صفحه 30 از 348 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    منظورم همون , آب جوش سرد شده س
    اینم اشتباس ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام بر عزیزان دل

من لونه فنچهامو گذاشتم , همونطور ک فرمودین ی مقدار کم پنبه دونه توی لونه گذاشتم ی مقدار هم گذاشتم توی قفس تا خودشون لونه رو بسازن . هر دو جفت دوباره شروع به لونه سازی کردن , فعلا ک مشکلی پیش نیومده ( ک احتمالا بازم پیش میاد
    )

سوالم اینجاست ک اینا هر چهارتاشون هم روی نوکاشون ی لکه سفید ب وجود اومده با این ک از هم جدان .
    نمیدونم این از چیه
    این از چیه ؟؟؟
    تو هفته , دو سه بار تخم بلدچین میدم . هر چندروز یبار هم بهشون جعفری و سیب و گوجه میدم . یبار هم بهشون هلو دادم .
    آبشون هم آب مقطره , یادم نیس کدوم از دوستان فرمودن ک آب مقطر بدم .
    جای قفسشون هم ب نظرم خیلی خوبه , فقط هر روز حدود ی ساعت , ی ساعت و نیم بعد از ظهرها بهشون آفتاب میخوره ( اونم بخاطر جای قفسشونه )

با تچکر قبلی
    سلام آقا رضای عزیز
    یه نکته در مورد مدت زمان توی آفتاب موندن فنچ هاتون عرض کنم ،اونم اینکه موندن زیاد فنچ ها در نور آفتاب بخصوص در فصل تابستان میتونه باعث هلاک شدن فنچ های بی گناه بشه و مدت 1 تا 1.5 ساعت زمان خیلی زیادی هستش و مقدار مناسب برای قرار دادن فنچ ها در نور مستقیم آفتاب در حدود 15 تا 20 دقیقه هستش و بهتره که یه فکری براشون بکنید . مثلا یه سایه بون براشون بذارید .

منظورم همون , آب جوش سرد شده س
    اینم اشتباس ؟؟؟
    آب مقطر با آب جوشی که سرد شده فرقی نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آب مقطر به آبی گفته میشه که املاح موجود در اون صفره و خیلی هم بد مزه هستش و برای تهیه کردنش بخار حاصل از آب رو سریعا سرد میکنن تا تبدیل به مایع یا همون آبی بشه که عاری از هر گونه مواد ناخالص هستش.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    دوستان این لونه های پلاستیکی فنچ که در بازار هستن باید به چه شکلی درش بیاریم که فنچ بره توش؟ یکی میگه اون مثلثی پشت لونه باید دربیاد تا داخل لونه روشن بشه که فنچ نترسه.یکی میگه دست نباید به لونه زد.

فنچ های ما اکثرآ روی غذا خوریشون میخوابند. بعدش توی لونه رو باید چقدر پنبه دانه گذاشت؟؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام آقا رضای عزیز
    یه نکته در مورد مدت زمان توی آفتاب موندن فنچ هاتون عرض کنم ،اونم اینکه موندن زیاد فنچ ها در نور آفتاب بخصوص در فصل تابستان میتونه باعث هلاک شدن فنچ های بی گناه بشه و مدت 1 تا 1.5 ساعت زمان خیلی زیادی هستش و مقدار مناسب برای قرار دادن فنچ ها در نور مستقیم آفتاب در حدود 15 تا 20 دقیقه هستش و بهتره که یه فکری براشون بکنید . مثلا یه سایه بون براشون بذارید .
    سلام و علیکم
    آقا ی دنیا ممنون , همین الان روشون ی حرکت زدم ک دیگه اصلا آفتاب نبینن .

آب مقطر با آب جوشی که سرد شده فرقی نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آب مقطر به آبی گفته میشه که املاح موجود در اون صفره و خیلی هم بد مزه هستش و برای تهیه کردنش بخار حاصل از آب رو سریعا سرد میکنن تا تبدیل به مایع یا همون آبی بشه که عاری از هر گونه مواد ناخالص هستش.

موفق باشید[/QUOTE]

راستش من از همون اول از علوم و شیمی و آب مقطر و تبلور و اینطور چیزا بدم میومد , ب خاطر همین سعی کردم همیشه ازشون فاصله بگیرم , حتی تو انتخاب رشته .

حالا این آب جوشیده سرد شده خوبه بهشون بدم یا این باعث اون لکه سفید شده آیا ؟؟؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193

راستش من از همون اول از علوم و شیمی و آب مقطر و تبلور و اینطور چیزا بدم میومد , ب خاطر همین سعی کردم همیشه ازشون فاصله بگیرم , حتی تو انتخاب رشته .

