کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    سلام به دوستان عزیز
    امروز با زویا تمرین رو دست اومدن کردم.
    در حین تمرین دو تا موضوع توجهمو جلب کرد.
    اولا این که چند باری با اصرار من روی دست اومد. اما کاملا میترسید و از هر فرصتی برای پایین پریدن استفاده میکرد. سعی کردم بهش خوراکی هایی که دوست داره بودم. اما اونا رو با منقارش میگرفت پرت میکرد دور!!! نمیدونم برا این بود که قبلش ذرت خورده بود و سیر بود یا از روی لج بازی این کارو میکرد؟ این که طوطی رو گشنه نگه داریم و بعد بهش اموزش بدیم و اگه انجام داد بهش غذا بدیم کار درستیه به نظرتون؟

دوم این که ناخون هاش خیلی دستمو اذیت کرد. عکس ناخون ها رو میزارم ببینید به نظرتون طبیعیه یا زیاد بلند شده؟

متاسفانه تو شیراز دامپزشکی که در زمینه پرندگان تخصص داشته باشه نمیشناسم. برا همین اعتماد نمیکنم طوطیمو ببرم پیششون. مجبورم خودم برا کوتاه کردنشون اقدام کنم. البته اگه لازم باشه؟ خوشحال میشم دوستان اگه تجربه ای در زمینه کوتاه کردن ناخون دارن بفرماییند؟
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    دوست عزیز جدا از کوتاه کردن ناخن جدا خودداری کنید(اگر تجربه قبلی ندارید) ممکنه تجربه اولتون براتون خیلی گران تمام بشه!
    چیزی که من میبینم اصلا بلند نیست به هر حال ناخن طوطی سانان زمانی که روی دست میان آزار دهنده است هرچه پرنده جوانتر باشه ناخن تیز تری داره! اگر خیلی اذیتتون میکنه با سوهان ناخن کمی از تیزی سرش بگیرید ولی من جای شما باشم یا کاسکو این کار را نمیکنم تا هم خودم کاملا حرفه ای بشم و هم طوطی کاملا با من آشنا بشه! در البوم بنده یک کاکادو هست این پرنده از بس اعتماد داره زمان ناخن گرفتن بنده انگشتم را زیر انگشت پاش میگذارم و اون هم اجازه میده ناخنش را بگیرم بدن اینکه بگیرمش ! به تازگی یک آرا آبی خریدم که جوجه است ناخن هاش مثل سر مته میمونه ولی من تحملش میکنم چون با من هنوز رفیق نشده !
    در ضمن برای دیر تر بلند شدن ناخن 1_ چوب زیر پا را کمی قطور تر کنید2- به پرنده اجازه دهید روی زمین آزادانه راه برود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    سلام مجدد
    منم همچین کاری نمیخوام بکنم دوست گلم.
    گفتم اگه واقعا لازم باشه مجبورم خودم اقدام کنم که نظر شما هم این بود که فعلا نیازی نیست. البته قبلا یه بار این کارو برا یه پرنده دیگه انجام دادم که متاسفانه رگ خونی یکی از ناخون هاش رو زدم و خیلی ناراحتم کرد.

یه سوالی در مورد خواب طوطی ها میخواستم بپرسم. طوطی ها برا خواب احتیاج به تاریکی دارن؟ اخه من معمولا تا نردیک صبح بیدارم. تا چراغا رو خوموش میکنم 1 ساعت بعدش هوا روشن میشه. کلا من تا حالا ندیدم طوطیم تو این یه سال چشماش بسته باشه!!! مگه میشه با چشم باز بخوابه!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی صمیمی نمایش پست ها
    سلام مجدد
    گفتم اگه واقعا لازم باشه مجبورم خودم اقدام کنم که نظر شما هم این بود که فعلا نیازی نیست. البته قبلا یه بار این کارو برا یه پرنده دیگه انجام دادم که متاسفانه رگ خونی یکی از ناخون هاش رو زدم و خیلی ناراحتم کرد.

