کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    عرض سلام و ادب خدمت تمام اساتید و دوستان عزیز
    حدود یک ماهی میشه که یک دیسکس قرمز حدود 4 اینچ از یک دوست که در شرایط بدی نگهداری میشد گرفتم که به هیچ نوع غذایی واکنش نشان نمیده و درمانو چون قبلا نتیجه گرفته بودم اینبار هم با متیلن بلو درمان کردم ولی نتیجه نداد و به توصیه و مشورت با بابک عزیز ماهیو برای مدتی از دارو خارج کردم و الان فقط آرتمیای زنده ی آماده میخوره ، قبل از آرتمیا شکمش خیلی جمع شده بود ولی الان بهتر شده ولی در کل هیچ علائمی دال بر بیماری نداره بجز نخوردن غذا که فکر میکنم از روده باشه ، لطفا جهت شروع درمان مجدد منو کامل راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    سلام اطلاعاتی که دادید خیلی کمه . معمولا چنین دیسکس هایی مشکل روده دارند که خودتون هم اشاره کردید . ولی به مدفوع و علائم دیگه بیماری بپرداختید . ولی من از تجربه ای که از چنین ماهیهایی داشتم درمان با فلاجلول رو خوب دیدم . یه پیشنهاد می کنم اینم فرمول بابک وزیر پور عزیز هست . ولی آرتمیای زنده می خوره داخل ظرف آرتمیاها دو قرص میترونیدازول بندازید که بخورنش وقتی رنگ شکمشون سفید شد به دیسکس بدید . نتیجه رو گزارش کنید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    شما از آرتمیای زنده و دل برای تغذیه استفاده کنید . ضمنا درمان با فرمالین رو ادامه بدید . من نمی دونم چرا این همه بیماری شامل ماهیهای شما میشه . نسبت به رعایت مسائل بهداشتی در تکثیر خیلی باید دقت بشه . دلیل اصلی بیماریها ورود بیماریها از آلودگی ها به تانک هست .

اقای رضایی باور کنید به سطوح اومدم دیگه یعنی عکس تهیه کردم از نروماده و فیلتر و... فقط دارم فکر میکنم کی بزارم برای فروش کلا قید اکواریوم رو بزنم بره.
    نمیدونم واقعا من بد شانسم یا موردی هست که من رعایت نمیکنم.ولی جوری شده که تمام ان رو گرفته عصبیم میکنه دیگه .
    سه سال مطالعه و صبر زحمت کم نیست بازم ب مشکل بر بخورم. من انقدر که راجب دیسکس میدونم یک هزارم راجب نگهداری گربه و سگم که دارم اطلاعات ندارم.

در مورد نکات بهداشتی اب رو من داخل یک سطل پلاستیکی میریزم و معمولا هم شیر اب گرم رو باز میکنم و اب داغ میریزم که اگه بیماری تو اب شهری هست تو اب داغ از بین بره بعد 24 الی 48 ساعت که گرما و کلرش رفت وارد تانک اصلی میکنم .مراحلشم با یک پمپ و یک شلنگ هست موقع سیفون هم دستم رو میشورم با صابون و بعد دستم رو میکنم تو اب اکواریوم. قبل سیفون هم به گربه و .. دست نمیزنم. شاید شماها لامپ uv استفاده میکنید مریضی ندارید ؟؟؟

دارو کنتراسپات رو هم اشتبا نکنم دورش 7 روزه دو روزه دیگش مونده طی میکنم ببینم چی میشه. بجای دل گاو مانعی نداره دل مرغ بشون بدم ؟ هم نرم تره هم دل گاو انگل بیشتر داره البته قدیمی ها میگن که ادمشم نمیخوره

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    اقای رضایی باور کنید به سطوح اومدم دیگه یعنی عکس تهیه کردم از نروماده و فیلتر و... فقط دارم فکر میکنم کی بزارم برای فروش کلا قید اکواریوم رو بزنم بره.
    نمیدونم واقعا من بد شانسم یا موردی هست که من رعایت نمیکنم.ولی جوری شده که تمام ان رو گرفته عصبیم میکنه دیگه .
    سه سال مطالعه و صبر زحمت کم نیست بازم ب مشکل بر بخورم. من انقدر که راجب دیسکس میدونم یک هزارم راجب نگهداری گربه و سگم که دارم اطلاعات ندارم.

