کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    دوستان عروس من فقط تخمه و ارزن میخوره و سیب هم میخوره چیکار کنم بقیه دونه ها یا میوه ها رو بخوره ؟؟؟؟
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    دوستان عروس من فقط تخمه و ارزن میخوره و سیب هم میخوره چیکار کنم بقیه دونه ها یا میوه ها رو بخوره ؟؟؟؟
    ممنون
    سلام

عروس ها معمولا بدغذا هستن

برای اینکه به غذاهای جدید عادتشون بدید باید زمان بگذارید

مدتی میوه جدیدی که میخوایید بهش بدید رو بگذارید کنار سیبش. کم کم سیب رو کم کنید تا مجبور بشه از اون میوه جدید هم بچشه

یا اینکه خورد و ریزشون کنید در کنار هم توی یک ظرف بریزید

به بهانه خوردن سیب طعم میوه جدید رو هم میچشه و امتحان میکنه

میتونید براش نخ سبزیجات هم درست کنید که تاپیک نحوه درست کردنش توی سایت هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

عروس ها معمولا بدغذا هستن

برای اینکه به غذاهای جدید عادتشون بدید باید زمان بگذارید

مدتی میوه جدیدی که میخوایید بهش بدید رو بگذارید کنار سیبش. کم کم سیب رو کم کنید تا مجبور بشه از اون میوه جدید هم بچشه

یا اینکه خورد و ریزشون کنید در کنار هم توی یک ظرف بریزید

به بهانه خوردن سیب طعم میوه جدید رو هم میچشه و امتحان میکنه

میتونید براش نخ سبزیجات هم درست کنید که تاپیک نحوه درست کردنش توی سایت هست
    سلام
    والا من این عروسی که دارم اولین عروسمه فقط میدونم همه چیز میخوره بیشتر مراقبشم که هر چیزی نخوره تا حالا نشده چیزی بهش بدم نخوره
    این خوبه یا بد؟

یه سوال دیگه هم داشتم که چیکار کنم متوجه بشه یه سری کارها رو نکنه مثلا" سیم موسم رو داغون کرده هرچی هم منعش میکنم باز اینکارو میکنه انگار لج میکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    سلام
    والا من این عروسی که دارم اولین عروسمه فقط میدونم همه چیز میخوره بیشتر مراقبشم که هر چیزی نخوره تا حالا نشده چیزی بهش بدم نخوره
    این خوبه یا بد؟

یه سوال دیگه هم داشتم که چیکار کنم متوجه بشه یه سری کارها رو نکنه مثلا" سیم موسم رو داغون کرده هرچی هم منعش میکنم باز اینکارو میکنه انگار لج میکنه
    سلام .ویژگی خیلی خوبیه .شما از این ویژگی خوب طوطیتون میتونید استفاده کنید و به جز غذاهای ممنوعه ، غذاهای مختلفی که براش مفید هست رو در اختیارش بذارید .

کاری نمی تونید بکنید جویدن یه امر طبیعی در طوطی هاست .تنها کاری که شما میتونید انجام بدین اینه که وسایلی که براتون مهم هستن رو در دسترسش قرار ندین .

طوطی ها معمولا با دیدن بعضی وسایل خودشون رو موظف میدونن که کشفش کنن ،بازی کنن باهاش ، تنبیه یا دعواش کنن و .. . از نظر طوطی کلا اون وسیله دیگه براش شما نیست برای خودشه . پس این وسایل مهم رو فقط وقتی ازش استفاده کنید که خودتون حضور دارین و میتونید ازشون مراقبت کنین .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    سلام
    عروسم خیلی قفسشو دوست داره وقتی میارم بیرون اگه قفسشو ببینه زود میپره میره سمت قفس نمیدونم چطوری به خودم عادت بدم پیشم بمونه وقتی دستمو میبرم از تو قفس بردارم دستمو میزنه.بعضی وقتها میارمش بیرون میزارم روی میز 5 6 تا مجسمه کوچک فیل هستش با اونها بازی میکنه بعضی وقتها میزنه فیلهارو و وقتی دستمو میبرم پیشش دستمو هم گاز میگیره و نمیاد رو دستم واگر یکی از فیلها روی زمین بیفته جیغ وداد راه میندازه که فیلرو بیارین پیشم.
    یک مشکل دیگه چون کوچیکه قدرتشو نداره تخمه رو بشکونه چیکار کنم یاد بگیره.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    سلام
    عروسم خیلی قفسشو دوست داره وقتی میارم بیرون اگه قفسشو ببینه زود میپره میره سمت قفس نمیدونم چطوری به خودم عادت بدم پیشم بمونه وقتی دستمو میبرم از تو قفس بردارم دستمو میزنه.بعضی وقتها میارمش بیرون میزارم روی میز 5 6 تا مجسمه کوچک فیل هستش با اونها بازی میکنه بعضی وقتها میزنه فیلهارو و وقتی دستمو میبرم پیشش دستمو هم گاز میگیره و نمیاد رو دستم واگر یکی از فیلها روی زمین بیفته جیغ وداد راه میندازه که فیلرو بیارین پیشم.
    یک مشکل دیگه چون کوچیکه قدرتشو نداره تخمه رو بشکونه چیکار کنم یاد بگیره.
    یکم درباره طوطی خودتون بیشتر توضیح بدین چه مدته پیش شماست ؟ تا چه حد رامه ؟ از دست غذا میگیره ؟ روی دست میاد ؟ چجوری باهاش تمرین کردین روی دست بیاد ؟؟ و توضیحات بیشتر بدین . این سوالات درباره بخش اول سوالتون