یه سوالی در مورد خواب طوطی ها میخواستم بپرسم. طوطی ها برا خواب احتیاج به تاریکی دارن؟ اخه من معمولا تا نردیک صبح بیدارم. تا چراغا رو خوموش میکنم 1 ساعت بعدش هوا روشن میشه. کلا من تا حالا ندیدم طوطیم تو این یه سال چشماش بسته باشه!!! مگه میشه با چشم باز بخوابه!!!
    حتما باید از کاور استفاده کنید. اگر طوطی شما نخوابه و استراحت نکنه عصبی می شه و عاملی برای شروع پرکنی می شه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    حتما باید از کاور استفاده کنید. اگر طوطی شما نخوابه و استراحت نکنه عصبی می شه و عاملی برای شروع پرکنی می شه
    سلام
    اگه قرار بود عصبی بشه که تو این یه سال شده بود!!!
    نمیدونم والا خودمم گیج شدم
    قفسش 1033 هست. و کاورش هم طوری نیست که نور رو از خودش عبور نده. فقط به درد این میخوره که کسی رو نبینه. اگه بخوام یه چیز زخیم بندازم روش میترسم اون زیر از گرما اذیت بشه!!!
    الان شما از چه جور کاوری استفاده میکنید؟ طوطیطون چه جوری و چند ساعت در شبانه روز میخوابه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام
    قفسش 1033 هست. و کاورش هم طوری نیست که نور رو از خودش عبور نده. فقط به درد این میخوره که کسی رو نبینه. اگه بخوام یه چیز زخیم بندازم روش میترسم اون زیر از گرما اذیت بشه!!!
    الان شما از چه جور کاوری استفاده میکنید؟ طوطیطون چه جوری و چند ساعت در شبانه روز میخوابه؟
    طوطی به 12 ساعت خواب نیاز داره . مثل طبیعت از زمانی که تاریکی شروع می شه می خوابن تا طلوع آفتاب . کاوری که من برای طوطی استفاده می کردم پارچه ای بود که نور رو عبور نمی داد ولی رنگ روشن بود که نترسه. وقتی کاور رو می کشید قفس رو جایی قرار بدید که یه سمتش به دیوار باشه . اون سمتی که به دیواره کاور رو کامل نندازید روش .

ویرایش : البته این که طوطی من چه طوری می خوابید رو دقیق متوجه نشدم منظورتون چیه. اما وقتی آفتاب غروب می کرد طوطی من شروع به جیغ زدن می کرد و خیلی به این طرف و اون طرف می رفت توی قفسش. به محض خاموش کردن چراغ ها و کشیدن کاور صداهایی که نشون دهنده ی رضایتش بود رو تولید می کرد و می خوابید . و موقع طلوع آفتاب تق تق صدا می داد که کاور رو از روش بردارم . موقع خواب هم شکل های مختلف داشت. پرها رو پف می کرد و سرش رو میون پرهاش می گذاشت و می خوابیدو در طول روز هم اگر می خواست چرت بزنه فقط پرهاش رو پف می داد و چشم ها رو می بست و می خوابید . اما خواب شبش همیشه سرش رو بین پرهاش قرار می داد.
    ویرایش توسط hsoonheb : 1st August 2011 در ساعت 01:07 AM

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847

سلام خانوم هانی
    خوبید که ایشالله؟
    ببخشید دیگه باز این مزاحم همیشگی اومد:smile (186):
    شرمنده من تعداد پستام کمه نتونستم تو پروفایلتون پیغام بزارم!!! اینم از کارای بابک خان اژیده:smile (76):
    هیچ کس به اندازه شما نمیدنه من برای این طوطی چه قدر غصه و خون دل خوردم :46:
    در مورد حذف قفس برای تمرین روی دست اومدن. چه جوری از قفس جداش کنم؟ اگه یه استند دست ساز درست کنم بزارم کنار قفسش طوری که ارتفاعش از قفس بیشتر باشه به نظرتون میره روش؟
    تمرین بوس کردن رو با گذاشتن جایزه بین لب هام امتحان کردم. جواب داد. حالا سعی میکنم کم کم جایزه رو تو بوس کردن و سر دادن کم کنم. واقعا ممنونم. خیلی خوشحال شدم وقتی بوس داد بعد اون همه بدبختی تو اون یه سال:smile (178):
    سلام ، خواهش میکنم خداروشکر که الان طوطیتون خوب و نرماله
    بله برای جدا کردنش از قفس بذارید با استند اشنا بشه (زمان میبره ) میره کم کم روش و بعد شما میتونید تمرین رو باهاش شروع کنید.

