کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17075
    نقل قول نوشته اصلی توسط rajabi12 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون
    ميشه لطف كنيد بفرماييد چه كاراييهاي مفيدي فيلتر پروفيشنال 3e نسبت به سري كلاسيك داره و قابل تامل است، كه بر اساس اون بتونم تصميم گيري بهتري براي خريد بكنم.
    در ضمن با توجه به رشته تحصيلي و فيلد كاري كه دارم چند وقتي است كه بر روي يك دستگاه تمام عيار كنترل آكواريوم آب شيرين به همراه گياه و همچنين آب شور كار ميكنم البته نميدونم وجود داره يا نه ولي دارم براي خودم درست ميكنم و شايد در آينده اگر ديدم چيز جالبي از كار درآمد و تك بود آن را ثبت اختراع و توليد انبوه كنم
    البته هنوز بخش سخت افزار تغذيه ماهيها كامل شده و در حال حاضر دارم نرم افزارش را براي غذا دهي مي نويسم كه آپشنهاي زير را در نظر گرفتم
    1. تا چهار نوبت غذا دهي در 24 ساعت با قابليت مشخص كردن ساعت دقيق
    2. تا دوبار غذا دهي در هر نوبت با تاخير يك دقيقه اي
    3. قابليت تعريف روز استراحت كه در آن روز به ماهي ها غذا ندهد
    ميخواستم چند تا تايمر با خروجي 220 ولت هم در داخل آن تعريف كنم كه وظيفه كنترل تجهيزات آكواريم را به شرح زير بعهده بگيره:
    1. كنترل زمان خاموش و روشن شدن نور
    2. كنترل زمان خاموش و روشن شدن پمپ هوا
    3. كنترل زمان خاموش و روشن شدن CO2
    4. كنترل عملكرد سالم بودن بخاري و اعلام هشدار تلفني
    5. كنترل زمان خاموش و روشن شدن لامپ UV در زمان يا تاريخ هايي كه نياز است.
    6. كنترل زمان خاموش و روشن شدن شيربرقي جهت سيفون كردن اتوماتيك آب در زمانهاي از قبل تنظيم شده (جهت آبياري گياهان آپارتماني و يا فاظلاب)
    ولي با توجه به اينكه هيچ تجربه اي در مورد استفاده از اين تجهيزات ندارم ميخواستم از اساتيد محترم خواهش كنم كه تجربه اشون را در اختيار من بگذارند و در ارتباط با موارد بالا و مورد احتمالي كه خوبه به آن اضافه كرد و من از آن بي اطلاعم نظر بدهند و گوشزد كنند
    نظير اين كه براي غذا دهي و روشن خاموش كردن تجهيزات فوق چند نوبت در شبانه روز نياز به كنترل است و هر نوبت چند ساعت روشن بمونه
    ولي يكي از اين فروشنده ها ميگفت بايد جوري برنامه ريزي كني كه هر وقت لامپ روشنه، CO2 هم با اون روشن بشه و هر وقت لامپ خاموشه هوادهي انجام بشه وبيشتر از اين نياز نيست ولي من فكرميكنم بعد از خاموش شدن لامپ بهتر است يه تاخيري براي روشن شدن پمپ هوا در نظر گرفته بشه و همچنين قبل از روشن شدن نور يا CO2 يه تاخيري نياز است و هنگام روشن شدن يكي از اينها بهتر است زودتر روشن بشه
    راستي دستگاه فوق داراي LCD است و ميتونيد پارامترهاي ساعت و تاريخ به تفكيك شرح تغيير بديد و همچنين داراي باطري backup است و در صورت قطع برق ضمن ريست نشدن ساعت، امكان اطلاع رساني تلفني را بعهده داره.
    البته شايد بعد از ساخت نمونه اوليه يه رابط كاربري براش آماده كنم كه بشه با كاميپوتر يا موبايل هم برنامه ريزيش كرد و حتي هشدار آن بصورت sms يا ايميل هم ارسال بشه.

