کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید عزیز
    مانی همچنان داره پر میکنه الان به بال رسیده، نمیدونم دیگه چیکار کنم.خواهرم و مادرم همش پیشش هستن تا میرن اونم سریع شروع به کندن میکنه، الان 2 روز از دستم بادام زمینی میگیره.
    خیلی ساکت تر شده، براش اسباب بازی گزاشتم، کاغذ هم لوله کردم، با هر دوشن حسابی مشغول هستش اما دست از پر کنی بر نمیداره.
    لطفا راهنماییم کنید
    داداش گلم بزار خیالتو راحت کنم
    منم دقیقا مشکل تورو داشتم و دارم وقتی سیلور وحشی بود تا مادرم از کنارش تکون میخوردن شروع میکرد به پر کندن.
    این کارهایی که الان انجام دادی خیلی خوبه براش مخصوصا کاغذ که یه جورایی حرصشو روش خالی میکنه.
    الانم تنها کاری که ازت بر میاد اینه که اعتمادشو جلب کنی. فاصلتو باهاش حفظ کن (بیش حد بهش نزدیک نشو البته اگه باهت غریبی میکنه)
    اینم بدون هیچکی جز خودت نمیتونه کنترلش کنه باید بتونی عادت های رفتاریشو یاد بگیری
    مثلا سیلور صبح زود وقتی کاورشو برمیداشتم شروع میکرد جیغ زدن و پراشو میجوید ولی شب خیلی راحت بهش نزدیک میشدم
    اگه خیالش راحت باشه مطمین باش دست از پرکنی بر میداره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10296

5

سلام صبح بخير خوبيد ميخواستمك عكس هاي كامي رو بذارم نتونستم بذارم تو سايت ميشه راهنمايي كنين /؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد2 نمایش پست ها
    سلام صبح بخير خوبيد ميخواستمك عكس هاي كامي رو بذارم نتونستم بذارم تو سايت ميشه راهنمايي كنين /؟
    این لینک آموزش قرار دادن عکس هست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همه اساتید عزیز
    مانی همچنان داره پر میکنه الان به بال رسیده، نمیدونم دیگه چیکار کنم.خواهرم و مادرم همش پیشش هستن تا میرن اونم سریع شروع به کندن میکنه، الان 2 روز از دستم بادام زمینی میگیره.
    خیلی ساکت تر شده، براش اسباب بازی گزاشتم، کاغذ هم لوله کردم، با هر دوشن حسابی مشغول هستش اما دست از پر کنی بر نمیداره.
    لطفا راهنماییم کنید
    پیشرفتتون خیلی عالیه . خواهر و مادر شما هم اگه با دست غذا بهش بدن وقتی شما خونه نیستید خیلی خوب میشه.

طوطی شما تو شرایطیه که نباید تنها بمونه . خوب میشه نگران نباشید . همینجور ادامه بدید و با دست مدام بهش غذا بدید تا ترسش کاملا از دست شما بریزه . تا چند روز دیگه باید باهاش تمرین کنید که بیاد روی دست . بعد از اون می تونید بیاریدش بیرون از قفس ... . اینا کار شما رو راحت تر می کنه .

قبل از اینکه روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنید مقالات این قسمت رو بخونید

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

http://www.parsipet.ir/thread5375.html

http://www.parsipet.ir/thread8160.html

این کلیپا رو هم ببینید :

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13275443041.zip

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13094586501.rar

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13288949171.zip]

خودم هم سعی می کنم کلیپ های مربوط به روی دست آوردن طوطی رو اونایی که بدردتون می خوره براتون بذارم . فعلا سیستم آپارات مشکل داره نتونستم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    پیشرفتتون خیلی عالیه . خواهر و مادر شما هم اگه با دست غذا بهش بدن وقتی شما خونه نیستید خیلی خوب میشه.

طوطی شما تو شرایطیه که نباید تنها بمونه . خوب میشه نگران نباشید . همینجور ادامه بدید و با دست مدام بهش غذا بدید تا ترسش کاملا از دست شما بریزه . تا چند روز دیگه باید باهاش تمرین کنید که بیاد روی دست . بعد از اون می تونید بیاریدش بیرون از قفس ... . اینا کار شما رو راحت تر می کنه .