حالا این آب جوشیده سرد شده خوبه بهشون بدم یا این باعث اون لکه سفید شده آیا ؟؟؟

اینی که میگن آب جوشیده استفاده بشه بخاطر اینه که با هر بار جوشیدن آب رسوباتش گرفته میشه و یه جور تصفیه هست

پیشنهاد میشه همیشه به گیاهان و حیواناتمون آب جوشیده بدیم و حتی برای مصرف خودمون هم از آب تصفیه شده یا جوشیده استفاده کنیم

اون لکه های سفید هم ممکنه بدلیل همین رسوبات آب ایجاد شده باشه

یعنی یه قطره آب روی نوکش مونده و خشک شده و رسوباتش بجا مونده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    دوستان این لونه های پلاستیکی فنچ که در بازار هستن باید به چه شکلی درش بیاریم که فنچ بره توش؟ یکی میگه اون مثلثی پشت لونه باید دربیاد تا داخل لونه روشن بشه که فنچ نترسه.یکی میگه دست نباید به لونه زد.

فنچ های ما اکثرآ روی غذا خوریشون میخوابند. بعدش توی لونه رو باید چقدر پنبه دانه گذاشت؟؟؟؟؟؟

سلام به پارسی پت خوش اومدید.
    فعلا لونه رو بدونه این که تغییری درش ایجاد کنید در بالا ترین قسمت قفس قرار بدید و برای مدتی بهشون اجازه بدید تا با لونه آشنا بشن (معمولا بین 2 هفته تا حداکثر یکماه طول میکشه که با لونه آشنا بشن و داخلش برن ) و نکته ی دیگه اینکه سعی کنید لونه رو طوری قرار بدید که نور به داخلش بتابه.
    بعد از این مدت اگه داخل لونه نرفتن مطرح کنید تا شکل مناسب رو خدمتتون عرض کنم .
    در ضمن سعی نکنید زیاد بهشون نزدیک بشید و بعد از قرار دادن لونه اجازه بدید که تو حال خودشون باشن.
    مقدار پنبه دانه هم اول مقدار خیلی کمی رو به شکل مناسب داخل لونه قرار بدید و باقی پنبه دونه رو در گوشه ای از قفس بذارید تا خودشون لونه سازی رو تکمیل کنن(پنبه دونه رو کف قفس رها نکنید چون کثیف میشه و بهتره که اون رو در نزدیکی چوب نشیمن و بین میله های قفس بذارید یا اینکه در ظرف مناسبی در گوشه ای از قفس قرارش بدید) .

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    اون لکه های سفید هم ممکنه بدلیل همین رسوبات آب ایجاد شده باشهیعنی یه قطره آب روی نوکش مونده و خشک شده و رسوباتش بجا مونده
    ممنون از راهنماییتون اما خب منم از همین آب جوشیده شده براشون استفاده میکنم دیگه , نباید رسوبات داشته باشه ک .شما بهتر میدونینا , اما فکر کنم این لکه ها شبیه آب خشک شده نیس نمیدونم والا شایدم چیز خاصی نباشه و تا چند روز دیگه درست شه بازم ممنون
    ویرایش توسط nafiseh65 : 18th June 2013 در ساعت 03:44 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام به پارسی پت خوش اومدید.
    فعلا لونه رو بدونه این که تغییری درش ایجاد کنید در بالا ترین قسمت قفس قرار بدید و برای مدتی بهشون اجازه بدید تا با لونه آشنا بشن (معمولا بین 2 هفته تا حداکثر یکماه طول میکشه که با لونه آشنا بشن و داخلش برن ) و نکته ی دیگه اینکه سعی کنید لونه رو طوری قرار بدید که نور به داخلش بتابه.
    بعد از این مدت اگه داخل لونه نرفتن مطرح کنید تا شکل مناسب رو خدمتتون عرض کنم .
    در ضمن سعی نکنید زیاد بهشون نزدیک بشید و بعد از قرار دادن لونه اجازه بدید که تو حال خودشون باشن.
    مقدار پنبه دانه هم اول مقدار خیلی کمی رو به شکل مناسب داخل لونه قرار بدید و باقی پنبه دونه رو در گوشه ای از قفس بذارید تا خودشون لونه سازی رو تکمیل کنن(پنبه دونه رو کف قفس رها نکنید چون کثیف میشه و بهتره که اون رو در نزدیکی چوب نشیمن و بین میله های قفس بذارید یا اینکه در ظرف مناسبی در گوشه ای از قفس قرارش بدید) .

