کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام حدود دو ماه میشه که کاسکو من وقتی سمتش نزدیک میشم یکهو سرشو خم میکنه جوری ک بعضی وقتا ک تو قفسه سرش به میله های جلو قفس برخورد میکنه این چندوقتی هم ک بیرون میارمش و باهاش کار میکنم بعضی وقتا میبینم سرشو خم میکنه ولی دقیقا نمیدونم میخواد سرشو بخارونم یا دلیل دیگه ای داره طوطی من خیلی محتاط هستش حتی الانم ک بیرون قفس باهاش کار میکنم خیلی با احتیاط جلو میره ترسو هستش پیش از اندازه و خجالتی حالا من دقیقا نمیدنم این کارش یعنی میخواد سرشو بخارونم یا یک دلیل دیگه ای داره چطوری میشه فهمید ک میخواد سرشو بخارونم اینم اضافه کنم طوطی من در طول روز کلی از وقتو مشغول خاروندن سرش به پشتش هستش درکل خیلی ترسو هستش بخاطر همین منم خیلی اروم دارم جلو میرم ک مبادا بخاطر عجله کلی از اعتمادشو از دست بدم حتی درقفس باز باشه نمیاد بیرون انجیر خشک میچسپونم به میله های قفس برای خوردن اون میاد بیرون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . پس کارتون سخته چون حتی شبا هم تو قفس نمی خوابه . میدونم خسته شدین و اینم میدونم که خیلی دوسش دارید ولی این اشباهه ماست که طوطی بد عادت میشه . پس باید برای ترک عادت بد هم صبور باشیم .

از این به بعد فقط تو اتاق باید بمونه .. فقط از هر چند باری که میاید تو حال .. یکی دو بار هم میتونید ببریدش با خودتون اونم به انتخاب شما نه به اصرار طوطی یعنی زمانی که میبینید داره اصرار میکنه و میخواد شما رو وادار کنه که ببریدش بیرون ، شما هیچ واکنشی نباید نشون بدین .. وقتی ساکت شد 5 6 دقیقه بعدش برید سمتش ، بهش یه آفرین بگید یا یه جایزه بدین و بعد اگه خواستید چند دقیقه بیرون ببریدش ...

و زمانی هم باشه که شما در حال غذا خوردن نباشید . وقتی از اتاق خارج میشید هم مطمئن باشید که چیزی توی اتاق نیست که براش خطرناک باشه . یا جایی باشه که در دسترس طوطی باشه .. اگه چیزی هست که نمیشه حرکتش داد روش یه پارچه بذارید که طوطی نبینه ( روی اون وسیله پارچه بذارید ) بعد با خیال راحت در رو ببندین .

منم طوطیم آزاد بوده کاملا، البته شبا تو قفس میخوابید ولی من همیشه این فرصت رو داشتم که بذارم بیرون قفس باشه و مشکلات شما رو نداشتم . البته خرابکاری رو که همه طوطی ها دارن ( اما باید جلو چشم ما باشن چون اتفاقات غیر منتظره ای ممکنه بیفته که باعث بشه برای همیشه از دستشون بدیم ) .. وقتی میخواستم کاری انجام بدم طوطیم همیشه میخواست همراه من باشه و دقیقا با وسایلی که باهاش سرو کار داشتم بازی کنه یا عمدا میرفت سمت اون وسایل که من بهش توجه کنم و بهش بگم نه . خودش میدونست قراره چه واکنشی از من ببینه اما همین که چند دقیقه بهش نگاه میکردم می فهمید که حواسم بهش هست و دارم بهش توجه میکنم . وقتی طوطی با صاحبش ارتباط خوبی داشته باشه مثل طوطی شما ، علاوه بر شیطنت هایی که خودش داره و میخواد تو همه کارا شریک بشه ، بیشتر از همه توجه شما رو میخواد و حتی یه سری خرابکاری ها هم ممکنه برای جلب توجه شما انجام بده .. این کارشون زیاد عجیب نیست