با تشكر
    دوستان و اساتید محترم من هنوز منتظرنظرات مفیدتون هستم

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام

براي تانكهاي گياهي بهتره CO2 يكساعت قبل از روشن شدن لامپها شروع به كار و يكساعت قبل از خاموشي از كار بيوفته . غذا دهي ماهيها ١٠ دقيقه بعد از روشن شدن تك به تك لامپها انجام و شبها ١٠ دقيقه قبل از خاموش شدن تك به تك لامپها انجام بشه . هوادهي هم ميشه ٢ يا ٣ ساعت بعد از خاموشي لامپها بكار بيوفته . البته ما از سنگ هوا و پمپ هوا استفاده نميكنيم بلكه خروجي فيلتر سطلي رو كمي بطرف بالا ميچرخونيم كه تلاطم سطحي ايجاد كنه و تبادل هوا با آب ايجاد بشه و يا با روشن كردن يك پاور هد كم وات تلاطم سطحي داشته باشيم . هوادهي با سنگ هوا باعث پاشيده شدن آب به لامپها و كدر شدن اونها ميشه
    شير برقي هم كه مشخصه بايد با تزريق دي اكسيد هماهنگ باشه . هر وقت برقش وصل شد دي اكسيد راه ميفوته

موفق باشي

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17096
    سلام دوستان
    ببخشید ولی کسی میتونه در رابطه با باز کردن فیلتر سطلی تترا 2400کمک کنه؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17075
    درود و سلام بر اساتيد عزيز و گرامي
    من يك آكواريوم دارم كه توش از طوطي گرفته تا ردلاين و پنكوسي گياهخوار (البته دالر، دلقك، گوست، آنجل هم توش هست) 200 ليتر هم حجمش است در آينده قصد دارم گياه توش بزارم (البته ميدونم بعضي از ماهي را بايد عوض كنم)
    در حال حاضر فيلتر داخلي داره ولي با توجه به اينكه بعد از كاشت گياه، شايد ديسكس هم بزارم توش و چون تو منزل نصب نيست و ممكنه چند روز كسي بهش سر نزنه ميخوام يه فيلتر اكسترنال مطمئن و فوق العاده با مدياي فوق العاده براش نصب كنم با مقدار هزينه مشكلي ندارم ولي پولم را هم نمي خوام دور بريزم دوست دارم از محصولات ايهام باشه ولي به نظر مفيد شما هم خيلي احترام ميزارم.
    براي مديا هم يكي ميگه به ترتيب سراميك، بايو ميك و سابستريت پرو از محصولات ايهام بگذار
    يكي ديگه هم ميگه سراميك ايهام نميخواد و يه چيز ارزانتر بهتر از اون بزار، بايوميك هم لازم نيست وبه جاي سابستريت پرو مارك ايهام از مارك آزو استفاده كن كه اون مدلي كه نشون من داد گفت از سابسترت پرو هم بهتره و ارزانتر
    در آخر تو انتخاب بهترين فيلتر مناسب كارم و بهترين مديا چه از لحاظ فيلتراسيون و كارايي و حذف آلاينده ها و چه از لحاظ مقدار مورد نياز از هر ماده موندم
    لطف كنيد راهنمايي و كمكم كنيد كه يه فيلتر عالي اكسترنال با مجموعه اي از بهترين مدياها با راندمان بالا و فيلتراسيون رنج وسيعي از آلاينده ها كه كمترين نگهداري و بازديد را هم داشته باشه را جفت و جور كنم.
    با درود فراوان
    درود و سلام به اساتيد عزيز:
    اول از همه ممنون از راهنماييهاي مفيدتون حقيقت اينه كه فكر كنم طبقه اي بودن فيلتر خيلي خوبه كه در مدلهاي كلاسيك ايهام اينجور نيست از طرف ديگه مدلهاي پروفيشنال ايهام هم كه كمياب، گران و ظاهراً لوازم يدكيشون هم بد گير مياد به همين خاطر دو برند ديگه هم مد نظر گرفتم