سلام به دوستان عزیز
    امروز با زویا تمرین رو دست اومدن کردم.
    در حین تمرین دو تا موضوع توجهمو جلب کرد.
    اولا این که چند باری با اصرار من روی دست اومد. اما کاملا میترسید و از هر فرصتی برای پایین پریدن استفاده میکرد. سعی کردم بهش خوراکی هایی که دوست داره بودم. اما اونا رو با منقارش میگرفت پرت میکرد دور!!! نمیدونم برا این بود که قبلش ذرت خورده بود و سیر بود یا از روی لج بازی این کارو میکرد؟ این که طوطی رو گشنه نگه داریم و بعد بهش اموزش بدیم و اگه انجام داد بهش غذا بدیم کار درستیه به نظرتون؟

دوم این که ناخون هاش خیلی دستمو اذیت کرد. عکس ناخون ها رو میزارم ببینید به نظرتون طبیعیه یا زیاد بلند شده؟

متاسفانه تو شیراز دامپزشکی که در زمینه پرندگان تخصص داشته باشه نمیشناسم. برا همین اعتماد نمیکنم طوطیمو ببرم پیششون. مجبورم خودم برا کوتاه کردنشون اقدام کنم. البته اگه لازم باشه؟ خوشحال میشم دوستان اگه تجربه ای در زمینه کوتاه کردن ناخون دارن بفرماییند؟
    با تشکر
    در مورد رو دست اوردن ، وقتی طوطیتون رو رو دستتون میارید برای چند بار اول اصلا نباید دستتون رو حرکت بدید تا طوطی نترسه ، من با گشنه نگه داشتن به کل مخالفم شما میتونید غذای مورد علاقه ش رو بذارید و فقط موقع تمرین بهش بدید.
    منم با آقای فائقی نژاد موافقم ناخن هاش خوبه و احتیاجی به کوتاهی نداره.

سلام مجدد

سلام
    منم همچین مشکلی رو داشتم البته از کاور استفاده میکردم از اول اما رنگ کاورم سفید بود و فایده ایی نداشت یه مدتی هستش که من دارم از کاور سیاه استفاده میکنم اول هانی میترسید اما کم کم عادت کرد الن خودشم با این کاور راحتتره. همونطور که بهنوش گفت حتما حتما از کاور استفاده کنید چون صددرصد به مشکل میخورید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    :smile (95):اساتید گفتنی ها روفرمودند. من موردی رو اضافه کنم که علاوه بر اینکه طوطی زمان خواب نیاز به کاور داره کاور باعث میشه که اگر احیانا شب نور ناگهانی در محیط روشن بشه ویا مثلابا وجود پنجره ای که ماشین رد بشه و نور ماشین داخل منزل رو روشن کنه و یا نور رعدو برق همه اینها میتونه باعث استرس و ترس طوطی بشه که کاور از این امر جلوگیری میکنه . البته نه اینکه کاور 100% محیط رو تاریک کنه بلکه وجود کاور برای طوطی حس امنیت بیشتر را بوجود میاره . دوستان تجربه استفاده از کاور مشکی رو دارند ولی بنده معتقدم کاسکو از رنگ سیاه شدیدا استرس میگیره!

