صفحه 7 از 60 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 593
    کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    سلام
    بالاخره صبحی رفتم خریدم.
    این عکسش:

می شه بگید حدودا چند وقتشه؟
    اونجا که خریدم زیاد ورجه وورجه می کرد. ولی تو خونه زیاد تکون نمی خوره. یا دستت رو می بری جلوش نمی پره رو دست. ولی وقتی بلندش می کنم، میاد رو دستم.
    خیلی گشتم ولی دون خور شده پیدا نکردم. الآن وقتی دستم رو می برم طرفش گاهی دهنش رو باز می کنه گاهی نمی کنه. (نمی دونم سیر شده یا نه) چون اونجا یادم رفت دونه پارس بخرم، الآن بهش آرد نخودچی با آب مخلوط کردم، حالت خمیری بهش دادم. آب هم ریختم تو قاشق خودش خورد.
    الآن بعد از حدود 1 ساعت که باهاش صحبت کردیم و بهش آب و غذا دادیم، خوابش گرفت.
    عکس:

این خوابیدن عادیه؟ وقتی خوابه نباید دور و برش صدا باشه؟ یا عادتش بدم فقط شبا بخوابه؟
    ناخن هاش هم خیلی بلنده. باید با ناخن گیر از ته بگیرم؟ یا فقط کوتاه کنم؟
    فعلا صدایی ازش نشنیدم. فقط یکی دوبار وقتی خواستم تو دهنش غذا بریزم، یه صدایی شبیه گنجشک در اورد.واسه اینکه صبحت کنه باید یه کلمه رو همش تکرار کنم یا حرف عادی هم بزنم باهاش؟
    ببخشید زیاد شد. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام دوست منmr-seven جان

این جوجه مینادقیقا همسن جوجه مینای منه که الان دارم.یک صفحه به عقب برگردی میبینی که مینای من دقیقا شبیه مینای شماست.حدود 2 الی 2.5 ماهه است.به هیچ وجه آرد نخودچی نده بهش.غذای مینا پلت(دانه پارس)هست.یه قاشق بریز توی ظرف برای اینکه زود نرم بشه یکم آب جوش روش بریز که نرم بشه.با پشت قاشق قشنگ دانه ها رو له کن تا خمیر بشه.بعد گلوله گلوله کن (کوچولو که تو دهنش جا بگیره)موقعی که دهنش باز میکنه بهش بده بخوره.هر 2 ساعت یکبار بهش غذا بده چون زود زود گرسنه میشند.صدای جیک جیکش طبیعیه.معمولا بعد غذا خوردن یکم چرت زدنش طبیعی هست.فعلا به ناخن هاش کاری نداشته باش.از الان شروع به تمرین حرف زدن کن.یه کلمه (مثل مینا) رو همش تکرار کن براش .یا یه اسم براش انتخاب کن و مدام اون اسم براش تکرار کن.فعلا از گفتن جمله اجتناب کن و فقط یه کلمه رو تکرار کن.(روزی چند دقیقه و در 7 یا 8 نوبت).آب زیاد میخورن.یه ظرف پر از آب بذار جلوش (ظهر که هوا گرمه) میره آب تنی میکنه و عاشق آب تنی هست.نازش کن و مطمئن باش چند روز دیگه از سر و کولت پایین نمیاد چون خیلی پر رو هستند.تاکید میکنم تو این سن مینا غذا زیاد میخوره حواست باشه گرسنه نذاریش.به هیچ وجه بازم میگم به هیچ وجه هم اسفناج ندی بهش.چون آهن داره و آهن زیاد برای مینا اصلا خوب نیست.معمولا نان و برنج بدون روغن هم خیلی دوست دارند.یکی دو هفته دیگه هم غذاش خورد کن (تکه های خیلی کوچولو)بذار تو قفسش تا خودش کم کم بخوره البته یکی دو نوبت هم خودت بهش غذا بده که مطمئن باشی که غذا خورده.مولتی ویتامین هم 2 بار در هفته تو آبش بریز.

