صفحه 30 از 101 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 1005
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و عروس هلندی
    شماره عضویت
    3491
    سلام جناب siavashr
    ممنون از توجه و پاسخ شما قصد من جسارت نبود فقط سوالی بود در ذهنم به هر شکل هر دو شما عزیزان استاد من هستید و من با لطف شما انشا الله بتونم ماهی رو درمان کنم بر اساس تجویز جناب آژیده و جنرال تونیک و ویتامین دارم میرم جلو ببینم خدا چی می خواهد به هر شکل ممنون از شما و فروم خوبتون در پناه حق پیروز و شاد باشید البته گزارش پیشرفت کارم رو اگر اجازه بدید همینجا میزارم

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    سلام و خسته نباشید

من مدتیه تو اکواریومی که 3 تا پرت نگه میدارم لابلای سنگ ها یه چیزایی شبیه شته دیده میشه که در حال حرکت هستن و رنگشون سفید و خاکستری روشنه ... به ماهی ها کاری ندارن اما به هر حال نگران شدم

یه بار گوشت مرغ براشون ریختم و نمیدونم ایا همین باعث ایجادشون شده یا نه ؟ من به پرت هام غذای قرمز رنگ مخصوص پرت میدم ... داروی ضد انگل هم 3 سری ریختم اما تاثیری نداشته ... تانک 3 ماه پیش ابش عوض شده و تمیزه و خوبم فیلتر میشه ...

ممنون میشم راهنمائی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilufar نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید

من مدتیه تو اکواریومی که 3 تا پرت نگه میدارم لابلای سنگ ها یه چیزایی شبیه شته دیده میشه که در حال حرکت هستن و رنگشون سفید و خاکستری روشنه ... به ماهی ها کاری ندارن اما به هر حال نگران شدم

یه بار گوشت مرغ براشون ریختم و نمیدونم ایا همین باعث ایجادشون شده یا نه ؟ من به پرت هام غذای قرمز رنگ مخصوص پرت میدم ... داروی ضد انگل هم 3 سری ریختم اما تاثیری نداشته ... تانک 3 ماه پیش ابش عوض شده و تمیزه و خوبم فیلتر میشه ...

ممنون میشم راهنمائی کنید
    مهم نيست عزيز مشكلي درست نميكنه.
    دوز كاستاپور سرا رو بزن ان شاءا... مشكل حل ميشه. فقط روز 1-3-5-7 ديگر از خطرات احتمالي آينده هم نداري.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    اگر یک دوره درمان با سرا فلاجلول مشکل مدفوع سفید رنگ(نمی دونم چه نوع انگل داخلی هست) رو حل نکرد میشه مطمئن گفت که هگزامیتا نیست؟ و درمان رو مطمئن عوض کرد و احتمال سستود و تریماتود رو داد؟؟ حقیقتش اینکه همه دیسکس هام با فلاجلول خوب شدن و فقط یکیشون مدفوع سفید داره هنوز و غذا نمی خوره....
    - اگه نظر بر اینکه هگزامیتا نیست بخوام با سرا تریمازول درمان کنم باید چجوری مصرف کنم؟ چون تو بروشور تریمازول خوندم که دونوع درمان برای انگل ابششی و انگل پوستی داره اشاره ای به انگل داخلی نشده(و 6 ساعت درمان به فاصله یک هفته کافیه؟)
    ممنون
    کسی منو راهنمایی نمیکنه؟

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    ممنون از شما و راهنمائی تون ...

برای تشکر از کاربرانی که جواب پست شما رو میدن از گزینه تشکر استفاده و پست با این موضوع نزنید
    این پست حذف خواهد شد
    مدیریت ابزیان اب شیرین
    ویرایش توسط shellman2008 : 24th December 2010 در ساعت 10:13 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v;19***
    کسی منو راهنمایی نمیکنه؟
    مسعودجان چرا از پرازي كوانتل مايكروبي ليفت استفاده نمي كني؟ هم راحت تره و هم ارزانتر.
    اگر هم از تريمازول مي خواي استفاده كني خيالت رو راحت كن و براي هر 15 ليتر يك ميلي ليتر از دارو بزن. هر وقت احساس كردي آب داره تيره و دارك ميشه (حدود 7-8 ساعت) يك سيفون قوي بكن.
    بعد از 7 روز دوز رو تكرار كن.
    من به شخصه مايكروبي ليفت رو براي شما بيشتر مي پسندم.
    اصولا حمام هاي كوتاه مدت رو براي دوستاني كه كاملا مسلط نيستند اصلا توي هيچ درماني براي توصيه نمي كنم. اينقدر ماها يادمون رفته و سر اين قضيه تلفات خورده. (ببخشيد كه از تعارفات ايراني پرهيز كردم، فقط براي خودتونه)
    كاشكي يه عكس از ماهيت مي گذاشتي.
    راستي فلوبندازول نمي توني پيدا كني؟ ديسكست چه سايزيه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام با کمک دوستان اون دیسکس بد بخت داره کم کم خوب میشه ولی فلاورم انگل روده گرفته
    تا حالا تترا ویتال برای تقویت
    مترو نیدازول برای خود انگل
    و چون احتمال دادم بیماری های دیگه هم تو تانکم باشه جنرال تونیک ریختم
    متا حالا 1 روز در میان 30 درصد اب تانکم رو عوض کردم
    نکته ای باقی مونده که انجام بدم