من هربار میخواستم از اتاق برم به حال، روی در می نشست یا جیغ میزد که اونم ببرم . اما فقط وقتی میبردمش که خودم بخوام و خودش اینو فهمیده بود . شما هم باید همین کار رو بکنید . باید متوجه بشه که با اصرار خودش کاری انجام نمیدین . آزادی طوطی خوبه چون آدم حس میکنه وقتی حق زندگی آزاد تو طبیعت رو ازش گرفتیم اینجوری جبران میکنیم . اما آزادی بیش از حد اونم تو محیط خونه علاوه بر دردسرایی که برای ما ممکنه پیش بیاره ، برای خودش هم خطرناکه . کاش روزای اول که میگفتید به خودش آسیب میزنه خیلی زود تصمیم نمیگرفتید .. اون روزا راحت تر میشد به قفس عادتش داد .

اینم اضافه کنم بد نیست بقیه اعضای خونواده هم باهاش ارتباط بیشتری برقرار کنن که فقط وابسته به شما نباشه .

یادم نمیاد چطور به خودش آسیب میزد .پستهای قبلی شما رو الان خوندم ولی چیزی پیدا نکردم .. تو قفس دقیقا چی کار میکنه ؟ با جزئیات بگید .
    »ن واقا ممنونم که اینقدر با حوصله جواب میدید اود اولا که تو قفس بود محکم سرش و میکوبید تو قفس بهد هم که ازادش کرده بودم اگه توی قفس داشت غذا میخورد اگه کسی نزدیکش میرفت با عجله میومد بالا انگار میترسید دوباره تو قفس حبس بشه
    اینم بگم که بعد از خرید فهمیدم که پرهاش جویده جویده هست و بعد از تحقیق فهمیدم که به احتمال زیاد پر جوی داشته واسه همین نگرانش بودم و خیلی هواشو داشتم هر زمان هم اگه باغ یا جایی میرفتیم با خودم میبردمش تو راه هم اصلا تو قفس نمیرفت کلا رو شونه من بود اوایل یکم تو حرکت میترسید که به مرور درست شد . یه سفر تهران هم که رفتیم با خودم بردمش بازم به همین صورت که ازاد و رو شونه من بود یعنی راحت تو هوای ازاد بیرون بود و نمیپرید البته اونموقع پروازش خیلی خوب نبود جدیدا هم سرد شده هوا و میترسم بپره برا همین دیگه نبردمش بیرون کلا رابطش با منم خیلی خوبه همش باهام شوخی میکنه البته با شوخی هاش معمولا دستم خراشای داره که با ناخونای پاش ایجاد میشه نوک هم میزنه اما به شوخی هست و تا الان منو محکم گاز نگرفته

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام حدود دو ماه میشه که کاسکو من وقتی سمتش نزدیک میشم یکهو سرشو خم میکنه جوری ک بعضی وقتا ک تو قفسه سرش به میله های جلو قفس برخورد میکنه این چندوقتی هم ک بیرون میارمش و باهاش کار میکنم بعضی وقتا میبینم سرشو خم میکنه ولی دقیقا نمیدونم میخواد سرشو بخارونم یا دلیل دیگه ای داره طوطی من خیلی محتاط هستش حتی الانم ک بیرون قفس باهاش کار میکنم خیلی با احتیاط جلو میره ترسو هستش پیش از اندازه و خجالتی حالا من دقیقا نمیدنم این کارش یعنی میخواد سرشو بخارونم یا یک دلیل دیگه ای داره چطوری میشه فهمید ک میخواد سرشو بخارونم اینم اضافه کنم طوطی من در طول روز کلی از وقتو مشغول خاروندن سرش به پشتش هستش درکل خیلی ترسو هستش بخاطر همین منم خیلی اروم دارم جلو میرم ک مبادا بخاطر عجله کلی از اعتمادشو از دست بدم حتی درقفس باز باشه نمیاد بیرون انجیر خشک میچسپونم به میله های قفس برای خوردن اون میاد بیرون
    سلام
    اگه محکم زدن نوک به میله قفس رو منظورتون چیز خاصی نیست
    اگه بخواد سرشو بخارونید موقعی که نزدیکید بهش این کارو میکنه زیاد به خاروندن سر عادتش ندید
    کلن طوطی ها خیلی ازاوقات مشغول خاروندن خودشون هستند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    اگه محکم زدن نوک به میله قفس رو منظورتون چیز خاصی نیست
    اگه بخواد سرشو بخارونید موقعی که نزدیکید بهش این کارو میکنه زیاد به خاروندن سر عادتش ندید
    کلن طوطی ها خیلی ازاوقات مشغول خاروندن خودشون هستند
    نه داداش نوکشو نمیکوبه به میله ها منظورم اینه انقدری خم میشه که سرش ساییده میشه به میله ها

