کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11932
    جناب آزیده شما تو اون فروم فرمودید که برای انگل آبششی برای آب با سختی 3 تا 5 به ازای هر گالن آب 3 قطره فرمالین
    خوب برای یه آکواریوم 125 لیتری که نمیشه اینو قطره قطره ریخت واسه همین من 8 قطره رو یک میلی لیتر در نظر گرفتم و واسه 125 لیتر 12 میل میزنم یک روز در میان!
    میخواستم بدونم درست درنظر گرفتم؟!
    چون منبع موثقی برای محاسبه تبدیل قطره به میلی لیتر پیدا نکردم!
    بازم واقعا ازتون ممنونم!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط vm1363 نمایش پست ها
    جناب آزیده شما تو اون فروم فرمودید که برای انگل آبششی برای آب با سختی 3 تا 5 به ازای هر گالن آب 3 قطره فرمالین
    خوب برای یه آکواریوم 125 لیتری که نمیشه اینو قطره قطره ریخت واسه همین من 8 قطره رو یک میلی لیتر در نظر گرفتم و واسه 125 لیتر 12 میل میزنم یک روز در میان!
    بازم واقعا ازتون ممنونم!
    سلام

بهترین روش همون ریختن به صورت قطره قطره هست ! کار سختی نیست که!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    واسه از بین بردن انگل ابشش به نظر شما پرازیکوانتل بهتره یا فرمالین.ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    واسه از بین بردن انگل ابشش به نظر شما پرازیکوانتل بهتره یا فرمالین.ممنون
    سلام . خوبید قربان ؟

فرمالین 37 % فوق العاده خوب هست ولی بهتر از اون استفاده از داروی تجاری سرا تریمازول هست که من خودم اینو ترجیح می دم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . خوبید قربان ؟

فرمالین 37 % فوق العاده خوب هست ولی بهتر از اون استفاده از داروی تجاری سرا تریمازول هست که من خودم اینو ترجیح می دم .
    سلام
    ممنونم استاد رضایی عزیز.راستش تو محیط بسته منزل استفاده نمیکنم از فرمالیین.خواستم بدونم پرازیکوانتل از بی میبره انگلای ابششو.البته الحق که داروی بد بوییه این پرازیکوانتل
    در ضمن استاد ارجمند اینجا محصولات سرا اللخصوص داروهاش نیست

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام
    ماده ی من دو سه دفعس روز تخم گذاری چمشاش ابری میشه و تا دو سه روز همینطوری هست
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه?
    ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11932
    سلام
    اساتید محترم همونجور که عرض کردم من هشت تا دیسکس دارم که چهار تاش بالغ هستن و هر چهار تاش ماده از آب در اومدن و جالب اینجاس که هر چهار تاشونم دارن تخم ریزی می کنن ولی چه فایده
    واسه همین امروز رفته بودم پاساژ آکواریوم شهر خودمون دنبال دیسکس نر خوب که چیزی پیدا نکردم بجز یک مورد که واقعا عالی بود ولی متاسفانه درست بهش نرسیدن و تو همونجا بیماری سوراخ در سر گرفته
    که اگه سالم بود طرف خودش میگفت 250 کمتر نمیدادم و انصافا هم خیلی عالی رشد کرده و خیلی خوش استیله ولی الان چون مریضه میگه 120 تومن!
    که فکر میکنم تا 90 تومن هم بشه خرید!
    میخواستم مشورتی باهاتون بکنم که ارزششو داره بخرمش خودم درمانش کنم!؟
    و آیا سوراخ در سر به این آسونی ها درمان میشه با یه سوراخ نسبتا بزرگ تو سمت چپ سرش؟!
    مترونیدازول واسه اینم مثل هگزامیتا به همون خوبی جواب میده؟!
    و جناب رضایی عزیز میشه تو ارومیه جایی رو معرفی کنید که طرف هم دیسکس های خوبی واسه فروش داشته باشه و هم واقعا سر از دیسکس دربیاره و مثل فروشنده های پاساژ شهرداری متقلب نباشه(پیشاپیش ازتون ممنون میشم اگه راهنماییم کنید)؟!
    میدونم جای همه سوال هام این تاپیک نبود ولی به خاطر بیماری این ماهی که عرض کردم فکر کردم اینجا بپرسم بهتره!
    بازم اگه نظم تاپیک رو بهم زدم معذرت میخوام!

