صفحه 49 از 101 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 1005
    همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام آقاي رستمي
    ديسكس هاي من پليگ شدند.ترشح موكوس،تند نفس كشيدن،بعضي اوقات شناي سريع،جمع كردن باله ها و سياه شدن.ماهي جديد 2 هفته تو قرنطينه بود و حتي از اب تانك اصلي به اون اضافه كردم ديدم چيزي نشد،5 روز يكي از ديسكس ها تانك اصلي رو به اون تانك اضافه كردم بازم هيچ مشكلي نبود.قبل از اضافه كردن ماهي جديد يه دوز نرمال امينن پور اضافه كردم.فرداي اون روز اينجوري شدند.روز اول جنرال + داكسي سايكلين، روز دوم 100 سيفون.سنگين كردن اب به وسيله نمك و استفاده از اكريفلاوين+اكسي تترا سايكلين.الان خيلي بهتر شدند و نيمي از اونها باله هاشون بازه.شما چه پيشنهادي داريد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این فلاور من دیگه دهنش را نمیتواند ببندد خیلی متورم شده و دیگه غذا نمیخوره و گوشه گیر شده در قسمت لب بالایی و پایینی
    قسمت های سفید دیده میشه الان نمک ریختم 3تا کپسول امو کسیسیلین اضافه کردم درضمن از وقتی که تخم ریخته خیلی
    هدش افت کرده و رنگشم به تیره میزنه
    لطفا زود راهنماییم کنید ممنون
    دوستان اگه ممکنه زود تر کمکم کنید دیگه دارم نگرانش میشم

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    یعنی گذاشتن عکس انقدر برای دوستان مشکله

یزدان عزیز
    بیماری هست که اسمشرو دقیق نمی دونم
    علائمش هم تورم لب ها و بیرون اومدن لب ها ست
    دارویی که تاثیر سریع برای این بیماری داره بابل هستش
    ولی مترونیدازول هم روی این بیماری جواب میده و کند تر از بابل
    حالا باید دید ماهی شما این بیماری رو داره یانه

در اخر باز هم از دوستانی که بیماری مطرح میکنند خواهش میکنم عکس بزارید تا بشه درست نظر داد

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام
    دوستان این فلاور کامفای من که حدود 2هفته پیش همینجا اعلام کردم شکمش ورم داره و مدفوع نمیکنه
    بنا به توصیه ی دوستان با ندادن غذا و استفاده از سولفات منیزیم کاملا خوب شد و ورم شکمش خوابید
    بعد شروع کردم به غذا دادن . منتها به مقدار کم و اینکه غذاش رو قبل از اینکه بریزم براش چند دقیقه اول خیس میکنم ..... اما باز هم فکر میکنم ورم شکمش داره بر میگرده و مدفوعی کف تانک نمیبینم !
    به نظرتون کلا مشکل مادر زادی داره یا میشه خوبش کرد ؟ چون اگه قرار باشه غذای درست و حسیابی بهش ندم که رشد نمیکنه
    بعد هم ممکنه صاحب قبلی به غذای خیس عادتش داده باشه و حالا که پیش من غذای شرکتی میخوره اینطور شده باشه ؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام
    ماهیم کاملا همه ی غذا ها رو می خوره هدش خیلی بالا اومده ورنگش عالی شده ولی مدفوعش قرمز وپنبه ای است موندم چرا مدفوش درست نمی شه
    شما میدونیدفایل پیوست 1747

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

نظر شخصی من اینه که اگر سل بود حد اکثر و در خوش بینانه ترین حالت ممکن بعد از 3-4 روز مرده بود
    توبرکلوزیس تو ماهی خیلی خیلی وحشتنناک عمل میکنه.بیماری سل آنجل ظرف 1 یا 2 روز تمام ماهی های یک سالن تکثیر رو نابود میکنه.بار ها دیدم که بالای 10000 قطعه انجل تو یک روز در اثر این بیماری تو سالن پرورش دهندگان این ماهی از بین رفتن

رفتن رنگ ماهی بتا یا فایتر بسیار بسیار شایعه و معمولا ربطی به بیماری نداره

1.بالا رفتن سن
    2.مستی زیاد فایتر نر(باید جایی کوچک و دنج و کم نور براش در نظر بگیرید تا کاملا احساس تنهایی کنه و حتی عکس خودش رو نتونه تو شیشه تنگ یا ظرف ببینه)
    3.استفاده از غذایی غیر از غذای مخصوص فایتر(تو همه منابع تاکید شده که غذای این ماهی باید مخصوص باشد و از غذای هیچ ماهی دیگه ای برای این ماهی استفاده نکنید)
    4.تغییر ناگهانی غذا
    5.دمای خیلی بالا و کم شدن اکسیژن محلول در آب
    6.دمای خیلی پایین و سرد شدن آب