موفق باشید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز
    ناخنش همونطور که تو عکس مشخصه خیلی بلند و تیزه. هردفعه از قفس میارمش بیرون دستم سوزش می گیره.تا چند وقت نباید ناخنش رو بگیرم؟ یه مقدار کته هم درست کردیم بهش دادم. البته بدون نمک و روغن. آب هم جلوش گذاشتم ولی نمی خوره. فقط وقتی با قاشق می برم جلوی دهنش گاهی می خوره.چطوری توجهش رو جلب کنم که بره آب بخوره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام. آخی یی خیلی نازه مبارکتون باشه .یاده جوجگی مینای خودم افتادم .
    فکر کنم 40 روزش باشه (از اندازه کناره نکش میگم) یا یک کم تر
    خوب الان یه کم غریبگی میکنه هرچند میناها پرو هستن غذاشم که جوجه مینا هروقت گرسنش بشه دستتو ببری جلو دهنشو باز میکنه سعی کن دونه پارس پیدا کنی و یکم خیس کنی نرم که شد گوله کنی بذاری دهنش (راجب آرد نخود نظری ندارم)
    مینا هروقت دلش میخواد میخوابه هر مدلی یک پا دوپا رو شیکم.. به صدا و این هم زیاد کاری نداره من شبا رو قفس مینا پارچه میندازم فقط که اونم تا صبح از روش بر نداریم سرو صدا نمیکنه.
    ناخون از ته نه ه نه نه (مامان من یک بار یواشکی از من ناخون مینارو از وسط گرفت چون دستامون کلی زخمی شده بود اومدم دیدم سر ناخوناش خونیه یعنی اونقدر عصبی شدم و گریه کردم گناه داره آخه، پس شما به نظرم نکن این کارو دوتا از ناخوناش مونده بود خودم یواشکی فقط نک ناخونو گرفتم نه خون اومد نه چیزی ) حالا نمیدونم درستش چجوریه!
    فعلا سلامو تکرار کن باهاش
    همین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr-seven نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز
    ناخنش همونطور که تو عکس مشخصه خیلی بلند و تیزه. هردفعه از قفس میارمش بیرون دستم سوزش می گیره.تا چند وقت نباید ناخنش رو بگیرم؟ یه مقدار کته هم درست کردیم بهش دادم. البته بدون نمک و روغن. آب هم جلوش گذاشتم ولی نمی خوره. فقط وقتی با قاشق می برم جلوی دهنش گاهی می خوره.چطوری توجهش رو جلب کنم که بره آب بخوره؟

خوب میتونی فقط اون قسمت تیزی ناخنش با ناخن گیر آروم بچینی.دقت کن که آسیب بهش نرسه چون زیاد تکون میخوره تو دست و سعی میکنه در بره واسه همین ممکنه نبینی کل ناخنش بره زیر ناخن گیر.خوب فعلا با قاشق بهش بده خودش یاد میگیره.میتونی با دستت یکم از ظرفش آب برداری آروم بپاشی رو پرهاش اونوقت میفهمه تو ظرف آبه .صداش هم چند روز دیگه در میاد.من بالهای مینام کوتاه کردم که نتونه پرواز کنه آخه میترسم پنجرها که بازه از اونجا فرار کنه یا پرواز کنه خودش به در و دیوار بکوبه.الان دیگه خیالم راحته.البته قیچی کردن بالهاش بستگی به خودتون داره که قیچی کنی یا نه .

ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    ممنون از راهنمایی هر دو دوست عزیز
    براش دونه پارس گرفتم و در روز 7-8 برا بهش غذا می دم.
    فقط یه مشکلی هست که نمی دونم مشکله یا عادیه. وقتی غذا و آب بهش می دم، معمولا نوکش رو می کشه به چوب وسط قفس، یه جورایی نوکش رو تمیز می کنه. این عادیه؟ چوبه اذیتش نمی کنه؟
    به نظرم خیلی هم خودش رو می خوارونه، با پاش سرش رو یا سینش رو می خوارونه. یا زیر بالش رو.البته سرچ کردم، به این نتیجه رسیدم که باید یه مقدار آب تنی کنه، ولی براش ظرف آب گذاشتم، هیچ عکس العملی نشون نداد. گذاشتمش لبه ظرف باز هم کاری نکرد.فقط از لبه ظرف رفت تو و از اونور ظرف اومد بیرون. فقط یه کم پاش خیس شد. چطوری باید به آب تنی تشویقش کنم؟
    همچنان خودش آب نمی خوره.باید با قاشق بهش آب بدم. چطوری تشویقش کنم که خودش آب بخوره؟
    باز هم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام
    نوک تمیز کردنش که عادیه خارشش هم همینطور چه آب بزاری چه نه اما کلا کم کم یاد میگیره آب تنی کنه
    آب خوردن هم که خودش تشنش بشه میخوره چون غذاش خیس خورده هست شاید زیاد تشنش نشه بهش هندوانه ریز کنه بده نه خیلی زیادا چون هم مینا هندوانه دوست داره هم کلا یه جورایی خوبه براش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    ممنون از راهنمایی هر دو دوست عزیز
    براش دونه پارس گرفتم و در روز 7-8 برا بهش غذا می دم.
    فقط یه مشکلی هست که نمی دونم مشکله یا عادیه. وقتی غذا و آب بهش می دم، معمولا نوکش رو می کشه به چوب وسط قفس، یه جورایی نوکش رو تمیز می کنه. این عادیه؟ چوبه اذیتش نمی کنه؟
    به نظرم خیلی هم خودش رو می خوارونه، با پاش سرش رو یا سینش رو می خوارونه. یا زیر بالش رو.البته سرچ کردم، به این نتیجه رسیدم که باید یه مقدار آب تنی کنه، ولی براش ظرف آب گذاشتم، هیچ عکس العملی نشون نداد. گذاشتمش لبه ظرف باز هم کاری نکرد.فقط از لبه ظرف رفت تو و از اونور ظرف اومد بیرون. فقط یه کم پاش خیس شد. چطوری باید به آب تنی تشویقش کنم؟
    همچنان خودش آب نمی خوره.باید با قاشق بهش آب بدم. چطوری تشویقش کنم که خودش آب بخوره؟
    باز هم ممنون
    سلام عزیز دلم

اون بالا هم بهت گفتم مینا عاشق آب تنی هست.میتونی با آب پاش ۀب ولرم رو به تنش بپاشی.اون خودش بالهاش تکون میده و با نوکش خودش خشک میکنه.اینهایی که میگین جز کارهای روزمره اش هست نباید اینقدر حساس باشید.مینای من هم که همسن مینای شماست همه این کارها رو میکنه.ممکنه یه مکس یا حشره رو ببینه دنبالش کنه و بگیردش اون موقع نباید گفت که این حتما مشکله.مینا موقعی مشکل داره که کز کنه یه گوشه بدون تحرک بمونه در غیر اینصورت باید همیشه در حال جنب و جوش باشه.اصلا ذات مینا شیطونی هست.اگه بالهاش قیچی کردی هر روز 4 ساعتی بیار بیرون تا تو قفس زندانی نباشه.از الان هم شروع به تمرین حرف زدن کن تا موقعی که سنش به اون حد رسید که زبون باز کنه آماده تقلید کلمه مورد نظر باشه.آب هم خودتون فعلا بهش بدید و یه آب خوری تو قفسش بذارید ولی مطمئن باشید خودش هم خواهد خورد چون تو ذاتش هست و یاد میگیره.زیاد نگران و حساس نباشید عزیز دل برادر.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    سلام
    چند روزه مینام یه صداهایی ازش در میاد، نمی دونم سرفه می کنه یا این هم عادیه. دهنش رو باز می کنه و نوکش می خوره بهم و صدای نوکش میاد. نمی دونم سرفس یا نه؟ اگه سرفس چیکار کنم؟ ممکنه خودش خوب بشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام
    چند روزه مینام یه صداهایی ازش در میاد، نمی دونم سرفه می کنه یا این هم عادیه. دهنش رو باز می کنه و نوکش می خوره بهم و صدای نوکش میاد. نمی دونم سرفس یا نه؟ اگه سرفس چیکار کنم؟ ممکنه خودش خوب بشه؟

مینای منم اوایل صرفه میکرد ولی خود به خود خوب شد.من نمیدونم حالا اون صدا چیه که نظری بدم ولی اگه به نظر خودت صرفه هست سعی کن در جایی نگهش داری که باد بهش نخوره و یکم هم جاش گرم باشه بهتره البته نه زیاد که بیچاره دم کنه.شما در هفته یکی الی دو بار تو آبش مولتی ویتامین مخصوص پرندگان بریزید که بخوره چون مطمئنا غذایی که میخوره نیاز ویتامینی بدنش تامین نمیکنه.ولی نگران نباش مینا پرنده مقاومی هست.تحرکش چطوریه؟؟؟بازیگوشیش مثل همیشه است یا کم تحرک شده؟؟؟

صفحه 7 از 60 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)