کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوستان راهنمایی کردن اما نباید روشی که برای از بین بردن عادتش انتخاب میکنید حالت تنبیهی داشته باشه ..

شب تو قفس میخوابه ؟ آخرین باری که سوال پرسیدین گفتید ، موقع غذا خوردن ، میاریدش کنار خودتون .. چون میخواد که از غذای شما بخوره ، باز همین کار رو میکنید ؟
    سلام
    والا فقط یه هفته شبا تو قفس خوابید از بعد از اون همیشه رو قفس میخوابه فقط زمان تخمه خوردن یا اب هست که میره تو قفس و به محظ اینکه کسی از کنارش رد شه میره بالا
    زمان غذا خوردن قفسش و میبرم تو حال تقریبا 1 متر بامیز غذا خوری فاصله داره اونجا یه برنجی نهدیگی استخوان مرغ یا .. بهش میدم میشینه میخوره اما الا 2 روزه که وقتی میاد میپره رو مبل نزدیک میز و من مجبور میشم برشگردونم تو اتاق در و هم ببندم که نتونه بپره بیا

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام
    والا فقط یه هفته شبا تو قفس خوابید از بعد از اون همیشه رو قفس میخوابه فقط زمان تخمه خوردن یا اب هست که میره تو قفس و به محظ اینکه کسی از کنارش رد شه میره بالا
    زمان غذا خوردن قفسش و میبرم تو حال تقریبا 1 متر بامیز غذا خوری فاصله داره اونجا یه برنجی نهدیگی استخوان مرغ یا .. بهش میدم میشینه میخوره اما الا 2 روزه که وقتی میاد میپره رو مبل نزدیک میز و من مجبور میشم برشگردونم تو اتاق در و هم ببندم که نتونه بپره بیا

سلام . پس کارتون سخته چون حتی شبا هم تو قفس نمی خوابه . میدونم خسته شدین و اینم میدونم که خیلی دوسش دارید ولی این اشباهه ماست که طوطی بد عادت میشه . پس باید برای ترک عادت بد هم صبور باشیم .

از این به بعد فقط تو اتاق باید بمونه .. فقط از هر چند باری که میاید تو حال .. یکی دو بار هم میتونید ببریدش با خودتون اونم به انتخاب شما نه به اصرار طوطی یعنی زمانی که میبینید داره اصرار میکنه و میخواد شما رو وادار کنه که ببریدش بیرون ، شما هیچ واکنشی نباید نشون بدین .. وقتی ساکت شد 5 6 دقیقه بعدش برید سمتش ، بهش یه آفرین بگید یا یه جایزه بدین و بعد اگه خواستید چند دقیقه بیرون ببریدش ...

و زمانی هم باشه که شما در حال غذا خوردن نباشید . وقتی از اتاق خارج میشید هم مطمئن باشید که چیزی توی اتاق نیست که براش خطرناک باشه . یا جایی باشه که در دسترس طوطی باشه .. اگه چیزی هست که نمیشه حرکتش داد روش یه پارچه بذارید که طوطی نبینه ( روی اون وسیله پارچه بذارید ) بعد با خیال راحت در رو ببندین .

منم طوطیم آزاد بوده کاملا، البته شبا تو قفس میخوابید ولی من همیشه این فرصت رو داشتم که بذارم بیرون قفس باشه و مشکلات شما رو نداشتم . البته خرابکاری رو که همه طوطی ها دارن ( اما باید جلو چشم ما باشن چون اتفاقات غیر منتظره ای ممکنه بیفته که باعث بشه برای همیشه از دستشون بدیم ) .. وقتی میخواستم کاری انجام بدم طوطیم همیشه میخواست همراه من باشه و دقیقا با وسایلی که باهاش سرو کار داشتم بازی کنه یا عمدا میرفت سمت اون وسایل که من بهش توجه کنم و بهش بگم نه . خودش میدونست قراره چه واکنشی از من ببینه اما همین که چند دقیقه بهش نگاه میکردم می فهمید که حواسم بهش هست و دارم بهش توجه میکنم . وقتی طوطی با صاحبش ارتباط خوبی داشته باشه مثل طوطی شما ، علاوه بر شیطنت هایی که خودش داره و میخواد تو همه کارا شریک بشه ، بیشتر از همه توجه شما رو میخواد و حتی یه سری خرابکاری ها هم ممکنه برای جلب توجه شما انجام بده .. این کارشون زیاد عجیب نیست

