کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    من از همه دوستان و مخصوصا مدیران برای زدن این پست در اینجا عذرخواهی میکنم شاید به این بخش مربوط نباشه و اگر اینطور هست از مدیران خواهش می کنم به بخش مربوطه این پست رو انتقال بدهند ولی هدفم بررسی و رسیدن به یه نتیجه در خصوص این بیماری که اسم رو نمی دونم بر چه اساسی عفونت کلیه گذاشتند هست برای همین از اقای علی بهرامی
    abgraph و کاربر گرامی omidpp و هر یک از دوستانی که دچار این بیماری شدند به جهت رسیدن به یک جمع بندی خواهش می کنم که خصوص رژِیم غذایی و مواد تشکیل دهنده میکس دل و مکملهای که برای تغذیه دیسکسهاشون استفاده کردند که به این بیماری دچار شده و همچنین
    مدت زمانی که از خرید ماهی گذشت تا ماهی به این بیماری دچار شد رو بیان بفرمایند

نقل قول نوشته اصلی توسط omidpp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    رو بدن دیسکس من(بغل چشمش)یه زائده کوچیک سفید رنگ در اومده.از دوستان کسی میدونه این چه بیماری هستش و راه درمانش چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط abgraph نمایش پست ها
    بله کلیه
    خودم هم مشابه همین مشکل رو واسه یکی از دیسکس ها داشتم
    که توی 12 روز 2 تا ماهی اون تانک رو قرنطینه و از همون روش درمان کردم
    تمامی ماهی های اون تانک هم باید همزمان درمان بشن ؛ خیلی از دوستان با مترونید ازول ادامه میدن و نتیجه کوتاه مدت میگیرن
    ولی مجدد بیماری برمیگرده با این تفاوت ک بدن ماهی ضعیف تر و در مقابل داروها مقاوم تر میشه ...

نشونه اون هم خال های ریز سفید هست که به سرعت بزرگ و پهن میشه ؛ و به صورت جوش های چرکین اطراف صورت و پوست ماهی رشد میکنه

این هم تصویر ماهی ک من درمان کردم

بیماری توی 7 تا 10 روز بسته به شدت عفونت و مقاومت بدن ماهی , ماهیو از بین میبره

دارو دیگرو اطلاع ندارم ... دوستان و استاتید میان اگر داروی شرکتی باشه معرفی مکنن خدمتتون
    با تشکر از همه به ویژه این دو عزیزی که اسم کاربریشون رو قید کردم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بله کلیه
    خودم هم مشابه همین مشکل رو واسه یکی از دیسکس ها داشتم
    که توی 12 روز 2 تا ماهی اون تانک رو قرنطینه و از همون روش درمان کردم
    تمامی ماهی های اون تانک هم باید همزمان درمان بشن ؛ خیلی از دوستان با مترونید ازول ادامه میدن و نتیجه کوتاه مدت میگیرن
    ولی مجدد بیماری برمیگرده با این تفاوت ک بدن ماهی ضعیف تر و در مقابل داروها مقاوم تر میشه ...

نشونه اون هم خال های ریز سفید هست که به سرعت بزرگ و پهن میشه ؛ و به صورت جوش های چرکین اطراف صورت و پوست ماهی رشد میکنه

این هم تصویر ماهی ک من درمان کردم

بیماری توی 7 تا 10 روز بسته به شدت عفونت و مقاومت بدن ماهی , ماهیو از بین میبره

دارو دیگرو اطلاع ندارم ... دوستان و استاتید میان اگر داروی شرکتی باشه معرفی مکنن خدمتتون
    نفرمودید چطور متوجه شدید کلیه ماهی دیسکس مذبور عفونت کرده ؟ یک دکتر متخصص اورولوژی در مورد انسان ۷۰-۸۰ کیلوگرمی با این وزن و جثه کلیه هم بدون آزمایش ادرار و در بعضی موارد آزمایش سونوگرافی نمیتونه چنین نظری بده . شما بر چه اساسی بین این همه احتمال به عفونت کلیه دیسکس رسیدید ؟ دلیل عفونت کلیه در دیسکس چیه؟ راه های جلوگیریش چیست؟

