کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.مصرف انگور مشکلی نداره به تعداد کم.مقدارش مناسبه.
    ممنون از راهنمایتون فقط اینکه باتخم بهش بدم یا بدون تخم؟!؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون فقط اینکه باتخم بهش بدم یا بدون تخم؟!؟
    نه مشکلی نداره.اما دوستان توصیه میکنن کلا انگور کم استفاده بشه به دلیل شیرینی زیادش اشتهای طوطی رو کم میکنه.در روز یکی دو تا کافیه با همون هستش.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام من چند مطلب خوندم توش نوشته بود ک دستکش دست کنید و دست خود رو نزدیک منقار کاسکو کنید اگ گاز گرفت اسیبی بهتون وارد نشه و یواش منقارشو عقب و جلو ببرید ک بفهمه با گاز گرفتن نمیتونه به شما اسیب بزنه ایا این روش درستی هستش؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام من چند مطلب خوندم توش نوشته بود ک دستکش دست کنید و دست خود رو نزدیک منقار کاسکو کنید اگ گاز گرفت اسیبی بهتون وارد نشه و یواش منقارشو عقب و جلو ببرید ک بفهمه با گاز گرفتن نمیتونه به شما اسیب بزنه ایا این روش درستی هستش؟
    سلام.این روش میراثی از دلالای پرنده فروش بود که باشکنجه پرنده رو روی دست میاوردن ازترس.ولی پرنده هیچ وقت رام نمیشد چون از ترس گاز نمیگرفت.اونم فقط همون نفررو و بقیه رو راحت گاز میگرفت.به همین دلیل هم خیلی هاپرنده ی رام که میخرن و میبرن خونه بعد دو روز حتی نمیتونن به قفسش نزدیک بشن.رام کردن یعنی جلب اعتماد یک پرنده ی وحشی برای اینکه بهش ثابت بشه انسان براش‌بی خطر هست و بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه که جز با گذشت زمان و صبر بدست نمیاد.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.این روش میراثی از دلالای پرنده فروش بود که باشکنجه پرنده رو روی دست میاوردن ازترس.ولی پرنده هیچ وقت رام نمیشد چون از ترس گاز نمیگرفت.اونم فقط همون نفررو و بقیه رو راحت گاز میگرفت.به همین دلیل هم خیلی هاپرنده ی رام که میخرن و میبرن خونه بعد دو روز حتی نمیتونن به قفسش نزدیک بشن.رام کردن یعنی جلب اعتماد یک پرنده ی وحشی برای اینکه بهش ثابت بشه انسان براش‌بی خطر هست و بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه که جز با گذشت زمان و صبر بدست نمیاد.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2
    مرسی اقای اسکندری عزیز همیشه تجربیات خودتون رو بی منت در اختیار همه قرار میدید.
    الان کاسکو من بدون هیچ ترسی چ بیرون قفس چ داخل قفس با در باز ازم همه چیز میگیره حتی اگ محکم نگه دارم زور میزنه ک بگیره اگ تو مشتم هم مخفیش کنم فقط ی تیکه خیلی کوچولو بیرون کنم ک بیبنه میاد از وسط مشتم درمیاره و میخوره ولی وقتی انگشت خودمو بدون هیچ غذایی جلو میبرم سرشو عقب میبره ی جورایی عقب نشینی میکنه میترسم خیلی نزدیک کنم ( ترس گاز گرفتن ) نمیدونم با چ روشی دستمو نزدیک منقارش ببرم و لمس کنم

حتی ارزن یا کتان هم از میگیره با وجود اینکه خیلی ریزه در باز
    ویرایش توسط منصور : 30th August 2014 در ساعت 12:44 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    منم یه روش خوندم که طرفای ساعت 10یا11شب کاسکو رو با قفسش میزاری روی زمین بعدم با انگشت سعی می کنی سرشو بخارونی اونقدر ادامه میدی( نوشته بود45دیقه تا1ساعت )تا بالاخره کاسکو خسته بشه و به له له کردن بیفته بعدم سرشو که ناز کردی هم از قار میافته و هم سر میده نمی دونم این روش درسته یانه؟ خودم چند بار می خواستم این کارو بکنم ولی میترسیدم نتونمو همین یه نمه اعتماد کاسکوم دودشه بره هوا

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    منم یه روش خوندم که طرفای ساعت 10یا11شب کاسکو رو با قفسش میزاری روی زمین بعدم با انگشت سعی می کنی سرشو بخارونی اونقدر ادامه میدی( نوشته بود45دیقه تا1ساعت )تا بالاخره کاسکو خسته بشه و به له له کردن بیفته بعدم سرشو که ناز کردی هم از قار میافته و هم سر میده نمی دونم این روش درسته یانه؟ خودم چند بار می خواستم این کارو بکنم ولی میترسیدم نتونمو همین یه نمه اعتماد کاسکوم دودشه بره هوا
    روش عجیبیه کار خوبی کردی امتحان نکردی و کار خوبی کردی پرسیدی شاید واقعا فایده داشته باشه و دوستان تایید کنن