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    مسعودجان چرا از پرازي كوانتل مايكروبي ليفت استفاده نمي كني؟ هم راحت تره و هم ارزانتر.
    اگر هم از تريمازول مي خواي استفاده كني خيالت رو راحت كن و براي هر 15 ليتر يك ميلي ليتر از دارو بزن. هر وقت احساس كردي آب داره تيره و دارك ميشه (حدود 7-8 ساعت) يك سيفون قوي بكن.
    بعد از 7 روز دوز رو تكرار كن.
    من به شخصه مايكروبي ليفت رو براي شما بيشتر مي پسندم.
    اصولا حمام هاي كوتاه مدت رو براي دوستاني كه كاملا مسلط نيستند اصلا توي هيچ درماني براي توصيه نمي كنم. اينقدر ماها يادمون رفته و سر اين قضيه تلفات خورده. (ببخشيد كه از تعارفات ايراني پرهيز كردم، فقط براي خودتونه)
    كاشكي يه عكس از ماهيت مي گذاشتي.
    راستي فلوبندازول نمي توني پيدا كني؟ ديسكست چه سايزيه؟
    سلام جناب رستمی
    راستش تریمازول رو دارم (یکی از دوستان داشت داد به من) گفتم اگر کار امد هست استفاده کنم اگر نه که از میکروب لیفتش استفاده کنم.
    روز جمعه 8 ساعت با دوزی که فرمودین درمان رو شروع کردم(تقریبا 4 ساعتشو داشتم نگاهشون میکردم که اتفاقه بدی نیوفته) بعد 8 ساعت 100% سیفون + شنبه 100% سیفون....
    اما مدفوعش کماکان سفیده و بلند.
    فلوبندازول رو از کجا باید بگیرم؟ سایزش حدود 4 اینچی هست
    این هم عکس امروزش سعی کردم مدفوعشم معلوم باشه تو عکس:

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام با کمک دوستان اون دیسکس بد بخت داره کم کم خوب میشه ولی فلاورم انگل روده گرفته
    تا حالا تترا ویتال برای تقویت
    مترو نیدازول برای خود انگل
    و چون احتمال دادم بیماری های دیگه هم تو تانکم باشه جنرال تونیک ریختم
    متا حالا 1 روز در میان 30 درصد اب تانکم رو عوض کردم
    نکته ای باقی مونده که انجام بدم
    انشاء ا... كه دوز درماني جنرال تونيك رو نزدي.
    دوستان توجه داشته باشن، براي سترون كردن و پاك كردن آلودگيها دوز كامل رو نزنن.
    آخه آدمي كه سالمه مگه همينطوري قرص مثلا سرما خوردگي مي خوره؟
    گزارش و نتيجه كارت رو بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام جناب رستمی
    راستش تریمازول رو دارم (یکی از دوستان داشت داد به من) گفتم اگر کار امد هست استفاده کنم اگر نه که از میکروب لیفتش استفاده کنم.
    روز جمعه 8 ساعت با دوزی که فرمودین درمان رو شروع کردم(تقریبا 4 ساعتشو داشتم نگاهشون میکردم که اتفاقه بدی نیوفته) بعد 8 ساعت 100% سیفون + شنبه 100% سیفون....
    اما مدفوعش کماکان سفیده و بلند.
    فلوبندازول رو از کجا باید بگیرم؟ سایزش حدود 4 اینچی هست

مسعود جان ماهيت اصلا الان غذا ميخوره؟
    براي اينكه ماهي اگر غذا نخوره هم انتظار نميتوني داشته باشي مدفوع رنگي يا تيره ببيني.
    امكان داره ماهيت درمان بشه ولي بد غذا شده باشه، كرم خوني يا آرتميا رو امتحان كن ببين ميخوره.
    مي توني طريقه استفاده فلاجلول رو هم بگي ببينيم بدون اشكاله.
    گزارش كن. تو رو خدا فقط توي دارو زدن عجله نكن چون ديسكس به اين راحتي رفتني نيست.
    واله بخدا يه موقعهايي بچه ها اينقدر وسواس بازي در ميارن كه ماهي بيچاره انواع سموم و داروها رو امتحان ميكنه كه ضعيف ميشه و هيچ درماني رو بدنش جواب نميده.
    اشتباه نكن و با من هماهنگ باش.
    ویرایش توسط siavashr : 26th December 2010 در ساعت 08:22 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    سلام به دوستان عزیز
    آقا من غذای مترونیدازول به گرینم دادم،حتی توی آبش هم زدم اما الان اوضاعش وخیم شد و دیگه غذا نمیخوره!
    من هنوزم حدسم میگه این انگل کرمی باید باشه.درمان رو با پرازی کوانتل انجام بدم؟
    عجیبه جز مدفوع سفید علائم دیگه از هگزامیتا که من قبلا هم در گرین ترور دیده بودم نداره!
    ممنون

صفحه 30 از 101 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)