کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    با تشکر از کسری عزیز
    فکر کنم کمی بهتر شده قفسشو جاش عوض کردم باید به فکر تهیه قفس بزرگتر باشم چون توی یزد خیلی پرنده فروشی کم هست حرفه ای هم نیستن یعنی جنسشون جور نیست بهتر بگم اصلا جنس ندارن که جور باشه
    بعد یک سوال فنی داشتم و اینکه اگر رام شد میشه جاشو عوض کرد و برد خونه؟ چون خونه ما مریض داریم نمیشه الان ببرمش وقتی ببرمش خونه باز که وحشی نمیشه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    با تشکر از کسری عزیز
    فکر کنم کمی بهتر شده قفسشو جاش عوض کردم باید به فکر تهیه قفس بزرگتر باشم چون توی یزد خیلی پرنده فروشی کم هست حرفه ای هم نیستن یعنی جنسشون جور نیست بهتر بگم اصلا جنس ندارن که جور باشه
    بعد یک سوال فنی داشتم و اینکه اگر رام شد میشه جاشو عوض کرد و برد خونه؟ چون خونه ما مریض داریم نمیشه الان ببرمش وقتی ببرمش خونه باز که وحشی نمیشه؟
    نه دوست عزيز
    ممكنه بخاطر عوض شدن جاش چند روزي زياد سرحال نباشه و ناراحت باشه ولي وحشي نميشه و به محيط جديد عادت ميكنه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام به همگی شما

در این مدت 10 ماهه که من نیکی را دارم این به من ثابت شده که هیچ چیزی بهتر از صبر و گذر زمان نیست ، توی مدت طولانی کاسکو وقتی به شما اعتماد پیدا کرد هم روی دستتون می آید و هم اینکه بشدت بهتون علاقمند می شود . وقتی ببیند که شما هیچ آزاری برایش ندارید یک دوست صمیمی و خوب می شه . پس به دوستانیکه جدیدا کاسکو خریدند توصیه می کنم خواهشا عجله نکنید و بگذارید کاسکو خودش شما را انتخاب کند اونوقت است که از این دوستی لذت می برید .
    من تنها اشتباهی که کردم هفته اول که آمد پیش من پرید به سمت پنجره و من از ترس به زور گرفتمش و داخل قفس بردمش ( البته بدون مزد هم نبود آنچنان گازی از استخوان انگشتم گرفت که مدتها درد می کرد) شاید این مدت خیلی طولانی است ولی نتیجه خوبی گرفتم .

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    کسری عزیز سلام با تشکر از راهنمایی های شما و دیگر دوستان محترم
    الان هنوز فکر می کنم بخاطر اون برخورد اول هنوز با من کمی مشکل داره ولی تمرین روی دست آمدن را شروع کردم خیلی سریع جواب گرفتم الان می آید روی دستم ولی زود می رود پائین فکر کنم چند روز دیگه این هم حل شود .
    دوستان و کاربرهای جدید خواهشا به توصیه های اساتید گوش کنید و صبر را پیشه کنید یک صبر طولانی مدت و چند ماهه ، شما الان با زود تمرین کردن فقط خودتان را از چشم کاسکوهایتان می اندازید و آنها اعتمادشان را بکلی از دست می دهند .
    سلام
    تبریک میگم بهت که یه این نتیجه رسیدی و از اینکه این مسئله را عنوان کردی ازت ممنونم ...:smile (22): ..

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    با تشکر از شما و ناتسی عزیز

من مقدارش رو گفتم شما هم میگید زیاده روی نکنم
    ولی نگفتید این مقدار زیاده یا کافیه

من روزی 1 انچیر خشک بهش میدم و 7-8 تا هم توت خشک

با تشکر
    سلام دوست خوبم
    توت خشک را از روزی 7 الی 8 تا به یک یا دو تا کاهش بده ... انجیر را هم به هفته ای سه تا دونه کاهش بده .. خیلی از خوراکی های دیگه ای که ما به طوطی ها میدیم انواع قندها را دارند بنابراین با توجه به این مسئله تعداد خوراکی های شیرین را کاهش بدهید ... البته مقداری که شما میدادی ( اگر خوراکی شیرین دیگه ای بهش نمیدی) زیاد مشکل ساز نیست اما بهتره که تعادل بیشتری را رعایت کنی از اینکه این قدر به تغذیه طوطیت توجه می کنی خوشحالم
    :smile (22):
    شاد باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    با تشکر از کسری عزیز
    سلام
    تا وقتی که طوطی کامل رام نشده جابه جایی می تونه باعث بشه که کمی رفتارش تغییر کنه اما شاید نه به اندازه بار اول که جابه جا میشه و شاید هم آدم مجبور بشه که برخی مراحل را تکرار کنه و به طوطی این اجازه را بده که با شرایط جدیدش آشنا بشه به هر حال شما ظاهرا چاره ای نداری اگر بعد از جابه جایی دوم کمی تغییر رفتار بده باید بهش اجازه بدهید که به محیطش عادت کنه