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نه داداش نوکشو نمیکوبه به میله ها منظورم اینه انقدری خم میشه که سرش ساییده میشه به میله ها
    کاسکوی من زمانی که اینجوری سرش رو خم میکرد منتظر بود دست نزدیکش بشه تا حمله کنه.
    اون لحظه که این کار رو میکنه به چشمش نگاه کن ببین سیاهی چشمش ریز و درشت نمیشه؟
    فکر میکنم کاسکوت هنوز اعتماد کامل بهت نداره بهتره موقعی که سر طوطی رو خاروندی و خسته شد دیگه اصرار نکنی.
    ویرایش توسط StarFish : 3rd January 2015 در ساعت 12:03 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    کاسکوی من زمانی که اینجوری سرش رو خم میکرد منتظر بود دست نزدیکش بشه تا حمله کنه.
    اون لحظه که این کار رو میکنه به چشمش نگاه کن ببین سیاهی چشمش ریز و درشت نمیشه؟
    فکر میکنم کاسکوت هنوز اعتماد کامل بهت نداره بهتره موقعی که سر طوطی رو خاروندی و خسته شد دیگه اصرار نکنی.
    تاحالا نخاروندم نه حالت چشماش هم عادیه ریز و کوچیک نمیشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    خیلی وقته کاسکو داری هنوز باهاش صمیمی نشدی؟ نترس گازت هم بگیره نهایت انگشتت قطع میشه

اقا شما اگر از کاسکو و طوطی های بزرگ بترسی نمیتونی باهاشون ارتباط برقرار کنی.
    کاسکوی من دفعات اول که نازش میکردم یه بار انگشتم رو گاز گرفت و زخم انگشت تا نزدیکی استخون بود. اما اهمیت ندادم.
    شما هم نترس اگر بخواد گازت بگیره قبل از اینکه حتی تصمیم بگیری گازمیگیره . پس ترس رو بزار کنار. فقط حواست باشه موقع نوازش کردنش هروقت دیدی سیاهی چشمش ریز شد بدون میخواد حمله ی گازانبری کنه.
    یا کلا قید سرخاروندن رو بزن اینجوری برا طوطی هم بهتره وابستگی بیش از حد بهت پیدا نمیکنه.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط StarFish : 3rd January 2015 در ساعت 01:53 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . دوستان راهنمایی کردن و حالت های مختلف رو گفتن . طوطی اگه هدفش این باشه که شما رو دور کنه یا به شما بفهمونه که " اجازه نداری بیش از حد بهم نزدیک بشی و دستت رو بیاری جلو" سرش رو خم میکنه و علاوه بر اینکه مردمک چشماش کوچیک و بزرگ میشه ( همونطور که دوستمون هم توضیح دادن ) زیر چشمی و با حالت عصبی نگاه میکنه و پرای پشت گردن و شونه هاشو پف میکنه .. به حالت گول زدن ، میخواد دست بیاد سمتش تا گاز بگیره .. پس کاملا مشخصه ..

اما اگه بخواد صاحبش سرش رو بخارونه .. و واقعا قصد دور کردن نداشته باشه ... ممکنه زیرچشمی حواسش باشه که طرف داره چطور بهش نزدیک میشه اما حالتش عصبی نیست و فقط پرای سرش تا نزدیک گردن پف می کنه. تو این مدت مطمئنا حالت های مختلفش رو دیدین و خیلی راحت میتونید تشخیص بدین ..