    يكي JBL كه با توجه به آلماني بودنش فكر نكنم بدتر از ايهام باشه البته نمي دونم وضيعت موجودي بازار و قيمتش چطور است، اساتيد كه آمار اين برند را دارن ميتونن راهنمايي كنن كه از لحاظ كيفيت، قيمت در چه سطحي است و آيا ارجحيت خريد نسبت به ايهام داره و در صورت مثبت بودن چه مدلي را پيشنهاد ميدين كه غير از الكترونيكي بودن سري پروفيشنال ايهام كه نداره بقيه پارامترهاي مفيد سري پروفيشنال ايهام را دارا باشه؟
    دومي فيلتر هاي بلواكستريم ساخت شركت فر پلاست ايتاليا است كه هيچ مرجع معتبري از كيفيتشون دستم نيست لذا اساتيدي كه آمار اين برند را دارن ميتونن راهنمايي كنن كه از لحاظ كيفيت، قيمت در چه سطحي است و آيا ارجحيت خريد نسبت به ايهام داره و در صورت مثبت بودن چه مدلي را پيشنهاد ميدين كه غير از الكترونيكي بودن سري پروفيشنال ايهام كه نداره بقيه پارامترهاي مفيد سري پروفيشنال ايهام را دارا باشه؟
    در ضمن فيلتر هاي
    Odyssea هم ميخواستم مانند دو مدل فوق نظرتون و پيشنهادتون را درموردشون بدونم
    پيشاپيش از اينكه وقت گذاشتيد و اين پست را خوانديد و جواب سوالاتم را داديد كمال تشكر را دارم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    درود و سلام به اساتيد عزيز:
    اول از همه ممنون از راهنماييهاي مفيدتون حقيقت اينه كه فكر كنم طبقه اي بودن فيلتر خيلي خوبه كه در مدلهاي كلاسيك ايهام اينجور نيست از طرف ديگه مدلهاي پروفيشنال ايهام هم كه كمياب، گران و ظاهراً لوازم يدكيشون هم بد گير مياد به همين خاطر دو برند ديگه هم مد نظر گرفتم
    يكي JBL كه با توجه به آلماني بودنش فكر نكنم بدتر از ايهام باشه البته نمي دونم وضيعت موجودي بازار و قيمتش چطور است، اساتيد كه آمار اين برند را دارن ميتونن راهنمايي كنن كه از لحاظ كيفيت، قيمت در چه سطحي است و آيا ارجحيت خريد نسبت به ايهام داره و در صورت مثبت بودن چه مدلي را پيشنهاد ميدين كه غير از الكترونيكي بودن سري پروفيشنال ايهام كه نداره بقيه پارامترهاي مفيد سري پروفيشنال ايهام را دارا باشه؟
    دومي فيلتر هاي بلواكستريم ساخت شركت فر پلاست ايتاليا است كه هيچ مرجع معتبري از كيفيتشون دستم نيست لذا اساتيدي كه آمار اين برند را دارن ميتونن راهنمايي كنن كه از لحاظ كيفيت، قيمت در چه سطحي است و آيا ارجحيت خريد نسبت به ايهام داره و در صورت مثبت بودن چه مدلي را پيشنهاد ميدين كه غير از الكترونيكي بودن سري پروفيشنال ايهام كه نداره بقيه پارامترهاي مفيد سري پروفيشنال ايهام را دارا باشه؟
    در ضمن فيلتر هاي
    Odyssea هم ميخواستم مانند دو مدل فوق نظرتون و پيشنهادتون را درموردشون بدونم
    پيشاپيش از اينكه وقت گذاشتيد و اين پست را خوانديد و جواب سوالاتم را داديد كمال تشكر را دارم.
    سلام و احترام

در مورد برن ایتالیایی نظری ندارم ، چون تست نکردم . ولی برن هایی مثل Tetra و JBL بیشتر شهرتشون در زمینه تولید غذا و کاندیشنر و ... هست و در زمینه فیلتراسیون آکواریوم نسبت به Eheim حرفی برای گفتن ندارند . ایهایم بدون تردید بر ترین فیلتر آکواریومی محسوب میشه .

شما اگر فقط فیلتر JBL رو از جعبه خارج کنید متوجه فرق کیفیتش با ایهایم میشید . دقیقا مثل Tetra Tech میمونه که به سفارش چین ساخته میشه . ممکنه ایهایم هم بعضی از مدلاش در چین تولید بشه ولی حد اقل طراحی منحصر به فرد و متعلق به ایهایم آلمان هست .

