همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    این تخمهارو موقعی که دیدم جوجه داخله لونه مرده سکوندم ببینم چجوریه جوجه تا دیروز زنده بود و مدام صدا میکرد انگار بهش غذت ندادند یا نمی دونم چرا مرد
    اخه 2 تاش و که تکون میدادم توش صدا میکرد خشک شده بود تو عکسها معلومه زرده خشک شده بود
    دیدم این طوریه قفس و بردم بشورم خواستم برشون گردونم تو قفس نره خوب بود اما مادهه دادو بیداد میکردو جیغ میکشید و دستم و محکم گاز میگرفت رفتم به خدمت کاره خوابگاه گفتم بیا بگیرش گفت من نمیتونم وارده اتاقه دخترا بشم
    منم با کمک یکی از دوستام گرفتیمش جوری که گاز نگیره اما احساس کردم تو شکمش یک چیزی ترکید
    الان رفتم نگاه کردم براشون سبزی گذاشتم داشتند میخوردند اما داخله لونه نمیرن
    اینها مدام در حال جفتگیری بودندبا اینکه تخم و جوجه داشتند و من میپرسیدم و کسی ...؟؟؟!!! نمی دونست چشونه

دوست عزیز در تکمیل فرمایشات دوستان باید بگم که طبق عکسای که دیدم جفت به جوجه غذا دادن و چینه دونه جوجه غذا توش بود و این نمیتونه دلیل مرگ جوجه بوده باشه،وقتی پرنده رو تخم هست باید تمام غذاهای گرم و تحریک کننده حذف بشه جفت شما زود تر از حد معمول دوباره مست شدن،وقتی جفت تخم داره و جوجه باید وقتی قفس کثیف شد سینی زیر رو آروم و بدون جابه جایی قفس ببرید بشورید و لونه رو هم یا با لونه مشابه وقتی ماده تو لونه نیست جابه جا کنید و یا اروم منتقل کنید جای تمیز و نرمی و لونه رو بشورید و سریع خشک کنید و...(نظر شخصی من اینه اگر 1% هم امکان تخم داشتن ماده باشه نباااااید قفسو جابه جا کرد چه برسه به شستن و پرنده رو گرفتن)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عشقی
    شماره عضویت
    15362
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

دوست عزیز در تکمیل فرمایشات دوستان باید بگم که طبق عکسای که دیدم جفت به جوجه غذا دادن و چینه دونه جوجه غذا توش بود و این نمیتونه دلیل مرگ جوجه بوده باشه،وقتی پرنده رو تخم هست باید تمام غذاهای گرم و تحریک کننده حذف بشه جفت شما زود تر از حد معمول دوباره مست شدن،وقتی جفت تخم داره و جوجه باید وقتی قفس کثیف شد سینی زیر رو آروم و بدون جابه جایی قفس ببرید بشورید و لونه رو هم یا با لونه مشابه وقتی ماده تو لونه نیست جابه جا کنید و یا اروم منتقل کنید جای تمیز و نرمی و لونه رو بشورید و سریع خشک کنید و...(نظر شخصی من اینه اگر 1% هم امکان تخم داشتن ماده باشه نباااااید قفسو جابه جا کرد چه برسه به شستن و پرنده رو گرفتن)
    دوستان ممنونم از همه تون
    ولی اتفاق دیگه ای افتاد
    من امروز صبح بع 4 روز از اومدنه اولین جوجه رفتم سر لونه رو برداشتم که ببینم بازم جوجه به دنیا اومد دیدم همون یک دونه هم کف لونه زیر مادرش مرده
    گفتم ببینم چه خبره تخمهارو یکی یکی برداشتم بگیرم زبر چراغ قوه نگاه کنم دیدم یک چیزی خشک شده د
    اخله تخمها تکون میخوره شکوندم دیدم زرده خشک شده
    دومی و شکوندم دیدم این انگاری تازه تازه است
    بعدی فاسد بود
    و
    اخری هم زرده توش خشک شده بود
    و
    یکی هم جوجه شده بود که کشتنش این ماجرای 5 تا تخم این مرغ عشقها
    اگه من سر لونه رو بر نمی داشتم و اینی که مرده همونجا خراب میشد و باقیه جوجه ها مریض میشدند پس من مجبور شدم برش دارم و جایی خونده بودم که جوجه ها به دنیا اومدن باید این کار انجام بشه
    من که اونهارو نکشتم
    ؟؟؟؟؟؟؟؟
    ((((((((((((((((((((((الانم لونه رو برداشتم تا حسابی تقویتشون کنم
    7 تخم گذاشتم و سفیده تخم مرغ و هویج
    ))))))))))))))))
    خیلی لاغر شدند در ضمن نمی دونم چرا مرغ عشقه نر نمیزاره ماده زیاد غذا بخوره؟ و دعواش میکنه؟
    اگه عکسهارو ببینید من نفهمیدم چرا جوجه مرد؟اینها بار اولشون بود امکان داره چون دفعه اول بود تخمها و جوجه این طوری شد؟؟؟