درباره مجسمه فیل : شما چرا دستتون رو می برید سمتش؟ که بیاد روی دست ؟ یا با مجسمه ها بازی نکنه ؟ یا به مجسمه ها دست می زنید که تو بازی باهاش شریک باشید ؟ دلیلش چیه ؟

من سن طوطی شما رو نمیدونم ولی اگه به سنی رسیده که تخمه می تونه بخوره ، خودتون یکم تخمه رو بشکنید . یکم فقط با دست و بقیشو بذارید خودش انجام بده و مغز تخمه رو دربیاره . فقط اینکه زیاد بهش تخمه ندین در حد 5 6 تا کافیه در روز .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    سلام

دوستان این عروسای من چرا اینقدر جیغ میزنن؟ امروز دومین جوجه هم به دنیا اومد اما الان هردو بیرونن و همش دارن جیغ جیغ میکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    سلام

دوستان این عروسای من چرا اینقدر جیغ میزنن؟ امروز دومین جوجه هم به دنیا اومد اما الان هردو بیرونن و همش دارن جیغ جیغ میکنن
    دوست عزیز پرنده ها وقتی از چیزی ناراضی باشند و یا به چیزی نیاز داشته باشند جیغ میزنن پس بهتره تعداد ظرفهای غذا و تنوع اونها رو بیشتر کنید سبزی و میوه یادتون نره و دقت کنید در چه هنگام بیشتر جیغ میزنند شاید متوجه علت اون بشید.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست عزیز پرنده ها وقتی از چیزی ناراضی باشند و یا به چیزی نیاز داشته باشند جیغ میزنن پس بهتره تعداد ظرفهای غذا و تنوع اونها رو بیشتر کنید سبزی و میوه یادتون نره و دقت کنید در چه هنگام بیشتر جیغ میزنند شاید متوجه علت اون بشید.
    پاینده باشید.
    بیتا خانوم از چه میوه هایی استفاده کنم؟ ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    یکم درباره طوطی خودتون بیشتر توضیح بدین چه مدته پیش شماست ؟ تا چه حد رامه ؟ از دست غذا میگیره ؟ روی دست میاد ؟ چجوری باهاش تمرین کردین روی دست بیاد ؟؟ و توضیحات بیشتر بدین . این سوالات درباره بخش اول سوالتون

درباره مجسمه فیل : شما چرا دستتون رو می برید سمتش؟ که بیاد روی دست ؟ یا با مجسمه ها بازی نکنه ؟ یا به مجسمه ها دست می زنید که تو بازی باهاش شریک باشید ؟ دلیلش چیه ؟

من سن طوطی شما رو نمیدونم ولی اگه به سنی رسیده که تخمه می تونه بخوره ، خودتون یکم تخمه رو بشکنید . یکم فقط با دست و بقیشو بذارید خودش انجام بده و مغز تخمه رو دربیاره . فقط اینکه زیاد بهش تخمه ندین در حد 5 6 تا کافیه در روز .

سلام ممنون ازشما
    الان 10 روزی میشه پیش من هستش وقتی خریدم سرلاکی بود و کم کم میخواست دون خور بشه /میاد روی دستم و کاملا از دستم غذا میگیره به شرطی که جلوش غذا نباشه هر چی هم ازدستم میدم به خوبی میخوره از کف دریا گرفته تا هویچ و سیب و کیوی و.../بله روی دستم میاد و علاقه زیادی به پرواز کردن داره مخصوصا به سمت قفسش/وقتی میره سمت قفس و میره توی قفس دستم رو که میبرم بردارم علاقه ای نشون نمیده و هیس هیس میکنه ودستم رو میزنه الان از شب غذا براش نریختم داره جیغ میزنه ووقتی دستم رو بردم داخل دیگه نزد و وقتی در قفس رو باز گذاشتمن برای اولین بار بعد از کلی جیغ کشیدن اومد بیرون و پرواز کرد رفت بالای کمد نشست/

بله به مجسمه ها دست میزنم که باهاش شریک باشم چون خیلی بانمکه فکر میکنم عمدا مجسمه هارو میندازه زمین که بردارم و بزارم روی میز اگر هم برندارم جیغ میکشه/

منقارش زیاد زور نداره تخمه رو بشکنه /در ضمن سپیده خانوم عروسم علاقه زیادی به کف دریا داره میگرم دستم فقط میخوره از این میترسم مشکلی براش پیش بیاد وآیا براش اسباب بازی بخرم یا نه.و یک سوال چجوری بهش یاد بدم وقتی گفتم /بیا / بیاد بشینه روی دستم البته زیاد حرفه ای نیست تو پرواز کردن تازه یاد گرفته فقط میره بالا و ترمز اصلا نداره/ ممنون از شما

صفحه 487 از 1915 نخستنخست ... 3874374684694704714724734744754764774784794804814824834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065375879871487 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)