صفحه 28 از 32 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 311

موضوع: سیکل ازت

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    قراره برای دانشکده یه آک درست کنم مسئولیتش افتاده گردن من(حالا خودم چقدر بلدم که برا اونا درست کنم!!!) . به هرحال کلی دنبال کپسول باکتزیوم یا آمپول بیودایچست(حتی آکواریوم صدف میدان توحید که معروف تر بقیس) گشتم اما جایی نداشتن . فقط یکی دو مورد محصول باکتری معرفی کردن که خودشون میگفتن بدرد نمیخوره . خلاصه یکی از آکواریوم دارها میگفت آمپ بیو اصلش گیر نمیاد و اینایی که حتی تو برخی سایتها میفروشن تقلبیه . گفت بیا یکی ازاین آکواریوم های خودش که رنگش آبش کاملا سبز تیره بود بیا مقداری بردار بریز تو آک اصلی و از آب معمولی هم پر کن تا چرخه طی بشه میگفت این آب کاملا چرخه رو گذرونده و یه عالمه میگو هم تو این پرورش داده و... .
    بنظرتون این کار جواب میده ؟ اون آک که برای دانشکده دارم راه میندام اندازش 70*40*50 هست .
    سلام دوست عزیز
    نواب رو بگردید می تونید باکتوزیم پیدا کنید
    اگر عجله ندارید می تونید سیکل رو بطور طبیعی طی کنید اگر مطالب رو بخونید کاملا توضیح داده شده که با استفاده از چند ماهی مقاوم چطور می تونید این عمل رو انجام بدید که حدودا 40روز به طول می انجامد
    ولی در غیر این صورت می تونید از تانکی که سیکل رو طی کرده هم استفاده کنید که زمان طی شدن رو کمتر خواهد کرد فقط باید مطمئن بشید که سیکل رو طی کرده باشه اب تانک رو بریزید و با هوادهی مناسب کلر اب رو از بین ببرید (24 تا 48 ساعت هوادهی) دمای تانک با دمای ابی که سیکل رو طی کرده تنظیم کنید و اب رو به تانک اضافه کنید
    ولی در این حالت هم یک مقدار زمان بدید و فورا ماهی ها رو به تانک معرفی نکنید و یک تا دو هفته سیفون رو مرتبا انجام بدید تااب تانک اماده بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    نواب رو بگردید می تونید باکتوزیم پیدا کنید
    اگر عجله ندارید می تونید سیکل رو بطور طبیعی طی کنید اگر مطالب رو بخونید کاملا توضیح داده شده که با استفاده از چند ماهی مقاوم چطور می تونید این عمل رو انجام بدید که حدودا 40روز به طول می انجامد
    ولی در غیر این صورت می تونید از تانکی که سیکل رو طی کرده هم استفاده کنید که زمان طی شدن رو کمتر خواهد کرد فقط باید مطمئن بشید که سیکل رو طی کرده باشه اب تانک رو بریزید و با هوادهی مناسب کلر اب رو از بین ببرید (24 تا 48 ساعت هوادهی) دمای تانک با دمای ابی که سیکل رو طی کرده تنظیم کنید و اب رو به تانک اضافه کنید
    ولی در این حالت هم یک مقدار زمان بدید و فورا ماهی ها رو به تانک معرفی نکنید و یک تا دو هفته سیفون رو مرتبا انجام بدید تااب تانک اماده بشه
    ممنون .
    من مشهد زندگی میکنم . شما منظورتون فکر کنم تهران باشه .
    والا دقیق نمیدونم ولی طرف میگه این آک خیلی وقته که سیکلش رو طی کرده . با این حجم آکواریوم(120-130لیتر) چقدر باید آبی که سیکل طی شده رو بریزم ؟ در ضمن همینطور که گفتم رنگش آبش(همونیک ه سیکلش طی شده بود) سبز تیره بود یه تاپ فیلتر سوبو خزیدم با قدرت گردش آب 2500 لیتر در ساعت با این اگه یکسره روشن باشه رنگ آب طبیعی میشه ؟ چقدر طول میکشه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    من الان از سایت نسیم کالا این دو مدل باکتری ساز رو دیدم . بنظرتون مطمئنه که بخوام ازش بخرم ؟ امکانش هست همزمان بعد از اینکه آب کلرش از بین رفته ماهی بریزم و از دارو استفاه کنم ؟