من هربار میخواستم از اتاق برم به حال، روی در می نشست یا جیغ میزد که اونم ببرم . اما فقط وقتی میبردمش که خودم بخوام و خودش اینو فهمیده بود . شما هم باید همین کار رو بکنید . باید متوجه بشه که با اصرار خودش کاری انجام نمیدین . آزادی طوطی خوبه چون آدم حس میکنه وقتی حق زندگی آزاد تو طبیعت رو ازش گرفتیم اینجوری جبران میکنیم . اما آزادی بیش از حد اونم تو محیط خونه علاوه بر دردسرایی که برای ما ممکنه پیش بیاره ، برای خودش هم خطرناکه . کاش روزای اول که میگفتید به خودش آسیب میزنه خیلی زود تصمیم نمیگرفتید .. اون روزا راحت تر میشد به قفس عادتش داد .

اینم اضافه کنم بد نیست بقیه اعضای خونواده هم باهاش ارتباط بیشتری برقرار کنن که فقط وابسته به شما نباشه .

یادم نمیاد چطور به خودش آسیب میزد .پستهای قبلی شما رو الان خوندم ولی چیزی پیدا نکردم .. تو قفس دقیقا چی کار میکنه ؟ با جزئیات بگید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلام.الان کاسکوم کاملا اهلی شده.هم روی دست میاد و هم سر میده.سر دادنش خیلی غیر منتظره بود همینطوری وقتی بیرون قفس بود خودش کلشو خم کرد البته با اخم طوری که مردمک چشمش کاملا تنگ شده بود و منم سرشو خاروندم ولی برای روی دست اوردنش طبق راهنمایی های سپیده خانوم و بقیه دوستان عمل کردم و بالاخره هم روی دست اومدبسیار باهوشه طوری که هر کلمه رو درعرض 2روز یاد میگیرهغذاش هم مثله قبله دوهفته ای یه بارم حمومش میکنموروزی بین 1ساعت تا3ساعت بیرون قفسه و سعی می کنم هرروز بیارمش از قفس بیرونولی یه چیزی که خیلی نگرانم کرده اینه که 3روزه که پرهای دور گردنشو میکنه و میجوه الان طرفای 10تا15پر رو کنده جوری که یه طرفه گردنش کرکی شده.چیکار کنم که دیگه بیشتر از این نکنه.؟ جاشو عوض کردم اوردمش نزدیک خودمون ولی بازم فایده ای نداشت وقتی هم که دورش شلوغه بازم میکنه و میجوه.الان تقریبا 1ماهی میشه که براش اسباب بازی نذاشتم.نمی دونم شاید بخاطر نداشتن چیزی برای جویدنه که پرشو میجوه.لطفا راهنماییم کنید
    ویرایش توسط Roc : 1st January 2015 در ساعت 04:44 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام.الان کاسکوم کاملا اهلی شده.هم روی دست میاد و هم سر میده.سر دادنش خیلی غیر منتظره بود همینطوری وقتی بیرون قفس بود خودش کلشو خم کرد البته با اخم طوری که مردمک چشمش کاملا تنگ شده بود و منم سرشو خاروندم ولی برای روی دست اوردنش طبق راهنمایی های سپیده خانوم و بقیه دوستان عمل کردم و بالاخره هم روی دست اومدبسیار باهوشه طوری که هر کلمه رو درعرض 2روز یاد میگیرهغذاش هم مثله قبله دوهفته ای یه بارم حمومش میکنموروزی بین 1ساعت تا3ساعت بیرون قفسه و سعی می کنم هرروز بیارمش از قفس بیرونولی یه چیزی که خیلی نگرانم کرده اینه که 3روزه که پرهای دور گردنشو میکنه و میجوه الان طرفای 10تا15پر رو کنده جوری که یه طرفه گردنش کرکی شده.چیکار کنم که دیگه بیشتر از این نکنه.؟ جاشو عوض کردم اوردمش نزدیک خودمون ولی بازم فایده ای نداشت وقتی هم که دورش شلوغه بازم میکنه و میجوه.الان تقریبا 1ماهی میشه که براش اسباب بازی نذاشتم.نمی دونم شاید بخاطر نداشتن چیزی برای جویدنه که پرشو میجوه.لطفا راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز.
    آیا خودتون باهاش کار کردید که رام شد و به حرف اومد یا کس دیگه ای ؟؟
    آیا قبلاً سابقه پرکنی داشته؟؟
    اگه ممکنه براتون یه عکس ازش بذارید ..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوست دارم همیشه از همه شما خبرای خوش بشنوم .. خوشحالم که ارتباطش خوب شده با شما اما خبر شروع پرجوی واقعا ناراحتم کرد .. اگه پرهای کرکیش در اومده پس شروع پرجوی هست .. اما باز یه عکس بذارید ازش .. از خودش و قفسش