:smile (249):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام به دوستان
    مولتی ویتامین ومکملها باید چه اندازه وچه مقدار به پرنده داده شود.؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    مولتی ویتامین ومکملها باید چه اندازه وچه مقدار به پرنده داده شود.؟
    سلام .این تاپیک رو بخونید .کاملا توضیح داده شده :

دستور مصرف انواع مكمل هاي معدني و ويتامين ها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    با سلام به همه دوستان

لطفا قبل از اینکه اتفاقی برای پرنده های خوشگلتون بیوفته یه دکتر خوب پیدا کنید و در موردش کاملا تحقیق و بررسی کنید تا حاذق بودنش بهتون مسجل شه تا اگر خدای ناکرده برای عزیزتون مشکلی پیش اومد تازه مجبور نباشید به دنبال دکتر بگردید و زمان رو از دست بدید

میدونید که چون خاکستریها دیر بیماریشون رو نشون میدن پس اگر شما متوجه بشید که پرنده تون بیماره دقیقا زمانیه که وقت ندارید و هر ثانیه برای این خوشگلا حیاتیه

از همه خواهش میکنم قبل از حادثه فکرش رو بکنند و یه دکتر خوب برای موقع ضروری پیدا کنند.

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

لطفا قبل از اینکه اتفاقی برای پرنده های خوشگلتون بیوفته یه دکتر خوب پیدا کنید و در موردش کاملا تحقیق و بررسی کنید تا حاذق بودنش بهتون مسجل شه تا اگر خدای ناکرده برای عزیزتون مشکلی پیش اومد تازه مجبور نباشید به دنبال دکتر بگردید و زمان رو از دست بدید

میدونید که چون خاکستریها دیر بیماریشون رو نشون میدن پس اگر شما متوجه بشید که پرنده تون بیماره دقیقا زمانیه که وقت ندارید و هر ثانیه برای این خوشگلا حیاتیه

از همه خواهش میکنم قبل از حادثه فکرش رو بکنند و یه دکتر خوب برای موقع ضروری پیدا کنند.

متشکرم از این که به فکر این زبون بسته ها هستید
    خیلی از دکتر های متعهد حتی زمانی که در کلینیک هم نیستند و یا حتی در منزل و زمان استراحت و یا مسافرت هم هستند باز برای درمان و یا رفع مشکل حیوان همه جوره امادگی دارند
    این موضوع برای من پیش اومده برای درمان یکی از خاکستری هام و از چنین دکتر هایی که تا این حد متعهد به کار هستند بسیار متشکرم به نوبه ی خودم (( هر چند کم پیدا میشند ))

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    بازم سلام
    اینقدر سوال میکنم نندازینم بیرون
    فکر کنم کمی اروم شده البته نشون نمیده ها چون جدیدا تا غذاشو بهش میدم و از کنارش میرم سریع میپره رو غذا ! ایا این کار طبیعی هست؟ غذاشم فعلا فقط پسته و کازو بهش میدم
    بعد هم واسه کم شدن این جیغ زدن ها من یک قناری دارم صبح تا شب می خونه اگه بیارمش کنار کاسکو ایا جیغ زدن تبدیل میشه به سوت؟
    چطور میشه از اقای اژیده خرید کرد به شهرستان که نمیفرستند از طریق سایتشون گوشیشون هم که همیشه خاموش هست ؟ بابا ما شهرستانی هارو دریابید

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    بازم سلام
    اینقدر سوال میکنم نندازینم بیرون
    فکر کنم کمی اروم شده البته نشون نمیده ها چون جدیدا تا غذاشو بهش میدم و از کنارش میرم سریع میپره رو غذا ! ایا این کار طبیعی هست؟ غذاشم فعلا فقط پسته و کازو بهش میدم
    بعد هم واسه کم شدن این جیغ زدن ها من یک قناری دارم صبح تا شب می خونه اگه بیارمش کنار کاسکو ایا جیغ زدن تبدیل میشه به سوت؟
    چطور میشه از اقای اژیده خرید کرد به شهرستان که نمیفرستند از طریق سایتشون گوشیشون هم که همیشه خاموش هست ؟ بابا ما شهرستانی هارو دریابید
    سلام دوست عزيز
    با اين توضيحات بايد طوطيتون رو تازه خريداري كرده باشين ، اوايل كه طوطي مياد پيشمون بهمون اطمينان نداره و به همين خاطره كه موقعي كه غذا ميذاريد منتظر ميشه تا شما از كنارش بريد و بره غذا بخوره و كاملا عاديه و به مرور كه بهتون اطمينان كنه رفتارش طبيعي ميشه.
    يعني تو ظرف غذاش فقط پسته و كازو هستش؟؟؟
    نه اصلا قناري رو كنار كاسكوتون نذاريد ، چون علاوه بر اينكه ممكنه باعث حسادت كاسكوتون بشه ، كاسكوتون سوت هاي زيادي ياد ميگيره كه اين خوب نيست . شما با رعايت فاصله ايي كه جيغ نميزنه و يا قار نميكشه كنارش بنشينيد و باهاش تمرين سخنگويي كنيد.
    خيلي جيغ ميزنه يا مواقع خاصي اينكار رو ميكنه؟

صفحه 255 از 1238 نخستنخست ... 155205236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274305355755 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)