حدس من اینه که میخواد سرش رو بخارونید . اما این به این معنی نیست که خیلی راحت اجازه میده به سرش دست بزنید .. ممکنه به محض اینکه دست شما به سرش برخورد کنه سرش رو بیاره بالا .. و عقب بره .. اصلا عجیب نیست این واکنشش . نترسید که ارتباطش با شما بد میشه . شما به سرعت خودش دارید پیش میرید این چیزیه که خودش میخواد . وقتی سرش رو آورد پایین شما هم امتحانش کنید .آروم دستتون رو ببرید سمت سرش. با یه انگشت آروم پرش رو لمس کنید .. خیلی کوتاه .. ببینید واکنشش چیه . شاید سرش رو همچنان پایین نگه داره که شما مطمئن میشید خودش میخواد . اما سرش رو هم بلند کرد فکر نکنید که وای ارتباطم خراب شد .. نه اینا مدلشون اینه .. کلا رو نمیدن . مثلا انگار که میخوان بفهمونن "فکر نکنید ما خوشمون میاد .. نــــه ... گفتیم حالا به دستت یه ورزشی بدی .." اونوقت سرش رو دوباره میاره پایین . اما اگه دیدین گاز میگیره یا عصبی میشه ..نترسید و دست رو سریع عقب نکشید ولی اصرار هم نکنید. چون نمیخواد .. و اگه ادامه بدین رفتار گاز گرفتن رو تقویت میکنید

همه طوطی ها هم اینجوری نیستن شاید بعضی ها خیلی راحت قبول کنن .. بعضی ها سختگیر ترن .. هرکدوم با توجه به شخصیت و اخلاقی که دارن ، یه قانون تعیین کردن واسه خودشون .

مثلا طوطی دوستم ارتباطش با خواهرم خیلی بهتره تا من . رو دست هر دو میاد ولی اونو بیشتر از من دوست داره .. هنوز هم نمیخواد نشون بده که خوشش میاد سرش رو ناز کنیم .. فقط با بازی این اجازه رو میده .. مثلا یه حوله ای باید باشه که دست از زیرش رد بشه و به طور غیر مستقیم به سرش برخورد کنه و حالا اون وسط یکم هم پرای سرش رو ناز کنه . اینجوری قبوله. اما مستقیما فقط میذاره منقارش رو ناز کنیم .. تو همون حالت هم بیشتر از یه ثانیه سرش رو پایین نگه نمیداره .. جوری که قشنگ میفهمونه که " تو دستتو نیار سمت من، هر وقت من اجازه دادم . . " خب میشه اینجوری برداشت کرد که هنوز کاملا به دست اعتماد نداره . اما واسه ما زیاد مهم نیست این موضوع . چون مهم اینه که روی دست بیاد . سر خاروندن کار واجبی نیست ..

همونطور که راهنماییتون کردن ، اگه اجازه سرخاروندن رو هم به شما بده سعی کنید مدام تکرار نشه .. امتحان کنید و خبرش رو بدید به ما

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها

»ن واقا ممنونم که اینقدر با حوصله جواب میدید اود اولا که تو قفس بود محکم سرش و میکوبید تو قفس بهد هم که ازادش کرده بودم اگه توی قفس داشت غذا میخورد اگه کسی نزدیکش میرفت با عجله میومد بالا انگار میترسید دوباره تو قفس حبس بشه
    اینم بگم که بعد از خرید فهمیدم که پرهاش جویده جویده هست و بعد از تحقیق فهمیدم که به احتمال زیاد پر جوی داشته واسه همین نگرانش بودم و خیلی هواشو داشتم هر زمان هم اگه باغ یا جایی میرفتیم با خودم میبردمش تو راه هم اصلا تو قفس نمیرفت کلا رو شونه من بود اوایل یکم تو حرکت میترسید که به مرور درست شد . یه سفر تهران هم که رفتیم با خودم بردمش بازم به همین صورت که ازاد و رو شونه من بود یعنی راحت تو هوای ازاد بیرون بود و نمیپرید البته اونموقع پروازش خیلی خوب نبود جدیدا هم سرد شده هوا و میترسم بپره برا همین دیگه نبردمش بیرون کلا رابطش با منم خیلی خوبه همش باهام شوخی میکنه البته با شوخی هاش معمولا دستم خراشای داره که با ناخونای پاش ایجاد میشه نوک هم میزنه اما به شوخی هست و تا الان منو محکم گاز نگرفته
    خواهش میکنم وظیفست .. قبل از اینکه راهی به شما پیشنهاد کنم . جواب این سوالات رو بگید . هرچقدر کاملتر و با جزئیات بیشتر توضیح بدین بهتر میشه راهنمایی کرد .