موفق باشید
    با سلام
    مرسی دوست عزیز

بیشتر از 3هفته هستش که لونه رو براشون گذاشتم. ولی ندیدم توی لونه برن یا روی ظرف دانه خوری میخوابن یا روی میله

روز اولی که گرفتم یک ظرف پیاله ایی پرنده فروش گذاشت توی قفس چون لونه فنچ جاش نمیشد. توی ظرف پیاله ایی کمی پنبه دانه گذاشتم و از همون شب اول در کنار هم توی پیاله ایی میخوابیدن.

این ظرف:

یکی از دوستان توصیه کرد حتمآ لونه مخصوص رو تهیه کنم و واسشون بذارم بعد از یک هفته لونه رو گرفتم و نصب کردم (البته محبور شدم لبه های اضافی سقف رو برش بزنم تا از در قفس رد بشه.

وبلاگ و فروم های دیگه برای نرفتن فنچ به لونه راه هایی زیادی گفتن

یکی از راه ها این بود که لونه رو برعکس نصب کنم و دیواره پشت رو دربیارم و با چسب شیشه ای یک دیوار کوتاه تر درست کنم.

ما هم همین کارو کردیم.

ولی باز روی دون خوری میخوابن. ولی دیشب موقعی خواب دان خوری رو برداشتم و همچنین میله نشستن. بعد از چند دقیقه 2تا شون رفتن توی لونه لا لا کردن تا صبح.

آیا با این کار که نکار بشه به لونه عادت میکنند؟

یک سوال :

وقتی ماده به تنهایی وارد لونه میشه فنچ نر تند تند آواره میخونه و ماده سریع میپره بیرون بعدش هم نر با نوک توی سر ماده میزنه . این کار واسه چی هستش؟؟

الان 1ماه هست این کوچولو ها رو دارم.

تغذیه:

هفته ایی 2بار تخم مرغ آبپز. هویچ رنده کردم گذاشتم واسشون ولی نخوردن. سیب مثل اینکه دوست دارن و حسابی میخورن

این قطره های مولتی ویتامین که در پرنده فروشی ها هست توصیه میشه استفاده بشه. ؟ چند روز پیش خریدم ولی دیدم دست ساز هستش ترسیدم به پرنده بدم (زرد رنگ هستش یه بوی خاصی هم میده)

چه جوری باید مصرف بشه؟ اگه اساتید توصیه میکنند

این هم عکس بعداز دستکار لونه:

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    یک سوال دیگه جا ماند.

سفیده تخم مرغ باید بدم یا سفیده و زرده ؟

یکی از فروم ها گفته بود زرده منبع کلسترول هستش و برای فنچ ضرر داره.

**مدیریت محترم چرا امکان ویرایش پست نیست؟!؟**

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    یک سوال دیگه جا ماند. سفیده تخم مرغ باید بدم یا سفیده و زرده ؟یکی از فروم ها گفته بود زرده منبع کلسترول هستش و برای فنچ ضرر داره.**مدیریت محترم چرا امکان ویرایش پست نیست؟!؟**
    سلام البته من تو کار محمدرضای گل دخالت نمیکنما دوست عزیز , آقا محمدرضا فرمودن ک زرده تخم مرغ به هیچ وجه ندیم ( ب همون دلیلی ک خودتون فرمودین ) و فقط از سفیده تخم مرغ برای تغذیه فنچها استفاده کنیم .در ضمن اگه امکانش هست و میتونی , بهشون تخم بلدرچین بده چون هم اندازه ش کوچیکتر از تخم مرغه و اصراف نمیشه و ی تخم بلدرچین و کامل میتونن بخورن ( البته بدون زرده )هم اونو با اشتهاتر میخورن , ک این خودش نشونه اینه ک تخم بلدرچین رو بیشتر دوس دارن .هم کلی مفیدتر از تخم مرغه فکر کنم تو چند صفحه قبل , فوایدش رو توضیح دادن

ی چیز دیگه خدمت مدیرهای عزیزمن پست قبلیم اصلا این شکلی نبود , چرا همه حروف ب هم چسبیدن ؟؟؟پست قبلی قبلی هم من نقل قول گذاشته بودم , اما اونجوری شده بود .اگه امکان ویرایش پست وجود داشت خیلی بهتر بود
    ویرایش توسط nafiseh65 : 18th June 2013 در ساعت 03:48 PM

صفحه 30 از 348 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)