در مورد نکات بهداشتی اب رو من داخل یک سطل پلاستیکی میریزم و معمولا هم شیر اب گرم رو باز میکنم و اب داغ میریزم که اگه بیماری تو اب شهری هست تو اب داغ از بین بره بعد 24 الی 48 ساعت که گرما و کلرش رفت وارد تانک اصلی میکنم .مراحلشم با یک پمپ و یک شلنگ هست موقع سیفون هم دستم رو میشورم با صابون و بعد دستم رو میکنم تو اب اکواریوم. قبل سیفون هم به گربه و .. دست نمیزنم. شاید شماها لامپ uv استفاده میکنید مریضی ندارید ؟؟؟
    دارو کنتراسپات رو هم اشتبا نکنم دورش 7 روزه دو روزه دیگش مونده طی میکنم ببینم چی میشه. بجای دل گاو مانعی نداره دل مرغ بشون بدم ؟ هم نرم تره هم دل گاو انگل بیشتر داره البته قدیمی ها میگن که ادمشم نمیخوره
    سلام و با اجازه فرشاد عزیز:
    آقا اولین ایراد استفاده از آب گرم است که شما دارید در اصل سموم را وارد کبد ماهی می کنید وجود آهن ،نیکل،مس و سرب و ... که در دماهای بالاتر سمیت بسیار زیادی دارند و ناشی از رسوب وسائل گرم کننده مثل شوفاژ،آبگرمکن دیواری و .... موجب میشه میزان فلزات محلول در آبتون بشدت افزایش پیدا کنه و وجود لوله های گالوانیزه تو ساختمان این موضوع رو بسیار حساس تر می کنه و با گرم کردن آب توسط آبگرمکن و .... این فلزات درصدشون بسیار زیاد میشه و با دپوی آب این مشکل حل نمیشه
    شما آب سرد را دپو کنید و با یک بخاری بنا بر لیتراژ آب را گرم کنید ضمن اینکه استفاده از محلول های آماده ساز آب مثل ضد کلر اوشن فری،بیوتوپول جی بی ال،اکوا سیف تترا خیالتون از بابت آب راحت میشه...
    به هیچ وجه از محصولات تترا بجز جنرال تونیک استفاده نکنید(تازه اونم اگه سرا آمنیپور موجود باشه بسیار بهتره و اولویت اول با سرا هست)برای انگل آبششی بهترین دارو فرمالین+مالاشیت گرین هست که خودتون آماده کرده باشید(مارک فرمالین اراک شیمی خوبه و مالاشیت گرین هم مرک آلمان)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام و با اجازه فرشاد عزیز:
    آقا اولین ایراد استفاده از آب گرم است که شما دارید در اصل سموم را وارد کبد ماهی می کنید وجود آهن ،نیکل،مس و سرب و ... که در دماهای بالاتر سمیت بسیار زیادی دارند و ناشی از رسوب وسائل گرم کننده مثل شوفاژ،آبگرمکن دیواری و .... موجب میشه میزان فلزات محلول در آبتون بشدت افزایش پیدا کنه و وجود لوله های گالوانیزه تو ساختمان این موضوع رو بسیار حساس تر می کنه و با گرم کردن آب توسط آبگرمکن و .... این فلزات درصدشون بسیار زیاد میشه و با دپوی آب این مشکل حل نمیشه
    شما آب سرد را دپو کنید و با یک بخاری بنا بر لیتراژ آب را گرم کنید ضمن اینکه استفاده از محلول های آماده ساز آب مثل ضد کلر اوشن فری،بیوتوپول جی بی ال،اکوا سیف تترا خیالتون از بابت آب راحت میشه...
    به هیچ وجه از محصولات تترا بجز جنرال تونیک استفاده نکنید(تازه اونم اگه سرا آمنیپور موجود باشه بسیار بهتره و اولویت اول با سرا هست)برای انگل آبششی بهترین دارو فرمالین+مالاشیت گرین هست که خودتون آماده کرده باشید(مارک فرمالین اراک شیمی خوبه و مالاشیت گرین هم مرک آلمان)
    ممنون لوله های ما فلزی هست پس فکر کنم زغال اکتیو باید استفاده کنم که فلزات رو جذب کنه البته اگه این زغال اکتیوهای هوبو وارداتی اصلا کاری انجام بده.لطفا بگید فرمالین و مالاشیت گرین رو از کجا باید تهیه کنم از داروخانه های انسانی یا دامی؟؟؟ میزان تهیه و نحوه درست کردن و دوز مصرفی اگه تاپیکی داره یا مختصر توضیح بدید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام اطلاعاتی که دادید خیلی کمه . معمولا چنین دیسکس هایی مشکل روده دارند که خودتون هم اشاره کردید . ولی به مدفوع و علائم دیگه بیماری بپرداختید . ولی من از تجربه ای که از چنین ماهیهایی داشتم درمان با فلاجلول رو خوب دیدم . یه پیشنهاد می کنم اینم فرمول بابک وزیر پور عزیز هست . ولی آرتمیای زنده می خوره داخل ظرف آرتمیاها دو قرص میترونیدازول بندازید که بخورنش وقتی رنگ شکمشون سفید شد به دیسکس بدید . نتیجه رو گزارش کنید .
    سلام آقا فرشاد گل
    علائم همونطور که خدمتتون عرض کردم علائم خاصی نداره مدفوع طبیعی ، خودشو به جایی نمیماله و آرتمیای زنده میخوره ، به پیشنهاد شما هم مترونیدازول هم از دیشب به آرتمیا میدم و بعد ماهیو با اون تغذیه میکنم ... راستی دوره مصرفش همون 7 روز هستش ؟
    ارادتمند معینی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    8870
    ممنون لوله های ما فلزی هست پس فکر کنم زغال اکتیو باید استفاده کنم که فلزات رو جذب کنه البته اگه این زغال اکتیوهای هوبو وارداتی اصلا کاری انجام بده.لطفا بگید فرمالین و مالاشیت گرین رو از کجا باید تهیه کنم از داروخانه های انسانی یا دامی؟؟؟ میزان تهیه و نحوه درست کردن و دوز مصرفی اگه تاپیکی داره یا مختصر توضیح بدید.
    سلام ؛
    در مورد از بین بردن فلزات سنگین با استفاده از کربن فعال ، بعید میدونم مسمر ثمر باشه ، کلآ کربن فعال جذب کنندهء کلر ، کلر آمین ، تانن ها ( که باعث رنگ در آب میشن ) و فنول ها ( که باعث بو در آب میشن ) هست.
    البته در اسکیل های صنعتی و با تغییراتی در بافت و تخلخل این ماده و بهینه کردن شرایط آب برای جذب شدن بهتر برخی فلزات سنگین توسط این جاذب توانسته اند که فلزاتی از قبیل پالادیم ، مس و کادمیم را از آب جذب کنند.
    در هر حال، استفاده از این جاذب برای جذب فلزات سنگین ، انتخاب درستی نیست ، بهتون پیشنهاد میکنم همانطور که آرش عزیز گفتند ، آب را با استفاده از بخاری آکواریومی گرم کنید . راه حل سادهء دیگه استفاده از محلول های از بین برندهء فلزات سنگین هست ، که به شخصه استفاده از این محلول ها را در تانک ذخیره پیشنهاد میکنم و بهتره که در تانکی که درش ماهی هست به صورت مستقیم استفاده نشن.