قبل از اینکه روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنید مقالات این قسمت رو بخونید

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

http://www.parsipet.ir/thread5375.html

http://www.parsipet.ir/thread8160.html

این کلیپا رو هم ببینید :

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13275443041.zip

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13094586501.rar

http://www.parsishare.ir/do.php?filename=13288949171.zip]

خودم هم سعی می کنم کلیپ های مربوط به روی دست آوردن طوطی رو اونایی که بدردتون می خوره براتون بذارم . فعلا سیستم آپارات مشکل داره نتونستم .

سلام به همه اساتید عزیز
    سپیده خانم از شما تشکر ویژه دارم به خاطر کمک ها و راهنماییتون.
    مرسی لینکها خیلی خوب بود خیلی و مفید بود نکته های جالبی داشت.
    1 راهنمایی دیگه لطف کنین ممنون میشم. تعداد عطسه هاش زیاده دیشب که شمردم بالای 30 تا عطسه بود.دوره بینیش حالت سفیدک زده. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    خواهر و مادرم هم با دست بهش غذا میدن، مانی با خواهرم رابطش خیلی خوبه با هم بازی میکنن حتی حرف شنوی هم داره. به مانی اسباب بازی میده وقتی بهش میگه بده، مانی اسباب بازیو پس میده.
    پر کنیش ادامه داره 1 تیکه از بالش دیگه لخت شده. میوه و غذاشو خوب میخوره ، تخم مرغ و بیسگویت و عسل و لب نمیزنه.دیشب با دست بهش تخمه دادم 2 بار گرفت اما غر غر میکرد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همه اساتید عزیز
    سپیده خانم از شما تشکر ویژه دارم به خاطر کمک ها و راهنماییتون.
    مرسی لینکها خیلی خوب بود خیلی و مفید بود نکته های جالبی داشت.
    1 راهنمایی دیگه لطف کنین ممنون میشم. تعداد عطسه هاش زیاده دیشب که شمردم بالای 30 تا عطسه بود.دوره بینیش حالت سفیدک زده. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    خواهر و مادرم هم با دست بهش غذا میدن، مانی با خواهرم رابطش خیلی خوبه با هم بازی میکنن حتی حرف شنوی هم داره. به مانی اسباب بازی میده وقتی بهش میگه بده، مانی اسباب بازیو پس میده.
    پر کنیش ادامه داره 1 تیکه از بالش دیگه لخت شده. میوه و غذاشو خوب میخوره ، تخم مرغ و بیسگویت و عسل و لب نمیزنه.دیشب با دست بهش تخمه دادم 2 بار گرفت اما غر غر میکرد.
    سلام خواهش می کنم

امروز حتما ببریدش دکتر . بیمارستان کامرانیه پیش دکتر برهانی کیا . هم درباره عطسه هاش بهتون میگه و هم ازش بخواید ببینه که مشکل پرکنیه مانی جسمیه .مثلا انگلی چیزی داره یا نه ...

اول دوره پرکنی خیلی شدید هست باید با ارتباط نزدیک ، این شدت پرکنی رو کم کرد .

خیلی خوبه که همه اعضا تو یه خونواده کمک کن تو نگهداری طوطی . عالیه

بیسکوییت و عسل نیازی نیست بدید بهش . تخم مرغ هم عیبی نداره سخت نگیرید کم کم می خوره .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همه اساتید محترم.
    سپیده خانم بازم ممنون ا ز راهنماییاتون
    1 موضوعی هست که میخوام بگم.راستش من تو کارم با شریکم خیلی مشکل داشتم و همین قضیه برام استرس ایجاد میکرد تا امشب که از شریکم پیغام اومد که از هم جدا بشیم و منم خیلی خوشحال شدم و کلی روحیم عوض شد. البته من اینجوری فکر میکنم شایدم اشتباه باشه اما عصری که اومدم خونه مانی باهام خیلی بهتر رفتار میکنه تا اینجا که 3 4 بار انگشتم گاز گرفت و همین الان سرشو اورد پایین تا براش بخارونم. خیلی خوشحالم. شاید این استرس من بوده که مانی پرکنی میکرده؟ یعنی حسش میکرده؟
    نمیدونم اما خیلی خوشحالم. مانی هم خیلی شاد تر شده ار عصری به بعد. همش صوت میزنه و بازی میکنه.
    به خاطر همه راهنمایهای شما و دوستان عزیزم واقعا متشکرم. ایشا.. بتونم جبران کنم.
    راستی قدم بعدی چیه؟