دیگه این رو که همه ما میدونیم طوطی باید چیزی برای سرگرم شدن و جویدن داشته باشه .. یعنی تو قفس چیزی برای سرگرمی نداره ؟؟ کلا چجوری سرگرم میشه در طول روز ؟

چندتا اسباب بازی حتما حتما براش تهیه کنید . قفس باید پر بشه .. اسباب بازی فکری هم بگیرید ( برای شروع فقط یه دونه ).. باید تمام روزش با بازی و تمرین بگذره تا شب کاملا خسته بشه ..

چه غذاهایی بهش میدین ؟

کلا برنامه روزانش رو بگید و اینکه شما چقدر وقت آزاد دارید ؟ چقدر از روز رو در کنارش هستید و میتونید براش وقت بذارید ؟ ارتباطش با اعضای خونواده چطوره ؟ ارتباطش با شما دقیقا چطوره ؟

دما و رطوبت اتاق چنده ؟ یه دماسنج الکترونیکی بگیرید و نزدیک قفس بذارید که این موارد رو مشخص کنه . حتما این کار رو انجام بدین . و اینجا اعلام کنید .

هفته ای یکبار حمومش کنید . چطور حمومش میکنید ؟ دوست داره یا اینکه بدش میاد ؟

چه وقتایی بیشتر پرجوی میکنه ؟ بیرون قفس یا داخل قفس ؟

کاری کردید ؟ تغییری تو محیط دادید قبل از شروع پرجوی ؟ استرسی بهش وارد شده تو این مدت ؟

چه ساعتی میخوابه ؟ براش کاور میذارید ؟

سعی کنید با جزئیات توضیح بدین که بهتر بشه راهنمایی کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    آیا خودتون باهاش کار کردید که رام شد و به حرف اومد یا کس دیگه ای ؟؟
    آیا قبلاً سابقه پرکنی داشته؟؟
    اگه ممکنه براتون یه عکس ازش بذارید ..
    سلام.خودم باهاش کار کردم
    نه از وقتی وحشی بوده دسته من بوده و سابقه پرکنی هم نداشته
    ویرایش توسط Roc : 1st January 2015 در ساعت 07:30 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310

