نقطه های سیاه روش زده اصلا نداشت و الان هم احساس میکنم که لاغر شده غذا هم کم میخوره . به علت نقل مکان و تعویض تانک ماهیا حدود 45 روزه که در تانک 45 لیتری هستند دمای آب 29 و هفته ای یک بار 70% سیفون غذا تترا پریما ماهی جدید به تانک اضافه نکردم . فیلتر هم اکسترنال و یک سنگ هوا در ضمن سایز ماهیا 6 اینچ 4 تا دیسکاس با یک عدد گیاه کوچک. تنفسشم یک کمی زیاد شده البته از کوچکی یک کم آبشوشاش بیرون بود (1 سال پیش). ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    متشکرم
    [/URL[/QUOTE

دوست عزیز این تغییر حالت ونمایان شدن لکهای سیاه با توجه به حجم تانک تون دلیلش کیفیت بد اب تانک تون هست که با سیفون بیشتر این عارضه رفع میشه

باز هم منتظر نظر اساتید در زمینه دیسکس باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    سلام
    نمیدونم این موضوع به بیماری و این تاپیک مربوط میشه یا نه به هر حال اینجا عرض میکنم اگه لازم بود لطفا به تاپیک درست انتقال بدهند مدیران
    2 تا انجل مولد درشت دارم که تازه به تانکم اضافه کردم اما از وقتی گذاشتم بالای اب هستند بیشتر و یا پشت پمپ تصفیه و بخاری مخفی میشند
    چند تا انجل ریز و متوسط هم دارم که از وقتی این مولد هارو اضافه کردم اونا کف اکواروم یا پشت مرجان هستن و موقع غذا میان روی اب
    انجل منو هم دارم خیلی درشته اون از وقتی امروز 10 % اب اکواریو رو تعویض کردم با ابه جدید سر حال تر شده و دست از غذا نخوردن برداشته فعلا
    دمای اب و هوادهیه تانک تقریبا مناسب هست
    مولد ها یکیشون از دیروز تا به حال ندیدم غذا بخوره یکی دیگش کم و بیش بازی میکنه با غذا هایی که میریزم
    لطفا راهنمایی کنید

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم این موضوع به بیماری و این تاپیک مربوط میشه یا نه به هر حال اینجا عرض میکنم اگه لازم بود لطفا به تاپیک درست انتقال بدهند مدیران
    2 تا انجل مولد درشت دارم که تازه به تانکم اضافه کردم اما از وقتی گذاشتم بالای اب هستند بیشتر و یا پشت پمپ تصفیه و بخاری مخفی میشند
    چند تا انجل ریز و متوسط هم دارم که از وقتی این مولد هارو اضافه کردم اونا کف اکواروم یا پشت مرجان هستن و موقع غذا میان روی اب
    انجل منو هم دارم خیلی درشته اون از وقتی امروز 10 % اب اکواریو رو تعویض کردم با ابه جدید سر حال تر شده و دست از غذا نخوردن برداشته فعلا
    دمای اب و هوادهیه تانک تقریبا مناسب هست
    مولد ها یکیشون از دیروز تا به حال ندیدم غذا بخوره یکی دیگش کم و بیش بازی میکنه با غذا هایی که میریزم
    لطفا راهنمایی کنید
    دوست عزیز
    این مشکل استرس هستش که این انجل مونو تون باعثش میشه
    انجل مونو رو حذف کنید مشکل تون حل میشه
    این 2 تا ماهی با هم سازگاری ندارند

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    این مشکل استرس هستش که این انجل مونو تون باعثش میشه
    انجل مونو رو حذف کنید مشکل تون حل میشه
    این 2 تا ماهی با هم سازگاری ندارند

متشکر
    حداقل تا چند روز امکانه انتقال مونو به تانک دیگه یا کلا رد کردنش رو ندارم
    تو این مدت چکار میشه انجام داد ؟

الان انجل مولدام کف اکواریوم دراز کشیدن صاف شدن
    فکر کردم مردن رفتم با تور بگیرمشون که دیدم تکون خوردن یکم چرخیدن الان فکر کنم باز برن تو حالت قبل
    تا نمردن یکی کمک کنه لطفا

صفحه 69 از 101 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)