صفحه 87 از 269 نخستنخست ... 376869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106137187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 861 به 870 از 2687
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام

چند هفته پیش متوجه شدم که روی تمام قسمت های شیشه دانه های سفید داره روز به روز بع تعدادشون اضافه میشه از داخل تمیز کردم ولی از الان 3 4 روزه که 2 باره تعدادشون خیلی زیاد شده و حتی روی سطح اب و داخل اب هم دانه های ریز میبینم...به رنگ های سفید و قهوا ی خیلی ریز..
    میخواستم بدونم که اینا دیسکسام رو بیمار نمیکنن؟
    چطور میتونم از بین ببرمشون که سیکل از بین نره؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    سلام

چند هفته پیش متوجه شدم که روی تمام قسمت های شیشه دانه های سفید داره روز به روز بع تعدادشون اضافه میشه از داخل تمیز کردم ولی از الان 3 4 روزه که 2 باره تعدادشون خیلی زیاد شده و حتی روی سطح اب و داخل اب هم دانه های ریز میبینم...به رنگ های سفید و قهوا ی خیلی ریز..
    ممنون
    سلام
    سیفون ها رو بیشتر کن و با یه ابر تمیز شیشه ها رو موقع سیفون تمیز کن
    یادت باشه سیکل زمانی اسیب میبینه که باکتری ها اسیب ببینن و چون باکتری ها در سامپ و مدیا هستند و احتمالا تعداد بسیار محدودی از اونها داخل اب هستش حتی با سیفون های روزانه هم مشکلی ایجاد نمیشه(تکرار میکنم به شرطی که به کلنی باکتری ها اسیبی وارد نشه!!!)

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    سلام:
    جلبکه-سیکل تانک بهم خورده-بیماری نیست اما زنگ خطر برای بهم خوردن تعادل تو تانکتونه ،می تونه بعلت زیاد شدن تعداد دیسکس،غذادهی نامناسب،استفاده از داروها و ... باشه
    از سیفونهای زیاد،غذادهی کم و تسریع کننده های تجاری سیکل ازت استفاده کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13838
    با سلام خدمت همگی دوستان
    بنده در یم آکواریوم 1 متری 6 عدد دیسکس دارم. مدتی است که همگی بطور غیر طبیعی و بی سابقه در گوشه های بالای آکواریوم جمع می شوند وتمام روز تغییر مکان نمی دهند.
    همچنین یکی از آنها مدتی است که کمرنگ شده و نزدیک به سطح آب مانده و دم خود را متمایل به سمت چپ یا راست نگه میدارد. بعضی وقت ها هم خودش به سمت چپ یا راست متمایل می شود.
    مشکل چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. اطلاعات آکواریوم:
    حجم آب: 200 لیتر
    دما: 31 تا 32
    غذا: دل، تترا دیسکس و کرم خشک
    هر ماه: 13 قطره مولتی ویتامین