سپیده خانوم اگه تونستم کاسکومو اهلی کنم همش بخاطر راهنمایی های شما و دوستانه
    اگه این سایت نبود احتمالا کاسکوم همون هفته اول سکته رو زده بود
    بله این که اسباب بازی باید باشه رو میدونم این روزا سرگرم امتحانام هستم و وقت نکردم براش اساب بازی بخرم
    و حتما حتما فردا پراش چنتا اساب بازی میخرم تا باهاشون سر گرم شه
    غالب غذاش تخمس ولی در کنار تخمه از کنجد و تخم کتون و ارزن و گندم و پسته و بادوم و فندق
    میوهایی هم که دوست داره تو این فصل گیر نمیاد ولی انار و فلفل دلمه ای رو دوست داره که هر روز یا یک روز در میون در اختیارش میذارم
    ارتباطش با من که خیلی خوبه به همه ی اعضای خانواده سر میده ولی فقط روی دست من میاد و روی دست کس دیگه ای نمیره.روزانه طرفای 2تا3ساعت بیرونه قفسه و یه نیم ساعتی هم روی سر کول منه و کلا به من خیلی وابستست.هرازگاهی هم میزارمش روی زمین توخونه راه میره و هرجا منم برم دنبال من میاد کلا فعالیت روزانش خوبه.ساعت 10ونیم میبرمش تو یه اتاق دیگه و روش کاور میکشم بخاری رو هم براش روشن میکنم و اتاقو هم تاریک میکنم و میگیره می خوابه .فردا صبح هم طرفای ساعت 9میارمش از اتاق بیرون.دما که خوبه نه گرمه و نه سرد رطوبتم خوبه بیشتر اوقات دستگاه بخار تو خونه روشنه.طریقه حموم کردن هم اینطوریه که اسپری رو پر آب ولرم میکنم و اسپری می کنم روش تا کاملا خیسه خیس بشه بعدم میارمش روی دستم و دستمو بالا و پایین میکنم و اونم پر میزنه یکم خشک میشه بعدم با سشوار خشکش میکنم.
    پرجوی هم داخل قفس میکنه و هم بیرون قفس وقتی هم پرشو میکنه سعی میکنم یه جوری حواسشو پرت کنم تا پرشو نجوه.خونه شده پره پرهای کاسکوم حتی یه دونه پر دمشو هم کنده.فقط سه چهار روز پیش مهمون داشتیم و دور شلوغ بود و از یکی از مهمونامون خیلی ترسید جوری که قار کشید ولی بعدش عادی شد استرس دیگه ای بهش وارد نشده.فعلا برلی سرگرم شدنش وردنه گذاشتم تا الان 2تا وردنه روپودر کرده
    کلا انرژی زیادی داره و خیلی مشتاق یادگیریه و خوش خوراکه جوری که حتی ترشی هم میخوره.و پرنده دیگه ای هم اطرافش نیست به جز یه دونه قناری .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سپیده خانوم اگه تونستم کاسکومو اهلی کنم همش بخاطر راهنمایی های شما و دوستانه
    اگه این سایت نبود احتمالا کاسکوم همون هفته اول سکته رو زده بود
    بله این که اسباب بازی باید باشه رو میدونم این روزا سرگرم امتحانام هستم و وقت نکردم براش اساب بازی بخرم
    و حتما حتما فردا پراش چنتا اساب بازی میخرم تا باهاشون سر گرم شه
    غالب غذاش تخمس ولی در کنار تخمه از کنجد و تخم کتون و ارزن و گندم و پسته و بادوم و فندق
    میوهایی هم که دوست داره تو این فصل گیر نمیاد ولی انار و فلفل دلمه ای رو دوست داره که هر روز یا یک روز در میون در اختیارش میذارم
    ارتباطش با من که خیلی خوبه به همه ی اعضای خانواده سر میده ولی فقط روی دست من میاد و روی دست کس دیگه ای نمیره.روزانه طرفای 2تا3ساعت بیرونه قفسه و یه نیم ساعتی هم روی سر کول منه و کلا به من خیلی وابستست.هرازگاهی هم میزارمش روی زمین توخونه راه میره و هرجا منم برم دنبال من میاد کلا فعالیت روزانش خوبه.ساعت 10ونیم میبرمش تو یه اتاق دیگه و روش کاور میکشم بخاری رو هم براش روشن میکنم و اتاقو هم تاریک میکنم و میگیره می خوابه .فردا صبح هم طرفای ساعت 9میارمش از اتاق بیرون.دما که خوبه نه گرمه و نه سرد رطوبتم خوبه بیشتر اوقات دستگاه بخار تو خونه روشنه.طریقه حموم کردن هم اینطوریه که اسپری رو پر آب ولرم میکنم و اسپری می کنم روش تا کاملا خیسه خیس بشه بعدم میارمش روی دستم و دستمو بالا و پایین میکنم و اونم پر میزنه یکم خشک میشه بعدم با سشوار خشکش میکنم.
    پرجوی هم داخل قفس میکنه و هم بیرون قفس وقتی هم پرشو میکنه سعی میکنم یه جوری حواسشو پرت کنم تا پرشو نجوه.خونه شده پره پرهای کاسکوم حتی یه دونه پر دمشو هم کنده.فقط سه چهار روز پیش مهمون داشتیم و دور شلوغ بود و از یکی از مهمونامون خیلی ترسید جوری که قار کشید ولی بعدش عادی شد استرس دیگه ای بهش وارد نشده.فعلا برلی سرگرم شدنش وردنه گذاشتم تا الان 2تا وردنه روپودر کرده
    کلا انرژی زیادی داره و خیلی مشتاق یادگیریه و خوش خوراکه جوری که حتی ترشی هم میخوره.و پرنده دیگه ای هم اطرافش نیست به جز یه دونه قناری .
    خواهش میکنم

