صفحه 17 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    ممنون دوست من
    بین نئون و دیسکس بیماری مشترک وجود داره ؟؟؟ یعنی ممکنه با ورود نئون دیسکس ها مبتلا به بیماری بشن ؟؟؟؟
    سیکل طی شده . دیسکس هم میخوام قرنطینه شده و غذا خوار بگیرم ..... فکر کردم دیسکس بریزم و چند روزی دما رو ببرم بالا تا به محیط عادت کنن و استرس که کم شد تعدادی ماهی دیگه مثل رامینوس و کوریدوراس وارد تانک کنم
    اما اگه قرار باشه اون فسقلی ها هم دردسر واسه دیسکس ایجاد کنن که ارزش نداره

راستی یه سوال دیگه
    در مورد تغذیه ی دیسکس : یه غذای میکس دارم که از دل گوساله .... میگو .... اسفناج . غذای تترا پریما . بیومار . ماهی کیلکا و سیر تشکیل شده و یه غذای تترا گرانول سچیلاید ( انگار بافت تشکیل دهنده اش بیشتر گیاهیه چون مخصوص آفریقایی هاست و گرانول هاش ریزه )
    میتونم از این غذا ها استفاده کنم ؟ ( یه جورایی باد کرده رو دستم :smile (127)
    یه اسپرکتورم یا هیکاری دیسکس ( البته اگه داشته باشه ) هم میگیرم . ( واسه خاصیت یو وی )

و غذای دیگه هم اگه لازمه بفرمایید تا بگیرم .... بعضی از غذا های تترا رنگ ماهی رو عوض میکنن . میخوام غذایی باشه که بیشتر براق کننده و تثبیت کننده ی رنگ باشه . مثلا زرد و نارنجی رو قرمز نکنه

در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم
    محسن جان بیماریهای مثل قارچ پوستی و ورم شکمی بین کاراسین ها شایع هستش بیماری که تقریبا بین تمام ماهی مشترکه
    دور مورد غذا و مخصوصا ماهی کیلکا
    ماهی کیلکا می دون که زیادی چرب و در صورت باقی موندن در تانک باعث به هم خوردن فاکتورهای اب تانک میشه و کلا غذا دیر هضم هستش
    برای غذا حتما از محصولات هیکاری و اسپکتروم استفاده کن

کاربر ساده

شماره عضویت
    780
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ي دوستان
    اقا يكي به من كمك كنه ديگه اينقدر اب اكواريوم عوض كردم خسته شدم
    داخل تانك ديسكس هام بعد ازچند هفته كه اب رو عوض ميكنم يك كرم هايي به اندازه ي نخ به وجود مي ايند
    حتي من شن هاو وسايل اكواريومرا با اب نمك جوشوندم ولي بعد از چند هفته باز هم...:smile (35):
    1. مميتونه به خاطر فيلتر كف باشه اگه بخاطر فيلتر كف است بردارم مشكلي پيش مياد ؟
    باتشكر مصطفي

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    بابا عزيز چرا از انگل كشهايي كه سراغ داريم استفاده نمي كني.
    اين روش درمان رو استفاده كن، اگه نشد من منتظر پيغامتم.

کرم های سفید یا پلاناریا(Planaria)
    دوست عزیز
    این کرمهای سفید به دلیل غذا دهی زیاد و با روش غلط به وجود میان
    شما باید غذای کمتر و در دفعات بیشتر به ماهیهات بدی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام
    دوستان براي ديسكس هام غذا درست كردم ولي زياد چرخ شده و داخل اب زود پخش ميشه يك جا خوندم كه ميشه به غذا پودر ژلاتين زد تا غذا داخل اب زود پخش نشه
    سوالم اين
    1ايا براي ماهي مشكلي ايجاد نمي كنه؟
    2و كسي مي دونه چه مقداري بايد به غذا اضافه بشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    سلام
    دوستان براي ديسكس هام غذا درست كردم ولي زياد چرخ شده و داخل اب زود پخش ميشه يك جا خوندم كه ميشه به غذا پودر ژلاتين زد تا غذا داخل اب زود پخش نشه
    سوالم اين
    نمیدونم غذا رو با چه ترکیبی درست کردی ولی تجربه کردم که غذا با ترکیبات خیلی جور وا جور و (بیشتر از دل و میگو و اسفناج) اصولا اشتهای ماهی رو میاره پایین و داشتن ترکیبات زیاد و مختلف باعث دیر هضمی هم میشه. اگر دوست داری ماهی هات از نظر تغذیه کامل باشند سعی کن غذای خیلی پیچیده و عجیب غریبی بهشون ندی. اونها طعم های خالص رو بیشتر دوست دارند. اگر میتونی از غذای زنده مثل ***نی یا لارو پشه استفاده کن البته نه هر روز بلکه هفته ای 3 بار، روزهای دیگه میتونی از همون غذای میکس ساده دل+ میگو+ اسفناج استفاده کنی. اگر به غذای رنده سالم دسترسی نداری از همون میکس ساده استفاده کن و هفته ای یکبار بهش 1-2 قطره مولتی ویتامین داخلش بزن.