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم استاد رضایی عزیز.راستش تو محیط بسته منزل استفاده نمیکنم از فرمالیین.خواستم بدونم پرازیکوانتل از بی میبره انگلای ابششو.البته الحق که داروی بد بوییه این پرازیکوانتل
    در ضمن استاد ارجمند اینجا محصولات سرا اللخصوص داروهاش نیست
    با سلام:
    قطعی ترین راه برای درمان انگل آبششی فرمالینه از همون فرمالین استفاده کنید اما سه نکته رو در نظر بگیرید
    -زمان درمان ده روز و یک روز در میان سیفون صدردصد و تجدید دوز دارو
    -در طول درمان اکسیژن رسانی بشدت زیاد باشد چون فرمالین شدیداً موجب کاهش اکسیژن موجود در آب می شود
    -دمای آب روی 28 درجه باشد چون دمای بالا سبب افزایش سمیت فرمالین میشه
    -برای یکبار استفاده در منزل مشکلی نیست فقط خودت محتوی فرمالین رو بو نکن که مغزت منفجر میشه و سرطان زاه

سلام
    اساتید محترم همونجور که عرض کردم من هشت تا دیسکس دارم که چهار تاش بالغ هستن و هر چهار تاش ماده از آب در اومدن و جالب اینجاس که هر چهار تاشونم دارن تخم ریزی می کنن ولی چه فایده
    واسه همین امروز رفته بودم پاساژ آکواریوم شهر خودمون دنبال دیسکس نر خوب که چیزی پیدا نکردم بجز یک مورد که واقعا عالی بود ولی متاسفانه درست بهش نرسیدن و تو همونجا بیماری سوراخ در سر گرفته
    که اگه سالم بود طرف خودش میگفت 250 کمتر نمیدادم و انصافا هم خیلی عالی رشد کرده و خیلی خوش استیله ولی الان چون مریضه میگه 120 تومن!
    و آیا سوراخ در سر به این آسونی ها درمان میشه با یه سوراخ نسبتا بزرگ تو سمت چپ سرش؟!
    و جناب رضایی عزیز میشه تو ارومیه جایی رو معرفی کنید که طرف هم دیسکس های خوبی واسه فروش داشته باشه و هم واقعا سر از دیسکس دربیاره و مثل فروشنده های پاساژ شهرداری متقلب نباشه(پیشاپیش ازتون ممنون میشم اگه راهنماییم کنید)؟!
    میدونم جای همه سوال هام این تاپیک نبود ولی به خاطر بیماری این ماهی که عرض کردم فکر کردم اینجا بپرسم بهتره!

سلام:
    با اجازه رضایی عزیز
    دوست عزیز اگه برات مقدوره عکس دیسکس رو بذارید اما چندتا نکته
    علاوه بر خرید ماهی و خوب شدنش امکان عدم جفت خوردنش با ماهی های شماست
    ضمن اینکه امکان داره این ماهی که مدت زیادی هم در آب سبک بوده و اسپیرونوکلئوس گرفته سنش بالا بوده و اصطلاحاً ازش حسابی کشیدن و اسپرمش ضعیف شده
    و .....
    پیشنهادم اینکه اگه سالن داری آشنا دارید چندتا ماهی نر پیش مولد بگیرید و بذارید تو گله مست ماده هاتون تا باهاشون هر کدوم جفت خورد خریداری کنید
    برای درمان اون دیسکس از سرا مینرال و آب لوله کشی خانگی و اتویتول و ... می توانید استفاده کنید اما اول عکس و دوم میزان پیشرفت بیماری تعیین می کند که آیان امکان درمان وجود دارد یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ماده ی من دو سه دفعس روز تخم گذاری چمشاش ابری میشه و تا دو سه روز همینطوری هست
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه?
    ممنونم

با سلام:
    بعد ازدوسه روز ماهی خودبخود مشکلش حل میشه یا نه؟؟؟؟؟
    آیا تخمها هچ میشه و از بچه ها هم نگهداری میکنن؟؟؟؟
    اگه تخمها هچ نمیشه توی یک دوره بعد از تخم ریزی از نمک استفاده کنید و موارد رو به اطلاع دوستان برسانید

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    بازم واقعا ازتون ممنونم!

با سلام و کسب اجازه از آژیده عزیز:
    دوست عزیز با توجه به میزان قطر قطره چکان میزان بزرگی و کوچکی قطره ها متفاوت است اما برای اینکه واحد بهتری داشته باشید به ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر یا همان 1 سی سی فرمالین استفاده نماید برای آ***** با پی اچ 7 تا 8 مثل آب لوله کشی تهران

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام

سلام آرش عزیز مطالب رو فرمودند فقط در خصوص ارومیه و دیسکس متاسفانه آنچنان جای برای فروش حرفه ای دیسکس وجود نداره . یکی دو جای عادی رو خدمتتون معرفی می کنم . لطفا در پیام خصوصی موضوع رو پیگیری فرمایید .
    در مورد دیسکسی که فرمودند محلش رو به من بگید بهتر می تونم راهنماییتون بکنم یا عکسش رو . اگر مشکل فقط سوراخ سر هست قابل درمان هست ( البته نباید نشانه ضعف در ماهی مشهود و محسوس باشه )
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 10th January 2014 در ساعت 11:51 AM

صفحه 123 از 269 نخستنخست ... 2373104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142173223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)