• خیلی دوست دارم بدونم بعد این مدت هنوز هم همون واکنش رو نشون میده یا نه . امتحان کردید تا حالا ؟ یعنی موقعی بوده که به ناچار بذاریدش داخل قفس ؟ واکنشش چی بوده >
    • قبلا صاحبی داشته ؟ یا کلا وحشی بوده و توسط شما رام شده ؟
    • اسباب بازی داره ؟ باهاشون بازی میکنه ؟
    • کلا روزش چطور میگذره ؟ چجوری سرگرم میشه ؟
    • وقتی شما از اتاق میخواید برید بیرون چی کار میکنه ؟ دوست داره که همراه شما بیاد ؟
    • شما گفتید میره داخل قفس تخمه میخوره و برمیگرده بالا . کلا فقط تخمه میخوره یا فقط تخمه رو داخل قفس میذارید /NC/BB بقیه غذاها رو بیرون از قفس بهش میدین ؟
    • برنامه غذاییش رو هم بگید و اینکه چه غذاهایی رو خیلی دوست داره ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خواهش میکنم وظیفست .. قبل از اینکه راهی به شما پیشنهاد کنم . جواب این سوالات رو بگید . هرچقدر کاملتر و با جزئیات بیشتر توضیح بدین بهتر میشه راهنمایی کرد .

• خیلی دوست دارم بدونم بعد این مدت هنوز هم همون واکنش رو نشون میده یا نه . امتحان کردید تا حالا ؟ یعنی موقعی بوده که به ناچار بذاریدش داخل قفس ؟ واکنشش چی بوده >
    • قبلا صاحبی داشته ؟ یا کلا وحشی بوده و توسط شما رام شده ؟
    • اسباب بازی داره ؟ باهاشون بازی میکنه ؟
    • کلا روزش چطور میگذره ؟ چجوری سرگرم میشه ؟
    • وقتی شما از اتاق میخواید برید بیرون چی کار میکنه ؟ دوست داره که همراه شما بیاد ؟
    • شما گفتید میره داخل قفس تخمه میخوره و برمیگرده بالا . کلا فقط تخمه میخوره یا فقط تخمه رو داخل قفس میذارید /NC/BB بقیه غذاها رو بیرون از قفس بهش میدین ؟
    • برنامه غذاییش رو هم بگید و اینکه چه غذاهایی رو خیلی دوست داره ..
    سلام
    نه دیگه هیچوقت تو قفس نزاشتمش که سقف و ببندم

نه قبلا صاحبی نداشته و دادشم از تهران گرفتش با هواپیما فرستادش تاخیر خم داشت و قتی رسید خیلی شاکی بود معلوم بود زیاد غار زده و دیگه نا نداره بعد از یه مدت از دستم غذا گرفت تقریبا یه هفته اما خیلی طول کشید که بزار نازیش کنم قبل از اینکه نازیش کنم هم
    دیگه از قفس اومده بود بیرون یه دفه که در قفس و باز میکردم بهش با دست تخمه بدم در و قفل نکرده بود و یه دفه دیدم رفته رو سر قفس نشسته شاید کمتر از 2 هفته بعد از این اتفاق دیگه مجبورم کرده بود بزارم بیرون قفس بمونه

اره اسباب بازی داره هر از گاهی هم یه جدید براش میگیرم از بعضیاش خوشش میاد بعضیاش نه مثلا یه موز چوبی گرفته بودم از روز اول نترسید و حسابی باهاش بازی کرد اما کلا زود از اسباب بازی خسته میشه و جدیدا وقتی میخواد نمایش بده دور جوبش بچرخه یه پا اویزون شه و .. با اسباب بازیش استفاده میکنه وقتی هم سنتور میزدم خیلی سر شوق میومد و بعضی وقتا میرفت از ظرف تخمش تخمه ها رو پرت میکرد بالا بریزه رو سرش و شلوغ بازی در میاورد اما الان تا بخوام سنتور بزنم میپره میاد روم و میخواد اون سنتور بزنه که واسه همین دیگه نمیشه جلوش زد