اگر واقعا میتونی ماهی نئون با کوریدوراس سالم پیدا کنی میتونی ریسک کنی وگرنه من توصیه نمیکنم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    مصطفی جان یهنی پیشنهاد میکنی کنار دیسکس هیچ نوع ماهی دیگه نگه ندارم ؟؟؟؟
    خیلی بد میشه اینطوری که ..... :smile (38):
    حالا به عنوان کفخوار ... رفتگر و جلبک خوار ..... چی پیشنهاد میکنین ؟ آخه میخوام روی چوبها جاوا فرن ببندم

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    مصطفی جان یهنی پیشنهاد میکنی کنار دیسکس هیچ نوع ماهی دیگه نگه ندارم ؟؟؟؟
    خیلی بد میشه اینطوری که ..... :smile (38):
    حالا به عنوان کفخوار ... رفتگر و جلبک خوار ..... چی پیشنهاد میکنین ؟ آخه میخوام روی چوبها جاوا فرن ببندم
    اگر اکواریم احمد خبیر دیده باشی احمد داخل تانک گیاهیش دیسکس رو انواع کاراسین ها و ماهیان رنگینکمانی نگه می داره
    اون زمانی که دیسکس داشتم این کار رو کردم و برای اینکه تترا نئوم ها داخل تانک دیسکس دوام بیارن مجبور شدم دمای اب تانک رو پایین بیارم که این کار باعث استری و قارچ پوستی میشه من از این کار تجربه خوبی ندارم

برای کف خور هم می تونی از پوزه خرگوشی ،لوچ دلقک و این پلیکو استفاده کنی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام دوستان
    کنار دیسکس میشه یه گله رد نویز یا نئون نگه داشت ؟

بعد اینکه شن کف نریختم میتونم روی چوبهای تانکش جاوا فرن ببندم ؟

و سوال آخر اینکه وارد کردن همزمان 10 تا دیسکس سایز 4 ( البته قرنطینه شده و سالم ) به همراه 20.30 عدد ماهی ریز که بالا عرض کردم مشکلی نداره ؟ ( از نظر سیکل و بالا رفتن احتمال تلفات و ..... ؟ )
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    دمای نگهداری خانواده کاراسین ها 25 تا 28 توصیه شده
    با این اوصاف و فکر نمی کنم بشه با دیسکس نگهداری بشن
    دمای نگهداری دیسکس بین 29 تا 31 هستش
    ممنون مصطفی جان
    حالا اگه یه مدت دیسکس ها رو تو دمای بالا نگهداریم تا جا بیافتن .... بعد آروم آروم دما رو بیاریم روی 29
    نمیشه کاراسین ها رو تو این دما نگه داشت ؟ حالا واسه خاطر یه درجه معامله رو به هم نزن دیگه :smile (165):
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    نئون از ماهی هاییه که به خاطر طبیعت آروم و بی آزارش معمولا با دیسکس نگهداری میشه. ولی پیدا کردن نئون های سالم و عاری از بیماری خیلی آسون نیست.
    سوال آخرت یعنی قبل از طی شدن سیکل؟ یا بعد از اون؟
    ببخشيدا من كلي ساكت نشستم تا دوستان جوابهاشون رو بدن و همفكري كنن.
    حالا بنده در خدمتتون هستم.
    داداش بي خيال.
    من تمام اين جك و جنورها رو رو تو تانك داشتم.
    بحث دماي مصطفي بسيار فني بود.
    ولي از خونسرد بودن ماهي غافل نشيد.
    دقت كرديد مثلا ديسكس رو ميگن روي 28-29 نگهداريد ولي براي درمان ما دما رو روي 34-35 هم گاهي لازمه ببريم.
    بخدا من دما رو بردم بالا اين مجموعه ماهي كه راجه بهش بحث مي كنيد توي تانك بودن و هيچي نشده.
    خيالتون راحت، آسوده بخوابيد كه ما بيداريم.
    براي انتخاب اين سري ماهيها سعي كنيد از باري بخري كه مدتي از انتقال و قرنطينه اونها در مغازه گذشته باشه.
    راجع به بيماريهاي مشترك هم بايد عرض كنم غير از بيمارهاي انگلي خارجي و مسائل باكتريايي كه صدها بار بنده داد زدم اگر ماهي قوي باشه توي تانك هم بندازيد بيماري مشترك آنچناني ندارن.
    ببينيد دوستان بيماريها غالبا بين تمام آبزي يكسانه. ولي اگر راجع به شدت و مسري بودن يكسري بيماريها مثل پليگ صحبت مي كنيد، بارها بابك ذكر كرده كه توي سيچلايدها و وووو اين اتفاقات ميفته.
    بابا خسته شدم ، خوب ميخواهيد بريد بخريد، خوب برو بخر ديگه.:smile (132)::smile (228)::smile (16)::smile (95):
    ویرایش توسط siavashr : 9th March 2011 در ساعت 07:36 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام دوستان
    کنار دیسکس میشه یه گله رد نویز یا نئون نگه داشت ؟