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15877
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    نفرمودید چطور متوجه شدید کلیه ماهی دیسکس مذبور عفونت کرده ؟ یک دکتر متخصص اورولوژی در مورد انسان ۷۰-۸۰ کیلوگرمی با این وزن و جثه کلیه هم بدون آزمایش ادرار و در بعضی موارد آزمایش سونوگرافی نمیتونه چنین نظری بده . شما بر چه اساسی بین این همه احتمال به عفونت کلیه دیسکس رسیدید ؟ دلیل عفونت کلیه در دیسکس چیه؟ راه های جلوگیریش چیست؟

موفق باشید
    جناب اژيده
    ١٠٠٪درست ميفرماييد
    بدون ازمايش لازم و.. نميشه قطعي گفت، ولي
    من چون خودم تونستم مهار كنم بيماريو راه درمان هم عرض كردم، امكان ازمايش روي اين ماهي دوستمون هم نيست،
    ظاهر ماهي نشانه هايي أز اين بيماري رو داره و من بر همين أساس راهنمايي كردم

عفونت کلیه
    این بیماری بر اثر زخمهای موجود در روده بوجود می آید که تاژکدار هگزامیتا وارد خون شده و اختلالات شدیدی در عملکرد کلیه ایجاد مینماید که بر اثر این اختلال یکسری عفونت شدید از طیفت گرم مثبت به وجود می آید و در پی آن سپتی سمی خونی بوجود می آید.
    متاسفانه این بیماری طولانی مدت و بسیار آرام در بدن ماهی رشد کرده و پس از گذشت 40 روز به صورت جوش چرکی در محدوده صورت سر و یا امتداد خط جانبی ظاهر خواهد شد . بعد از نمایان شدن این جوش ها که باعث زخمهای عمیقی در سر و صورت ماهی می شود ماهی طی 4 ای 5 روز تلف میشه

حالا اين نظر من بود چون شباهت هاي نزديك ب ماهي منم داشت ، شايد هم اشتباه كردم به هر حال شما تجربه بيشتري داريد
    اگر اشتباه هست شما صحيحش رو بفرماييد دوستمون استفاده كنن

موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15877
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    من از همه دوستان و مخصوصا مدیران برای زدن این پست در اینجا عذرخواهی میکنم شاید به این بخش مربوط نباشه و اگر اینطور هست از مدیران خواهش می کنم به بخش مربوطه این پست رو انتقال بدهند ولی هدفم بررسی و رسیدن به یه نتیجه در خصوص این بیماری که اسم رو نمی دونم بر چه اساسی عفونت کلیه گذاشتند هست برای همین از اقای علی بهرامی
    abgraph و کاربر گرامی omidpp و هر یک از دوستانی که دچار این بیماری شدند به جهت رسیدن به یک جمع بندی خواهش می کنم که خصوص رژِیم غذایی و مواد تشکیل دهنده میکس دل و مکملهای که برای تغذیه دیسکسهاشون استفاده کردند که به این بیماری دچار شده و همچنین
    مدت زمانی که از خرید ماهی گذشت تا ماهی به این بیماری دچار شد رو بیان بفرمایند

با تشکر از همه به ویژه این دو عزیزی که اسم کاربریشون رو قید کردم
    سلام
    خوبی امیر جان ؟ داداش من این ماهیو اوایل از دوستان توی همین پارسی پت خرید کردم
    بعد از 3 روز توی قرنطینه این اتفاق واسش افتاد و جوش چرکین کوچک شروع به رشد کرد
    واسه همین ماهی دست من نبود که بتونم کمکی کنم
    ولی بعد از طی دوره کامل بهبودی پیدا کرد...
    ویرایش توسط abgraph : 15th November 2014 در ساعت 06:49 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ...
    نژادش چيه؟ ظاهرا البينو هست درسته؟؟
    اگر البينو باشه اين نژاد مشكل بينايي داره و طبيعي هست، ...