منم ک موندم بعد از غدا دادن بیرون قفس دگ باید چکار کنم

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    ولی وقتی انگشت خودمو بدون هیچ غذایی جلو میبرم سرشو عقب میبره ی جورایی عقب نشینی میکنه
    هنوز کاسکوتون بهتون اعتماد نداره
    فعلا با محبت کردن صبر داشته باشید

میترسم خیلی نزدیک کنم ( ترس گاز گرفتن ) نمیدونم با چ روشی دستمو نزدیک منقارش ببرم و لمس کنم
    ترسیدن شما باعث میشه طوطیتون یاد بگیره برا دور کردن شما بهتون حمله کنه
    آقا منصور من کاسکو رو که رام میکردم بارها و بارها دستم رو طوری گاز گرفت که چندبار بریدگی انگشتم به استخون رسید اما هنوو زندم و هیچ اتفاقی نیفتاد

هیچ روشی نداره طوطی باید چندبار گاز بگیره و با منقارش بو و مزه ی انگشت شما رو بفهمه و این رو بدونه دست شما برای اذیت کردنش نیست

گاز هم گذفت باید تا جایی که میتونید هم ساکت بمونید و داد نزنید چون خوشش میاد هم نباید دعواش کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی اقای اسکندری عزیز همیشه تجربیات خودتون رو بی منت در اختیار همه قرار میدید.
    الان کاسکو من بدون هیچ ترسی چ بیرون قفس چ داخل قفس با در باز ازم همه چیز میگیره حتی اگ محکم نگه دارم زور میزنه ک بگیره اگ تو مشتم هم مخفیش کنم فقط ی تیکه خیلی کوچولو بیرون کنم ک بیبنه میاد از وسط مشتم درمیاره و میخوره ولی وقتی انگشت خودمو بدون هیچ غذایی جلو میبرم سرشو عقب میبره ی جورایی عقب نشینی میکنه میترسم خیلی نزدیک کنم ( ترس گاز گرفتن ) نمیدونم با چ روشی دستمو نزدیک منقارش ببرم و لمس کنم

حتی ارزن یا کتان هم از میگیره با وجود اینکه خیلی ریزه در باز
    سلام . تا چند روز دیگه غذا دادن با دست رو ادامه بدین . دست رو بدون غذا نبرید سمتش . چون هم طوطی بدون غذا از دست شما میترسه و هم شما از گاز گرفتنش میترسید . ممکنه با یه حرکت کوچیک طوطی ناخودآگاه واکنشی نشون بدین که فکر کنه ازش ترسیدین و روشی پیدا کنه برای دور کردن شما ...

نیازی نیست اما یکی از کارایی که میتونید انجام بدین اینه که دست رو بدون غذا تو یه فاصله ای که نمیترسه ببرید .. وقتی میبینید نمیترسه یه جایزه بهش بدین ... یه بار دیگه دست رو کمی نزدیک تر ببرید و اگه نترسید یه جایزه دیگه بهش بدین .. کم کم اینو بهش یاد میدین که اگه دست شما بهش نزدیک شد حتی اگه غذاهایی هم نداشته باشید خطری براش ایجاد نمیکنید .

روش 100 % اشتباهه . یکی از دوستان من تو همین فروم یه طوطی به دستش رسیده بود که با انجام همین روش ، طوطی به شدت پرکن شده بود. به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنید . طوطی ها مخصوصا کاسکو شخصیت دارن.. باید به صاحب جدیدشون اعتماد کنن .. با ایجاد ترس و استرس در طوطی نباید لذت سر خاروندن رو بهش تحمیل کنیم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    هنوز کاسکوتون بهتون اعتماد نداره
    فعلا با محبت کردن صبر داشته باشید

ترسیدن شما باعث میشه طوطیتون یاد بگیره برا دور کردن شما بهتون حمله کنه
    آقا منصور من کاسکو رو که رام میکردم بارها و بارها دستم رو طوری گاز گرفت که چندبار بریدگی انگشتم به استخون رسید اما هنوو زندم و هیچ اتفاقی نیفتاد

هیچ روشی نداره طوطی باید چندبار گاز بگیره و با منقارش بو و مزه ی انگشت شما رو بفهمه و این رو بدونه دست شما برای اذیت کردنش نیست

گاز هم گذفت باید تا جایی که میتونید هم ساکت بمونید و داد نزنید چون خوشش میاد هم نباید دعواش کنید
    ممنون

این درسته که وقتی طوطی به هر دلیلی گاز میگیره نباید واکنش نشون داد و باید تحمل کرد ( برای افرادی که همیشه با طوطی سرو کار دارن)

ولی فردی که تازه طوطی خریده و تا حالا با طوطی سرو کار نداشته نباید کاری کنه که فرصت گاز گرفتن براش پیش بیاد چون نمیتونه خیلی زود بر این ترسش غلبه کنه تا زمانی که مدتی با طوطی باشه و با حالت هاش آشنایی پیدا کنه . تو این شرایط اگه به طوطی اجازه گاز گرفتن بده یعنی داره این رفتار رو بهش یاد میده .. و بعد هم ترس خودشون بیشتر میشه و هم رفتار گاز گرفتن طوطی رو تقویت کرده ..

صفحه 1000 از 1238 نخستنخست ... 5009009509819829839849859869879889899909919929939949959969979989991000100110021003100410051006100710081009101010111012101310141015101610171018101910501100 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)