ویرایش: بنده همیشه با پرنده طوری رفتار میکنم که بدونه کاور یعنی سکوت حتی در مواردی که زیاد هم سرو صدا میکنند هم کاور باعث این میشه که بدونند کار بد کردند! مثلا کاسکوی( فردی) عادت کرده بوذ سر ظهر سخنرانی کنه! و یا اینقدر صدای زنگ تلفن در می اورد که ادم قاطی میکرد از دستش اما همین که کاور را دست من میدید که دارم بهش نزیدک میشم ساکت میشد . فقط از زیر کاور میگفت(هیسسسسسسسسسسسس! لالا داری بابا؟هیسسسسسسسس!) :smile (137):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    دوست عزیز جدا از کوتاه کردن ناخن جدا خودداری کنید(اگر تجربه قبلی ندارید) ممکنه تجربه اولتون براتون خیلی گران تمام بشه!
    چیزی که من میبینم اصلا بلند نیست به هر حال ناخن طوطی سانان زمانی که روی دست میان آزار دهنده است هرچه پرنده جوانتر باشه ناخن تیز تری داره! اگر خیلی اذیتتون میکنه با سوهان ناخن کمی از تیزی سرش بگیرید ولی من جای شما باشم یا کاسکو این کار را نمیکنم تا هم خودم کاملا حرفه ای بشم و هم طوطی کاملا با من آشنا بشه! در البوم بنده یک کاکادو هست این پرنده از بس اعتماد داره زمان ناخن گرفتن بنده انگشتم را زیر انگشت پاش میگذارم و اون هم اجازه میده ناخنش را بگیرم بدن اینکه بگیرمش ! به تازگی یک آرا آبی خریدم که جوجه است ناخن هاش مثل سر مته میمونه ولی من تحملش میکنم چون با من هنوز رفیق نشده !
    در ضمن برای دیر تر بلند شدن ناخن 1_ چوب زیر پا را کمی قطور تر کنید2- به پرنده اجازه دهید روی زمین آزادانه راه برود
    سلام
    با اجازه اقای فائقی نژاد میخواستم 1 مورد به مواردی که ایشون برای کوتاه کردن ناخن کاسکو فرمودن اضافه کنم من ماه گذشته که کاسکومو برای کوتاه کردن ناخن بردم پیش دکتر برهانی کیا بردم بهم گفتن اگر از چوب نشیمن طبیعی به جای این چوب های قفس استفاده کنین ناخنش دیر تر بلند میشه و به صورت طبیعی کوتاه میشه البته با قطر مناسب مثلا چوب درخت توت که زیادم هست الان چند وقته من همین کارو کردم اولش میترسید نمیرفت روش بشینه ولی الان خوب شده به نظرم خیلی از چوبای قفس بهتره.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    :smile (95):اساتید گفتنی ها روفرمودند. من موردی رو اضافه کنم که علاوه بر اینکه طوطی زمان خواب نیاز به کاور داره کاور باعث میشه که اگر احیانا شب نور ناگهانی در محیط روشن بشه ویا مثلابا وجود پنجره ای که ماشین رد بشه و نور ماشین داخل منزل رو روشن کنه و یا نور رعدو برق همه اینها میتونه باعث استرس و ترس طوطی بشه که کاور از این امر جلوگیری میکنه . البته نه اینکه کاور 100% محیط رو تاریک کنه بلکه وجود کاور برای طوطی حس امنیت بیشتر را بوجود میاره . دوستان تجربه استفاده از کاور مشکی رو دارند ولی بنده معتقدم کاسکو از رنگ سیاه شدیدا استرس میگیره!

ویرایش: بنده همیشه با پرنده طوری رفتار میکنم که بدونه کاور یعنی سکوت حتی در مواردی که زیاد هم سرو صدا میکنند هم کاور باعث این میشه که بدونند کار بد کردند! مثلا کاسکوی( فردی) عادت کرده بوذ سر ظهر سخنرانی کنه! و یا اینقدر صدای زنگ تلفن در می اورد که ادم قاطی میکرد از دستش اما همین که کاور را دست من میدید که دارم بهش نزیدک میشم ساکت میشد . فقط از زیر کاور میگفت(هیسسسسسسسسسسسس! لالا داری بابا؟هیسسسسسسسس!) :smile (137):
    سلام آقای فائقی نژاد
    در مورد رنگ مشکی و استرس زا بودنش موافقم اما این استرس دائمی نیست و به مرور زمان از بین میره ، هانی من اوایل از رنگ مشکی میترسید مثلا با لباس مشکی ما هم مشکل داشت اما کم کم براش عادی شد ، من در بعضی سایتهای خارجی میدیدم که از کاور مشکی زیاد استفاده میکنن و بعدم دیدم وقتی هانی رو داخل ساک مسافرتیش که داخلش کلا مشکی هست قرار میدم میخوابه و اصلا دیگه استرسی نداره ، من از کاور سفید قبلا برای هانی استفاده میکردم اما زمستون چون هوا سرد بود رو کاور سفید رو یه کاور مشکی هم میکشیدم دیدم اینجوری که تاریک میشه هانی هم خیلی بهتر میخوابه و بعد کم کم با گرم شدن هوا کاور سفید رو برداشتم و میبینم که خواب هانی خیلی بهتر از قبل هستش و اصلا و ابدا هیچ استرسی هم نداره .

صفحه 393 از 1238 نخستنخست ... 293343374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412443493893 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)