صفحه 47 از 475 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 4744
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    نطر ها درمورد دادن سبزیجات و میوجاتوغذاها مختلفه ولی من بشخصه هرچی مرغ عشقام دوست داشته باشن از خیارتاشویدو پنیر میدم و غذادادن هم بسته به عادت غذایی حیوون
    ونوع غذاداره(پیتزانمیشه داد مثلا)
    برای دستی کردن زدن بال میگین بهتر از کندن اونه؟؟
    ما می خوایم حیوونو اهلی کنیم نمی وایم زمین گیرش کنیم که
    درضمن حیوون باید توقسمت نسبتا وسیعی ازخونه بره بگرده تا اهلیشه و جاهای خونه رویاد بگیره
    بعد گیریم بال حیوونو زدیمو دستیش کردیم
    بالااخره تاکی ؟؟یک موقع باس بالشو بکنیم تا دوباره دراد
    پس با این حساب 1بار استرس کندن بهتر از
    1بارقیچی زدن با 1بارکندن
    بازهم نطر ها متفاوت وامید وارم دوستان هم راه من وهم راه این رفیق مارو برن ببینن کدوم بهتره
    نظرات متفاوت هست ولی نظرات اشتباه دوست عزیز اشتباهه.
    پنیر و خیار بشدت مضر هست و شاید چند وقتی پرنده مشکلی نداشته باشه ولی مرگ ناگهانی پرنده اونم در شرایطی که توی خونه باید طول عمر بهتری داشته باشه بی دلیل نیست و همین غذاهای غیر مجاز باعث کاهش عمر میشه.
    ضمن اینکه بله دوست عزیز کوتاه کردن بال از زدن اون بهتره.قرار نیست پرنده توی خونه پرواز کنه دائم تا بشه بهش گفت رام.پرهای پرنده رو میزنن تا نتونه پرواز کنه ازدست فرار کنه و نشه آموزشش داد.
    وقتیم که رام شد بعد پرریزی پرهاش کامل میریزه و پرهای جدید در میاد و اون وقت دیگه پروازش توی خونه هیچ مشکلی نداره.اینم در نظر داشته باش که پرنده وسیله ی آزمون خطا نیست و راه اشتباه رو نباید به دوستان دیگه توصیه کرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    نظرات متفاوت هست ولی نظرات اشتباه دوست عزیز اشتباهه.
    پنیر و خیار بشدت مضر هست و شاید چند وقتی پرنده مشکلی نداشته باشه ولی مرگ ناگهانی پرنده اونم در شرایطی که توی خونه باید طول عمر بهتری داشته باشه بی دلیل نیست و همین غذاهای غیر مجاز باعث کاهش عمر میشه.
    ضمن اینکه بله دوست عزیز کوتاه کردن بال از زدن اون بهتره.قرار نیست پرنده توی خونه پرواز کنه دائم تا بشه بهش گفت رام.پرهای پرنده رو میزنن تا نتونه پرواز کنه ازدست فرار کنه و نشه آموزشش داد.
    وقتیم که رام شد بعد پرریزی پرهاش کامل میریزه و پرهای جدید در میاد و اون وقت دیگه پروازش توی خونه هیچ مشکلی نداره.اینم در نظر داشته باش که پرنده وسیله ی آزمون خطا نیست و راه اشتباه رو نباید به دوستان دیگه توصیه کرد.
    من هیچ کدوم از این راه هارو برای هیچ کس انجامشو توصیه نمیکنم(مخصوصادادن پنیروخیارچون واقعا برای 90درصدمرغعشقا ضرر داره پنیر به علت نمک زیادو خبار به دلیل اسهالوکاهش اب دربدن حیوون)
    وحرف شما هم بسیار کامل ودرسته
    ولی من بشخصه درطول حدود5سالی که مرق عشق دارم با دادن اینها به مشکلی برنخوردم
    ااین عکس اواتارمم اولین بچه مرغ عشق ماده 4.5 سالمه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    من هیچ کدوم از این راه هارو برای هیچ کس انجامشو توصیه نمیکنم(مخصوصادادن پنیروخیارچون واقعا برای 90درصدمرغعشقا ضرر داره پنیر به علت نمک زیادو خبار به دلیل اسهالوکاهش اب دربدن حیوون)
    وحرف شما هم بسیار کامل ودرسته
    ولی من بشخصه درطول حدود5سالی که مرق عشق دارم با دادن اینها به مشکلی برنخوردم
    ااین عکس اواتارمم اولین بچه مرغ عشق ماده 4.5 سالمه
    من متوجه گفته ی شما هستم ولی ما تجربه های مفید همدیگرو هم باید استفاده کنیم و هم به دیگران توصیه کنیم و از طرفی اگر بحثی هم هست برای روشن شدن قضیه هست که کاربری که تازه وارد هست متوجه بشه پنیر و خیار مضر هست و اگر استفاده کرد به پای شما بعنوان مثال نوشته نشه که من مصرف کردم و پرندم از بین رفت و شما نوشته بودی مشکل نداشت من استفاده کردم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    من متوجه گفته ی شما هستم ولی ما تجربه های مفید همدیگرو هم باید استفاده کنیم و هم به دیگران توصیه کنیم و از طرفی اگر بحثی هم هست برای روشن شدن قضیه هست که کاربری که تازه وارد هست متوجه بشه پنیر و خیار مضر هست و اگر استفاده کرد به پای شما بعنوان مثال نوشته نشه که من مصرف کردم و پرندم از بین رفت و شما نوشته بودی مشکل نداشت من استفاده کردم.
    دادن خیار به مرغ عشق توسط دوستمون جز درصد خیلی کمی هست که باعث مریضی مرغ عشق نشده ولی تاجایی که برای خوده من و اطرافیان اتفاق افتاده باعث مریضی و مرگ پرنده میشده. خیار بخاطر طبیعت خیلی سردی که داره باعث تضعیف قوه جنسی پرنده میشه-اضحال شدید کشیده شدن آب بدن در نهایت باعث شل شدن پاها مقعد و مرگ پرنده میشه.(تجربه شخصی- حتی 2مرغ عشق دست آموزی که یه کم از پوست خیار ظرف میوه خوردن یکی همون شب یه حالتی مثل سرع بهش دست داد و مرد اون یکی هم خیلی اضحال شدید گرفت مقعدش عفونی و سیاه شد بعد 3 روز مرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    جدا از موضوع مریضی و مرگ مرغ عشق بیشتر خوراک با طبیعت گرم رو میپسنده که باعث تحریک و سرمستی پرنده میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق (باجریگار)
    شماره عضویت
    11333
    سلام بر همه