سلام

دوست خوبم دلیلی اینکه میفرمایید نژاد البینو مشکل بینایی داره و طبیعی هم هست ، چیست!؟
    این مورد رو هم خودتون تجربه کردین یا جایی مطالعه کردین؟
    اگر ممکنه منبع این مطلب رو ذکر بفرمایید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15877

سوال و جواب در مورد بیماری های دیسکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست خوبم دلیلی اینکه میفرمایید نژاد البینو مشکل بینایی داره و طبیعی هم هست ، چیست!؟
    این مورد رو هم خودتون تجربه کردین یا جایی مطالعه کردین؟
    اگر ممکنه منبع این مطلب رو ذکر بفرمایید.
    دوست گرامي شما معني البينو رو حتما ميدونيد درسته؟
    يعني زال، توي انسان هم داريم انشان هايي كه موهاي بدن و پوست سفيد دارن
    و اين دسته إفراد مشكل شديد بينايي دارن
    موفق باشيد

ویرایش توسط abgraph : 15th November 2014 در ساعت 10:18 AM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    دوست گرامي شما معني البينو رو حتما ميدونيد درسته؟
    يعني زال، توي انسان هم داريم انشان هايي كه موهاي بدن و پوست سفيد دارن
    و اين دسته إفراد مشكل شديد بينايي دارن
    موفق باشيد

دوست عزیز بحث ما در مورد ماهیه نه انسان !!
    شما بر چه اساسی و با چه منطقی و پیرو کدوم تحقیق زنتیکی این دو مورد را به هم ارتباط میدهید؟!!
    کدام مشکل ژنتیکی بین انسان و ماهیها مشترک است؟ فقط یک مورد را بیان کنید ؟
    نامگذاری نژاد ماهی هم هیچ ارتباطی با بیماری ژنتیکی در انسان یا دیگر مخلوقات ندارد. اگر این چنین باشد برای معنی هر اسمی میتوان هزار نوع تشابه پیدا کرد.
    جهت اطلاع شما عرض میکنم دلیل نامگذاری آلبینو برای این نژاد به خاطر رنگ قرمز یا زال چشمها و بدن زرد رنگ آن میباشد و هیچ ارتباطی با مشکل بینایی ماهی ندارد.

پ ن : مجدد عرض میکنم اگر دلیل علمی برای این موضوع دارید ، خوشحال خواهم شد آنرا ارائه نمایید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15877

سوال و جواب در مورد بیماری های دیسکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    دوست عزیز بحث ما در مورد ماهیه نه انسان !!
    شما بر چه اساسی و با چه منطقی و پیرو کدوم تحقیق زنتیکی این دو مورد را به هم ارتباط میدهید؟!!
    کدام مشکل ژنتیکی بین انسان و ماهیها مشترک است؟ فقط یک مورد را بیان کنید ؟
    نامگذاری نژاد ماهی هم هیچ ارتباطی با بیماری ژنتیکی در انسان یا دیگر مخلوقات ندارد. اگر این چنین باشد برای معنی هر اسمی میتوان هزار نوع تشابه پیدا کرد.
    جهت اطلاع شما عرض میکنم دلیل نامگذاری آلبینو برای این نژاد به خاطر رنگ قرمز یا زال چشمها و بدن زرد رنگ آن میباشد و هیچ ارتباطی با مشکل بینایی ماهی ندارد.

پ ن : مجدد عرض میکنم اگر دلیل علمی برای این موضوع دارید ، خوشحال خواهم شد آنرا ارائه نمایید.
    اون موقع البينو وايت باتر فلاي يا البينو اسنو وايت البينو پلاتينيوم و ... كه بدن سفيده دارن زال نيستن نه؟
    مشكل ترشح موكوس و تكثير مشكلتر نسبت ب ساير نژادها
    رشد كند ترشون
    رنگدانه هاي اين ماهي دقيقا مشكل ژنتيك داره
    مقاوم در مقابل بيماري هست
    مخصوصا پليگ (واسه همون نبودن رنگدانه، إنسان زال هم همين مشكل رنگدانه رو داره )
    بعد فقط واسه زيبايي يا رنگ چشم و پوست بهش ميگن البينو؟!
    داداش شما چندتا گونه از البينو رو داريد؟؟
    من حداقل ٣-٤ نژادشو نگه داشتم همگي توي پيدا كردن غذا مشكل دارن
    اينو ديگه خودم ديدم ب شخصه و تجربه دارم
    شما يه مطلب علمي واسه من بيار ك ديد اين نژاد اصلا ضعيف نيست