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza25 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی دوستان
    بنده در یم آکواریوم 1 متری 6 عدد دیسکس دارم. مدتی است که همگی بطور غیر طبیعی و بی سابقه در گوشه های بالای آکواریوم جمع می شوند وتمام روز تغییر مکان نمی دهند.
    همچنین یکی از آنها مدتی است که کمرنگ شده و نزدیک به سطح آب مانده و دم خود را متمایل به سمت چپ یا راست نگه میدارد. بعضی وقت ها هم خودش به سمت چپ یا راست متمایل می شود.
    مشکل چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. اطلاعات آکواریوم:
    حجم آب: 200 لیتر
    دما: 31 تا 32
    غذا: دل، تترا دیسکس و کرم خشک
    هر ماه: 13 قطره مولتی ویتامین
    سلام به شما دوست عزیز :
    اگر امکان داره وضعیت تانکتون از نظر پارامترهای آب بررسی نمایید خصوصا از نظر آمونیاک و نیتریت.همچنین آیا ماهی جدید اضافه نمودید یا خیر؟اگز امکان داره از ماهیانتان عکسی بزارید.میزان سیفون شما چقدر میباشد هر چی اطلاعات شما در باره ماهی بیشتر باشد و در اختیار قرار دهید بهتر میشه کمک کرد ؟آیا ماهیان شما قرنطینه شده بودند ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13838
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز :
    اگر امکان داره وضعیت تانکتون از نظر پارامترهای آب بررسی نمایید خصوصا از نظر آمونیاک و نیتریت.همچنین آیا ماهی جدید اضافه نمودید یا خیر؟اگز امکان داره از ماهیانتان عکسی بزارید.میزان سیفون شما چقدر میباشد هر چی اطلاعات شما در باره ماهی بیشتر باشد و در اختیار قرار دهید بهتر میشه کمک کرد ؟آیا ماهیان شما قرنطینه شده بودند ؟
    لوازم مورد نیاز برای اندازه گیری آمونیاک و نیترات را ندارم. اما از چوب آبنوس استفاده نمیکنم. تقریبا حجم زیادی هم از شن داخل آکواریوم استفاده میکنم. بیش از یکسال از خرید آخرین ماهی میگذرد. قبل از خرید قرنطینه هم شده بودند. عکسی که از نزدیک گرفته شده مربوط به دیسکسی است که رنگ آن نارنجی بوده و حالا بسیار کمرنگ شده است.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza25 نمایش پست ها
    لوازم مورد نیاز برای اندازه گیری آمونیاک و نیترات را ندارم. اما از چوب آبنوس استفاده نمیکنم. تقریبا حجم زیادی هم از شن داخل آکواریوم استفاده میکنم. بیش از یکسال از خرید آخرین ماهی میگذرد. قبل از خرید قرنطینه هم شده بودند. عکسی که از نزدیک گرفته شده مربوط به دیسکسی است که رنگ آن نارنجی بوده و حالا بسیار کمرنگ شده است.
    سلام:
    دوست عزیز با توجه به فرمایشات شما و عکسی که گذاشتید این موارد به نظر میرسه:
    1-اگر تست آمونیاک و نیتریت داشتید به ما کمک بسیاری میکرد زیرا بالا بودن میزان آمونیاک و نیتریت میتونه باعث بروز چنین حالتی بشه
    2-به نظر میرسه نور تانکتون زیاد هست که میزان آنرا کم نمایید
    3-راه پیشنهادی اینکه در ابتدا سیفون سنگین انجام داده وحتی گراول کلینینگ انجام دهید تا تمام مدفوعها از زیر شنها هم خارج شوندبه ازای هر 20لیتر یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید استفاده نمایید ودر صورت بهتر نشدن وضع ماهیان
    اگر مشکل شما از بالا بودن آمونیاک و نیتریت نباشه میتونه دلیلش وجود انگلهای پوستی و آبششی باشه که باعث کدر شدن و کم رنگ شدن ماهی میشود که درصورت وجود این نوع بیماری از مایکوپور سرا طبق دستور استفاده نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 4th August 2013 در ساعت 11:53 PM

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام
    بعد از 4 5 روز سیفون مداوم و اضافه کردن سرامیک و بیوبال به سامپ امشب تست زدم آمونیاک صفر شده و با فن دمارو روی 30 تنظیم کردم
    نسبت به هفته پیش خیلی بهتر غذا میخورند
    رنگشون اگر طرفشون نرم طبیعیه
    استرس هنوز توی تانک هست
    کار دیگه ای باید انجام بدم ?
    ممنونم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    بعد از 4 5 روز سیفون مداوم و اضافه کردن سرامیک و بیوبال به سامپ امشب تست زدم آمونیاک صفر شده و با فن دمارو روی 30 تنظیم کردم
    نسبت به هفته پیش خیلی بهتر غذا میخورند
    رنگشون اگر طرفشون نرم طبیعیه
    استرس هنوز توی تانک هست
    کار دیگه ای باید انجام بدم ?
    ممنونم
    سلام سعید جان:
    سیفونهای مرتب رو انجام بده و نمک هم به تانک اضافه کن-به هیچ وجه غذادهی رو زیاد نکن-سیفون طوری باشه که سریعاً یکربع پس از وعده دل انجام بشه اما برای رفع این مشکلات تو تانک یا باید سیفونهای روزانه زیاد داشته باشی یا حجم تانک رو زیاد کنی یا جمعیت تانک رو کاهش بدی 17 دیسکس تو این حجم تانک زیاده(فکر کنم حجم تاکتون بین 300 تا350 لیتر بود)
    سعید جان تو پیغام خصوصی هم گفتم یه عکس جدید هم ازشون بگیر

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام سعید جان:
    سیفونهای مرتب رو انجام بده و نمک هم به تانک اضافه کن-به هیچ وجه غذادهی رو زیاد نکن-سیفون طوری باشه که سریعاً یکربع پس از وعده دل انجام بشه اما برای رفع این مشکلات تو تانک یا باید سیفونهای روزانه زیاد داشته باشی یا حجم تانک رو زیاد کنی یا جمعیت تانک رو کاهش بدی 17 دیسکس تو این حجم تانک زیاده(فکر کنم حجم تاکتون بین 300 تا350 لیتر بود)
    سعید جان تو پیغام خصوصی هم گفتم یه عکس جدید هم ازشون بگیر
    سلام
    ممنونم آرش جان
    دارم یه تانک جدید راه میندازم تا تعدادشون کمتر کنم
    اگر 5 تا از کوچیکترا رو جدا کنم این حجم آب برای 12 تای باقی مونده مناسبه ؟

صفحه 87 از 269 نخستنخست ... 376869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106137187 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)