قفسش چرا اینقدر کثیفه ؟ شما روزنامه یا کاغذ نمیذارید کف قفس ؟ فردا وقتی میاریدش بیرون، قفس رو کامل بشورید . میله های زیر قفس رو هم همیشه تمیز کنید قبل از اینکه بخوابه . تا مدفوعش رو میله ها باقی نمونه . برای سلامتی خود طوطی اینکار لازمه

قفس رو هم از دیوار پشت فاصله بدین .. سیم برق خطرناکه .. وردنه که اسباب بازی نیست ..اسباب بازی های جذاب براش بذارید . یه چیزی که بتونه راحت بجوه و خرابش کنه . وقتی اسباب بازی های جدید رو گذاشتید حتما قبلش بهش معرفی کنید و سریع نذارید تو قفس .. توپ کنفی هم خیلی اسباب بازی خوبیه برای طوطی هایی که پرجوی میکنن ..

دماسنج حتما بذارید . نمیتونید تقریبی بگید سرده یا گرمه

ساعت بیرون اومدنش از قفس رو بیشتر کنید ( فعلا مجبورید چون باید وقت بیشتری بهش اختصاص بدین ) .

وقتی داره پر میجوه اصلا واکنش نشون ندین .. طوری که فکر کنه به خاطر پرجوی تونسته توجه شما رو جلب کنه .. با یه صدایی توحهش رو جلب کنید . یه صدایی که براش تازگی داشته باشه و حواسش رو پرت کنه .. وقتی آروم شد برید سمتش و باهاش بازی کنید و یا باهاش یه جمله سخت رو تمرین کنید .

تو بخش آموزش به طوطی سانان از ترفندهای آسون شروع کنید و سعی کنید انواع بازی های فکری رو بهش یاد بدین .

نذارید اونقدر بیکار بشه که زمان زیادی رو به پرآرایی بگذرونه . این کار هایی هست که شما باید انجام بدین .زمانی که شما وقت ندارید یکی دیگه باید کنارش باشه .

تغذیه اش هم که اصلا مناسب نیست تمام غذاهای چرب غذای غالبش رو تشکیل داده. نمیشه گفت چون میوه هایی که دوست داره واسه یه فصل دیگست پس کلا بیخیال بشید .. شما هر فصل باید بهش میوه و سبزیجات همون فصل رو معرفی کنید . حتی اگه هر فصل مجبور باشید همین کار رو انجام بدین . تخمه و دونه ها رو کم کنید غذاهای دیگه رو حتما میخوره .. ترشی !!! این غذاها رو ندین بهش .. اینکه هر غذای غیر معمولی بخوره خوش خوراکی نیست ، بد غذا بودنش رو نشون میده .. وقتی غذاهای مخصوص خودش رو بخوره میشه خوش خوراک .. اگه اسمش رو گذاشتید خوش خوراک پس غذاهای مناسبش رو بهش بدین و حتما هم به غذاش بیشتر برسید . حبوبات سبزیجات ، انواع میوه ها رو امتحان کنید .. چون عضو خونوادست سهمش رو براش بذارید حتی اگه مجبور بشید بندازیدش دور .. براش اسباب بازی های درست کنید که بتونید غذاشو بینش پنهون کنید .. که بتونه دنبال غذا بگرده و با تلاش خودش پیداش کنه . از غذاهای چرب مثل پسته و تخمه و .. برای درست کردن این اسباب بازی ها استفاده کنید ..