راستی الان که روزنامه زیرشو عوض کردم متوجه 1 خیسی تو روزنامه شدم که 3 تا برگ روزنامه رو خیس کرده بود. مربوط به ظرف ابش نبود چون با ظرف ابش خیلی فاصله داشت.
    تو 1 وبلاگ خوندم که اون بندخدا هم همین مشکل پر کنی رو داشته البته ایشون شاه طوطی داشته که با بازی با ملافه این حالت پیش اومده بود و میگفت که اماده جفت گیری بوده.
    نظر شما چیه؟یعنی خدا به خواد پرکنیش تموم شد؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    1 موضوعی هست که میخوام بگم.راستش من تو کارم با شریکم خیلی مشکل داشتم و همین قضیه برام استرس ایجاد میکرد تا امشب که از شریکم پیغام اومد که از هم جدا بشیم و منم خیلی خوشحال شدم و کلی روحیم عوض شد. البته من اینجوری فکر میکنم شایدم اشتباه باشه اما عصری که اومدم خونه مانی باهام خیلی بهتر رفتار میکنه تا اینجا که 3 4 بار انگشتم گاز گرفت و همین الان سرشو اورد پایین تا براش بخارونم. خیلی خوشحالم. شاید این استرس من بوده که مانی پرکنی میکرده؟ یعنی حسش میکرده؟
    نمیدونم اما خیلی خوشحالم. مانی هم خیلی شاد تر شده ار عصری به بعد. همش صوت میزنه و بازی میکنه.
    راستی قدم بعدی چیه؟

راستی الان که روزنامه زیرشو عوض کردم متوجه 1 خیسی تو روزنامه شدم که 3 تا برگ روزنامه رو خیس کرده بود. مربوط به ظرف ابش نبود چون با ظرف ابش خیلی فاصله داشت.
    تو 1 وبلاگ خوندم که اون بندخدا هم همین مشکل پر کنی رو داشته البته ایشون شاه طوطی داشته که با بازی با ملافه این حالت پیش اومده بود و میگفت که اماده جفت گیری بوده.

سلام

به سلامتی

مسلما استرس شما در اون هم تاثیر داشته ولی نمیشه گفت بخاطر استرس شما پرکن شده

شما الان با اعصاب اروم تر میتونید از بازی باهاش لذت ببرید و اونهم خوشحاله

فعلا توی همین مرحله بمونید یه مدت تا اعتمادش بیشتر جلب بشه و بعد برای رو دست آوردن کار کنید

دستشوییش هم اگر اون قسمت سبز رنک کرم مانند رو داره مشکلی نیست و اون خیسی بخاطر ادرار زیاده که از خوردن میوه های آبدار یا آب هست

برای پرکنیش هنوز هم باید خیلی با احتیاط و آروم باهاش رفتار کنید چون ممکنه دوباره شروع کنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    راستی قدم بعدی چیه؟

نفیسه جان درست می گن استرس شما باعث پرکنی مانی نیست ولی اثرشو رو همه اعضای خونواده میذاره و روی طوطی شما بیشتر و باعث میشه طوطی نذاره شما نزدیکش بشید و ازتون بترسه. اگه این مقاله رو بخونید کاملا متوجه میشید

http://www.parsipet.ir/thread10252.html

طوطی منم دقیقا زمانی پرکن شد من استرس کاری خیلی زیادی داشتم و اصلا حال روحیم خوب نبود .

دنبال دلیل نگردید شما فقط طوطی خودتون رو ببینید . به پرکنیش هم بی تفاوت باشید فقط سعی کنید بهش نزدیک و نزدیک تر بشید . این راهشه.

برای عطسه هاش بردینش دکتر ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    سلام
    یه سوال داشتم امید وارم که همینجا جاش باشه
    من میخوام یه کاسکو بخرم
    یه بنده خدایی یه کاسکو داره میگه 2 سالش
    الانم که من دیدمش تو پر کنی بود ولی تا حدود زیادی
    پرهاش در اومده بود
    گاز نمیگرفت اصلا. وقتی که دستتو نزدیکش میکردی سرشو
    میاره پایین تا نازش کنی ولی رو دست نمیومد
    در مورد حرف زدنشم میگفت 2 کلمه میگه ولی من چیزی نشنیدم.
    قیمتش رو میگفت 800
    میخواستم بدونم که میارزه این قیمت یا نه؟؟؟؟

صفحه 533 از 1238 نخستنخست ... 334334835145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525836331033 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)