صفحه 21 از 156 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1554
    همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenan نمایش پست ها
    سلام
    یعنی چی ؟
    یعنی راهنما نداره؟
    سلام محسن جان
    مدل هاي قديمش نداشت فقط تو دفترچش بود اما جديداش (البته نه خيلي جديد چند وقتي هست) يه برگه ي راهنماي تصويري داره كه كار رو خيلي خيلي راحت كرده البته رو خوده قطره ها هم مثل سرا تعداد قطره مورد نياز رو زده

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    محمد جان سلام
    آقا این دولومیت رو که میگی من استفاده کردم و اونو تو کلسیم راکتورم ریختم ولی همچین چنگی به دل نمیزنه .
    من در حال حاضر کلسیم تانکم 420 هستش ولی منیزیوم 1000 هستش واقعا مردم دیگه اینقدر پول دادم و منیزیوم خریدم نمیدونم چه کار کنم ؟ موادی هست که مثل مواد کلسیم راکتور منیزیوم تولید کنه ؟؟ آخه دولومیت خیلی هنر کنه کربنات منیزیوم رو تولید میکنه ولی تو آب شور به منیزیوم کلراید و منیزیوم سولفات نیاز داریم .
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.
    مرسی.
    من تو تانك خودم تو سامپ استفاده كردم كلسيم رو ميشه گفت كامل تامين مي كنه اما خصوصا تو تانكهايي كه ريف زيادي دارن منيزيم رو نميتونه كامل كنه و بايد كمكش كرد
    براي منيزيم يكي از دوستان داره رو يه سري مواد كار مي كنه كه قرار شده اگه جواب گرفت اعلام كنه به محض اينكه جوابي به بنده بده حتما تو سايت اعلام خواهم كرد

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    محمد جان سلام
    آقا این دولومیت رو که میگی من استفاده کردم و اونو تو کلسیم راکتورم ریختم ولی همچین چنگی به دل نمیزنه .
    من در حال حاضر کلسیم تانکم 420 هستش ولی منیزیوم 1000 هستش واقعا مردم دیگه اینقدر پول دادم و منیزیوم خریدم نمیدونم چه کار کنم ؟ موادی هست که مثل مواد کلسیم راکتور منیزیوم تولید کنه ؟؟ آخه دولومیت خیلی هنر کنه کربنات منیزیوم رو تولید میکنه ولی تو آب شور به منیزیوم کلراید و منیزیوم سولفات نیاز داریم .
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.
    مرسی.

سلام
    بعضی مواقع تست ها اشتباه می کنن یعنی ممکنه تست فاسد شده باشه بهتره با یه تست دیگه امتحان کنید. تست ردسی red sea تست خوبیه
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    با سلام و ارادت خدمت محمد جان و جناب مرادي و ساير دوستان
    ممنون از راهنماييتون
    يه سوال ديگه اينكه ما ميتونيم اين مواد مثل منيزيوم سولفات و منيزيوم كلرايد رو از لوازم آزمايشگاهي ها تهيه كنيم و با دوز كم به آب اضافه كنيم ؟
    نظرتون چيه ؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    با سلام و ارادت خدمت محمد جان و جناب مرادي و ساير دوستان
    ممنون از راهنماييتون
    يه سوال ديگه اينكه ما ميتونيم اين مواد مثل منيزيوم سولفات و منيزيوم كلرايد رو از لوازم آزمايشگاهي ها تهيه كنيم و با دوز كم به آب اضافه كنيم ؟
    نظرتون چيه ؟
    سلام سعید جان
    خواهش میکنم ما اینجا همه با هم داریم انتقال اطلاعات می کنیم و از همدیگه یاد می گیریم
    راستش یکی از دوستان داشت یه سری تحقیقات راجع به این مسئله می کرد قرار شد سر اخر که تحقیقاتش تموم شد آزمایش هم بکنه بعد خبرش رو بده
    هنوز که خبری نداده!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    سلام
    پس محمد جان به ما هم خبر بده.
    آقا يه سوال واقعا عجيب
    من بعد از عوض كردن شن كف تانك متوجه رشد جلبك قهوئ اي شدم كه بعد از يه هفته كم شدن و جاشونو به جلبك قرمز لعنتي دادن
    من اين مشكل رو با شن قبلي كه خورده صدف بود نداشتم
    نتايج تست هم به اين صورته
    آب مورد استفاده هم ro هستش
    نيترات ۀ تقريبا 5 يا كمتر
    فسفات نزديك به صفر
    نور دهي يه لامپ 20000 دايمكس و 16000 آكوامديك و يه مهتابي آبي معمولي(اين مهتابي آبي معمولي رو شن قبلي هم بود ولي مشكلي نداشت)
    رفيوجيوم هم داره كار ميكنه
    پيشاپيش ممنونم از راهنمايياتون