قبلا صبح 10 ایناها میومد من و بیدار میکرد یه مقدار حرف میزد بعد از تقریبا 30 دقیقه اگه کسی تو حال بود با قفسش میبردمش تو حال اونجا هم حرف میزد هم فضولی میکرد م نگاه میکرد هر کسی چکار میکنه زمان صیحونه هم باید یه گردو بهش میدادی بشینه بخوره نون هم فقط نون سنگک میخوره البته خیلی کم گاهی که مجبور بشم بهش میدم وقتی نون گرم میشد اگر تو حال نبرده بودمش راه میوفتاد میومد و میگفت تپل که بعد قفسش و میاوردم و میشنست صبحونش و میخورد. من کارم طراحی وب هست و تو خونه کار میکنم واسه همین کلا تو اتاق پای سیستم هستم روزش همینطوری میگذشت توی حال بود هر موقع حوصلش سر میرفت میاوردمش توی اتاق پیش خودم تو اتاق اکثر مواقع میاد روی پام زیر میز میشینه گاهی شلوغ میکنه گاهی پر ارایی میکنه و .. اگرم هدفن رو گوشم نباشه میاد رو شونم و اونجا هی اویزون میشه و اذیت میکنه گاهی هم میاد رو میز و یکی 2 تا دکمه کیبرد و میکنه معمولا الکی هدفن میزارم که بره رو پام بشینه و نیاد اذیت کنه تو روز یه 30 دقیقه ای هم میره کف اتاق میچرخه و واسه خودش با توپ پینگ پونگ و در اسپری و .. بازی میکنه اگه دادشم باشه یه سر هم میره اتاق بقلی یکم هم اونجا بازی میکنه و دادشم و نوک کاری میکنه زمان ناهار هم که باز میبرمش تو حال و برنج استخون مرغ ... میدمش همین دیگه معمولا 70 % اوقات جایی که من هستم اونم هست با تو اتاق یا تو حال که جدیدا تو حال اگه من باشم میپره رو من اگه نباشم میپره رو مبل و سعی میکنه مبل و پاره کنه شبا هم که ساعت 12 قفسش و تمیز میکنم و میبرم تو اتاق و چراغ و خاموش میکنم و شببخیر بهش میکم خودم میرم تو حال و یه 1 ساعت بعد میرم تو اتاق و میخوابم

اره قبلا پشت سرم راه میوفتاد الان میپره میاد یادم چند بار حمام که رفته بودم میومد پشت در وایمیساد اسمم و صدا میزد الان میرم بیرون اتاق در و میبندم که زرنگ شده میدونه اینکارو میکنم قبلش میپره رو شونم باید با یه خوراکی سرگرمش کنم که بتونم برم بیرون و در و ببندم

تنها چیزی که تو ظرف غذاش هست تخمه هست و بقیه غذا ها رو بالا بهش میدم با پا میگیره میخوره مثل سیب انار ذرت پرتقال لیموشیرین گردو .. حتی برنج باید طوری باشه که برنحج چسبیده باشه به ته دیگ که بتونم بالا بهش بدم با پا بگیره بخوره قبلا امتحان کردم بقیه چیزا تو ظرفش و نمیرفت بخوره

برنامه غذاییش هم اوایل انار خیلی دوس داشت انار قرمز هم به سفید ترجیح میداد اما کلا هی تقیر میکنه چیزایی که خیلی دوس داره مثلا ذرت خیلی دوس داشت اما بعد از یه مدت دیگه نخورد استخون مرغ همینطور اما الان خیلی خیلی کم میخوره گردو دوس نداشت اما الان خیلی دوس داره سیب و دوس داره ژله خیلی دوس داره واقا نمیتونم بگم که چه غذایی رو خیلی دوس داره واسه همین از چیزی به عنوان جایزه نتونستم استفاده کنم
    اگه سواله دیگه ای هست یا چیزی و باید بیشتر توضیح بدم لطفا بفرمایید جواب بدم

صفحه 1077 از 1238 نخستنخست ... 77577977102710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109611271177 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)