بعد اینکه شن کف نریختم میتونم روی چوبهای تانکش جاوا فرن ببندم ؟

و سوال آخر اینکه وارد کردن همزمان 10 تا دیسکس سایز 4 ( البته قرنطینه شده و سالم ) به همراه 20.30 عدد ماهی ریز که بالا عرض کردم مشکلی نداره ؟ ( از نظر سیکل و بالا رفتن احتمال تلفات و ..... ؟ )
    دمای نگهداری خانواده کاراسین ها 25 تا 28 توصیه شده
    با این اوصاف و فکر نمی کنم بشه با دیسکس نگهداری بشن
    دمای نگهداری دیسکس بین 29 تا 31 هستش
    ممنون مصطفی جان
    حالا اگه یه مدت دیسکس ها رو تو دمای بالا نگهداریم تا جا بیافتن .... بعد آروم آروم دما رو بیاریم روی 29
    نمیشه کاراسین ها رو تو این دما نگه داشت ؟ حالا واسه خاطر یه درجه معامله رو به هم نزن دیگه :smile (165):
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    نئون از ماهی هاییه که به خاطر طبیعت آروم و بی آزارش معمولا با دیسکس نگهداری میشه. ولی پیدا کردن نئون های سالم و عاری از بیماری خیلی آسون نیست.
    سوال آخرت یعنی قبل از طی شدن سیکل؟ یا بعد از اون؟
    ممنون دوست من
    بین نئون و دیسکس بیماری مشترک وجود داره ؟؟؟ یعنی ممکنه با ورود نئون دیسکس ها مبتلا به بیماری بشن ؟؟؟؟
    سیکل طی شده . دیسکس هم میخوام قرنطینه شده و غذا خوار بگیرم ..... فکر کردم دیسکس بریزم و چند روزی دما رو ببرم بالا تا به محیط عادت کنن و استرس که کم شد تعدادی ماهی دیگه مثل رامینوس و کوریدوراس وارد تانک کنم
    اما اگه قرار باشه اون فسقلی ها هم دردسر واسه دیسکس ایجاد کنن که ارزش نداره

راستی یه سوال دیگه
    در مورد تغذیه ی دیسکس : یه غذای میکس دارم که از دل گوساله .... میگو .... اسفناج . غذای تترا پریما . بیومار . ماهی کیلکا و سیر تشکیل شده و یه غذای تترا گرانول سچیلاید ( انگار بافت تشکیل دهنده اش بیشتر گیاهیه چون مخصوص آفریقایی هاست و گرانول هاش ریزه )
    میتونم از این غذا ها استفاده کنم ؟ ( یه جورایی باد کرده رو دستم :smile (127)
    یه اسپرکتورم یا هیکاری دیسکس ( البته اگه داشته باشه ) هم میگیرم . ( واسه خاصیت یو وی )

و غذای دیگه هم اگه لازمه بفرمایید تا بگیرم .... بعضی از غذا های تترا رنگ ماهی رو عوض میکنن . میخوام غذایی باشه که بیشتر براق کننده و تثبیت کننده ی رنگ باشه . مثلا زرد و نارنجی رو قرمز نکنه