کپسول باکتزیوم

باکتری زنده 8000
    ویرایش توسط Uranus : 30th April 2015 در ساعت 09:27 PM

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ممنون .
    من مشهد زندگی میکنم . شما منظورتون فکر کنم تهران باشه .
    والا دقیق نمیدونم ولی طرف میگه این آک خیلی وقته که سیکلش رو طی کرده . با این حجم آکواریوم(120-130لیتر) چقدر باید آبی که سیکل طی شده رو بریزم ؟ در ضمن همینطور که گفتم رنگش آبش(همونیک ه سیکلش طی شده بود) سبز تیره بود یه تاپ فیلتر سوبو خزیدم با قدرت گردش آب 2500 لیتر در ساعت با این اگه یکسره روشن باشه رنگ آب طبیعی میشه ؟ چقدر طول میکشه ؟
    از آب تانکی استفاده کنید که مطمئن باشید سیکل رو بخوبی طی کرده تانکی که دارای سیکل کامل باشه ابشبه اینرنگ در نخواهد اومد
    فیلتر مناسب هست می تونید استفاده انتخاب پدها برای ثبات سیکل خیلی مهم هست در خرید کیفیت و نوع پدها دقت کنید
    20 تا 30 لیتر اب کفایت می کنه ولی تانکی که حتما دارای سیکل باشه

من الان از سایت نسیم کالا این دو مدل باکتری ساز رو دیدم . بنظرتون مطمئنه که بخوام ازش بخرم ؟ امکانش هست همزمان بعد از اینکه آب کلرش از بین رفته ماهی بریزم و از دارو استفاه کنم ؟

کپسول باکتزیوم

باکتری زنده 8000
    شخصا از این سایت خرید نکردم ولی خیلی از دوستان خرید کردن و راضی بودن و تا حالا مشکلی از قبیل نفرستادن جنس و یا تقلبی بودن شنیده نشده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    از آب تانکی استفاده کنید که مطمئن باشید سیکل رو بخوبی طی کرده تانکی که دارای سیکل کامل باشه ابشبه اینرنگ در نخواهد اومد
    فیلتر مناسب هست می تونید استفاده انتخاب پدها برای ثبات سیکل خیلی مهم هست در خرید کیفیت و نوع پدها دقت کنید
    20 تا 30 لیتر اب کفایت می کنه ولی تانکی که حتما دارای سیکل باشه