در مورد تهیه فرمالین و مالاشیت گرین میتونید از فروشگاه های مواد آزمایشگاهی تهیه کنید. در مورد فرمالین زیاد اطلاع ندارم ولی برای مالاشیت گرین، طریقه درست کردن محلولش، اینطور هست که یک گرم از این ماده را در 1 لیتر آب حل میکنید و محلول اصلی را دارید ، سپس برای درمان در تانک در ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر از این دارو را در تانک میریزید ، مدت درمان با این دوز دو هفته می باشد. هر چقدر آب اسیدی تر باشد سمیت این دارو بیشتر میشود. در هنگام استفاده از آن باید بسیار مواظب باشید ، این ماده بسیار سمی و سرطان زا است. این محلول را در یخچال نگهداری نکنید . در صورتی که خواستید مالاشیت تهیه کنید ، توصیه میکنم مارک های خوب مثل مرک یا سیگما تهیه کنید .
    البته به جای این همه سختی بهتون پیشنهاد میکنم به جای این داروهای خطرناک که در صورتی که بار اول هم هست که میخواهید استفاده میکنید احتمال داره تلفات زیادی هم بدید ، sera costapur تهیه کنید که فرمالین 37 درصد و مالاشیت گرین را با هم داره. البته در صورتی که مطمئن به انگل آبششی باشید ، sera tremazol پاسخ قطعی به انگل خواهد داد.
    موفق باشید.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    پست دوست بسیار عزیزم i
    infinity کامل بودن از ایشون ممنونم اما در خصوص فرمالین بصورت مایع و در دوزهای 37% وجود داره که یکی از شرکتهای تولید کنندش هم بنام قطران شیمی هست و با ظرفیت 250 میلی لیتری موجوده و مالاشیت گرین هم بصورت پودره که همونطور که دوست عزیزم گفتن می تونید استفاده کنید
    اما دوز فرمالین هر 1 میل لیتر برای 20 لیتر هست (برای پی اچ 7.5 الی 8) و دمای تانک باید زیر 29 باشه و هوادهی بسیار عالی و بسیار شدید
    بهترین دارو برای انگل آبششی فرمالینه و بس و درمان می بایست بمدت 10 روز انجام بشه
    با احترام کامل به نظرات همه دوستانم بشخصه خودم اعتقادی به کاستاپور ندارم و دوبار دیسکسها رو از دست دادم اما فرمالین عالیه بشرط اینکه اولاً دوز بالا استفاده نشه در ثانی در همون اول که به تانک افزوده میشه ماهی رو کاملاً تحت نظر بگیرید و اگر حرکات عصبی و ناگهانی داشت سریع کل آب تانک تعویض بشه و سوماً خراب نشده باشه(تو حالت عادی بیرنگه اما اگر تاریخ مصرفش گذشته باشه یا تو سرما نگهداری شده باشه رنگش سفید میشه و بسیار خطرناکه و نباید استفاده بشه)