5 یا 6 روزی میشه خریدمشون
    مرغ عشق هام به هیچ وجه لب به میوه و سبزیجات نمیزنند!؟
    سیب ، خیار ، هویچ ، کاهو و ... (رنده شده و نشده ) بهشون دادم ولی نگاه هم نمیکنند!
    در ضمن همیشه (24 ساعته) مخلوط ارزن و تخم کتان در اختیار دارند،احتمالش هست که به خاطر این باشه؟؟
    (همینطور کف دریا ، ماسه(سنگریزه) و آب هم در دسترس دارند)

باید چیکار کنم و چطور بهشون مثلا هویچ بدم؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط mirhosseini نمایش پست ها
    سلام بر همه

سیب ، خیار ، هویچ ، کاهو و ... (رنده شده و نشده ) بهشون دادم ولی نگاه هم نمیکنند!
    در ضمن همیشه (24 ساعته) مخلوط ارزن و تخم کتان در اختیار دارند،احتمالش هست که به خاطر این باشه؟؟

سلام مرغ عشق ها سخت چیز جدید رو قبول میکنن وشما باید کم کم بهشون بدید.و رفتارشون عادیه.شما هویج رو براشون رنده کن بزار ببین میخورن یانه.فقط قبلش یه مزه کنید ببینید تلخ نباشه چون اونوقت دیگه نمیخورن.اگر هویج خوردن سبزیجات دیگه ای که میخواید بدید رو خورد کنید وخیلی خیلی کم با هویج مخلوط کنید یه مزه مزه ک کنن وخوششون بیاد میخورن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام بر همه

سلام.دوست عزیز خیار و سنگریز ه رو بطور کامل حذف کن.سبزیجات رو هم کنار ظرف غذاشون بذار و بیشتر صبح ها تا شاید تمایلی به تست نشون بدن.ضمن اینکه میتونی مقداری ارزن روی سبزی جات و میوه جات بریزی تا به هوای اون مزه ی سبزیجات رو تست کنن.سبزی جعفری و هویج رنده شده حتما در هفته دو الی سه بار براشون بذار کم کم باید بهش عادت کنن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    سلام بر همه

اول اینکه میوه یا خوردن سبزی رو که نمیشه اجبار کرد به حیوون
    بعد یه چند وقت بمونن میوه هم میخورن
    اول بهشون سبزی بده بعد بروسراغ میوه
    اون کاری که دوستمون گفتن هم خوبه
    ولی سعی کن رنده کردی میوه یا سبزی رو سوا سوا بریزی براشون
    چون اگه یکی رو دوست نداشته باشه سمت غذای مخلوط شده نمیاد

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام بر همه

سلام این لینک رو مطالعه کنید هم شما هم دوستان دیگه ای که با میوه یا سبزی نخوردن طوطیشون مشکل دارن

روش بسیار مفید و کارآمدی هستش

چه جوری برای طوطیم نخ سبزیجات درست کنم ؟

صفحه 47 از 475 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697147 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)