شخصا از این سایت خرید نکردم ولی خیلی از دوستان خرید کردن و راضی بودن و تا حالا مشکلی از قبیل نفرستادن جنس و یا تقلبی بودن شنیده نشده
    ممنونم .
    اگه کارای آک رو تا پنجشنبه راه بندازم و ماهیای مورد نظر رو داخلش بریزم بعد کپسول رو همون روز یا جمعه داخل فیلتر یا آب اضافه کنم مشکلی بوجود نمیاد ؟ (ماهیای خاص و حساسی قرار نبست بریزم برای همین میخواستم سیکل همراه با ماهی طی بشه)
    البته خود سایت آخرش اینو نوشته :
    بعد از تميز كردن مواد فيلتر و اسفنج ها كلوني باكتري هاي مفيد در آنها از بين مي رود ، در اين شرايط به ازاي هر 100 ليتر آب آكواريوم يك كپسول باكتوزيم استفاده كنيد . البته هنگام استفاده از اين محصول آبزيان را به تانك قرنطينه منتقل كنيد .
    در این صورت از همون ابتدا باید بدون ماهی باشه برای استفاده این دارو یا اینکه این مسئله قرنطینه برای موقعیه که مواد فیلتر رو شستیم ؟
    ویرایش توسط Uranus : 1st May 2015 در ساعت 10:17 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ممنونم .
    اگه کارای آک رو تا پنجشنبه راه بندازم و ماهیای مورد نظر رو داخلش بریزم بعد کپسول رو همون روز یا جمعه داخل فیلتر یا آب اضافه کنم مشکلی بوجود نمیاد ؟ (ماهیای خاص و حساسی قرار نبست بریزم برای همین میخواستم سیکل همراه با ماهی طی بشه)
    البته خود سایت آخرش اینو نوشته :
    بعد از تميز كردن مواد فيلتر و اسفنج ها كلوني باكتري هاي مفيد در آنها از بين مي رود ، در اين شرايط به ازاي هر 100 ليتر آب آكواريوم يك كپسول باكتوزيم استفاده كنيد . البته هنگام استفاده از اين محصول آبزيان را به تانك قرنطينه منتقل كنيد .
    در این صورت از همون ابتدا باید بدون ماهی باشه برای استفاده این دارو یا اینکه این مسئله قرنطینه برای موقعیه که مواد فیلتر رو شستیم ؟
    سلام
    اگر مطالب چند صفحه آخر همین تاپیک را خوب مرور کنید در این مورد توضیح داده شده.
    اگر قصد استفاده از تسریع کننده را دارید باید 48 ساعت قبل از ورود اولین ماهی آنرا به آب اضافه کنید. استفاده همزمان از تسریع کننده و ماهی توصیه نمیشه.
    استفاده از آب تانک دیگر اگر از صحت و سلامت آن مطمئن هستید میتوانند به شما کمک کند ولی در بیشتر تانکها مطمئنن الودگی وجود دارد و این کار ریسک بالایی خواهد داشت.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15503
    سلام
    1 دوستان استفاده از تترا باکتزیوم و یا جی بی ال دنیترول اگه تاریخش گذشته باشه برای طی شدن سیکل ازت استفاده بشه خطرناکه؟
    2 اگه ازیکیاز این دوتا استفاده بشه ماهی بعد چند روز مثلا دوهفته انداخت تو تانک ایراد نداره؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط white ghost نمایش پست ها
    سلام
    1 دوستان استفاده از تترا باکتزیوم و یا جی بی ال دنیترول اگه تاریخش گذشته باشه برای طی شدن سیکل ازت استفاده بشه خطرناکه؟
    2 اگه ازیکیاز این دوتا استفاده بشه ماهی بعد چند روز مثلا دوهفته انداخت تو تانک ایراد نداره؟
    سلام
    قبل از ارسال سوال مطالب قبلی را مرور کنید.
    استفاده از باکتوزیم تاریخ گذشته خطری ندارد ولی در مورد دنیترول بهتره استفاده نشه.
    به فاصله 48 ساعت بعد از استفاده از تسریع کننده میتوانید اولین ماهی را به تانک اضافه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    کپسول باکزیم خریدم تو خود سایت نسیم کالا نوشته هر کپسول برای 50 لیتر آب کافیه اما پشت جعبه دارو نوشته 10 کپسول برای 1000 لیتر کافیه یعنی هر کپسول برای 100 لیتر . حالا کدومش رو مد نظر قرار بدم ؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام .
    کپسول باکزیم خریدم تو خود سایت نسیم کالا نوشته هر کپسول برای 50 لیتر آب کافیه اما پشت جعبه دارو نوشته 10 کپسول برای 1000 لیتر کافیه یعنی هر کپسول برای 100 لیتر . حالا کدومش رو مد نظر قرار بدم ؟
    ممنون
    سلام
    طبق دستور سازنده دارو استفاده كنيد.

صفحه 28 از 32 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)