اما همیشه سعی کنید با تعویض های مکرر آب و مناسب نگه داشتن آن و غذادهی خوب و مقوی سیستم ایمنی ماهی را تقویت کنید تا خود این سیستم با بسیاری از بیماری ها مقابله کند پس بنظر بنده اول سیفونهای سنگین 4 الی 5 روز، اگر مشکل پابرجا بود مجدداً گزارش کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام آقا فرشاد گل
    علائم همونطور که خدمتتون عرض کردم علائم خاصی نداره مدفوع طبیعی ، خودشو به جایی نمیماله و آرتمیای زنده میخوره ، به پیشنهاد شما هم مترونیدازول هم از دیشب به آرتمیا میدم و بعد ماهیو با اون تغذیه میکنم ... راستی دوره مصرفش همون 7 روز هستش ؟
    ارادتمند معینی

با سلام:
    دوست عزیز دوره دارو توسط غذادهی با آرتمیا بین 5 تا 7 روز است اما توی بعضی از سایتهای خارجی هم تا 10 روز ذکر شده است اما برای اطمینان 10 روز و روزی یکبار بهتره-مدفوع طبیعی یعنی قهوه ای و سیاه معنیش عدم ایراد در سیستم گوارش ماهی است و نیازی به دارو نیست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سوسک
    شماره عضویت
    14263
    عزیزان همه با هم بیایین
    ای استادان پر توان برسین به داد این ناتوان لطفا
    با سلام بنده نزدیک 8 ماه است که یه دیسکس جدید به تانکم افزودم از بد روزگار یه مدت است این بزرگوار لاغر شده و موجبات بدبختی ما را فراهم کرده
    قبلا خوب بود اما جدیدا با اینکه غذا می خورد اما لاغر است . تجربه ثابت کرده لاغری = مرگ . البته کتک خور هم شده زیاد . با اینکه یه دیسکس کوچک تر از خودش هم تو تانک موجوده .
    خواهش میشود کمک کنید . اب ok . غذا دل گاو . ابشش ها سالم . مدفوع ok . علاعم بیماری ندارد
    این هم عکسش
    [IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    پست دوست بسیار عزیزم i
    infinity کامل بودن از ایشون ممنونم اما در خصوص فرمالین بصورت مایع و در دوزهای 37% وجود داره که یکی از شرکتهای تولید کنندش هم بنام قطران شیمی هست و با ظرفیت 250 میلی لیتری موجوده و مالاشیت گرین هم بصورت پودره که همونطور که دوست عزیزم گفتن می تونید استفاده کنید
    اما دوز فرمالین هر 1 میل لیتر برای 20 لیتر هست (برای پی اچ 7.5 الی 8) و دمای تانک باید زیر 29 باشه و هوادهی بسیار عالی و بسیار شدید
    بهترین دارو برای انگل آبششی فرمالینه و بس و درمان می بایست بمدت 10 روز انجام بشه
    با احترام کامل به نظرات همه دوستانم بشخصه خودم اعتقادی به کاستاپور ندارم و دوبار دیسکسها رو از دست دادم اما فرمالین عالیه بشرط اینکه اولاً دوز بالا استفاده نشه در ثانی در همون اول که به تانک افزوده میشه ماهی رو کاملاً تحت نظر بگیرید و اگر حرکات عصبی و ناگهانی داشت سریع کل آب تانک تعویض بشه و سوماً خراب نشده باشه(تو حالت عادی بیرنگه اما اگر تاریخ مصرفش گذشته باشه یا تو سرما نگهداری شده باشه رنگش سفید میشه و بسیار خطرناکه و نباید استفاده بشه)