صبح که کاور رو برمیدارید پر کف قفس میبینید ؟

به افرادی غریبه هم اصلا اجازه نزدیک شدن بهش رو ندین . تو یه فاصله مناسب بمونن مشکلی نیست ولی نه تا حدی که قار بزنه برای دور کردنشون . سعی کنید اصلا بهش استرس وارد نکنید .. اصلا

از الان باید تمام تلاشتون رو بکنید که کاملا حواسش پرت بازی و کارهایی بشه که وقتی برای فکر کردن به پرجوی نداشته باشه .. نمیشه گفت به محض اینکه این تمرینات رو شروع کنید نتیجه میگیرید ..اما هرچه زودتر باید شروع بشه تا عادت از سرش بیفته .. هر سوالی هم داشتید بپرسید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خواهش میکنم

قفسش چرا اینقدر کثیفه ؟ شما روزنامه یا کاغذ نمیذارید کف قفس ؟ فردا وقتی میاریدش بیرون، قفس رو کامل بشورید . میله های زیر قفس رو هم همیشه تمیز کنید قبل از اینکه بخوابه . تا مدفوعش رو میله ها باقی نمونه . برای سلامتی خود طوطی اینکار لازمه

قفس رو هم از دیوار پشت فاصله بدین .. سیم برق خطرناکه .. وردنه که اسباب بازی نیست ..اسباب بازی های جذاب براش بذارید . یه چیزی که بتونه راحت بجوه و خرابش کنه . وقتی اسباب بازی های جدید رو گذاشتید حتما قبلش بهش معرفی کنید و سریع نذارید تو قفس .. توپ کنفی هم خیلی اسباب بازی خوبیه برای طوطی هایی که پرجوی میکنن ..

دماسنج حتما بذارید . نمیتونید تقریبی بگید سرده یا گرمه

ساعت بیرون اومدنش از قفس رو بیشتر کنید ( فعلا مجبورید چون باید وقت بیشتری بهش اختصاص بدین ) .

وقتی داره پر میجوه اصلا واکنش نشون ندین .. طوری که فکر کنه به خاطر پرجوی تونسته توجه شما رو جلب کنه .. با یه صدایی توحهش رو جلب کنید . یه صدایی که براش تازگی داشته باشه و حواسش رو پرت کنه .. وقتی آروم شد برید سمتش و باهاش بازی کنید و یا باهاش یه جمله سخت رو تمرین کنید .

تو بخش آموزش به طوطی سانان از ترفندهای آسون شروع کنید و سعی کنید انواع بازی های فکری رو بهش یاد بدین .

نذارید اونقدر بیکار بشه که زمان زیادی رو به پرآرایی بگذرونه . این کار هایی هست که شما باید انجام بدین .زمانی که شما وقت ندارید یکی دیگه باید کنارش باشه .

تغذیه اش هم که اصلا مناسب نیست تمام غذاهای چرب غذای غالبش رو تشکیل داده. نمیشه گفت چون میوه هایی که دوست داره واسه یه فصل دیگست پس کلا بیخیال بشید .. شما هر فصل باید بهش میوه و سبزیجات همون فصل رو معرفی کنید . حتی اگه هر فصل مجبور باشید همین کار رو انجام بدین . تخمه و دونه ها رو کم کنید غذاهای دیگه رو حتما میخوره .. ترشی !!! این غذاها رو ندین بهش .. اینکه هر غذای غیر معمولی بخوره خوش خوراکی نیست ، بد غذا بودنش رو نشون میده .. وقتی غذاهای مخصوص خودش رو بخوره میشه خوش خوراک .. اگه اسمش رو گذاشتید خوش خوراک پس غذاهای مناسبش رو بهش بدین و حتما هم به غذاش بیشتر برسید . حبوبات سبزیجات ، انواع میوه ها رو امتحان کنید .. چون عضو خونوادست سهمش رو براش بذارید حتی اگه مجبور بشید بندازیدش دور .. براش اسباب بازی های درست کنید که بتونید غذاشو بینش پنهون کنید .. که بتونه دنبال غذا بگرده و با تلاش خودش پیداش کنه . از غذاهای چرب مثل پسته و تخمه و .. برای درست کردن این اسباب بازی ها استفاده کنید ..