خوب الان دارم دوباره اماده شون میکنم با غذاهای گرم و مقوی به نظره شما کار درستی میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    دوستان ممنونم از همه تون
    ولی اتفاق دیگه ای افتاد
    من امروز صبح بع 4 روز از اومدنه اولین جوجه رفتم سر لونه رو برداشتم که ببینم بازم جوجه به دنیا اومد دیدم همون یک دونه هم کف لونه زیر مادرش مرده
    گفتم ببینم چه خبره تخمهارو یکی یکی برداشتم بگیرم زبر چراغ قوه نگاه کنم دیدم یک چیزی خشک شده د
    اخله تخمها تکون میخوره شکوندم دیدم زرده خشک شده
    دومی و شکوندم دیدم این انگاری تازه تازه است
    بعدی فاسد بود
    و
    اخری هم زرده توش خشک شده بود
    و
    یکی هم جوجه شده بود که کشتنش این ماجرای 5 تا تخم این مرغ عشقها
    اگه من سر لونه رو بر نمی داشتم و اینی که مرده همونجا خراب میشد و باقیه جوجه ها مریض میشدند پس من مجبور شدم برش دارم و جایی خونده بودم که جوجه ها به دنیا اومدن باید این کار انجام بشه
    من که اونهارو نکشتم
    ؟؟؟؟؟؟؟؟
    ((((((((((((((((((((((الانم لونه رو برداشتم تا حسابی تقویتشون کنم
    7 تخم گذاشتم و سفیده تخم مرغ و هویج
    ))))))))))))))))
    خیلی لاغر شدند در ضمن نمی دونم چرا مرغ عشقه نر نمیزاره ماده زیاد غذا بخوره؟ و دعواش میکنه؟
    اگه عکسهارو ببینید من نفهمیدم چرا جوجه مرد؟اینها بار اولشون بود امکان داره چون دفعه اول بود تخمها و جوجه این طوری شد؟؟؟

خوب الان دارم دوباره اماده شون میکنم با غذاهای گرم و مقوی به نظره شما کار درستی میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بلاخره کاریه که شده شما اگر امکانش هست ماده و نر رو جدا کن و تقویتشون کن تقویت به معنی دادن غذایی گرم نیست با دادن غذاهای مجاز و قوی مثلا کلم بروکلی،تخم مرغ،هویچ،قطره ad3e،کاهو،و انواع جوانه ها عدس،ماش...و حبوبات آبپز کلا غذاهای مجاز(همه به اندازه زیاده روی هرگز)وقتی جفت کاملا تقویت شد مثلا یک هفته مونده که بندازی پیش هم میتونی غذایی گرم رو شروع کنی مثلا7تخم، جوانه گندم و.... بعد از اون جفت رو پیش هم میندازی و به همین ترتیب ادامه میدی وقتی اولین تخم رو گذاشت غذاهای گرم حذف میشه تا این مشکلات پیش نیاد واسه دفعه اولشون خوب بود اما میشد با کمی دقت بهترم میشد،کف دریا حتماااا بذار عزیزم ناراحتم نباش

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام
    می خوام جوجه مرغ عشق نری که تازه دونخور شده رو دستی کنم
    البته الان نیمه رامه
    از دستم نمی ترسه انچنان...روی قفسش می شینه
    اما یه جفت مرغ عشق دیگه هم دارم که بیشتر وقتا میره رو قفس اونا...
    این که مانع رام شدنش نمیشه؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    سلام
    می خوام جوجه مرغ عشق نری که تازه دونخور شده رو دستی کنم
    البته الان نیمه رامه
    از دستم نمی ترسه انچنان...روی قفسش می شینه
    اما یه جفت مرغ عشق دیگه هم دارم که بیشتر وقتا میره رو قفس اونا...
    این که مانع رام شدنش نمیشه؟
    برای رام و سخنگو کردن و یاد دادن تریک باید پرنده تنها باشه و هم نوع خودش رو نبینه این جوری راحت تر میپذیره و با انسان بیشتر خو میگیره حدالمکان از پرنده هات دور نگه دارش اما وقتی رام شد اشکال نداره پیش هم باشن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ مرغ عشق عروس هلندی قناری(بردر)
    شماره عضویت
    15405
    مرغ عشق ماده ی من الان 2-3 روزه به زور مدفوع میکنه و پر هاشو باد میکنه به نظرتون مریضه
    شرمنده امکان ارسال عکس ندارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط AKH75 نمایش پست ها
    مرغ عشق ماده ی من الان 2-3 روزه به زور مدفوع میکنه و پر هاشو باد میکنه به نظرتون مریضه
    با سلام کمی کاهو بهش بدید تا راحت تر مدفوع کنه با تشکر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط AKH75 نمایش پست ها
    سلام.تک هست یا جفت داره؟سنش چقدره؟مدفوعش به چه شکل هست؟تغذیش به چه صورته؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ مرغ عشق عروس هلندی قناری(بردر)
    شماره عضویت
    15405
    یه جوجه ماده تقریبا بالغ مدفوع نمیکنه اگرم مدفوع کنه آبیکه
    تغذیه با ارزن هرچندروز هم سبزی بهشون میدم

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام
    مدفوع یکی از باجیام شل و حجمشم زیاد شده
    اسهال داره؟
    اینم عکسش.

صفحه 232 از 475 نخستنخست ... 132182213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251282332 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)