اما همیشه سعی کنید با تعویض های مکرر آب و مناسب نگه داشتن آن و غذادهی خوب و مقوی سیستم ایمنی ماهی را تقویت کنید تا خود این سیستم با بسیاری از بیماری ها مقابله کند پس بنظر بنده اول سیفونهای سنگین 4 الی 5 روز، اگر مشکل پابرجا بود مجدداً گزارش کنید.

با سلام:
    دوست عزیز دوره دارو توسط غذادهی با آرتمیا بین 5 تا 7 روز است اما توی بعضی از سایتهای خارجی هم تا 10 روز ذکر شده است اما برای اطمینان 10 روز و روزی یکبار بهتره-مدفوع طبیعی یعنی قهوه ای و سیاه معنیش عدم ایراد در سیستم گوارش ماهی است و نیازی به دارو نیست
    سلام دوست عزیز و ممنون از اینکه پیگیر هستی ولی همونطور که خدمتتون عرض کردم مدفوع ماهی کاملا عادی هستش فقط به هیچ غذایی بجز آرتمیا علاقه نشون نمیده ، به نظر شما لازمه که گرسنه بمونه بلکه به غذاهای دیگه هم بیفته ؟
    موید باشین و ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط maxbab نمایش پست ها
    عزیزان همه با هم بیایین
    ای استادان پر توان برسین به داد این ناتوان لطفا
    با سلام بنده نزدیک 8 ماه است که یه دیسکس جدید به تانکم افزودم از بد روزگار یه مدت است این بزرگوار لاغر شده و موجبات بدبختی ما را فراهم کرده
    قبلا خوب بود اما جدیدا با اینکه غذا می خورد اما لاغر است . تجربه ثابت کرده لاغری = مرگ . البته کتک خور هم شده زیاد . با اینکه یه دیسکس کوچک تر از خودش هم تو تانک موجوده .
    خواهش میشود کمک کنید . اب ok . غذا دل گاو . ابشش ها سالم . مدفوع ok . علاعم بیماری ندارد
    این هم عکسش
    [IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

چرا در ۸ ماه گذشته به فکر نبودید؟!

این دیسکس امکان نداره به حالت عادی برگرده . حتی مصرف دارو هم ممکنه باعث ضعیف شدن و نهایتا مرگش بشه . بیش از اندازه لاغره ...

به هر حال ممکنه انگل روده ای داشته باشه . ممکنه این لاغری تبعات استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها و در نتیجه آسییب دیدن اندام های داخلی باشه . نمیشه قطعا مشخص کرد . درمان انگل های روده ای دیسکس در انجمن وجود داره . میتونید انجام بدید ولی باز هم تکرار میکنم این ماهی بسیار ضعیفه و احتمالا آینده ای نخواهد داشت . در واقع کار از کار گذشته...

اگر به غذا خوردن افتاد باید روزانه ۷-۸ بار به میزان کم بهش غذا بدید تا شاید معجزه ای رخ بده .

در ضمن اگر اون مرجان ها واقعی هستند و دکور نیستند حتما خارجشون کنید . شن سفید و ماسه بادی آب شور هم به همین صورت .
    ویرایش توسط بابک آژیده : 28th August 2013 در ساعت 05:06 AM

صفحه 94 از 269 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113144194 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)