قطعا مدل های Professional ایهایم کیفیت بهتری نسبت به کلاسیک و اکو دارن ولی سری ۲۲۱X ایهام واقعا نسبت به قیمتی که داره بهترین کیفیت ممکن تصفیه رو ارائه میکنه . قطعا بهتر از هر مدل مشابه JBL عمل میکنه . اگر فیلتر های جی بی ال رو باز کنید و با مدل های چینی مثل Resun و ... مقایسه کنید واقعا فرق زیادی نمبینید ! حتی طراحی بدنه ، متریال استفاده شده و کیفیت کم آب بندی و O RING هم فرق چندانی نداره . پس یا چینی بخرید و هزینه الکی برای جی بی ال نکنید یا یک ۲۲۱۷ ایهایم بخرید و از کیفیت کارش لذت ببرید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    سلام خدمت اساتید.
    من یه سورم 7 سانتی دارم که بهش حمله شده و خیلی اسیب دیده.
    یه چشمش کور شده و بال و پولک هاش هم نقص شده.
    هنوز زندست و وجدانم اجازه نمیده بندازمش یا همینجوری ولش کنم تا بمیره.
    تنها کاری که اتجام دادم اینه که جداش کردم و توی یه تنگ گذاشتمش.
    داروی ضد عفونت ریختم براش از این داروهای آبی فک کنم متیلن بلو اسمش بود.
    میشه زنده نگهش داشت؟
    چیکار کنم؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید.
    من یه سورم 7 سانتی دارم که بهش حمله شده و خیلی اسیب دیده.
    یه چشمش کور شده و بال و پولک هاش هم نقص شده.
    هنوز زندست و وجدانم اجازه نمیده بندازمش یا همینجوری ولش کنم تا بمیره.
    تنها کاری که اتجام دادم اینه که جداش کردم و توی یه تنگ گذاشتمش.
    داروی ضد عفونت ریختم براش از این داروهای آبی فک کنم متیلن بلو اسمش بود.
    میشه زنده نگهش داشت؟
    چیکار کنم؟
    ماهی با یه چشم هم راحت میتونه زنده بمونه به شرط این که غذا همیشه بهش برسه
    یعنی از دست دادن یه چشم مستقیما باعث مرگش نمیشه
    مثل آدم که میتونه بدون پا یا دست به زندگیش ادامه بده
    اون دارو که ریختی چی بود؟ از این دارو 5 6 تومنی ها که نبود؟ اگه از این داروهایی مثل فافا و ... که بی کیفیت هست ریخته باشی این داروها که دراصل از آبرنگ معمولی هم معمولی تر هستن فقط باعث مردن ماهی میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    والا نمیدونم کیفیتش چطوره.
    خارجیه فک کنم 5 6 تومن خریدم.
    چطوری میتونم ازش مراقبت کنم؟
    خیلی ضعیف شده و داغون.
    ساکنه وقتی تحریکش کنی به زور حرکت میکنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    بالخ
    شماره عضویت
    14675
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    والا نمیدونم کیفیتش چطوره.
    خارجیه فک کنم 5 6 تومن خریدم.
    چطوری میتونم ازش مراقبت کنم؟
    خیلی ضعیف شده و داغون.
    ساکنه وقتی تحریکش کنی به زور حرکت میکنه.

اگه عکسی ازش میذاشتی بهتر میشد راهنمایی کرد.
    جایی که الان هست بخاری که داره حتما؟
    اکسیژن هم کم نباشه بخاطر دارو
    سرخود دارو مصرف نکن براش خوب نیست.
    ویرایش توسط BAHMAN.S : 23rd January 2015 در ساعت 07:38 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    نه بخاری نداره ولی جای گرمی قرار داره.
    ترسیدم ماهیا بکشنش گذاشتمش توی تنگ ماهی معمولی.
    اون ضد عفونت هم بخاطر این استفده کردم که حداقل زخماش عفونی نشه و برای این مساله بمیره.
    داروی دیگه ای استفده نکردم و مستقیم اینجا درخواست کمک کردم

صفحه 123 از 173 نخستنخست ... 2373104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)