اين هم يك مطلب واسه حيواناتي ك مشكل البينيسم دارن

http://www.jamejamonline.ir/NewsPrev...78840688310482
    ویرایش توسط abgraph : 15th November 2014 در ساعت 11:54 AM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    اون موقع البينو وايت باتر فلاي يا البينو اسنو وايت البينو پلاتينيوم و ... كه بدن سفيده دارن زال نيستن نه؟
    مشكل ترشح موكوس و تكثير مشكلتر نسبت ب ساير نژادها
    رشد كند ترشون
    رنگدانه هاي اين ماهي دقيقا مشكل ژنتيك داره
    مقاوم در مقابل بيماري هست
    مخصوصا پليگ (واسه همون نبودن رنگدانه، إنسان زال هم همين مشكل رنگدانه رو داره )
    بعد فقط واسه زيبايي يا رنگ چشم و پوست بهش ميگن البينو؟!
    داداش شما چندتا گونه از البينو رو داريد؟؟
    من حداقل ٣-٤ نژادشو نگه داشتم همگي توي پيدا كردن غذا مشكل دارن
    اينو ديگه خودم ديدم ب شخصه و تجربه دارم
    شما يه مطلب علمي واسه من بيار ك ديد اين نژاد اصلا ضعيف نيست

اين هم يك مطلب واسه حيواناتي ك مشكل البينيسم دارن

جام جم آنلاین
    دوست عزیز شما لطف کنید اصل سوال بنده رو جواب بدین و دنبال شاخ و برگ دادن و به حاشیه رفتن نباشید.
    نیازی به مطرح کردن مشکلات تکثیر و موکوس و بیماری و غیره نیست. بنده از همه این موارد آگاهی دارم.
    اگر به آلبوم بنده نگاه کرده باشید اتفاقن تجربه نگهداری این نژاد رو در چند مورد مختلف داشتم و هیچ مشکلی هم در تغذیه و پیدا کردن غذا نداشتند.

شما هم سوال من رو با سوال جواب ندهید.

دیسکس نژاد آلبینو سالها پیش در اثر جهش ژنتیکی بوجود آمد و بعد ها با ترکیب دیگر نژادها ، منجر به بوجود آمدن نژادهایی مثل آلبینو لئوپارد یا گلدن آلبینو شد. خوب شما فکر میکنید تمام این نژادهای وابسته به آلبینو مشکل بینایی دارند؟ پس با چه روشی تغذیه میشوند که به موقع به سایز برسند و دچار مشکل عدم رشد یا رشد شوز نشوند؟ یعنی تکثیر کنندگان با دست غذا در دهان ماهی میگذارند؟

باز هم یاداوری میکنم این بحث در مورد مشکل بینایی در نژاد البینو هست که شما بیان کردین. اگر مطلبی خصوصن در این زمینه دارین ارائه کنید . اگر هم دلیل روشنی برای این مورد ندارین ، نیازی به حاشیه و خارج شدن از اصل موضوع نیست.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Romans : 15th November 2014 در ساعت 04:24 PM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام خدمت دوستان عزیز:
    لطفا بحث رو به بیراهه نبرید و همینجا تمومش کنید
    جناب abgraphعزیز در مورد عفونت کلیه که فرمودید من منبع شما رو مطالعه کردم که نمیتوان خیلی بهش اطمینان کرد همانطور هم سایر دوستان فرمودند تشخیصش با ازمایشات دقیق صورت میگیره در ضمن اینجا دوستان و سروران بزرگی وجود دارند که تجربیات ارزشمندی در مورد دیسکس دارند که حتما به پست های اونها توجه بفرمایید این بحث از نظر من تموم شده و لطفا ادامه ندهید
    ویرایش توسط B@B@K : 15th November 2014 در ساعت 01:27 PM

صفحه 181 از 269 نخستنخست ... 81131162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200231 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)