صفحه 84 از 412 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103134184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 831 به 840 از 4120
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    من 20 عدد دیسکس 4-5 اینچ دارم که در حدود 5 ماه پیش وقتی تقریبا 2.5 اینچ بودند خریدم. ابعاد آکواریوم 170*70*40
    1- آیا در این مدت با توجه به سایزشون رشد خوبی داشتند؟
    2- الان نباید نشانه های جفت گیری توشون دیده بشه؟ مثلا 1 جفت قسمتی از آکواریوم را قلمرو کنند؟ من هیچ نشانه ای نمیبنم!
    سپاس

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    من 20 عدد دیسکس 4-5 اینچ دارم که در حدود 5 ماه پیش وقتی تقریبا 2.5 اینچ بودند خریدم. ابعاد آکواریوم 170*70*40
    1- آیا در این مدت با توجه به سایزشون رشد خوبی داشتند؟
    2- الان نباید نشانه های جفت گیری توشون دیده بشه؟ مثلا 1 جفت قسمتی از آکواریوم را قلمرو کنند؟ من هیچ نشانه ای نمیبنم!
    سپاس
    سلام:
    رشدشون که عالیه بوده اما دیسکس بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی الغ شده و نشانه های بلوغ را نشان میدهند.ضمنا جناب مهران خان من و دوستان هم خیلیخوشحال خواهیم شد کع عکس دیسکساتون رو هم در بخش البوم اعضا ببینیم.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما من میتونم ماده ای که ذکر خیرش بالا بود از نرش جدا کنم و یک ماده آماده تخم ریزی که توی گله دارم جایگزینش کنم ؟
    سلام به دوستان و اساتید بزرگ

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام به دوستان و اساتید بزرگ
    سلام
    من فقط دوستم استاد نیستم با اینکه درستش اینه که تو گله جفتها همو انتخاب کنن ولی میشه من خودم این کارو کردم ولی باید صبر کنی چند باری تخم ریزی کنن تا به نتیجه مطلوب برسی گاهی وقتام نمیشه دیکه همین عکس اوارتار خودم مادشو به دلایلی عوض کردم وهمین سانمرا ماده قهوه ای رنگو جایگزین کردم نتیجه داد عکساش تو بخش اکواریوم اب شیرین اعضا هست

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    رشدشون که عالیه بوده اما دیسکس بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی الغ شده و نشانه های بلوغ را نشان میدهند.ضمنا جناب مهران خان من و دوستان هم خیلیخوشحال خواهیم شد کع عکس دیسکساتون رو هم در بخش البوم اعضا ببینیم.
    سلام
    ممنون از کمکتون. با اجازه شما در قسمت عکس آکواریوم آب شیرین اعضا تاپیکی با عنوان دیسکسهای عزیز من ایجاد کردم و 3 تا عکس گذاشتم. ایشالا در فرصت دیگه عکسهای بهتری میزارم. خوشحال میشم نظرتون را در مورد دیسکسهام بدونم.
    سپاس.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام آرش جان ببخشید که هر تاپیک یه سوال مطرح می کنم ..راستش همانطور که بهت گفته بودم قصد خرید 10 دیسکس سایز 2 اینچی رو داشتم حالا قراره تا 2 روز دیگه دستم برسه ... ولی از اونجایی که خودتم گفتی دیسکس های موجود در تانک انگل پوستی دارند نمی دونم با همین جنرال تونیک + نمک کلکش کنده میشه یا نه ؟ در ضمن یادآوری میکنم که این ماهی هایی که دارم می خرم دیسکس تکثیر داخل هست و از روزبه خریدم (نمیدونم خودش گفته قرنطینه شده و پلیگ هم گرفتند و درمان شدن و تا 10 روز ضمانت هم می کنه!) حالا با این تفاسیر من چیکار باید بکنم با این ماهی های جدید؟ تانک اصلی که انگل داره رو چیکار کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643
    سلام به تمامی استادان شرمنده یه سوال داشتم فقط خدایش مسخره نکنید میخواستم بدونم دیسکس میشه تو استخر تکثیر کرد یا سایز کرد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان20 نمایش پست ها
    سلام به تمامی استادان شرمنده یه سوال داشتم فقط خدایش مسخره نکنید میخواستم بدونم دیسکس میشه تو استخر تکثیر کرد یا سایز کرد
    سلام . آقا چرا مسخره بشه . اتفاقا یه مدت همین سوال من بود . ببینید وقتی شرایط آب رو پایدار بکنید مطمئنا هر چه حجم آب بزرگتر بیشتر باشه کارایی بیشتر هست . ولی من تا حالا ندیدم چنین کاری بکنند . ولی خوب غیر ممکن نیست . معمولا دیسکس به دلیل گرونیش نگهداری تعداد بسیار زیاد در یک استخر که ممکنه شرایطش متغییر باشه ریسک هست . همینطور کنترل بیماری اونها و تحت نظر گرفتن تک تک اونها خیلی سخته به همین دلیل در تانکها بگهداری میشن که تک به تک قابل رویت و شناسایی مشکل - جفت خوردن - تغذیه و ... باشند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    9063
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان20 نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم عکس زیر جوابگوی سوال شما باشه

موفق باشید

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام و کسب اجازه از فرشاد عزیز و جناب قدیری:چند نکته که اشکان عزیز در خصوص نگهداری ماهی دیسکس در تانک های ظرفیت کم و استخرگرچه موارد خیلی بیشتر است اما برای خلاصه کردن من این چند خط رو خدمتتون عرض می کنم))در کشورهایی مثل تایلند،مالزی،برزیل و ....مناطقی که آب و هوای استوایی با بارانهای شدید دارند استفاده از استخرها به چند دلیل آنهم برای سایز کردن و نگهداری دیسکس مناسب است:1-حجم بالای میزان آب و بالطبع نگهداری آسانتر پرورش ماهی2-استفاده از مقادیر بالای حجم آب بدلیل ذخیره سازی آب از بارانهای فصلی3-سطح تماس بالای آب و اکسیژن رسانی به آب و حتی کاهش دمای آب،چون در این مناطق درجه حرارت دما بسیار بالاتر از 40 درجه خواهد بود و سرما نیز بسیار کمتر4-استفاده کمتر از سیستمهای خنک کننده برای آب5-عادت بهتر ماهی به شرایط زیست محیطیو......موارد مذکور و شرایط محیطی قاعدتاً در کشورهایی مثل سوئد،آلمان،انگلیس،ایتالیا و ....امکانپذیر نبوده و برای همین در سالن پرورش انجام می گردد.قاعدتاً همونطور که فرشاد عزیز هم گفتن شرایط انتشار مریضی،هوادهی و گرم کردن تانکها،رشد سوز شد برخی ماهی ها،کنترل رشد دیسکسها و ......با در نظر گیری شرایط محیطی امکانپذیر خواهد بود و قاعدتاً سالن داران در هر منطقه ای در هر کجای دنیا ابتداً شرایط نگهداری خود را سنجیده و با روشهای گوناگونی که هر دو دوست عزیزم فرمودن ماهی رو نگهداری می کنن که صد در صد هر کدام از روشها معایب و مزایای خاصی خواهد داشت.

صفحه 84 از 412 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103134184 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)