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام
    پس محمد جان به ما هم خبر بده.
    آقا يه سوال واقعا عجيب
    من بعد از عوض كردن شن كف تانك متوجه رشد جلبك قهوئ اي شدم كه بعد از يه هفته كم شدن و جاشونو به جلبك قرمز لعنتي دادن
    من اين مشكل رو با شن قبلي كه خورده صدف بود نداشتم
    نتايج تست هم به اين صورته
    آب مورد استفاده هم ro هستش
    نيترات ۀ تقريبا 5 يا كمتر
    فسفات نزديك به صفر
    نور دهي يه لامپ 20000 دايمكس و 16000 آكوامديك و يه مهتابي آبي معمولي(اين مهتابي آبي معمولي رو شن قبلي هم بود ولي مشكلي نداشت)
    رفيوجيوم هم داره كار ميكنه
    پيشاپيش ممنونم از راهنمايياتون
    چشم هر وقت خبری داد حتما میگم خدمتون

اوه جلبک قرمز اگه اون جلبک قرمز معروف باشه یه مقدار تو درد سر افتادید
    اگه امکانش هست حدود 2 سانتمتر شن بریزید رو قسمتی که جلبک زده و کامل دفنش کنید
    بعدم اگه امکانش هست برای چند روز لامپ ها رو روشن نکنید (قبلش ریف ها رو یه فکری واسشون بکنید)

راستی شرکت aqua medic یه محصول داره به اسم anti red که برای از بین بردن همین جلبک هستش و حتی اگه درست یادم باشه نوشته بود برای بی مهرگان بی خطره
    ولی باز اگه میتونی ریف ها رو خارج کنی بهتره خیلی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    3714
    من به مدت زیادی با این جلبک ها سر و کله زدم . با نیترات ، فسفات و سیلیکات پایین . درسته که ساختار بدنیشون از سیلیکاته ، ولی صفر بودن سیلیکات دلیل بر حدف این جلبک نیست . چون سرعت رشدشون خیلی سریع هست و سریع از سیلیکات آب قبل از جذب توسط کلونی ها استفاده میکنن . آنتی رد هم به طور موقت از بین می برتش . اما بعد از 4 ماه سر و کله زدن یک راه حل پیدا کردم ! و اون پشم شیشه بود ! به همین سادگی ! به همین خوشمزگی ! پس در صورتی که از شرایط آب مطمئن هستید ، از پشم شیشه استفاده کنید و نظاره گر از بین رفتن ساختارشون بعد از 3 یا 4 روز باشید !

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.h نمایش پست ها
    من به مدت زیادی با این جلبک ها سر و کله زدم . با نیترات ، فسفات و سیلیکات پایین . درسته که ساختار بدنیشون از سیلیکاته ، ولی صفر بودن سیلیکات دلیل بر حدف این جلبک نیست . چون سرعت رشدشون خیلی سریع هست و سریع از سیلیکات آب قبل از جذب توسط کلونی ها استفاده میکنن . آنتی رد هم به طور موقت از بین می برتش . اما بعد از 4 ماه سر و کله زدن یک راه حل پیدا کردم ! و اون پشم شیشه بود ! به همین سادگی ! به همین خوشمزگی ! پس در صورتی که از شرایط آب مطمئن هستید ، از پشم شیشه استفاده کنید و نظاره گر از بین رفتن ساختارشون بعد از 3 یا 4 روز باشید !
    آره يادمه شما خيلي با اين مشكل درگير بودين
    پشم شيشه چه كار ميكنه ؟ كجا بزارم ؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3677
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mharm نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام.
    من ديروز درمان سفيدك ماهيم رو با داروي prevent ich شروع كردم.روش نوشته كه: carbom filter رو قبل از اشستفاده از دارو خارج كنيد. من اسكيمر و يو وي رو خاموش كردم و پوريژن رو هم در آوردم. توي تانكم bio nitrate محصول jbl كه كنترل كننده نيترات هست هم دارم. اون رو هم بايد خارج كنم؟ اون هم يه نوع carbon filter هست|؟
    سلام
    علت خروج کربن ها اینه که در صورت بودن در تانک, دارو رو جذب میکنند و نمگذارند که دارو که اثر گذار باشه.
    Pervetn ich داروی خوبیه. امیدوارم که نتیجه بگیرید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    3714
    آره يادمه شما خيلي با اين مشكل درگير بودين
    پشم شيشه چه كار ميكنه ؟ كجا بزارم ؟
    راستش دلیل قطعی شو نمیدونم . ولی تا اونجایی که دستگیرم شده این جلبک با گرد تکثیر میشه . اگه شرایط آب خوب باشه ( یعنی مقدار نیترات ، فسفات و سیلیکات مجاز باشه ) ، پشم شیشه میتونه مانع تکثیرش بشه . فکر میکنم مناسب ترین جا برای قرار دادنش قبل از ورودی سامپ باشه . اگه بتونی یه خونه رو با ارتفاع بین 10 تا 20 سانت ( بسته به شدت آب ) از پشم شیشه بپوشونی خوبه . این کار مانع از ورود ذرات معلق آب به سامپ و در نتیجه تمیز بودن متریال هم میشه . دو سه بار اول هر هفته عوض کن . بعدش 10 روز تا دو هفته جواب میده . اگه گبی شن خوار داری همون 10 روزه عوض کن . پشم شیشه 1 کیلویی جی بی ال هم یادمه 20 تومن گرفتم که تقریبا 10 تا 15 سری جواب کارتو میده

صفحه 21 از 156 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)