کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام
    1-برای کاهش دعوا بین دیسکس ها چه چیزی رو پیشنهاد میکنید
    من 10تا دارم همه باهم مشکل دارن
    نور رو کم و زیاد کردم نشد/یه تیکه وسیله گذاشتم تو تانک نشد/تعداد رو افزایش دادم نشد چندتا کار دیگه هم کردم/نشد که نشد!
    نظرتون راجع به غذایgbl nova bitsچیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام
    1-برای کاهش دعوا بین دیسکس ها چه چیزی رو پیشنهاد میکنید
    من 10تا دارم همه باهم مشکل دارن
    نور رو کم و زیاد کردم نشد/یه تیکه وسیله گذاشتم تو تانک نشد/تعداد رو افزایش دادم نشد چندتا کار دیگه هم کردم/نشد که نشد!
    نظرتون راجع به غذایgbl nova bitsچیه؟

هیچ راهی جز زیاد کردن تعداد دیسکس ها و بزرگ کردن حجم تانک و آب آکواریوم برای جلوگیری از دعوا و جنگشون وجود نداره . تعدادشون رو اونقدر زیاد کنید تا دعوای دیسکس ها به حد اقل برسه!
    تا ۳-۴ اینچی برای غذا (معمولا در حین غذا دهی و پس از اون) میجنگن . با شروع اولین علائم بلوغ از ۴.۵ اینجی به بعد هم سر پیدا کردن جفت . وقتی هم جفت خوردن و تخم گذاشتن که دیگه رفتار تهاجمی به حد اکثر میزان ممکن میرسه
    ویرایش توسط بابک آژیده : 24th November 2014 در ساعت 11:48 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    سلام به دوستان عزیز.تانکی که بنده درنظرگرفتم برای سایزدیسکسهام طولش 180 وعرض50 وارتفاع90 که 80 سانت آبگیری میشه.برای نورش اساتیدلطف کنن راهنمایی کنند.
    ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin61 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.تانکی که بنده درنظرگرفتم برای سایزدیسکسهام طولش 180 وعرض50 وارتفاع90 که 80 سانت آبگیری میشه.برای نورش اساتیدلطف کنن راهنمایی کنند.
    ممنون
    سلام :
    چون دیسکس ماهی هست که نور زیاد براش مناسب نیست شما از یک مهتابی معمولی براش استفاده کنید البته این نظر شخصی من هست من خودم برای تانک 120 از یک مهتابی معمولی سفید استفاده میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام، دوستان دستگاه تصفیه RO مناسب برای دیسکس باید چه فیلترهایی داشته باشه ؟ یا چه فیلتری نداشته باشه ؟! مدل های زیادی هست مثل 5 فیلتره و 6 فیلتره که مثلا فیلتر mineral دارن. میخواستم ببینم کدومش مناسب هست.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، دوستان دستگاه تصفیه RO مناسب برای دیسکس باید چه فیلترهایی داشته باشه ؟ یا چه فیلتری نداشته باشه ؟! مدل های زیادی هست مثل 5 فیلتره و 6 فیلتره که مثلا فیلتر mineral دارن. میخواستم ببینم کدومش مناسب هست.
    سلام
    دستگاه تصفیه اب در تکثیر بیشترین کاربرد را دارد اون هم به خاطر سبک کردن اب هست
    اگر قصد سایز کردن دارید نیازی به اب تصفیه شده نیست
    برای کسب اطلاعات کامل لینک زیر رو مطالعه بفرمائید
    http://www.parsipet.ir/thread25203.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    دستگاه تصفیه اب در تکثیر بیشترین کاربرد را دارد اون هم به خاطر سبک کردن اب هست
    اگر قصد سایز کردن دارید نیازی به اب تصفیه شده نیست
    برای کسب اطلاعات کامل لینک زیر رو مطالعه بفرمائید
    http://www.parsipet.ir/thread25203.html
    سلام، والا من بیشتر به خاطر خال های سیاه روی ماهیا میخوام . البته احتمال داره قصد تکثیر هم داشته باشم.
    اون مطلب رو هم خوندم، اما متوجه نشدم که بالاخره برای دیسکس ( اگر برای سایز کردن بخوام + خال سیاه نزنن ) اون فیلتر مینرال باید باشه دیگه ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    شما برای سایز کردن هیچ نیازی به دستگاه تصفیه ندارید با سیفون مرتب و تغذیه خوب به راحتی ماهی هاتون سایز می شند
    و خال زدن هم عوامل زیادی داره از رنگ شن و بک گراند تانک بگیرید تا اصلی ترین دلیل اون که نژاد و کیفیت دیسکس هست می تونه در این امر دخیل باشه
    اون فیلتر منبرال اصلی ترین و گرون ترین فیلتر دستگاه تصفیه هست اگر قصد تهیه دستگاه تصفیفه اب رو دارید اول توصیه میکنم برای سلامتی خودتون و خانواده محترم از اون استفاده کنید بعد هم در زمان تکثیر اون هم برای افزایش میزان هچ تخم ها

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، والا من بیشتر به خاطر خال های سیاه روی ماهیا میخوام . البته احتمال داره قصد تکثیر هم داشته باشم.
    اون مطلب رو هم خوندم، اما متوجه نشدم که بالاخره برای دیسکس ( اگر برای سایز کردن بخوام + خال سیاه نزنن ) اون فیلتر مینرال باید باشه دیگه ؟
    سلام دوست عزیز
    در برخی مناطق کشور که کیفیت آب برای نگهداری دیسکس مناسب نیست از R/O استفاده میشه ولی از دوستان تهرانی هستن کسانی که با آب شهری هم نگهداری میکنند وهم تکثیر.
    همونطور که دوست خوبمون جناب sayesh فرمودند احتمالا باید از دیگر موارد باشه.
    البته استفاده از R/O ضرری نداره و چه بسا خوب هم هست ولی به خاطر هزینه اش توصیه نمیشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    شما برای سایز کردن هیچ نیازی به دستگاه تصفیه ندارید با سیفون مرتب و تغذیه خوب به راحتی ماهی هاتون سایز می شند
    و خال زدن هم عوامل زیادی داره از رنگ شن و بک گراند تانک بگیرید تا اصلی ترین دلیل اون که نژاد و کیفیت دیسکس هست می تونه در این امر دخیل باشه
    اون فیلتر منبرال اصلی ترین و گرون ترین فیلتر دستگاه تصفیه هست اگر قصد تهیه دستگاه تصفیفه اب رو دارید اول توصیه میکنم برای سلامتی خودتون و خانواده محترم از اون استفاده کنید بعد هم در زمان تکثیر اون هم برای افزایش میزان هچ تخم ها
    ممنون بابت راهنمایی، فقط منظور من مینرال ( Mineral) بود و نه ممبران ( Memberan) ، اگه دیده باشید یه سری دستگاه ها 6 فیلتر داره و فیلتر آخر یا Mineral هست یا Alkalin . و من میخواستم ببینم که باید بعد از Memberan شیر تخلیه داشته باشم یا مستقیم از شیر آخر دستگاه که از فیلتر آخر یعنی Mineral هم عبور کرده، استفاده کنم.

صفحه 335 از 412 نخستنخست ... 235285316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354385 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)