صبح که کاور رو برمیدارید پر کف قفس میبینید ؟

به افرادی غریبه هم اصلا اجازه نزدیک شدن بهش رو ندین . تو یه فاصله مناسب بمونن مشکلی نیست ولی نه تا حدی که قار بزنه برای دور کردنشون . سعی کنید اصلا بهش استرس وارد نکنید .. اصلا

از الان باید تمام تلاشتون رو بکنید که کاملا حواسش پرت بازی و کارهایی بشه که وقتی برای فکر کردن به پرجوی نداشته باشه .. نمیشه گفت به محض اینکه این تمرینات رو شروع کنید نتیجه میگیرید ..اما هرچه زودتر باید شروع بشه تا عادت از سرش بیفته .. هر سوالی هم داشتید بپرسید .
    ترشی روفقط یه بار اونم خیلی کم که زیر آب شسته بودم رو بهش دادم شاید مقدارش اندازه ی یه لوبیا بود
    میشه نخ های کاموا رو به شکل یه توپ دربیارم بزارم تو قفسش؟
    وقتی کاور رو برمیدارم پری تو قفسش نمیبینم پرکنی درطی روز انجام میده.
    از روزنامه و کاغذ و عکس به شدت میترسه.میترسم اگه الان زیرقفسش روزنامه بزارم باز بهش استرس وارد شه.
    دمای محیط باید چقدر باشه؟
    اینکه نزدیکش دستگاه بخور روشنه مشکلی نداره؟!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ترشی روفقط یه بار اونم خیلی کم که زیر آب شسته بودم رو بهش دادم شاید مقدارش اندازه ی یه لوبیا بود
    میشه نخ های کاموا رو به شکل یه توپ دربیارم بزارم تو قفسش؟
    وقتی کاور رو برمیدارم پری تو قفسش نمیبینم پرکنی درطی روز انجام میده.
    از روزنامه و کاغذ و عکس به شدت میترسه.میترسم اگه الان زیرقفسش روزنامه بزارم باز بهش استرس وارد شه.
    دمای محیط باید چقدر باشه؟
    اینکه نزدیکش دستگاه بخور روشنه مشکلی نداره؟!
    سلام خب دیگه ندید بهش ..

نه نمیشه . اون توپی که من دارم میگم به طنابی هست که به صورت توپ درستش کردن . این توپ رو هر چقدر بجوه فقط نخ هاش ریش ریش میشه .. خطر خاصی برای طوطی بوجود نمیاره ، خیلی هم داغون بشه . میتونید از قفس خارجش کنید . اما اگه با کاموا یه توپ درست کنید که خیلی زود از هم وا میشه و ممکنه برای طوطی خطرناک باشه ، پاش گیر کنه ... یا یه جوری گیرش بندازه .

کاغذ سفید که دیگه رنگی نداره . هم رنگ سینی قفسه .. میتونید از کاغذهای روغنی شیرینی پزی هم استفاده کنید . اون دیگه بی رنگه .. به اندازه سینی قفس ببرید و بذارید براش که دیگه اینقدر سریع کثیف نشه

26 تا 28

تو یه فاصله مناسب بذارید . خیلی نزدیک به طوطی نباشه .. از چه دستگاه بخوری استفاده میکنید سرد یا گرم ؟

صفحه 1076 از 1238 نخستنخست ... 76576976102610571058105910601061106210631064106510661067106810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871088108910901091109210931094109511261176 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)