در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم
    محسن جان بیماریهای مثل قارچ پوستی و ورم شکمی بین کاراسین ها شایع هستش بیماری که تقریبا بین تمام ماهی مشترکه
    دور مورد غذا و مخصوصا ماهی کیلکا
    ماهی کیلکا می دون که زیادی چرب و در صورت باقی موندن در تانک باعث به هم خوردن فاکتورهای اب تانک میشه و کلا غذا دیر هضم هستش
    برای غذا حتما از محصولات هیکاری و اسپکتروم استفاده کن
    اين مصطفي ، عشقه منه.
    راجع به هرمس عزيز
    پيرو صحبت آقا مصطفي بايد عرض كنم، اگر روي رشد ميخواهيد بريد سعي كنيد از قوي مقوي و زود هضم استفاده كنيد.
    ببين غذاهاي دير هضم يا غذاهاي چرب مثل كيلكا، چون ما هميشه ميگيم دفعات بالا و مقدار كم.
    براي همين نبايد غذا زياد توي معده و روده بمونه كه با يك عامل بيماريزاي باكتريايي هزار تا مسئله مثل استسقا و آب آوردگي و مرضهاي تعادلي كيسه هوا و عفونتهاي مجاري پيش بياد اونموقع ديگه يه داروهايي مثل تتراسايكلين بايد استفاده شه كه روي كبد و كليه تاثير مي گذاره و چه بخوايد و چه نخوايد توي رشد ايده آل تاثير گذاره.
    پس اين مسئله حتما رعايت شه.
    راجع به مسئله غذادهي و رژيمها بنده بارها متذكر شدم.
    پس يكذره زحمت دادن به شما و مطالعه مطالب قبل براتون مفيده.
    براي شوخي ميگما: اين خاصيت يوويت منو كشته.
    اين مطلب رو محسن از كجا آورده، خدا ميدونه.:36:
    ویرایش توسط siavashr : 9th March 2011 در ساعت 07:54 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام
    سوالم اين
    دليلش قطر كم دلت هست.
    بگذار آب شه و دوباره با ضخامتي حدود يك سانت منجمدش كن.
    مشكلت حل ميشه. ميدونم.
    الكي هم از يكسري چيزها استفاده نكن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    اين مصطفي ، عشقه منه.
    راجع به هرمس عزيز
    پ
    راجع به مسئله غذادهي و رژيمها بنده بارها متذكر شدم.
    پس يكذره زحمت دادن به شما و مطالعه مطالب قبل براتون مفيده.
    براي شوخي ميگما: اين خاصيت يوويت منو كشته.
    اين مطلب رو محسن از كجا آورده، خدا ميدونه.:36:
    سلام
    ممنون از همه ی دوستانی که لطف میکنن و برای راهنمایی وقت میذارن .... علی الخصوص مصطفی خان گل که همیشه مزاحمشم و حمید جان که هر وقت آنلاین میشه یه پیام از من داره ! اگه یکم سوال میکنم واسه اینه که بد موقع میخوام خرید کنم ! البته میدونم شورش رو در آوردم از بس دارم تحقیق میکنم اما قول میدم تو این دو سه روزه حتما بخرم تا به امید خدا وارد فاز جدیدی از سوال ها و مزاحمت های من بشیم !!!!
    ضمن اینکه آخر ساله و میترسم بریم توی تعطیلی ها و نیاز به دارو یا غذای خاصی پیدا کنم . ماهی ها که داروخونه ی شبانه روزی ندارن :P

در مورد غذا های توصیه شده هم مطالب رو خوندم داداش .... یه اسپکتورم میگیرم و اون غذای میکس هم که گفته بودی درست میکنم ... اصلا بی خیال این غذا ها که دارم
    اما اسپکتورم رو نمیخوام بیشتر از هفته ای دو سه وعده بدم . روزی دو باز صبح و شب میخوام تغذیه شون کنم و یه وعده میکس دل و یک وعده غذای خشک .... فقط خواستم یه غذای خشک معرفی کنید که بعد از یکماه تمام دیسکس های زرد و نارنجی و آبی و ...... رنگ قرمز نگیرن ! یعنی غذا به جای اینکه رنگدونه داشته باشه بیشتر رنگ ماهی رو شفاف کنه . کاری که استاری برای فلاور انجام میده .... چون میخوام فقط یه غذای دیگه تهیه کنم نمیخوام مخصوص دیسکس های قرمز یا آبی باشه .....

راستی لطف کنید به من چنتا دارو که احتمالش هست توی تعطیلات بهش نیاز پیدا کنم رو بگید تا تهیه کنم . یه دفعه دستم تو حنا نمونه ! . ایشالله که استفاده نمیشه اما بودنش بهتر از نبودنشه . ضمنا اگه از محصولات سرا باشه بهتره

اما در مورد یو وی ...... حمید جان حالا یه بار ما اومدیم ادای مصطفی رو در بیاریم و یه چیزی رو ترجمه کنیم ها ...... تو هم صاف بیا این مچ دست ما رو بگیر :66: روی غذای هیکاری بیو گلد یه جمله خوندم که
    که این بود .... Promotes vivid color and natural beauty in uv deficient habitats

خلاصه منم از شم زبان انگلیسیم استفاده کردم :smile (136): و تو کل این جمله همون یو وی رو فقط حدس زدم که معنیش چی میشه !!!!! البته معنی color رو هم میدونم اما دیگه نخواستم ریا بشه !

این بود داستان مقاله ی !!!!!!! ترجمه شده ی من

صفحه 17 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)