شما شرایط فوق رو چک کنید و خبرشو از تو همین تاپیک به من بدید

با تشکر
    بابک آژیده
    سلطان تويي، كعبه و بتخانه بهانه ست.
    راستي من اصلا يادم نبود كه چه تايمي گذشته.
    وجود تو يه نعمته عزيزم. اينجاست كه تجربه هات **** تعيين ميكنه.
    بابك نتونستم پيدات كنم، ولي يه سوال براي من پيش اومده، بالاخره جواب منم بايد بدي ديگه.
    استادي گفتن، شاگردي گفتن.:smile (144):
    همش كه نبايد ما فقط جواب بديم. ما هم ميتونيم سوال كنيم.
    كينگ راست ميگي اگر سل بود تا حالا بايد 100 بار مرده باشه.
    ولي يه چيزي دليلش پيري نيست چون داره رنگش بر مي گرده. خوب امكان نداره يه عامل باكتريسيت باشه كه به مرور زمان رنگدانه هاي جلدي رو تخريب كنه و بعد باعث از بين رفتن بافت بشه.
    مثل از بيماري بياكرياييه آبشش كه اول مخاط و بافت آبشش رو از بين ميبره، بهد به ليد ميرسه. كينگ زمان بر هم هست.
    نميخواد با يه آنتي بيوتيك احتمال وجود باكتريها به صفر برسه.
    بعد هم غذا باعث تغيير رنگ رنگدونه ميشه يا رنگدونه ها آسيب مي بينه؟
    توي ماهي ديگه اي هم مشابه داره.
    عزيزي.
    ویرایش توسط siavashr : 12th February 2011 در ساعت 08:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    مترونیدازول و بابل رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟؟؟اخه این جا امکانات کمه در ضمن نر دیگه کلا دهن نمیزنه و لب ها ثابت شده ونمیتونه دهنش رو ببنده ؟؟؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام آقاي رستمي
    ديسكس هاي من پليگ شدند.ترشح موكوس،تند نفس كشيدن،بعضي اوقات شناي سريع،جمع كردن باله ها و سياه شدن.ماهي جديد 2 هفته تو قرنطينه بود و حتي از اب تانك اصلي به اون اضافه كردم ديدم چيزي نشد،5 روز يكي از ديسكس ها تانك اصلي رو به اون تانك اضافه كردم بازم هيچ مشكلي نبود.قبل از اضافه كردن ماهي جديد يه دوز نرمال امينن پور اضافه كردم.فرداي اون روز اينجوري شدند.روز اول جنرال + داكسي سايكلين، روز دوم 100 سيفون.سنگين كردن اب به وسيله نمك و استفاده از اكريفلاوين+اكسي تترا سايكلين.الان خيلي بهتر شدند و نيمي از اونها باله هاشون بازه.شما چه پيشنهادي داريد؟

چرا اينقدر زود به زود دارو رو عوض مي كني.
    ببين عزيز خود پليگ رو ميشه بدون دارو هم رد كرد.
    اگر ما دارو مي زنيم براي درمان بيماريه ثانويه ست.
    اصلا حواست به تداخل دارويي هست كه خيلي مهلك تر از خود بيماريهاست.
    سر اين قضيه و تستهاي منن هميشه بابك منو دعوا مي كنه.
    ولش كن. الان همون آكريفلاوين با اكسي تتراسايكلين رو ادامه بده و نتيجه رو روزانه گزارش كن.
    اين همونه باريه كه از بابك خريدي؟

من نظرم روي عفونته. براي فلاور خودم از بس با سنگها بازي كرده و يه بار ديگه اينقدر با كت فيشم دعوا كرده بودن كه اينم بلا سرش اومده بود.
    درمان رو با جنرال تونيك + سيپروفلوكساسين ادامه بده. بمدت 7 روز.
    درحين درمان نتيجه گزارش شود.
    اوني هم كه هدش خوابيده تاثير بيماري و داروهاست.نگران نباش بر مي گرده. ايها الناس اگر عكس بگذاريد دوستان خيلي بهتر ميتونن راهنمايي كنن.
    ویرایش توسط siavashr : 12th February 2011 در ساعت 10:02 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این فلاور کامفای من که حدود 2هفته پیش همینجا اعلام کردم شکمش ورم داره و مدفوع نمیکنه
    بنا به توصیه ی دوستان با ندادن غذا و استفاده از سولفات منیزیم کاملا خوب شد و ورم شکمش خوابید
    بعد شروع کردم به غذا دادن . منتها به مقدار کم و اینکه غذاش رو قبل از اینکه بریزم براش چند دقیقه اول خیس میکنم ..... اما باز هم فکر میکنم ورم شکمش داره بر میگرده و مدفوعی کف تانک نمیبینم !
    به نظرتون کلا مشکل مادر زادی داره یا میشه خوبش کرد ؟ چون اگه قرار باشه غذای درست و حسیابی بهش ندم که رشد نمیکنه
    بعد هم ممکنه صاحب قبلی به غذای خیس عادتش داده باشه و حالا که پیش من غذای شرکتی میخوره اینطور شده باشه ؟
    ممنون
    ببين نه اينكه غذا ايراد داشته باشه ولي براي امتحان مي توني با غذايي مثل دل همرا با سير چند بار به مقدار كم امتحانش كني.
    ولي من فكر نمي كنم جواب بده.
    از عفونت و انگل روده اي مي ترسم.
    يادم نيست مترونيدازول يا لورنسيت رو امتحان كرده بوديم؟ (جهت درمان انگلي) رنگ مدفوعش موقع دفع با سولفات منيزيم چه رنگي بود؟ژ
    اگر جواب مثبته و قبلا اينكار رو بايد رو به درمان تتراسايكلين يا نيتروفرانتوئين قضيه رو جمع كنيم.
    منتظر جوابهات هستم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام
    ماهیم کاملا همه ی غذا ها رو می خوره هدش خیلی بالا اومده ورنگش عالی شده ولی مدفوعش قرمز وپنبه ای است موندم چرا مدفوش درست نمی شه
    شما میدونیدفایل پیوست 1747
    باز هم كه نگراني.
    بخدا يه مدت با اسپكتروم يا هيكاري تغذيه اش كن، خوب ميشه.
    بابا فلاور هورن لاتيه واسه خودش. فكر كردي راجع به گوپي داري حرف مي زني؟:smile (268):

صفحه 49 از 101 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)